Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Aktualności > Blog techniczny Margonem

[zamknięty] [Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1] [2] [3] ... [21] [22] [23] [24]

Ekipa Garmory

300677
525
• Wprowadzenie mechanizmu dwuetapowej weryfikacji •

W konfiguracji gry pojawił się przycisk aktywacji dwuetapowego logowania. Dostępny jest on dla osób, które posiadają przypisany oraz zablokowany adres e-mail do swojego konta. Ze względu na fakt, że jeden z etapów aktywacji dwuetapowego logowania odbywa się poprzez wiadomość mailową, wymagany od użytkownika jest dostęp do adresu e-mail.


(Umiejscowienie przycisku dwuetapowego logowania)

Małe FAQ dla przyszłych użytkowników:
[Q] Czy muszę instalować jakieś dodatkowe oprogramowanie?
[A] Do korzystania z kodów TOTP (Time-based One-Time Password) wymagane jest od użytkownika posiadanie aplikacji, która takie kody wygeneruje. Zastosowane przez nas rozwiązanie nie narzuca konieczności posiadania skonkretyzowanej aplikacji, a zostawia to użytkownikowi. Najważniejszym aspektem jest wygoda użytkownika.
Przykładami takich aplikacji są:
Microsoft Authenticator (dostępność: Android oraz iOS),
Google Authenticator (dostępność: Android oraz iOS).

[Q] Czy podawanie kodu będzie obowiązkowe zawsze?
[A] Tak, podawanie kodu jest obowiązkowe przy każdym logowaniu, niezależnie, czy już wcześniej odbyło się logowanie z tego samego urządzenia.

[Q] Nie mam ustawionego kodu TOTP, a podczas logowania wyskoczył mi monit o podanie kodu TOTP.
[A] Jeżeli użytkownik nie aktywował na swoim koncie kodu TOTP, a podczas logowania został o niego poproszony, to oznacza, że użytkownik podał złe dane logowania. Takie zachowanie ma dodatkowo utrudnić potencjalnym włamywaczom stworzenie listy osób, które posiadają dwuetapową weryfikację i tych, którzy nie posiadają jej, która w przyszłości może zostać wykorzystana do obrania sobie za cel użytkowników bez aktywowanej dwuetapowej weryfikacji.

[Q] Czy zastępca mojego konta będzie musiał podawać kod weryfikacji podczas logowania na nasze konto?
[A] Nie, zastępca naszego konta jest zwolniony od podawania kodów do dwuetapowej weryfikacji. Ewentualne bezpieczeństwo zastępcy leży po stronie użytkowników.

[Q] Czy będę mógł anulować raz ustawioną dwuetapową weryfikację?
[A] Tak, w konfiguracji konta dostępny będzie przycisk anulowania.

[Q] Czy w przypadku, gdy odblokuję e-mail na moim koncie nadal będzie aktywna dwuetapowa weryfikacja?
[A] Nie, w przypadku, gdy użytkownik odblokuje adres e-mail, automatycznie zostanie wyłączona dwuetapowa weryfikacja.

[Q] Czy muszę posiadać dostęp do swojego adresu e-mail?
[A] Tak, dostęp do przypisanego do konta adresu e-mail jest wymagany na pierwszym etapie aktywacji zabezpieczenia.

• Wycofanie ustawiania dodatkowych zabezpieczeń dla konta (profil facebook, numer telefonu) •

Wraz z wprowadzeniem dwuetapowej weryfikacji, z konfiguracji konta zostają usunięte na stałe mechanizmy przypisywania do kont profili facebook i numerów telefonów dla wszystkich graczy.
W związku z zaawansowanymi pracami związanymi z logowaniem dwuetapowym już dziś blokujemy możliwość wpisywania/edycji numeru telefonu oraz blokujemy możliwość ustawiania profilu FB na koncie. Przez najbliższych 60 dni weryfikacja kont będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach, później już takiej możliwości nie będzie (skupimy się na logowaniu dwuetapowym, które uniemożliwi logowanie osób postronnych na wasze konta).

Zachęcamy Was do zaktualizowania adresów e-mail przypisanych do kont na takie, do których posiadacie stały dostęp. Poprawne adresy przydadzą się również w przyszłości, przy wprowadzaniu nowych typów zabezpieczeń i udogodnień.
2021.05.19 12:38:21
MEDAL Ocena: 48
cytuj | ID:44932992

Ekipa Garmory

300677
525
Zmiany i aktualizacja w teleportach Czerwonego Smoka

Opis zmian w pigułce:
• do panelu służącego ustawianiu teleportów Czerwonego Smoka dodano współrzędne zgłaszane przez graczy za pośrednictwem Panelu Kontaktowego,
• uzupełniono listę dostępnych współrzędnych teleportacji o niemal wszystkie lokacje widoczne na mapie świata gry,
• liczba dostępnych lokacji w panelu teleportów Czerwonego Smoka wzrosła dwukrotnie,
• liczba dostępnych współrzędnych teleportacji w panelu teleportów Czerwonego Smoka wzrosła trzykrotnie,
• zaktualizowano część teleportów kolidujących z nowymi wytycznymi,
• powstał specjalny temat dedykowany zgłaszaniu propozycji nowych współrzędnych dla teleportów Czerwonego Smoka,
• wraz z datą 05.06.2021 r. wygaśnie możliwość ustawiania Kamieni Czerwonego Smoka za pośrednictwem Panelu Kontaktowego,
• współrzędne dostępne w panelu teleportów Czerwonego Smoka będą regularnie uzupełniane na podstawie propozycji graczy z dedykowanego tematu.

