Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Aktualności > Blog techniczny Margonem

[zamknięty] [Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]

Ekipa Garmory

3001118
1140
• Wprowadzenie mechanizmu dwuetapowej weryfikacji •

W konfiguracji gry pojawił się przycisk aktywacji dwuetapowego logowania. Dostępny jest on dla osób, które posiadają przypisany oraz zablokowany adres e-mail do swojego konta. Ze względu na fakt, że jeden z etapów aktywacji dwuetapowego logowania odbywa się poprzez wiadomość mailową, wymagany od użytkownika jest dostęp do adresu e-mail.


(Umiejscowienie przycisku dwuetapowego logowania)

Małe FAQ dla przyszłych użytkowników:
[Q] Czy muszę instalować jakieś dodatkowe oprogramowanie?
[A] Do korzystania z kodów TOTP (Time-based One-Time Password) wymagane jest od użytkownika posiadanie aplikacji, która takie kody wygeneruje. Zastosowane przez nas rozwiązanie nie narzuca konieczności posiadania skonkretyzowanej aplikacji, a zostawia to użytkownikowi. Najważniejszym aspektem jest wygoda użytkownika.
Przykładami takich aplikacji są:
Microsoft Authenticator (dostępność: Android oraz iOS),
Google Authenticator (dostępność: Android oraz iOS).

[Q] Czy podawanie kodu będzie obowiązkowe zawsze?
[A] Tak, podawanie kodu jest obowiązkowe przy każdym logowaniu, niezależnie, czy już wcześniej odbyło się logowanie z tego samego urządzenia.

[Q] Nie mam ustawionego kodu TOTP, a podczas logowania wyskoczył mi monit o podanie kodu TOTP.
[A] Jeżeli użytkownik nie aktywował na swoim koncie kodu TOTP, a podczas logowania został o niego poproszony, to oznacza, że użytkownik podał złe dane logowania. Takie zachowanie ma dodatkowo utrudnić potencjalnym włamywaczom stworzenie listy osób, które posiadają dwuetapową weryfikację i tych, którzy nie posiadają jej, która w przyszłości może zostać wykorzystana do obrania sobie za cel użytkowników bez aktywowanej dwuetapowej weryfikacji.

[Q] Czy zastępca mojego konta będzie musiał podawać kod weryfikacji podczas logowania na nasze konto?
[A] Nie, zastępca naszego konta jest zwolniony od podawania kodów do dwuetapowej weryfikacji. Ewentualne bezpieczeństwo zastępcy leży po stronie użytkowników.

[Q] Czy będę mógł anulować raz ustawioną dwuetapową weryfikację?
[A] Tak, w konfiguracji konta dostępny będzie przycisk anulowania.

[Q] Czy w przypadku, gdy odblokuję e-mail na moim koncie nadal będzie aktywna dwuetapowa weryfikacja?
[A] Nie, w przypadku, gdy użytkownik odblokuje adres e-mail, automatycznie zostanie wyłączona dwuetapowa weryfikacja.

[Q] Czy muszę posiadać dostęp do swojego adresu e-mail?
[A] Tak, dostęp do przypisanego do konta adresu e-mail jest wymagany na pierwszym etapie aktywacji zabezpieczenia.

• Wycofanie ustawiania dodatkowych zabezpieczeń dla konta (profil facebook, numer telefonu) •

Wraz z wprowadzeniem dwuetapowej weryfikacji, z konfiguracji konta zostają usunięte na stałe mechanizmy przypisywania do kont profili facebook i numerów telefonów dla wszystkich graczy.
W związku z zaawansowanymi pracami związanymi z logowaniem dwuetapowym już dziś blokujemy możliwość wpisywania/edycji numeru telefonu oraz blokujemy możliwość ustawiania profilu FB na koncie. Przez najbliższych 60 dni weryfikacja kont będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach, później już takiej możliwości nie będzie (skupimy się na logowaniu dwuetapowym, które uniemożliwi logowanie osób postronnych na wasze konta).

Zachęcamy Was do zaktualizowania adresów e-mail przypisanych do kont na takie, do których posiadacie stały dostęp. Poprawne adresy przydadzą się również w przyszłości, przy wprowadzaniu nowych typów zabezpieczeń i udogodnień.
2021.05.19 12:38:21
MEDAL Ocena: 48
cytuj | ID:44932992

Ekipa Garmory

3001118
1140
Zmiany i aktualizacja w teleportach Czerwonego Smoka

Opis zmian w pigułce:
• do panelu służącego ustawianiu teleportów Czerwonego Smoka dodano współrzędne zgłaszane przez graczy za pośrednictwem Panelu Kontaktowego,
• uzupełniono listę dostępnych współrzędnych teleportacji o niemal wszystkie lokacje widoczne na mapie świata gry,
• liczba dostępnych lokacji w panelu teleportów Czerwonego Smoka wzrosła dwukrotnie,
• liczba dostępnych współrzędnych teleportacji w panelu teleportów Czerwonego Smoka wzrosła trzykrotnie,
• zaktualizowano część teleportów kolidujących z nowymi wytycznymi,
• powstał specjalny temat dedykowany zgłaszaniu propozycji nowych współrzędnych dla teleportów Czerwonego Smoka,
• wraz z datą 05.06.2021 r. wygaśnie możliwość ustawiania Kamieni Czerwonego Smoka za pośrednictwem Panelu Kontaktowego,
• współrzędne dostępne w panelu teleportów Czerwonego Smoka będą regularnie uzupełniane na podstawie propozycji graczy z dedykowanego tematu.

Przypominamy jednocześnie, że podczas ustawiania teleportów Czerwonego Smoka panel wyświetla wyłącznie te ze zdefiniowanych lokacji, do których dana postać ma dostęp (mowa tu przede wszystkim o lokacjach z ograniczeniami poziomowymi).
Edytowany 10:00:11 21.5.2021 przez Ekipa Garmory
2021.05.21 09:59:51
MEDAL Ocena: 19
cytuj | ID:44935920

Ekipa Garmory

3001118
1140
Już za niespełna dwie godziny, o 12:00 zostanie odblokowane wejście do Namiotu Tropicieli Herosów, który to znajduje się w Gościńcu Bardów. Wewnątrz znajdziecie oczywiście trzech tropicieli herosów, lecz pamiętajcie, że nie będą tam czekali w nieskończoność! Gdy tylko skończy się pierwsza tura walk, rozbiegną się po krainie w poszukiwaniu kryjówek herosów takich jak: Złodziej, Lichwiarz Grauhaz oraz Vapor Veneno!
A kogo tropiciele będą szukać podczas kolejnej edycji? To już zależy od Was! Już teraz możecie oddać swoje głosy na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 24.05.2021 r.

Tropiciele Herosów
W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
50 lvl (dostępny dla graczy od 37 lvl do 63 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Złodziej

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
129 lvl (dostępny dla graczy od 116 lvl do 142 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Lichwiarz Grauhaz

Doświadczony Tropiciel Herosów
227 lvl (dostępny dla graczy od 214 lvl do 240 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Vapor Veneno

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 12:00 21.05.2021 r. - 12:00 23.05.2021 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie porozmawia z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawicę kolosowi!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na YouTube omawiającym mechanikę Tropicieli Herosów.

Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
2021.05.21 10:00:39
MEDAL Ocena: 20
cytuj | ID:44935921

Ekipa Garmory

3001118
1140
Od momentu publikacji tego posta można rezerwować jeden, wolny slot na świat prywatny. Rezerwacji należy dokonać tylko i wyłącznie poprzez Support w zakładce "Serwery prywatne". Musi to zrobić osoba, która dokona wpłaty i finalnie zostanie Zarządcą Świata Prywatnego (rezerwacja dla kogoś, chęć przekazania rezerwacji, itp. - nie będą brane pod uwagę).
Przypominam, że zgodnie z zasadami, rezerwacje są przyjmowane na podstawie kolejności zgłoszeń.
Wiadomość z rezerwacją będzie brana pod uwagę tylko i wyłącznie wtedy, gdy w treści wątku zostanie udzielona odpowiedź na poniższe pytanie lub zadanie. Wymagana jest 100% poprawność (wraz z dużymi literami, kolejnością, itp.).

Prześlij na panel odpowiedź na poniższe pytania:Pierwsza poprawna rezerwacja wpłynęła o godzinie 20:42:55 od gracza Sufratur (9079568). Wolny slot po świecie Aequus został zarezerwowany do 25 czerwca włącznie.
Kolejne poprawne rezerwacje wpłynęły o godzinach 20:43:07 i 20:43:09.

Edytowany 22:26:11 25.5.2021 przez Veynira
2021.05.25 20:42:39
Ocena: 0
cytuj | ID:44943627

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wyniki głosowania na kolejną edycję Tropicieli Herosów prezentują się następująco:
- I miejsce, z wynikiem 47,58% zdobyła grupa: Piekielny Kościej (74 lvl), Czarująca Atalia (157 lvl) i Tepeyollotl (260 lvl)
- II miejsce, z wynikiem 28,89% zdobyła grupa: Kochanka Nocy (100 lvl), Viviana Nandin (184 lvl), Młody Smok (282 lvl)
- III miejsce, z wynikiem 23,53% zdobyła grupa: Opętany Paladyn (85 lvl), Święty Braciszek (165 lvl), Negthotep Czarny Kapłan (271 lvl)

Za wszystkie oddane głosy dziękujemy, a z wybranymi tropicielami zobaczycie się już podczas kolejnej edycji Tropicieli Herosów!
Edytowany 10:26:15 26.5.2021 przez Ekipa Garmory
2021.05.26 10:23:08
Ocena: 4
cytuj | ID:44944228

Ekipa Garmory

3001118
1140
MINIEVENT MAJOWY
Przy pomocy wysłanników Głębinowej Gwardii będziecie mogli stawić czoła danemu kolosowi dodatkowe dwa razy. Po zakończeniu każdej próby sił należy zgłosić się do Zwiadowcy Głębinowej Gwardii, którego znajdziecie w każdym z przedsionków, w celu ponownego przywołania dla was bestii.

Aby pomóc Wam w pokonaniu kolosa przygotowaliśmy Wam niespodzianki, które znajdziecie w oknie aktualności:


Życzymy owocnych zdobyczy!

Wydarzenie zostanie zakończone 30.05.2021 r. o godzinie 23:59:59.

Ponadto, odpowiadając na prośby graczy, od dziś do 11.06.2021 r. (włącznie) udostępniamy odpłatna możliwość resetu ustawionych Kamieni Czerwonego Smoka za pośrednictwem Panelu Kontaktowego.