Przypominamy jednocześnie, że podczas ustawiania teleportów Czerwonego Smoka panel wyświetla wyłącznie te ze zdefiniowanych lokacji, do których dana postać ma dostęp (mowa tu przede wszystkim o lokacjach z ograniczeniami poziomowymi).
Edytowany 10:00:11 21.5.2021 przez Ekipa Garmory
2021.05.21 09:59:51
MEDAL Ocena: 19
cytuj | ID:44935920

Ekipa Garmory

300677
525
Już za niespełna dwie godziny, o 12:00 zostanie odblokowane wejście do Namiotu Tropicieli Herosów, który to znajduje się w Gościńcu Bardów. Wewnątrz znajdziecie oczywiście trzech tropicieli herosów, lecz pamiętajcie, że nie będą tam czekali w nieskończoność! Gdy tylko skończy się pierwsza tura walk, rozbiegną się po krainie w poszukiwaniu kryjówek herosów takich jak: Złodziej, Lichwiarz Grauhaz oraz Vapor Veneno!
A kogo tropiciele będą szukać podczas kolejnej edycji? To już zależy od Was! Już teraz możecie oddać swoje głosy na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 24.05.2021 r.

Tropiciele Herosów
W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
50 lvl (dostępny dla graczy od 37 lvl do 63 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Złodziej

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
129 lvl (dostępny dla graczy od 116 lvl do 142 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Lichwiarz Grauhaz

Doświadczony Tropiciel Herosów
227 lvl (dostępny dla graczy od 214 lvl do 240 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Vapor Veneno

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 12:00 21.05.2021 r. - 12:00 23.05.2021 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie porozmawia z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawicę kolosowi!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na YouTube omawiającym mechanikę Tropicieli Herosów.

Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
2021.05.21 10:00:39
MEDAL Ocena: 20
cytuj | ID:44935921

Ekipa Garmory

300677
525
Od momentu publikacji tego posta można rezerwować jeden, wolny slot na świat prywatny. Rezerwacji należy dokonać tylko i wyłącznie poprzez Support w zakładce "Serwery prywatne". Musi to zrobić osoba, która dokona wpłaty i finalnie zostanie Zarządcą Świata Prywatnego (rezerwacja dla kogoś, chęć przekazania rezerwacji, itp. - nie będą brane pod uwagę).
Przypominam, że zgodnie z zasadami, rezerwacje są przyjmowane na podstawie kolejności zgłoszeń.
Wiadomość z rezerwacją będzie brana pod uwagę tylko i wyłącznie wtedy, gdy w treści wątku zostanie udzielona odpowiedź na poniższe pytanie lub zadanie. Wymagana jest 100% poprawność (wraz z dużymi literami, kolejnością, itp.).

Prześlij na panel odpowiedź na poniższe pytania:Pierwsza poprawna rezerwacja wpłynęła o godzinie 20:42:55 od gracza Sufratur (9079568). Wolny slot po świecie Aequus został zarezerwowany do 25 czerwca włącznie.
Kolejne poprawne rezerwacje wpłynęły o godzinach 20:43:07 i 20:43:09.

Edytowany 22:26:11 25.5.2021 przez Veynira
2021.05.25 20:42:39
Ocena: 0
cytuj | ID:44943627

Ekipa Garmory

300677
525
Wyniki głosowania na kolejną edycję Tropicieli Herosów prezentują się następująco:
- I miejsce, z wynikiem 47,58% zdobyła grupa: Piekielny Kościej (74 lvl), Czarująca Atalia (157 lvl) i Tepeyollotl (260 lvl)
- II miejsce, z wynikiem 28,89% zdobyła grupa: Kochanka Nocy (100 lvl), Viviana Nandin (184 lvl), Młody Smok (282 lvl)
- III miejsce, z wynikiem 23,53% zdobyła grupa: Opętany Paladyn (85 lvl), Święty Braciszek (165 lvl), Negthotep Czarny Kapłan (271 lvl)

Za wszystkie oddane głosy dziękujemy, a z wybranymi tropicielami zobaczycie się już podczas kolejnej edycji Tropicieli Herosów!
Edytowany 10:26:15 26.5.2021 przez Ekipa Garmory
2021.05.26 10:23:08
Ocena: 4
cytuj | ID:44944228

Ekipa Garmory

300677
525
MINIEVENT MAJOWY
Przy pomocy wysłanników Głębinowej Gwardii będziecie mogli stawić czoła danemu kolosowi dodatkowe dwa razy. Po zakończeniu każdej próby sił należy zgłosić się do Zwiadowcy Głębinowej Gwardii, którego znajdziecie w każdym z przedsionków, w celu ponownego przywołania dla was bestii.