Kryteria usługi:
• resetowi może zostać poddany wyłącznie ustawiony Kamień Czerwonego Smoka, bądź Eventowy Kamień Czerwonego Smoka,
• resetowi można poddać zarówno kamienie ustawione za pośrednictwem Panelu Kontaktowego, jak i panelu teleportów Czerwonego Smoka dostępnego w grze,
• podczas resetu usuwane są wyłącznie przypisane współrzędne teleportacji, oraz generowany na ich podstawie opis informujący, do jakiej lokacji teleportuje kamień,
• reset kamienia nie wpływa na użyte na nim ulepszenia (skrócony czas odnawiania pozostaje bez zmian),
• koszt takiej operacji to 1000 Smoczych Łusek za każdy zresetowany kamień,
• w celu skorzystania z usługi należy napisać zgłoszenie w zakładce Usługi za Smocze Łuski na Panelu Kontaktowym.
Edytowany 11:40:48 28.5.2021 przez Ekipa Garmory
2021.05.28 10:00:39
Ocena: 10
cytuj | ID:44947154

Ekipa Garmory

3001118
1140
W związku z zaplanowanymi pracami technicznymi w dniu 01.06.2021 r. w godzinach porannych nastąpi przerwa w dostępie do gry, która potrwa około 15 minut na danej grupie światów. W celu zoptymalizowania i skrócenia czasu braku dostępu do gry prace będą wykonywane na grupach serwerów, które po zakończeniu pracy będą otwierane, a następnie kolejna grupa serwerów będzie zamykana w celu wykonania pracy. Harmonogram prac jest następujący:

9:20
• Aether
• Aldous
• Berufs
• Brutal
• Classic
• Fobos

9:35
• Gefion
• Hutena
• Jaruna
• Katahha
• Lelwani
• Majuna

9:50
• Nomada
• Perkun
• Tarhuna
• Telawel
• Tempest
• Zemyna
• Zorza

10:05
• Astraja
• Asylum
• Ataentsic
• Badzior
• Dionizos
• Dream

10:15
• Elizjum
• Ertill
• Febris
• Helios
• Hypnos
• Inferno

10:25
• Infinity
• Latimar
• Legion
• Majorka
• Mordor
• Narwhals

10:35
• Nerthus
• Nexos
• Nubes
• Nyras
• Odysea
• Orchidea

10:45
• Orvidia
• Pandora
• Regros
• Riventia
• Stark
• Stoners

10:55
• Syberia
• Thantos
• Unia
• Virtus
• Zefira
2021.05.31 22:19:20
MEDAL Ocena: 28
cytuj | ID:44953711

Ekipa Garmory

3001118
1140
Z okazji święta wszystkich małych i dużych dzieci, życzymy Wam tego, co najlepsze! Niechaj Wam nigdy nie braknie ulubionych słodyczy i wartościowych zdobyczy!
Garść najpotrzebniejszych informacji
• Wydarzenie jest przeznaczone dla postaci z minimum 25 poziomu doświadczenia i potrwa do godzin porannych dnia 07.06.2021 r.
• Po Werbin krążą plotki, że ktoś natrafił na jakąś tajemniczą istotę na okolicznej polanie. Porozmawiajcie z Damerem z Werbin (53,80), aby dowiedzieć się więcej!
• Drugie zadanie możecie rozpocząć u Tajemniczej Wskazówki w Ithan (49,49) lub dowolnej ze Wskazówek, które można spotkać w krainie.
• Ale to nie koniec atrakcji, bowiem podróżując po krainie możecie napotkać elitę Amigo de Locos, niosącą ze sobą różne niespodzianki.
• Ceny teleportów zostały obniżone o 15%, a strojów i chowańców o 20%. Znajdziecie je w zakładce premium.

Udanej zabawy i jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
2021.06.01 12:00:02
MEDAL Ocena: 28
cytuj | ID:44954300

Ekipa Garmory

3001118
1140
W poniedziałek 14 czerwca około 6 rano w OVH planowana jest przerwa techniczna, związana z modernizacją infrastruktury sieciowej.
Część naszych serwerów zostanie dotkniętych przerwą. Dostęp do gry i jej zasobów będzie utrudniony lub niemożliwy przez około 30 minut (taki czas przewiduje OVH).
Za utrudnienia przepraszamy.
Edytowany 11:13:48 11.6.2021 przez Ekipa Garmory
2021.06.11 11:13:30
MEDAL Ocena: 16
cytuj | ID:44985804

Ekipa Garmory

3001118
1140

Przesilenie letnie coraz bliżej, dni stają się dłuższe, a wraz z nimi przyszła pora na kolejną odsłonę licytacji eventowej. Nie przegapcie okazji do zdobycia unikalnych strojów oraz przydatnych przedmiotów!

Garść informacji
Początek licytacji nastąpi w piątek (25.06.2021 r.) o 19:00, z kolei jej finał wypadnie w niedzielę (27.06.2021 r.) między 19:00 a 20:30.
• Przedmioty znajdujące się w skrzynkach nie będą podlegać wymianie ani zwrotom.
• Każda skrzynka pojawi się na aukcji w czterech egzemplarzach.
• Kolejne partie przedmiotów będą pojawiać się z 30 minutowym opóźnieniem.
• Podczas licytacji trzy skrzynki dostępne będą za złoto, czwarta zaś za Smocze Łuski.
• Zawartość poszczególnych skrzynek będzie można sprawdzić bezpośrednio w grze na aukcji za pomocą opcji podglądu.

Poniżej można zobaczyć zawartość poszczególnych skrzynek.


_
Edytowany 15:14:09 14.6.2021 przez Ekipa Garmory
2021.06.13 20:20:46
MEDAL Ocena: 15
cytuj | ID:44989404

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wydłużające się dni oraz gorące noce dawały się mieszkańcom Torneg we znaki. Czują, że przesilenie letnie jest coraz bliżej, a wraz z nim najwspanialsza noc w roku. Burmistrz Cedrik rozpoczął już planowanie całego przedsięwzięcia, gdy usłyszał nagle pukanie w szybę okna swojego gabinetu. Zdziwiony podszedł do niego, aby sprawdzić, kto śmiał przerwać jego pracę. Szybko jednak się zdziwił, gdy jego oczy ujrzały obcego chłopca o niecodziennych tatuażach na twarzy. Prędko uchylił witrynę, aby z nim porozmawiać, lecz ten, nie zwlekając, głośno i radośnie zaczął wygłaszać swój monolog. Jak się okazało, posłała go Starszyzna z jego wioski, aby zaprosił mieszkańców pobliskiej krainy do wspólnego świętowania tego magicznego czasu. W ich tradycji na dzień przesilenia przypada ważny obrządek, a mianowicie Święto Słońca. Chłopiec odważnie spełniał swoją powinność, a kolejni mieszkańcy miasta, jak i przejezdni przybysze, skorzystali z jego zaproszenia. Czy i ty odważysz się udać a daleką północ, aby świętować wraz z mieszkańcami Zaścianka Sankthans?


Ważne informacje
• Wydarzenie dedykowane jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa do godzin porannych dnia 29.06.2021 r. Wtedy to część mieszkańców Zaścianka Sankthans uda się w podróż do Karka-han i będzie zwiedzać to miasto do godzin porannych dnia 06.07.2021 r.
• Przejście na mapę eventową umożliwia wysłannik północnego ludu - Anazy, którego odnajdziecie w Torneg (52,30). Jeśli jednak zechcecie powrócić do naszej krainy, Anazy czekający przy skalnej bramie Zaścianka Sankthans (53,73), zaprowadzi was z powrotem.
• Leśni Wędrowcy, strażnicy północnych ostępów, odwiedzili naszą krainę. Na szlakach możecie spotkać czterech herosów, posiadających kolejno poziomy: 45, 90, 145, 270.
• Pierwsze zadanie fabularne rozpoczniecie po przekroczeniu skalnej bramy u Tulamina (49,63), poboczne zaś zleci wam Zefiryn (27,37).
• Questy fabularne będą wprowadzane aż do dnia 23.06.2021 r. włącznie. Będziemy Was o nich informować!
• Standardowo istnieje możliwość odebrania nagród z punktami doświadczenia lub bez nich, zachęcamy do uważnego czytania dialogów końcowych.
Wszystkich nowych handlarzy eventowych odnajdziecie w okolicy domu rzemieślników w Zaścianku Sankthans.
• Loteria dostępna jest w postaci kuferków z poziomu okna aktualności lub klasycznie w sklepie u Elin (38,43).
• Przedmioty zdobyte z herosów eventowych możecie wymienić na Magiczne witki u Malika (30,34). Dzięki nim będziecie mogli nabyć unikalne stroje inspirowane miejscowymi legendami, które sprzedaje Gerda (33,42). U niej również znajdziecie barter, pozwalający na utrwalenie strojów z bieżącego eventu.
• Przypominamy, że Odo Lotnobrodego, Giorgio Strojnobrodego, Levente Torbobrodego oraz Kiro Zastępobrodego znajdziecie w Werbin w Magazynie Krasnoludów.
• Wraz z rozpoczęciem wydarzenia, wystartował kalendarz eventowy, który pozwoli Wam na codzienny odbiór Karmazynowych liści – waluty używanej w Zaścianku Sankthans.
• Z zadań eventowych oraz kalendarza będzie można zdobyć łącznie 43 sztuki waluty eventowej.
• Pośród pięknych łąk dookoła osady wypatrujcie Karmazynowych liści, które wraz z wiatrem mogą szybować po ziemiach Zaścianka Sankthans.
• W oknie aktualności pojawił się pakiet, który oferuje darmowe teleporty do Kamiennego wejścia do Sankthans.

Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami dostępnymi w serwisach YouTube oraz Instagram.

Nie każcie czekać Anazemu i wyruszcie w nieznane!
2021.06.18 11:19:37
MEDAL Ocena: 22
cytuj | ID:44994676

Ekipa Garmory

3001118
1140
Już za kilka godzin, o 17:00 zostanie odblokowane wejście do Namiotu Tropicieli Herosów, który to znajduje się w Gościńcu Bardów. Wewnątrz znajdziecie oczywiście trzech tropicieli herosów, lecz pamiętajcie, że nie będą tam czekali w nieskończoność! Gdy tylko skończy się pierwsza tura walk, rozbiegną się po krainie w poszukiwaniu kryjówek herosów takich jak: Piekielny kościej, Czarująca Atalia oraz Tepeyollotl!
A kogo tropiciele będą szukać podczas kolejnej edycji? To już zależy od Was! Już teraz możecie oddać swoje głosy na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 05.07.2021 r.

Tropiciele Herosów
W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
74 lvl (dostępny dla graczy od 61 lvl do 87 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Piekielny kościej

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
157 lvl (dostępny dla graczy od 144 lvl do 170 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Czarująca Atalia

Doświadczony Tropiciel Herosów
260 lvl (dostępny dla graczy od 247 lvl)
tropi herosa: Tepeyollotl

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 17:00 02.07.2021 r. - 17:00 04.07.2021 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie porozmawia z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawicę kolosowi!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na YouTube omawiającym mechanikę Tropicieli Herosów.

Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
2021.07.02 10:01:08
Ocena: -10
cytuj | ID:45016855

Ekipa Garmory

3001118
1140
Nocne Marki, Dzienne Janki - jednoczcie się!
 
W Werbin nieopodal bramy do miasta pojawił się MarJanek. Nie wiadomo dokładnie skąd przybył, nie wiadomo jak, pewnym jednak jest to, że przez najbliższe dni ten przybysz zapewni Wam wyjątkowe błogosławieństwa, które ułatwią Wam zdobywanie tak cennych przedmiotów, jak i doświadczenia za zabijane bestie czy wykonane zadania. Na ten moment może sprawiać wrażenie milczka, lecz gdy tylko zacznie się ściemniać, z pewnością chętnie wda się z Wami w rozmowę.

Harmonogram wydarzenia:
06.07.2021 r. 19:00 - 07.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
 
07.07.2021 r. 7:00 - 07.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
07.07.2021 r. 19:00 - 08.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
 
08.07.2021 r. 7:00 - 08.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
08.07.2021 r. 19:00 - 09.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
 
09.07.2021 r. 7:00 - 09.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
09.07.2021 r. 19:00 - 10.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
 
10.07.2021 r. 7:00 - 10.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
10.07.2021 r. 19:00 - 11.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
 
11.07.2021 r. 7:00 - 11.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
11.07.2021 r. 19:00 - 12.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
 
12.07.2021 r. 7:00 - 12.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
12.07.2021 r. 19:00 - 13.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
 
13.07.2021 r. 7:00 - 13.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
13.07.2021 r. 19:00 - 14.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!

MarJanek opuści Werbin 16.07.2021 r. w godzinach porannych.
Edytowany 12:01:21 6.7.2021 przez Ekipa Garmory
2021.07.06 12:00:18
MEDAL Ocena: 24
cytuj | ID:45022181

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wyniki głosowania na kolejną edycję Tropicieli Herosów prezentują się następująco:
- I miejsce, z wynikiem 54,29% zdobyła grupa: Opętany Paladyn (85 lvl), Święty Braciszek (165 lvl), Negthotep Czarny Kapłan (271 lvl)
- II miejsce, z wynikiem 45,71% zdobyła grupa: Kochanka Nocy (100 lvl), Viviana Nandin (184 lvl), Młody Smok (282 lvl)


Za wszystkie oddane głosy dziękujemy, a z wybranymi tropicielami zobaczycie się już podczas kolejnej edycji Tropicieli Herosów!
2021.07.08 10:00:29
MEDAL Ocena: 17
cytuj | ID:45024780

Ekipa Garmory

3001118
1140
Najnowsza wersja gry oznaczona numerem 30.0.0. prócz poprawek błędów, wycofuje również niektóre mechanizmy, które zostały uznane za przestarzałe. Dodatkowo, wraz z tą wersją gry zoptymalizowano niektóre funkcje gry, a także wprowadzono miłe usprawnienia. Szczegóły w Logu zmian gry.

• Linkowanie przedmiotów na czacie gry •

Każdy z graczy może zamieścić istniejący przedmiot na czacie gry, który zostanie przedstawiony w formie tekstowej, po najechaniu na którą wyświetli się cała informacja o przedmiocie (dymek ze statystykami).

Aby zalinkować przedmiot na czacie gry wystarczy wybrać z menu kontekstowego przedmiotu polecenie Linkuj, a następnie zatwierdzić wysyłanie wiadomości. Uwaga! Polecenie to powoduje jedynie dodanie kodu przedmiotu do wiadomości, należy ręcznie zatwierdzić wysyłane wiadomości. Linkowane przedmioty można łączyć z tekstem w wiadomościach. Ponadto, linkować można przedmioty podając ręcznie kod przedmiotu do wiadomości (z dopiskiem, bądź bez dopisku świata). Uwaga! Poprawnie wyświetlać będą się jedynie przedmioty ze świata, na którym aktualnie się znajdujemy.


Menu kontekstowe z wyborem polecenia linkowania.

Zalinkowany przedmiot na czacie będzie wyświetlany w kwadratowych nawiasach i zakolorowany w odcieniu żółtego, co pozwoli na odróżnienie przedmiotu w wiadomości. Na zalinkowanym przedmiocie można wywołać standardowe menu kontekstowe. W zależności od typu przedmiotu i jego możliwości pojawią się dodatkowe opcje, np.: podgląd.


Menu kontekstowe na zalinkowanym przedmiocie

Dodatkowo, wraz z wprowadzeniem linkowania przedmiotów na czacie gry pojawiły się dodatkowe obostrzenia co do tej funkcjonalności. Zasady linkowania są następujące:
• Linkować przedmioty na czacie gry można nie częściej niż co 10 sekund,
• W jednej wiadomości można zalinkować maksymalnie 5 przedmiotów.

• Zmiana w mechanizmie Boskiej Interwencji •

Wraz z najnowszą wersją uległ zmianie mechanizm Boskiej Interwencji. Od teraz każdy z graczy, którzy zaatakują potwora o randze Elita II lub Heros powyżej dozwolonej przewagi poziomowej (domyślnie 13 poziomów nad poziomem potwora) nie zostanie jak dotychczas zabity, tylko walka nie zostanie rozpoczęta informując o tym gracza. W przypadku walk grupowych, atakujący zostanie poinformowany, że członek grupy nie będzie mógł uczestniczyć w walce i czy chce rozpocząć ją bez nich.


Podgląd komunikatów przy atakowaniu potwora.

Wraz z tą zmianą został wycofany mechanizm dodający stworom dodatkowe 3 tury w przypadku zbyt szybkiego zaatakowania potwora po jego odrodzeniu.
2021.07.13 10:00:56
MEDAL Ocena: 20
cytuj | ID:45030499

Ekipa Garmory

3001118
1140
Neptun - choć na co dzień niepozorny - tej nocy oznaczył swą obecność na niebie, okrywając się błękitną łuną. Bystremu oku astronoma wystarczył zaledwie moment, aby wychwycić tę anomalię, astrolodzy zaś poczęli już odczytywać znaki. Nie trzeba było długo czekać, aby zaobserwować, w jaki sposób zjawisko to zaczęło oddziaływać na zwykłych ludzi. Ta niezwykła poświata spowodowała, iż zaczęli oni śnić przedziwne sny, odczuwając przy tym niezwykłą duchowość, wręcz magię, która przepływała wewnątrz umysłów i otwierała wrota do nieznanego wcześniej świata. Błądząc w swych fantazjach zwyczajni, pospolici ludzie zaczęli odkrywać tajemne znaki i odszyfrowywać pieczęcie chroniące skarby magicznych istot...

Gildia Wynalazców w Thuzal, w porozumieniu z astronomem Monocerosem, ogłasza:
"Wszelkiej maści potężne potwory magiczne przez najbliższy tydzień będą przychylniej oddawały swe skarby śmiałkom, którzy stawią im czoła."


Z przekazanych informacji wynika, iż potwory magiczne z rangą Elita II, przez najbliższy tydzień mają zwiększoną o 50% szansę na legendarny łup! Dokładna lista potworów objętych wydarzeniem:
• Mushita
• Shae Phu
• Władca Rzek
• Razuglag Oklash
• Vari Kruger
• Furruk Kozug
• Goplana
• Łowca Czaszek
• Szkielet Władcy Żywiołów
• Żelazoręki Ohydziarz
• Królowa Śniegu
• Teściowa Rumcajsa
• Poskramiacz Hydr
• Fodug Zolash
• Adariel
• Duch Władcy Klanów
• Fursharag Pożeracz Umysłów
• Lusgrathera Królowa Pramatka
• Cerasus
• Chryzoprenia
• Torunia Ankenwald
• Annaniel Wysysacz Marzeń
• Zufulus Smakosz Serc
• Mocny Maddoks
• Pancerny Maddok
• Silvanasus
• Pogardliwa Sybilla
• Quetzalcoatl
• Vaenra Charkhaam
• Artenius
2021.07.16 10:01:26
MEDAL Ocena: 22
cytuj | ID:45034369

Ekipa Garmory

3001118
1140
MINIEVENT LIPCOWY
Przygotujcie się do stawienia czoła tytanom, ponieważ częstotliwość ich pojawiania zwiększy się!
Tytani już na Was czekają!
• Po pokonaniu czas respu wszystkich tytanów skrócony o 70%!
• W oknie aktualności do odebrania za darmo są:


Osoby niezainteresowane walką z tytanami znajdą tam też:Wydarzenie zostanie zakończone 26.07.2021 r. w godzinach porannych.


Wraz z najbliższą aktualizacją strony głównej zostanie wycofana możliwość płatności za pomocą przelewów tradycyjnych (generowany przekaz). Osoby korzystające z tej formy zakupu Smoczych Łusek zachęcamy do skorzystania z płatności online.
Edytowany 23:03:42 27.4.2022 przez Grzybb
2021.07.23 10:31:32
Ocena: 13
cytuj | ID:45043128

Ekipa Garmory

3001118
1140
Mer Tuzmer, szanowany i poważany Losso Minewit, zebrał wszystkich kupców, z którymi miał dobre stosunki. Nadszedł czas do wywiązania się ze zobowiązania, jakie zawisło nad mieszkańcami tego miasta - spłaty długu zaciągniętego niegdyś u społeczności Mythar! Jednak znany wszystkim szlak omijał to miasto, a droga była długa i ciężka, przez co uregulowanie należności nie nastąpiłoby w odpowiednim czasie. Lecz nagle pojawiła się idea, aby wyznaczyć nową ścieżkę, mającą rozwiązać problem rosnących długów miasta. Wspomniany trakt miał przebiec przez wyżynne tereny, o których zgrozie i niebezpieczeństwie zdaje się wszyscy już zapomnieli. Co skrywa płaskowyż na skraju pustyni, omijany przez wszystkie zwierzęta? Czy wyprawa dopełni celu i ureguluje dług? Jak to wszystko się potoczy?... Te pytania na pewno przychodzą na myśl samemu merowi, który dał swoje błogosławieństwo kompanii...Wakacje czas zacząć! Oto garść istotnych informacji:
• wydarzenie dedykowane jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa od dziś do godzin porannych dnia 01.09.2021 r. Wtedy też kilku Mahopteków uda się w podróż do Karka-han i będzie tam oferować produkty wytwarzane przez rzemieślników ich ludu do godzin porannych dnia 08.09.2021 r.,
• dotarcie na jedną z map eventowych umożliwi Wam przewodnik Hipolit, którego znajdziecie w jaskini, do której wejście znajduje się w Trupiej Przełęczy (9,48). Gdy zaś skwar i duchota, jakie panują w dżungli, dadzą się Wam we znaki, do cywilizacji zaprowadzi Was ten sam przewodnik, który czekać będzie na Was na terenach Niecki Xiuh Atl (35,45),
• graczom poniżej 60 poziomu doświadczenia na czas wydarzenia Zakonnicy Planu Astralnego udostępniają możliwość darmowej teleportacji do Trupiej Przełęczy oraz Tuzmer,
• jeżeli jesteście na bieżąco ze sprawą poniedziałkowego ogłoszenia, dostępnego przy biuletynie w Tuzmer, kontynuację głównej linii fabularnej możecie rozpocząć u znanego Wam przewodnika Hipolita w jaskini, później zaś czeka na Was pierwsze zadanie poboczne u Teopixki Huehueteotl w Altepetl Mahoptekan (38,17). Kolejne zadania, których łączna liczba to 16, będą wprowadzane systematycznie, a o ich udostępnieniu będziemy Was informować,
• w Przedsionku Quinametzin w Altepetl Mahoptekan odnajdziecie wrota prowadzące do siedziby jednego z siedmiu kolosów o poziomach 50, 90, 130, 170, 210, 250 i 290. Jeśli uda Wam się zebrać drużynę do walki z tymi gigantami, a zdobycz Was nie usatysfakcjonuje, zdobycze z kolosów możecie wymienić u Pixkitl Huitzilihuitl oraz Pixkitl Zipactonal znajdujących się Przedsionku Quinametzin w Altepetl Mahoptekan i tym samym pozyskać kościane gwiazdki, których dźwięk powtórnie otworzy zakazane wrota,
• światy prywatne po raz kolejny otrzymały możliwość skorzystania zarówno z Próby Sił (instancji z kolosem), jak i standardowej mapki z tytanem (za wyjątkiem Pandory, która ma tylko i wyłącznie Próbę Sił),
• krainę odwiedziło 3 eventowych herosów z poziomami: 70, 190 oraz 280,
• loteria jest dostępna w postaci 3 specjalnych kuferków możliwych do kupienia z poziomu okna aktualności lub klasycznie w sklepie Yacotzin w Niecce Xiuh Atl,
• niektóre przedmioty z loterii możecie wymienić na złote samorodki u Evadora na piętrze Baraków w Ithan,
• zachęcamy do uważnego czytania dialogów końcowych, bowiem w questach istnieje możliwość wyboru wariantów nagród nie zawierających punktów doświadczenia,
• Odo Lotnobrodego, Giorgio Strojnobrodego, Levente Torbobrodego oraz Kiro Zastępobrodego znajdziecie w Werbin w Magazynie Krasnoludów,
• wraz z rozpoczęciem wydarzenia wystartował kalendarz eventowy, który pozwoli Wam na odbiór dodatkowych Mahopteckich tokenów – waluty używanej przez lud Mahopteków,
• z zadań eventowych oraz kalendarza będzie można zdobyć łącznie 52 sztuki waluty eventowej,
• w dniu 05.08.2021 r. wycofane zostanie zadanie dzienne na 249 poziom doświadczenia "Poznaj tajemnicę tworzenia talizmanu słońca", dostępne u wysokiego kapłana w standardowym Altepetl Mahoptekan - zostanie wtedy zablokowana opcja rozpoczęcia go u tego NPC, zaś graczom mającym je aktywne zostanie ono zresetowane. Zadanie alternatywne, "Rozwiąż problem malejącej populacji Mahopteków.", nie ulegnie w tym czasie żadnym zmianom i będzie można je wykonywać na dotychczasowych warunkach.

Zapraszamy do materiału wideo, który znajduje się na naszym kanale na YouTube oraz profilu na Instagramie.

Nie zabłądźcie w dżungli i uważajcie na trujące żaby!


Edytowany 23:03:30 27.4.2022 przez Grzybb
2021.07.29 11:01:21
MEDAL Ocena: 36
cytuj | ID:45053030

Ekipa Garmory

3001118
1140
Uwaga! Wzmożona aktywność kolosów!

W związku z tym podczas trwania wydarzenia będziecie mogli stawić czoła danemu kolosowi jeszcze raz. Po zakończeniu każdej Próby Sił należy zgłosić się do Teopixki Patecatl, którego znajdziecie w każdym z przedsionków, w celu ponownego przywołania bestii. W przypadku kolosów wydarzenia wakacyjnego nie trzeba dodatkowej interakcji z NPC, wystarczy wejść na mapę.

Dodatkowo podczas trwania wydarzenia wszyscy kolosi mają zwiększoną szansę na cenny przedmiot.

Wszystkim graczom życzymy udanych łowów!

Wydarzenie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 09.08.2021 r.
2021.08.06 12:08:08
MEDAL Ocena: 18
cytuj | ID:45067912

Ekipa Garmory

3001118
1140
Przypominamy, że udostępniliśmy możliwość zabezpieczenia konta dwuetapową weryfikacją, którą zalecamy. Można ją aktywować w Edycji ustawień.
Zalecamy wszystkim dokonanie porządków z zabezpieczeniem kont, aktywowanie blokady e-mail oraz dwuetapowej weryfikacji.
Pamiętajcie, że odpowiednie zabezpieczenie zmniejsza ryzyko dostania się konta w ręce osoby niepowołanej.
2021.08.06 13:17:59
Ocena: 0
cytuj | ID:45068032

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wydarzenie związane z dodatkową możliwością wykonania Prób Sił zostało zakończone. Szanse na łupy legendarne zostały przywrócone dla standardowych kolosów, natomiast dla wydarzenia wakacyjnego pozostaną podwyższone do samego końca.
Wszystkim graczom życzymy udanych łowów!
2021.08.09 12:00:29
MEDAL Ocena: 42
cytuj | ID:45072370

Ekipa Garmory

3001118
1140

Mroczne wrota Mictlan otwierają się!

Podziemne królestwo, miejsce umarłych, otwiera swe czeluści. Drżyjcie przed skorpenami bogini Malinalxochitl! Uciekajcie przed rozjuszonym Xolotlem!
Pradawni bogowie żądni są krwi. Zjednajcie sobie ich przychylność składając im ofiary z bijących serc wrogów. Wyślijcie rzesze nowych poddanych do ich królestwa.
Zostańcie czempionami wybranych przez siebie bogów... lub wyruszcie na wyprawę, aby wtrącić obmierzłe demony z powrotem w czeluść, na chwałę Enizeasza i Gerdeth!

Sezon XVIII Smoczych kuferków już w grze!


2021.08.10 10:01:18
Ocena: 8
cytuj | ID:45073519

Ekipa Garmory

3001118
1140
W dniu 18.08.2021 około godziny 10:00 w serwisie addons2.margonem.pl zostanie wyłączona, na okres około 48h, możliwość jakichkolwiek zmian z poziomu użytkownika. W tym okresie wszystkie panele zarządzania dodatkami przestaną być dostępne.

Uwaga! Wszystkie wgrane pliki pozostaną normalnie dostępne, a dodatki powinny działać bez zakłóceń.
2021.08.17 12:59:41
Ocena: 3
cytuj | ID:45083882

Ekipa Garmory

3001118
1140
Już za kilka godzin, o 17:00 zostanie odblokowane wejście do Namiotu Tropicieli Herosów, który to znajduje się w Gościńcu Bardów. Wewnątrz znajdziecie oczywiście trzech tropicieli herosów, lecz pamiętajcie, że nie będą tam czekali w nieskończoność! Gdy tylko skończy się pierwsza tura walk, rozbiegną się po krainie w poszukiwaniu kryjówek herosów takich jak: Opętany paladyn, Święty braciszek oraz Negthotep Czarny Kapłan!
A kogo tropiciele będą szukać podczas kolejnej edycji? To już zależy od Was! Już teraz możecie oddać swoje głosy na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 23.08.2021 r.

Tropiciele Herosów
W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
85 lvl (dostępny dla graczy od 72 lvl do 98 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Opętany paladyn

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
165 lvl (dostępny dla graczy od 152 lvl do 178 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Święty braciszek

Doświadczony Tropiciel Herosów
271 lvl (dostępny dla graczy od 258 lvl)
tropi herosa: Negthotep Czarny Kapłan

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 17:00 20.08.2021 r. - 17:00 22.08.2021 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie porozmawia z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawicę kolosowi!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na YouTube omawiającym mechanikę Tropicieli Herosów.

Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
2021.08.20 10:47:52
Ocena: 7
cytuj | ID:45087905

Ekipa Garmory

3001118
1140
Możliwość zmiany loginu

Dziś została udostępniona możliwość zmiany loginu dla kont założonych przed 16.04.2021 r.
Możliwość samodzielnej zmiany loginu będzie dostępna na stronie głównej -> Profil -> Edytuj ustawienia, do 24.09.2021 r.

Osoby, które nie zdążą zmienić loginu we wskazanym terminie (a spełniają warunek założenia konta przed 16.04.2021 r.), będą mogły otrzymać zgodę na taką operację poprzez skorzystanie z Panelu kontaktowego.

Niezależnie od drogi postępowania musicie pamiętać o kilku rzeczach:
• zmiana loginu jest operacją jednorazową,
• jeśli zapomnicie nowego loginu, to nie będziemy w stanie go przypomnieć/przywrócić/zmienić (standardowo dostępna pozostanie opcja odzyskania loginu wraz z hasłem poprzez wpisany w koncie e-mail),
• operacja jest dostępna dla kont, które mają zablokowany adres e-mail,
• kod z 2FA podajecie zgodnie z wytycznymi na stronie (jako ostatni krok).
Edytowany 12:19:59 25.8.2021 przez Ekipa Garmory
2021.08.25 10:30:55
MEDAL Ocena: 18
cytuj | ID:45094900

Ekipa Garmory

3001118
1140

MINIEVENT SIERPNIOWY!


Z okazji minieventu sierpniowego czas odradzania wszystkich herosów (także z wydarzenia wakacyjnego) skrócony o 50%!

Wydarzenie zostanie zakończone 30.08.2021 r. w godzinach porannych.
Edytowany 13:00:03 8.7.2022 przez Grzybb
2021.08.27 10:05:19
Ocena: -6
cytuj | ID:45097416

Ekipa Garmory

3001118
1140
Zapowiedź licytacji broni głównych


17 września o godzinie 12:00 pojawi się coroczna licytacja broni głównych, która potrwa do godzin wieczornych dnia 19 września 2021 roku.

1. Przedmioty.
Kontynuujemy znane wcześniej wydarzenie, czyli bronie na 28 przedziałów.
Każdy jej rodzaj pojawi się na:
30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190, 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 poziom

2. Liczba przedmiotów.
Pozostajemy przy stałej ilości przedmiotów na każdym z przedziałów: 4.

3. Czas aukcji.
Przedmioty pojawią się za 2 tygodnie (17 września 2021) w piątek ok. 12:00. Licytacja potrwa do niedzieli i zacznie wygasać o 19:00. Będzie podzielona na tzw. fale.
I fala o 19:00 (złoto),
II fala o 19:30 (złoto),
III fala o 20:00 (złoto),
IV fala o 20:30 (SŁ)
Licytacje za złoto rozpoczną się od sumy 1m złota, licytacje za SŁ od 1500SŁ.


_
Edytowany 14:10:50 3.9.2021 przez Ekipa Garmory
2021.09.03 12:06:49
MEDAL Ocena: 25
cytuj | ID:45106792

Ekipa Garmory

3001118
1140
MINIEVENT WRZEŚNIOWY


W związku ze zbliżającą się licytacją broni głównych Umbar z Torneg zaoferuje za Wasze towary 90% wartości przedmiotów (maksymalnie za przedmiot 900k) oraz przydzieli 4 darmowe przedmioty.Wydarzenie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 13.09.2021 r.
2021.09.10 10:10:41
Ocena: 12
cytuj | ID:45113369

Ekipa Garmory

3001118
1140
"Ochpaniztli. Nasze błogosławione słońce skryło się za ciemną taflą nicości, zaczęło pożerać swe własne promienie; pozostawiło lud nasz - w samym środku dnia - w całkowitym mroku okalającym wszystko co nam znane. Nie powinien być to gniew bogów, wszak składaliśmy im dzień w dzień same najdoskonalsze ofiary. Czyżby nastąpił więc dawno już zapowiadany koniec świata? Trzymając się resztek nadziei desperacko mordowaliśmy jeńca za jeńcem, wyrywając im serca, a nawet śmiertelnie kaleczyliśmy swe własne ciała. Słońce jednak nie wracało. Gdy jednak na szczycie piramidy stanął sam Cuaitl Citlalin - wcielenie Świętego Kruka - i chwycił za sztylet, by poświęcić w ofierze swe własne życie, stało się coś niezwykłego. Promyk światła dobiegający z nieba rozpromienił oblicze przywódcy, a za nim spłynęły kolejne z promieni, rozpraszając mroki, w jakich zanurzone zostało nasze plemię. Słońce powróciło, a wraz z nim nasza trwoga i mobilizacja do działań. Czyżby nie był to więc boski gniew, a boska próba? Gdy upalne dni dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się nasze wdzięczne modły, przystąpiliśmy do działania. Odnowiliśmy ekwipunki, stworzyliśmy nowe bronie, odrodziliśmy myśli o dalszej ekspansji - odbicia tego, co kiedyś zostało nam odebrane. Przestaliśmy polegać już wyłącznie na wielowiekowej spuściźnie plemienia - zaczęliśmy budować nowe, własne piramidy. Do naszych chantli wróciła werwa, zapał i płodność. Zupełnie, jakby nawiedził nas sam Huehueteotl wypalając doszczętnie swym ogniem pozostałości jałowej ziemi, której kurczowo się trzymaliśmy, aby kazać nam zacząć od nowa, zmobilizować nas do zasiania nowego ziarna. Tak, byśmy przestali już zbierać stary plew i się nim karmić, byśmy wkroczyli w nową epokę naszej cywilizacji! To wszystko rozpoczęło coś nowego... Coś, co trwało będzie przynajmniej przez kolejne pięćdziesiąt dwa lata. Anej!"


Podsumowanie zmian na Altepetl Mahotpekan i okolicach


1. Lokacje:
• Odświeżono lokacje: Altepetl Mahoptekan, Niecka Xiuh Atl, Dolina Chmur, Oztotl Tzacua (wszystkie poziomy), Złota Góra (wszystkie poziomy), Mictlan (wschodni oraz zachodni), Teotihuacan,
• Dodano nowe lokacje: Topan (13 poziomów),
• Dodano wejście na lokację Altepetl Mahoptekan z lokacji: Dolina Pustynnych Kręgów,
• Dodano wejście na lokację Niecka Xiuh Atl z lokacji: Sucha Dolina oraz Płaskowyż Arpan,
• Dodano wejście na lokację Dolina Chmur z lokacji: Regiel Zabłąkanych Dusz,
• Usunięto wejście na lokację Altepetl Mahoptekan z lokacji: Źródło Zakorzenionego Ludu,
• Zaktualizowano mapę świata.

2. Potwory:
• Dodano nowe potwory z zakresu poziomowego 255-260 na lokacji Altepetl Mahoptekan oraz jej podlokacjach,
• Dodano nowe potwory z zakresu poziomowego 245-250 na lokacji Niecka Xiuh Atl oraz jej podlokacjach,
• Dodano nowe potwory z zakresu poziomowego 240-245 na lokacji Dolina Chmur oraz jej podlokacjach,
• Dodano nowe potwory o randze Elita z poziomami 249 oraz 258 odpowiednio do lokacji należących do Niecki Xiuh Atl oraz Altepetl Mahoptekan,
• Odświeżono wygląd potworom: Tepeyollotl i Cuaitl Citlalin,
• Przeniesiono Elitę II Cuaitl Citlalin do lokacji Chantli Cuaitla Citlalina znajdującej się w lokacji Niecka Xiuh Atl,
• Przeniesiono Elitę II Tolypeutes do lokacji Złota Góra p.2 s.1 znajdującej się w lokacji Dolina Chmur,
• Pozbawiono potwora Szafirowa Bolita rangi Elita oraz zwiększono jej poziom do 243,
• Zwiększono poziomy potworom Mutokli, Nokturni oraz Pancerna Bolita do odpowiednio 241, 242, 241,
• Dodano nowego potwora z rangą Elita z poziomem 236 o nazwie Bubalus na lokacji Regiel Zabłąkanych oraz Wąwóz Zakorzenionych Dusz. Przeniesiono do niego przedmioty z Szafirowej Bolity wymagane do wytwarzania przedmiotów u Starca Pajlusa.

3. Przedmioty oraz szablony zdobyczy:
• Dokonano zmiany statystyk przedmiotów, dodano nowe przedmioty oraz wycofano niektóre. Dokładne zmiany opisane są w Logu zmian przedmiotów,
• Wycofano przedmioty Dekolt kolców dystansu, Naszyjnik ostrych kolców.
• Zrealokowano występowanie przedmiotów. Nowe szablony potworów są następujące:

Tepeyollotl

Cuaitl CitlalinQuetzalcoatlYaotl4. Zmiany Herosa Tepeyollotl:
• Nowe miejsca pojawienia się herosa są następujące:
- Niecka Xiuh Atl (18, 70), (25, 9), (38, 5), (39, 64)
- Altepetl Mahoptekan (6, 56), (7, 71), (8, 19), (54, 5)
- Oztotl Tzacua p.2 s.1 (24, 50), (25, 11)
- Oztotl Tzacua p.2 s.2 (16, 25), (32, 30)
- Oztotl Tzacua p.3 s.1 (14, 20), (49, 41)
- Oztotl Tzacua p.4 s.2 (12, 10)
- Wschodni Mictlan p.2 (19, 8)
- Wschodni Mictlan p.3 (9, 17), (20, 22)
- Wschodni Mictlan p.4 (19, 11), (20, 15)
- Wschodni Mictlan p.5 (5, 17), (7, 8)
- Wschodni Mictlan p.6 (10, 15), (29, 24)
- Wschodni Mictlan p.7 (3, 24), (29, 29)
- Wschodni Mictlan p.8 (4, 26), (23, 8)
- Zachodni Mictlan p.2 (5, 15)
- Zachodni Mictlan p.3 (3, 11), (29, 18)
- Zachodni Mictlan p.4 (12, 18), (20, 21)
- Zachodni Mictlan p.5 (7, 11), (15, 9)
- Zachodni Mictlan p.6 (3, 22), (28, 17)
- Zachodni Mictlan p.7 (4, 6), (28, 17)
- Zachodni Mictlan p.8 (10, 15), (24, 16)
- Topan p.2 (16, 18)
- Topan p.3 (11, 14), (20, 14)
- Topan p.4 (7, 17), (13, 6)
- Topan p.5 (9, 12), (14, 11)
- Topan p.6 (3, 17), (28, 17)
- Topan p.7 (9, 11), (23, 26)
- Topan p.8 (12, 8)
- Topan p.9 (3, 12), (22, 12)
- Topan p.10 (6, 18), (22, 28)
- Topan p.11 (2, 15)
- Topan p.12 (2, 9), (6, 17)

5. Zadania:
• Do gry dodano piętnaście nowych zadań. Do ich rozpoczęcia wymagany jest 245 oraz 246 poziom doświadczenia.
• Zadania Zakonu Równowagi: Tajemnicza kraina oraz Waleczne plemię zostały zresetowane dla graczy, którzy przed synchronizacją byli w ich trakcie. Potwory występujące w zadaniu zostały zaktualizowane o nowe nazwy.

6. Pozostałe zmiany:
• Odświeżono miejsca teleportacji kamieni Czerwonego Smoka,
• Zmieniono zdobywanie składników do przedmiotów wytwarzanych u Starca Pajlusa z Bolit na Dendrostwory,
• Wycofano opcję zabicia gracza oraz nakładania klątw przy nieudanym ułożeniu zagadki prowadzącej do lokacji Quetzalcoatl. Szansa powodzenia została taka sama jak dotychczas.

_
Edytowany 13:01:57 15.9.2021 przez Ekipa Garmory
2021.09.15 12:35:43
Ocena: 14
cytuj | ID:45118111

Ekipa Garmory

3001118
1140
Z przyczyn technicznych podczas licytacji broni głównych część przedmiotów nie została wystawiona poprawnie na aukcję. Dotyczy to broni wystawianych jako ostatnie (za Smocze Łuski) na światach:

• Dream (151 przedmiotów),
• Gefion (148 przedmiotów),
• Helios (390 przedmiotów),
• Inferno (219 przedmiotów),
• Infinity (399 przedmiotów),
• Majuna (160 przedmiotów),
• Nerthus (126 przedmiotów),
• Nubes (211 przedmiotów),
• Orvidia (18 przedmiotów),
• Syberia (450 przedmiotów),
• Virtus (3 przedmioty),
• Zemyna (277 przedmiotów).

W związku z tym w piątek (24.09.2021 r.) o godzinie 12:00 zostaną wystawione ponownie do licytacji, która zakończy się w niedzielę (26.09.2021 r.) o godzinie 19:00.

Szczegółowe informacje na temat brakujących przedmiotów znajdziecie w temacie.
_
Edytowany 17:21:36 22.9.2021 przez Ekipa Garmory
2021.09.22 17:17:58
Ocena: 7
cytuj | ID:45126943

Ekipa Garmory

3001118
1140
Sierpniowe słońce tego roku solidnie dało się we znaki wszystkim farmerom. Pola bujnie obrodziły, kłosy prędko dojrzały, a owoce aż uginały gałęzie drzew, na których rosły. Wszystko wskazywało na to, że zbiory będą obfite, lecz czy tak się stało? Wieśniacy, nie tracąc czasu, zebrali swoje dorobki, jednak owoc ich pracy nie sprostał oczekiwaniom... Czyżby zwiastowało to nadejście klęski głodu? A może tylko przewrażliwieni prostacy zaczynają głosić zwodzące informacje? Prawda nigdy nie jest oczywista, w końcu zależy ona od punktu widzenia... Niemniej złe pogłoski nie przeszkodziły mieszkańcom Torneg, słynącego z miana spichlerza północy, na rozpoczęcie przygotowań do celebracji święta, mającego zapewnić dobrobyt w kolejnym roku, jak to mieli w zwyczaju. Chyba nie omieszkasz ominąć takiej zabawy, nieprawdaż? Kto wie, co nadejdzie... Lepiej czuwać w gotowości, w końcu w tak wielkich uroczystościach nie jeden, nie dwóch mieszkańców może potrzebować pomocy! Wyrusz na prowincję i sam się przekonaj, co zgotowali dla ciebie mieszkańcy podporządkowani Cedrikowi!


Ważne informacje
• Wydarzenie dedykowane jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa do godzin porannych dnia 04.10.2021 r., natomiast oferta loteryjna będzie dostępna w Łanach Zboża do godzin porannych dnia 11.10.2021 r.
• W Młynie (Łany Zboża 16,10) odnajdziecie przejście, prowadzące do siedziby Chochoła. Stawcie mu czoła, a zdobędziecie cenne przedmioty dopasowane do waszego poziomu. W walce nie będą co prawda zbyt użyteczne, wszak czego można oczekiwać od uzbrojenia zdartego ze słomianej kukły, za to dwukrotnie bardziej przydadzą się Wam w rzemiośle niż ich odpowiedniki na danym przedziale! Poziom kolosa jest dostosowany do najwyższego poziomu w danej grupie, więc rozsądnie dobierzcie swoich partnerów do walki!
• Dostępnych jest siedem zadań fabularnych, związanych z terenami Łanów Zboża oraz miasta Torneg. Pierwsze questy zlecają: Burmistrz Cedrik, Chłop Warmek oraz Chłop Fantar, natomiast kolejne zadania głównej linii fabularnej rozpoczniecie kolejno u Idalii oraz Żercy.
• Standardowo istnieje możliwość odebrania nagród z punktami doświadczenia lub bez nich, zachęcamy do uważnego czytania dialogów końcowych.
• Loteria dostępna jest w postaci kuferków z poziomu okna aktualności lub klasycznie w sklepie u Żercy, którego znajdziecie w Łanach Zboża (31,23). Oferuje on również możliwość utrwalenia strojów oraz zakupu ich w zamian za blankiety.
• W oknie aktualności pojawił się pakiet, który oferuje darmowe teleporty do Łanów Zboża.

Życzymy owocnych zdobyczy i dobrej zabawy!


Edytowany 23:03:11 27.4.2022 przez Grzybb
2021.09.23 12:02:02
MEDAL Ocena: 42
cytuj | ID:45127667

Ekipa Garmory

3001118
1140
26 września 2021 r. planowane są prace modernizacyjne w Przelewy24, w godzinach 01:00 - 03:00 (czasu środkowoeuropejskiego standardowego). Systemy Przelewy24 oraz Ekspres będą w tym czasie całkowicie niedostępne.

Za utrudnienia przepraszamy.
2021.09.24 10:36:08
Ocena: 1
cytuj | ID:45128714

Ekipa Garmory

3001118
1140
DZIEŃ CHŁOPAKA 2021

Z okazji dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim poszukiwaczom przygód! Niech każda przygoda będzie pełna niezapomnianych wrażeń i wspomnień! A oto kolejna, którą dla Was przygotowaliśmy...

Ostatnimi czasy ruch na szlaku pomiędzy Eder a Ithan niemalże zamarł. Karawany przestały odwiedzać fort, w którym mogły zaznać ukojenia i oddechu od zgrozy czyhającej w pobliskich lasach - bandytów. Jeszcze przed kilkoma tygodniami tętniąca życiem placówka, stała teraz w ciszy, aż nader niespokojnej ciszy... Straż graniczna powoli zaczynała zastanawiać się nad przyczyną tak niecodziennego stanu rzeczy, lecz, znając ich biurokrację, szybciej kogut zacznie gęgać, niż dokończą, co zaczęli. Czas mijał, a niepokój żołnierzy narastał. W końcu z gąszczu okalającego pobliskie podmokłe tereny wyłonił się zmarnowany i wychudzony chłopiec, o spojrzeniu typowym dla człowieka bez celu czy nadziei na przyszłość... Jaką nowinę przyniósł? Czy ma to związek z zagwozdką, która ściąga sen z powiek kapitanowi straży? Nie zwlekaj, rusz mu naprzeciw i dowiedz się szczegółów!Garść informacji
• Z racji trwającego Dnia Chłopaka, przygotowaliśmy dla Was serię zadań powiązaną z pewnym herosem o szemranej przeszłości, a jeszcze gorszym obliczu. Pierwszy z questów zleci Wam Anastazy, którego odnajdziecie w Forcie Eder (45,70). Kolejne zadania będą możliwe do rozpoczęcia zaraz po zakończeniu uprzednich.
• Wydarzenie dedykowane jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa do godzin porannych dnia 04.10.2021 r.
• Standardowo istnieje możliwość odebrania nagród z punktami doświadczenia lub bez nich, zachęcamy do uważnego czytania dialogów końcowych.
• Barter wymiany strojów u Giorgio Strojnobrodego z Magazynu Krasnoludów w Werbin został poszerzony o nowe opcje craftingu przebrań powiązanych bezpośrednio z trwającym wydarzeniem. Potrzebne przedmioty możecie zdobyć z zadań eventowych, a następnie sami zdecydujecie, do którego stopnia wtajemniczenia macie odwagę zejść.
• Nowe zadania oraz możliwości craftingu z tego wydarzenia zostaną z nami na stałe po zakończeniu eventu.

Udanej zabawy!
2021.09.30 11:00:50
MEDAL Ocena: 24
cytuj | ID:45134481

Ekipa Garmory

3001118
1140
Już za kilka godzin, o 17:00 zostanie odblokowane wejście do Namiotu Tropicieli Herosów, który to znajduje się w Gościńcu Bardów. Wewnątrz znajdziecie oczywiście trzech tropicieli herosów, lecz pamiętajcie, że nie będą tam czekali w nieskończoność! Gdy tylko skończy się pierwsza tura walk, rozbiegną się po krainie w poszukiwaniu kryjówek herosów takich jak: Kochanka Nocy, Viviana Nandin oraz Młody smok!
A kogo tropiciele będą szukać podczas kolejnej edycji? To już zależy od Was! Już teraz możecie oddać swoje głosy na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 04.10.2021 r.

Tropiciele Herosów
W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
100 lvl (dostępny dla graczy od 87 lvl do 113 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Kochanka Nocy

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
184 lvl (dostępny dla graczy od 171 lvl do 197 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Viviana Nandin

Doświadczony Tropiciel Herosów
282 lvl (dostępny dla graczy od 269 lvl)
tropi herosa: Młody smok

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 17:00 01.10.2021 r. - 17:00 03.10.2021 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie porozmawia z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawicę kolosowi!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na YouTube omawiającym mechanikę Tropicieli Herosów.

Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
2021.10.01 10:05:17
Ocena: 8
cytuj | ID:45136018

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wyniki głosowania na kolejną edycję Tropicieli Herosów prezentują się następująco:
- I miejsce, z wynikiem 37,96% zdobyła grupa: Karmazynowy Mściciel (45 lvl), Baca bez łowiec (123 lvl), Demonis Pan Nicości (210 lvl)
- II miejsce, z wynikiem 35,88% zdobyła grupa: Zły Przewodnik (63 lvl), Obłąkany łowca orków (144 lvl), Dęborożec (242 lvl)
- III miejsce, z wynikiem 26,16% zdobyła grupa: Złodziej (50 lvl), Lichwiarz Grauhaz (129 lvl), Vapor Veneno (227 lvl)

Za wszystkie oddane głosy dziękujemy, a z wybranymi tropicielami zobaczycie się już podczas kolejnej edycji Tropicieli Herosów!

Nowe zadania dodane na stałe do gry wraz z wymaganymi poziomami:
Makabryczna historia. [35 lvl],
Dochodzenie w toku... [35 lvl],
Przygotowania do zemsty... [35 lvl],
Nastał czas sądu! [35 lvl].
Edytowany 12:20:33 4.10.2021 przez Ekipa Garmory
2021.10.04 11:02:22
Ocena: 9
cytuj | ID:45139362

Ekipa Garmory

3001118
1140
1. Lokacje:
• Usunięto podlokacje Siedziby Maga,
• Dodano nowe podlokacje do Przeklętej Strażnicy,

2. Potwory:
• Zmieniono poziom i profesję następujących potworów:
- Mały demon 28 poziom, łowca,
- Pomniejszy demon 28 poziom, mag,
- Dokuczliwy bies 29 poziom, łowca,
- Nieznośny demon 29 poziom, wojownik,
- Kąśliwy demon 30 poziom, wojownik,
- Paskudny demon 30 poziom, mag,
- Cerber 29 poziom, tancerz ostrzy.
• Dodano dodatkową Elitę II Shae Phu w lokacji z bezwarunkowym PVP.

3. Przedmioty oraz szablony zdobyczy:
• Dokonano zmian statystyk przedmiotów, dodano nowe przedmioty oraz zastąpiono nowymi wycofane. Więcej informacji znajdziecie w Logu Zmian przedmiotów
• Zmiany w szablonach potworów są następujące:

Nowe przedmioty do szablonu zdobyczy Demonów [28-30]

Nowe przedmioty do szablonu zdobyczy Elity Cerber [29]Nowe przedmioty do szablonu zdobyczy Zielonych Goblinów [34-36]

4. Zmiana herosa Domina Ecclesiae:
• Zmieniono miejsca odnowienia herosa na:
- Orla Grań (44, 9), (46, 24), (52, 10), (54, 12), (56, 22)
- Stare Ruiny (56, 53), (57, 48), (58, 25), (66, 22), (72, 17)
- Przeklęty Zamek - wejście południowe (9, 8), (16, 7)
- Przeklęty Zamek - wejście północne (6, 9), (18, 7)
- Przeklęty Zamek - wejście wschodnie (8, 8), (12, 7)
- Przeklęty Zamek - podziemia południowe (8, 27), (11, 8), (19, 27), (21, 8)
- Przeklęty Zamek - kanały (8, 8), (20, 28)
- Przeklęty Zamek - sala zgromadzeń (4, 8), (10, 10), (30, 9), (42, 29)
- Przeklęty Zamek p.1 (8, 13), (13, 4)
- Przeklęty Zamek p.2 (2, 11), (21, 6)
- Przeklęta Strażnica (4, 10), (6, 13), (8, 9), (13, 12), (17, 8)
- Przeklęta Strażnica p.1 (3, 10), (4, 17), (5, 8), (12, 8), (15, 16), (17, 14)
- Przeklęta Strażnica p.2 (5, 14), (8, 4), (9, 14), (13, 12), (15, 6)
- Przeklęta Strażnica - podziemia p.1 s.1 (5, 36), (7, 35), (9, 9), (15, 27), (22, 33), (24, 6), (26, 34), (27, 20), (30, 8), (31, 21), (31, 35)
- Przeklęta Strażnica - podziemia p.1 s.2 (5, 9), (5, 35), (12, 17), (17, 4), (17, 34), (21, 22), (22, 4), (27, 24)
- Przeklęta Strażnica - podziemia p.2 s.2 (2, 5), (7, 11), (8, 5), (12, 6), (12, 18)

5. Zmiany w zadaniach:
• Zmieniono poziom wykonania zadania [ZR: 28lvl] Demony zamieszkujące Przeklętą Strażnicę. na 28 oraz miejsce zleceniodawcy na Torneg.
• Usunięto konieczność zbierania zniszczonych ksiąg z Demonów w zadaniu Mag i księgi z Eder.

6. Pozostałe zmiany:
• Odświeżono miejsca teleportacji kamieni Czerwonego Smoka.

_
Edytowany 12:57:01 8.10.2021 przez Ekipa Garmory
2021.10.08 11:02:08
Ocena: 11
cytuj | ID:45142357

Ekipa Garmory

3001118
1140
Gdy dni coraz krótsze, a lasy toną w żółci i czerwieni, oznacza to tylko jedno - nadejście jesieni, a wraz z nią rozkwit sezonu grzybowego. Tegoroczna jesień jest jednak... ciut inna. Coś niepokojącego wlało się w serca grzybiarzy; dziwne uczucie, które nie pozwala spać, każąc niecierpliwie wyczekiwać świtu, by wyruszyć wraz z jego nastaniem w okoliczne knieje. Czy właśnie to zwą smakiem nowej przygody? W krainie bowiem pojawiły się nieznane dotąd gatunki grzybów. Skąd się wzięły? Jak smakują? Leśne wieści donoszą o kilku nowych rodzajach. Można odnaleźć je w borach, na rozległych bagnach, a także, co wyjątkowe, niektóre z nich porastają nawet południowe pustynie, jak i śnieżne szczyty Gór Andaryjskich. Dodatkowo, co w tym wszystkim najdziwniejsze, ich stanowiska osiągają tak monstrualne rozmiary, że nie da się ich przeoczyć. Dosłownie. Nie da. W obliczu tak wielkiego, gatunkowego urodzaju, krainę zalała również masa plotek, która zachęciła całe rzesze początkujących, jak i doświadczonych grzybiarzy do wzięcia w swe dłonie wiklinowego kosza i ruszenia na grzybobranie! Gdy dotknie się ponoć stanowiska płomiennicy tlącej, mroźlarza, czy każdego innego z nowych gatunków, ludzie znikają. Trafiają do tajemniczej komnaty, skąd wynoszą wspaniałe cuda umożliwiające teleportację, zwoje z zaklęciami i wielkie bogactwa, a także kosze pełne grzybów na zupy i przetwory. Brzmi jak bujda, nieprawdaż? Jednak czy nie zechciałbyś może sprawdzić prawdziwości tych plotek osobiście? A nuż jest w nich ziarno prawdy...• W Werbin ponownie pojawił się Leśny Dziad, który pozwala wam skorzystać ze swojego kotła.
• Monstrualne grzyby znajdziecie w całej krainie. Spotkanie jednego z nich pozwala na przeniesienie się na jedną z 3 dedykowanych lokacji, która będzie oferowała całkowicie inne skarby.
• Grzyb będzie dostępny przez 15 minut od pierwszej interakcji z nim, a następnie zniknie, by odrodzić się za około 70 minut.
• Każda z lokacji zawiera inną, losową zawartość, uważajcie jednak, bo niektóre skrzynie mogą okazać się czymś innym niż tylko potencjalnym darmowym łupem.
• Każdą skrzynie strzeże strażnik, który dostosowuje się do waszego poziomu. Maksymalny poziom strażnika wynosi 300.
• Zdobyte okazy możecie wymienić na Mistyfikującą zupę, która posłuży do wykonania unikalnych strojów oraz maskotki.
• Wydarzenie potrwa do godzin porannych 15.10 br.
2021.10.08 11:02:22
MEDAL Ocena: 26
cytuj | ID:45142358

Ekipa Garmory

3001118
1140
MINIEVENT PAŹDZIERNIKOWY
Przy pomocy wysłanników Zakonu Równowagi będziecie mogli stawić czoła danemu kolosowi jeszcze raz. Po zakończeniu próby sił należy zgłosić się do Wysłannika Zakonu Równowagi, którego znajdziecie w każdym z przedsionków, w celu ponownego przywołania dla was bestii.

Aby pomóc Wam w pokonaniu kolosa przygotowaliśmy Wam niespodzianki, które znajdziecie w oknie aktualności:


Życzymy owocnych zdobyczy!

Wydarzenie zostanie zakończone 17.10.2021 r. o godzinie 23:59:59.


Leśny dziad wraz ze swoim Tajemniczym kotłem pozostaną w krainie do 22.10.2021 r.
2021.10.15 11:02:23
Ocena: 6
cytuj | ID:45149724

Ekipa Garmory

3001118
1140
Informujemy, że obecnie występują utrudnienia w logowaniu się do gry za pomocą Facebooka. Zgłosiliśmy już tę sprawę do FB, jednak wszystko w tej chwili zależy od obsługujących zgłoszenie pracowników serwisu.

W związku z tym osoby, które logują się do gry za pomocą FB zachęcamy do zgłoszenia się na panel kontaktowy (z nowo założonych, 1lvlowych kont), do zakładki Przetwarzanie danych osobowych w sprawie dokonania odintegrowania konta od serwisu Facebook. Postaramy się zapewnić sprawną obsługę tych zgłoszeń tak, by gracze posiadający konta zintegrowane nie musieli powstrzymywać się od rozgrywki.

Mamy nadzieję, że Facebook rozpatrzy nasze zgłoszenie jak najszybciej. O ustąpieniu problemu poinformujemy w odrębnym poście.
2021.10.20 12:46:37
Ocena: 2
cytuj | ID:45154638

Ekipa Garmory

3001118
1140
Według naszych informacji, problem z zalogowaniem się do gry za pomocą Facebooka został rozwiązany. Gdyby jednak pojawiały się problemy z tym związane prosimy o zgłoszenie się na panel kontaktowy (z nowo założonych, 1lvlowych kont).
2021.10.20 17:07:43
Ocena: 2
cytuj | ID:45154825

Ekipa Garmory

3001118
1140
Oto nadchodzi Święto Duchów - czas, w którym mroczne siły zyskują na swej potędze tak, jak o żadnej innej porze roku. Na północnym zachodzie krainy mieszkańcy górniczego miasta Werbin przygotowują powoli z tej okazji lampiony, zawsze bacząc na nieustannie grożące im ataki czerwonych orków zza rzeki oraz drżąc przed grozą w postaci wiedźm, uwięzionych za potężną barierą za lasem. Ciekawe, co by powiedzieli, gdyby wiedzieli, że jeszcze dalej, w trzewiach gór, o wiele starsze zło otwiera swe ślepie w mrocznej grocie. Prastare zaklęcie, od setek lat trzymające potwora w ryzach, z dnia na dzień coraz bardziej odchodzi w zapomnienie - wrogowie bestii bacznie to obserwują, w głębinach swej twierdzy szykując się do podjęcia bitwy przerwanej przed wiekami.

Miejcie na to baczenie, śmiertelnicy! W czasach, kiedy góry, a już zwłaszcza wyżyny ruszają się w posadach, tak wiele lat po ostatniej wojnie na ziemi chodzą nowi żywi umarli, zaś człowiek nie może ufać nawet idącemu za nim cieniowi, nikt nie powinien czuć się zbyt pewnie. Kto bowiem może dać gwarancje, że po zderzeniu się przeszłości z teraźniejszością świat przetrwa... a nawet jeśli, że pozostanie taki sam? Odpowiedź na to znają chyba tylko bogowie, ci jednak nie uznają za stosowne dzielić się swymi tajemnicami z kimkolwiek z żyjących.
Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi wydarzenia:
• Event przeznaczony jest dla postaci posiadających minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa od dziś do godzin porannych dnia 04.11.2021 r. Wtedy kilku praorków odwiedzi Karka-han i pozostanie tam aż do 11.11.2021 r.
• Do lokacji eventowej dostaniecie się poprzez Palisadę na Halloweenowej Orczej Wyżynie (59,39) obok Werbin, powrót do margonemskiej cywilizacji umożliwi Wam zaś Droga do Werbin na Halloweenowych Kurhanach Zwyciężonych (95,26). Darmowy przedmiot teleportujący możecie odebrać w oknie aktualności.
• Krainę odwiedziło 4 eventowych herosów z poziomami: 50, 120, 160, 250.
• Loterię znajdziecie w oknie aktualności (3 specjalne kuferki) lub tradycyjnie w sklepie u Ducha pradawnego orka na Halloweenowych Kurhanach Zwyciężonych (37,34).
• Questy fabularne dodawane będą systematycznie, po wprowadzeniu zadań otrzymacie stosowne informacje z naszej strony,
• Przedmioty z loterii możecie wymienić na złote samorodki u Evadora na piętrze Baraków w Ithan.
• Uważnie czytajcie dialogi końcowe, bowiem w questach istnieje możliwość wyboru wariantów nagród nie zawierających punktów doświadczenia.
• Pierwsze zadanie z głównej linii fabularnej zleci Wam Jarek z Werbin, a zadanie poboczne rozpoczniecie przy Biuletynie w tym samym mieście.
• Barter umożliwiający utrwalenie strojów z bieżącego eventu znajdziecie u Ducha pradawnego szamana na Halloweenowych Kurhanach Zwyciężonych (34,37), a ten pozwalający na modyfikację golema u Pradawnego orka warlocka na współrzędnych (43,45).
• Wraz z rozpoczęciem wydarzenia wystartował kalendarz eventowy, który pozwoli Wam na codzienny odbiór waluty używanej przez praorków.

Życzymy udanego straszenia!


Edytowany 13:13:22 21.10.2021 przez Ekipa Garmory
2021.10.21 11:03:44
MEDAL Ocena: 27
cytuj | ID:45155510

Ekipa Garmory

3001118
1140
Informujemy, że obecnie występują utrudnienia w logowaniu się do gry za pomocą Facebooka. Zgłosiliśmy już tę sprawę do FB, jednak wszystko w tej chwili zależy od obsługujących zgłoszenie pracowników serwisu.

W związku z tym osoby, które logują się do gry za pomocą FB zachęcamy do zgłoszenia się na panel kontaktowy (z nowo założonych, 1lvlowych kont), do zakładki Przetwarzanie danych osobowych w sprawie dokonania odintegrowania konta od serwisu Facebook. Postaramy się zapewnić sprawną obsługę tych zgłoszeń tak, by gracze posiadający konta zintegrowane nie musieli powstrzymywać się od rozgrywki.

Mamy nadzieję, że Facebook rozpatrzy nasze zgłoszenie jak najszybciej. O ustąpieniu problemu poinformujemy w odrębnym poście.
2021.11.03 10:30:17
Ocena: 0
cytuj | ID:45170371

Ekipa Garmory

3001118
1140
"Planety mknące po orbitach, przecinające przestrzeń asteroidy, czy zderzające się ze sobą galaktyki... Choć brzmi to bardzo efektownie, z margonemskiego padołu ruch ten jest prawie niezauważalny, a nieboskłon zdaje się wiecznie trwać w swej stałości. W środku jesieni zachmurzone niebo przeciął jednak nagły błysk, który rozpromienił nocne mroki niczym drugie słońce, stając się zagadką dla wszystkich astronomów. Cóż to za zjawisko? Czy to symbol zagłady? Wertując wiekowe księgi spisywane od zarania dziejów, przed ich oczyma ukazało się rozwiązanie - była to supernowa - wybuch zakańczający życie gwiazdy, którego światło, według dawnych uczonych, zniknąć miało po kilkunastu dniach. Ogłoszenie naukowej prawdy nie uspokoiło jednak przerażonych margonemczyków, dlatego o znaczenie tego wydarzenia postanowiono zapytać kaznodzieję, który stanął na czele zaniepokojonego ludu - Wieszczkę Sarę z Torneg. Spoglądając w swą kryształową kulę dostrzegła ona dokładną symbolikę nocnego rozbłysku. Zakończenie istnienia tak wspaniałego bytu - gwiazdy - oznaczać miało rewolucję i obalenie rządzących sił. Jednak z racji tego, iż miało to miejsce po zmroku, ludzie winni obalić owszem, siły rządzące, ale rządzące mrokiem i rozlewem krwi! Strzeżcie się więc przywódcy dzikich plemion, plugawe dusze dawnych lordów i władcy zła opływający złotem - nadchodzi koniec waszego panowania!"


Gildia Wynalazców w Thuzal, w porozumieniu z Wieszczką Sarą z Torneg, ogłasza:
"Jeśliś na tyle odważny, by wziąć udział w rewolucji i obalić butne siły przyzwanych bestii, chwyć swą broń, zorganizuj drużynę i wyrusz ku ogromnym salom wypełnionym najgroźniejszymi stworami! Niech światło supernowej rozświetli mroki królewskich sal i lochów rozpusty, pomoże odnaleźć legendarne skarby i niech poprowadzi Was ku zwycięstwu!"

Z przekazanych informacji wynika, iż potężne byty zamieszkujące sale zdobione złotem, przez najbliższy tydzień mają zwiększoną o 50% szansę na legendarny łup! Dokładna lista potworów objętych wydarzeniem:

• Mamlambo
• Regulus Mętnooki
• Umibozu
• Amaimon Soploręki
• Hydrokora Chimeryczna
• Vashkar
• Lulukav
• Arachin Podstępny
• Reuzen
• Wernoradzki Drakolisz


Wszystkim uczestnikom wydarzenia życzymy najrzadszych zdobyczy!
2021.11.04 10:00:10
MEDAL Ocena: 19
cytuj | ID:45171200

Ekipa Garmory

3001118
1140

Nadchodzą mgły, które pochłoną świat!

Złe istoty z innego wymiaru sprowadzają nowe zło do krainy Margonem. Przybywają by rozkoszować się bólem, by rozpętać piekło. Wraz z nimi pojawiły się gęste mgły, które spowijają świat. Wśród nich kroczą ci, którzy są niewidoczni. Sztylety kąsające jak wicher, szeleszczące jak umierające od braku światła drzewa. Uchroń się przed ogniem i stalowymi oczami piekielnych sług, dołącz do stąpających wśród mgieł lub wykorzystaj ten chaos i ogłoś się nowym Panem i Władcą, który przejmie władzę nad krainami!

Sezon XIX Smoczych kuferków już w grze!


2021.11.09 11:00:37
Ocena: 4
cytuj | ID:45176220

Ekipa Garmory

3001118
1140
Już za kilka godzin, o 17:00 zostanie odblokowane wejście do Namiotu Tropicieli Herosów, który to znajduje się w Gościńcu Bardów. Wewnątrz znajdziecie oczywiście trzech tropicieli herosów, lecz pamiętajcie, że nie będą tam czekali w nieskończoność! Gdy tylko skończy się pierwsza tura walk, rozbiegną się po krainie w poszukiwaniu kryjówek herosów takich jak: Karmazynowy Mściciel, Baca bez łowiec oraz Demonis Pan Nicości!
A kogo tropiciele będą szukać podczas kolejnej edycji? To już zależy od Was! Już teraz możecie oddać swoje głosy na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 15.11.2021 r.

Tropiciele Herosów
W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
45 lvl (dostępny dla graczy od 32 lvl do 58 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Karmazynowy Mściciel

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
123 lvl (dostępny dla graczy od 110 lvl do 136 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Baca bez łowiec

Doświadczony Tropiciel Herosów
210 lvl (dostępny dla graczy od 197 lvl do 223 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Demonis Pan Nicości

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 17:00 12.11.2021 r. - 17:00 14.11.2021 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie porozmawia z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawicę kolosowi!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na YouTube omawiającym mechanikę Tropicieli Herosów.

Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
2021.11.12 10:24:49
Ocena: 6
cytuj | ID:45179606

Ekipa Garmory

3001118
1140
W dniach między 22.11 a 26.11 br. wprowadzone zostaną zmiany w następujących zadaniach:

"Drastowi zabrakło prochu do armat"
"Goblińskie kopalnie stoją na skraju upadku"
"Kowal Kendal pomoże ci wkomponować magiczną smoczą łuskę w zbroję"
"Poznaj sekret wrót siedmiu pieczęci"
"Smokowi Introprodarowi odpada łuska z pancerza"
"Szykuj się do drogi! Kartograf potrzebuje informacji o terenach wokół Orczej Wyżyny"
"Test odwagi Urgala Mocnego"
"[ZR: 120lvl] Czerwone bestie"
"[ZR: 140lvl] Mechaniczne gobliny"
"[ZR: 145lvl] Nawiedzone Kazamaty"
"[ZR: 160lvl] Sala Królewska"
"[ZR: 165lvl] Czarni gwardziści"

a poniższe zadania zostaną wycofane:

"Obłąkany łowca orków terroryzuje okolice Eder"
"Pomóż Tunii w zdobyciu goblińskich przedmiotów"
"Tygrys Tunii zgubił zaczarowaną obrożę"
"Udowodnij Leefesowi, że potrafisz zabijać orków"

w związku z czym wszystkim graczom, które w chwili wprowadzenia zmian będą mieli je rozpoczęte (i jednocześnie nie zakończone), questy te zostaną zresetowane. By nie utracić posiadanych w nich etapów, prosimy o wykonanie powyższych zadań do tego momentu.
2021.11.15 13:02:18
Ocena: -10
cytuj | ID:45183475

Ekipa Garmory

3001118
1140
[Werbin, rok 1333, "Widmo sprzed lat"] Rozbrzmiały pieśni wojenne do dźwięków orczej stali obijanej rytmicznie o pancerne osłony. Czy to pochwalne melodie ku czci poległych przodków, czy może początek kolejnego szturmu na Werbin? Z jednej strony czerwone hordy, z drugiej opętane wiedźmy warzące eliksiry... W tym górniczym mieście już żadna dusza nie może spać spokojnie! Niepokój przerywa nagły raport, siejąc przy tym jeszcze większą trwogę, niż same odgłosy zza palisady: oto w krainie wybudziła się ze śpiączki dawna, orcza szamanka - postrach poprzedniej dekady. Jej tajemna wiedza, którą przekazać może młodszemu pokoleniu, i plugawe zdolności czerpiące energię z Otchłani w znacznym stopniu wzmocnią siłę bojową czerwonych oddziałów. Nam zaś, ludziom piszącym ten dziennik, pozostaje tylko szykować się do kolejnej wojny, bądź liczyć na to, że kolekcja Obłąkańca powiększy się niebawem o nowe trofeum z łba orczej szamanki...


Podsumowanie zmian w okolicach Werbin


1. Lokacje
• Przeniesiono lokacje Orcza Wyżyna oraz Osada Czerwonych Orków na zachód i północny zachód od Werbin
• Dodano nową lokację Kurhany Zwyciężonych na zachód od Osady Czerwonych Orków
• Dodano nowe podlokacje należące do Osady Czerwonych Orków
• Przeniesiono podlokacje Nawiedzone Kazamaty oraz Nawiedzone Komnaty do zamku znajdującym się w lokacji Kurhany Zwyciężonych
• Odświeżono lokacje należące do Orczych Kazamat oraz Orczych Komnat
• Zaktualizowano mapę świata Margonem
• Usunięto wymóg posiadania klucza do lokacji Nawiedzone Kazamaty

2. Potwory i bohaterowie niezależni
• Dodano nowego potwora o randze Elita II - Sheba Orcza Szamanka (135 poziom doświadczenia)
• Dodano nowe potwory o randze Elita: Pogromca Wątpliwych (135 poziom doświadczenia), Duch Pradawnego Egzekutora (159 poziom doświadczenia), Strażnik Przyboczny (168 poziom doświadczenia), Profos Czarnej Gwardii (173 poziom doświadczenia)
• Zmieniono nazwy, poziomy i typy potworów znajdujących się na lokacjach: Orcza Wyżyna (oraz podlokacje), Osada Czerwonych Orków (oraz podlokacje), Nawiedzone Komnaty oraz Nawiedzone Kazamaty
• Odświeżono wygląd potwora Duch Władcy Klanów
• Przeniesiono potwory Ziuggrael Strażnik Królowej, Fursharag Pożeracz Umysłów oraz Bragarth Myśliwy Dusz z Sali Królewskiej do Sali Rady Orków
• Odświeżono wygląd potwora Obłąkany Łowca Orków
• Zmieniono miejsca odnowienia herosa Obłąkany Łowca Orków
• Zwiększono siłę i dodano ciosy specjalne herosowi Obłąkany Łowca Orków
• Zrealokowano występowanie przedmiotów. Aktualne szablony potworów są dostępne w tym poście.

3. Zmiany dotyczące balansu postaci oraz potworów
• Zmiana siły potworów, przedmiotów oraz szablonów zdobyczy
• Zmiany w umiejętościach dostępne są tutaj
• Zastąpiono brak zdobyczy w szablonie zdobyczy herosa Obłąkany Łowca Orków skrzynią z częściami stroju owego herosa
• Przeorganizowano następujące szablony zdobyczy: Pogromczyni Mantikor, Pogromca Gryfów, Poskramiacz Hydr, Burkog Lorulk, Berserker Amuno, Fodug Zolash, Goons Asterus, Adariel, Duch Władcy Klanów, Bragarth Myśliwy Dusz, Ziuggrael Strażnik Królowej, Fursharag Pożeracz Umysłów, Lusgrathera Królowa Pramatka, Czempion Furboli, Potężny Furbol, Rogogłowy Fechmistrz, Rogogłowy czarnoksiężnik, Rogogłowy Łowca
• Zmiany statystyk przedmiotów dostępne są tutaj
• Yukkar Umkki resetuje i umożliwia darmowe rozdanie umiejętności do 7 grudnia.

4. Miejsca odnowienia herosa Obłąkany Łowca Orków
• Orcza Wyżyna (4, 21), (16, 9), (25, 40), (35, 3), (68, 17),
• Osada Czerwonych Orków (3, 13), (18, 40), (21, 3), (22, 27), (32, 45), (42, 6), (42, 25), (49, 37), (52, 17), (62, 5), (63, 12),
• Kurhany Zwyciężonych (26, 53), (63, 56), (74, 38), (77, 14), (83, 54),
• Włości rodu Kruzo (15, 8), (25, 36), (29, 3),
• Grota Orczych Szamanów p.1 s.1 (14, 28), (18, 13),
• Grota Orczych Szamanów p.1 s.2 (9, 18), (21, 10), (28, 16),
• Grota Orczych Szamanów p.2 s.1 (6, 16), (10, 23), (12, 7),
• Grota Orczych Szamanów p.2 s.2 (16, 8), (18, 17), (22, 35),
• Grota Orczej Hordy p.1 s.1 (7, 7), (16, 19), (25, 19), (33, 28),
• Grota Orczej Hordy p.1 s.2 (10, 12), (21, 23), (34, 35),
• Grota Orczej Hordy p.2 s.1 (14, 32), (17, 9), (39, 14),
• Grota Orczej Hordy p.2 s.2 (15, 26), (27, 16), (33, 39), (34, 20).

5. Udostępniono zadania
• Aurea Terra. [130 poziom]
• Oficer i szaleniec. [130 poziom]
• Nieznane zagrożenie. [161 poziom]
• Wyprawa na ziemie wroga. [161 poziom]
• Groza z dawnych lat. [161 poziom]
• Szara intryga. [162 poziom]
• Podróż w nieznane. [162 poziom]
• Rozstrzygnięcie przeszłości. [162 poziom]
• Zlecenie brody warte. [163 poziom]
• Nadzieja umiera ostatnia. [163 poziom]
• Pieśń nad pieśniami. [165 poziom]

6. Pozostałe zmiany
• Zgodnie z zapowiedzią zresetowano oraz wycofano zadania.
• Zaktualizowano nowy i stary klient gry oraz silnik. Zmiany dostępne są tutaj
• Szczegółowe zmiany w zawartości gry dostępne są tutaj

_
Edytowany 19:39:27 25.11.2021 przez Ekipa Garmory
2021.11.23 13:04:41
MEDAL Ocena: 30
cytuj | ID:45192630

Ekipa Garmory

3001118
1140
Pragniemy poinformować, że operator Plus przeprowadzi prace techniczne w najbliższym czasie.
• Rozpoczęcie prac: 2021-11-24 21:00
• Zakończenie prac: 2021-11-25 05:00
2021.11.24 11:03:56
Ocena: -10
cytuj | ID:45195435

Ekipa Garmory

3001118
1140
1. Zmniejszyliśmy siłę ataku oraz ilość punktów życia potworów zwykłych, elit, elit II oraz herosów. Szczegóły w logu zmian gry.

2. Wyniki głosowania na kolejną edycję Tropicieli Herosów prezentują się następująco:
- I miejsce, z wynikiem 45,04% zdobyła grupa: Złodziej (50 lvl), Lichwiarz Grauhaz (129 lvl), Vapor Veneno (227 lvl)
- II miejsce, z wynikiem 33,90% zdobyła grupa: Zły Przewodnik (63 lvl), Obłąkany łowca orków (144 lvl), Dęborożec (242 lvl)
- III miejsce, z wynikiem 8,97% zdobyła grupa: Kochanka Nocy (100 lvl), Viviana Nandin (184 lvl), Młody Smok (282 lvl)

Za wszystkie oddane głosy dziękujemy, a z wybranymi tropicielami zobaczycie się już podczas kolejnej edycji Tropicieli Herosów!
2021.11.25 12:33:41
Ocena: -10
cytuj | ID:45197561

Ekipa Garmory

3001118
1140
MINIEVENT LISTOPADOWY
Przygotujcie się do stawienia czoła tytanom, ponieważ częstotliwość ich pojawiania się zwiększy!
Tytani już na Was czekają!
• Czas respu wszystkich tytanów został skrócony o 70%. Nie czekajcie i stawcie im czoła!
• W oknie aktualności do odebrania za darmo są:


Osoby niezainteresowane walką z tytanami znajdą tam też:Wydarzenie zostanie zakończone 29.11.2021 r. w godzinach porannych.
Edytowany 23:02:54 27.4.2022 przez Grzybb
2021.11.26 11:33:44
Ocena: 10
cytuj | ID:45198922

Temat zamknięty, nie można w nim pisać postów

Forum Margonem > Aktualności > Blog techniczny Margonem

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0