Aby pomóc Wam w pokonaniu kolosa przygotowaliśmy Wam niespodzianki, które znajdziecie w oknie aktualności:


Życzymy owocnych zdobyczy!

Wydarzenie zostanie zakończone 30.05.2021 r. o godzinie 23:59:59.

Ponadto, odpowiadając na prośby graczy, od dziś do 11.06.2021 r. (włącznie) udostępniamy odpłatna możliwość resetu ustawionych Kamieni Czerwonego Smoka za pośrednictwem Panelu Kontaktowego.

Kryteria usługi:
• resetowi może zostać poddany wyłącznie ustawiony Kamień Czerwonego Smoka, bądź Eventowy Kamień Czerwonego Smoka,
• resetowi można poddać zarówno kamienie ustawione za pośrednictwem Panelu Kontaktowego, jak i panelu teleportów Czerwonego Smoka dostępnego w grze,
• podczas resetu usuwane są wyłącznie przypisane współrzędne teleportacji, oraz generowany na ich podstawie opis informujący, do jakiej lokacji teleportuje kamień,
• reset kamienia nie wpływa na użyte na nim ulepszenia (skrócony czas odnawiania pozostaje bez zmian),
• koszt takiej operacji to 1000 Smoczych Łusek za każdy zresetowany kamień,
• w celu skorzystania z usługi należy napisać zgłoszenie w zakładce Usługi za Smocze Łuski na Panelu Kontaktowym.
Edytowany 11:40:48 28.5.2021 przez Ekipa Garmory
2021.05.28 10:00:39
Ocena: 10
cytuj | ID:44947154

Ekipa Garmory

300677
525
W związku z zaplanowanymi pracami technicznymi w dniu 01.06.2021 r. w godzinach porannych nastąpi przerwa w dostępie do gry, która potrwa około 15 minut na danej grupie światów. W celu zoptymalizowania i skrócenia czasu braku dostępu do gry prace będą wykonywane na grupach serwerów, które po zakończeniu pracy będą otwierane, a następnie kolejna grupa serwerów będzie zamykana w celu wykonania pracy. Harmonogram prac jest następujący:

9:20
• Aether
• Aldous
• Berufs
• Brutal
• Classic
• Fobos

9:35
• Gefion
• Hutena
• Jaruna
• Katahha
• Lelwani
• Majuna

9:50
• Nomada
• Perkun
• Tarhuna
• Telawel
• Tempest
• Zemyna
• Zorza

10:05
• Astraja
• Asylum
• Ataentsic
• Badzior
• Dionizos
• Dream

10:15
• Elizjum
• Ertill
• Febris
• Helios
• Hypnos
• Inferno

10:25
• Infinity
• Latimar
• Legion
• Majorka
• Mordor
• Narwhals

10:35
• Nerthus
• Nexos
• Nubes
• Nyras
• Odysea
• Orchidea

10:45
• Orvidia
• Pandora
• Regros
• Riventia
• Stark
• Stoners

10:55
• Syberia
• Thantos
• Unia
• Virtus
• Zefira
2021.05.31 22:19:20
MEDAL Ocena: 28
cytuj | ID:44953711

Ekipa Garmory

300677
525
Z okazji święta wszystkich małych i dużych dzieci, życzymy Wam tego, co najlepsze! Niechaj Wam nigdy nie braknie ulubionych słodyczy i wartościowych zdobyczy!
Garść najpotrzebniejszych informacji
• Wydarzenie jest przeznaczone dla postaci z minimum 25 poziomu doświadczenia i potrwa do godzin porannych dnia 07.06.2021 r.
• Po Werbin krążą plotki, że ktoś natrafił na jakąś tajemniczą istotę na okolicznej polanie. Porozmawiajcie z Damerem z Werbin (53,80), aby dowiedzieć się więcej!
• Drugie zadanie możecie rozpocząć u Tajemniczej Wskazówki w Ithan (49,49) lub dowolnej ze Wskazówek, które można spotkać w krainie.
• Ale to nie koniec atrakcji, bowiem podróżując po krainie możecie napotkać elitę Amigo de Locos, niosącą ze sobą różne niespodzianki.
• Ceny teleportów zostały obniżone o 15%, a strojów i chowańców o 20%. Znajdziecie je w zakładce premium.

Udanej zabawy i jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
2021.06.01 12:00:02
MEDAL Ocena: 28
cytuj | ID:44954300

Ekipa Garmory

300677
525
W poniedziałek 14 czerwca około 6 rano w OVH planowana jest przerwa techniczna, związana z modernizacją infrastruktury sieciowej.
Część naszych serwerów zostanie dotkniętych przerwą. Dostęp do gry i jej zasobów będzie utrudniony lub niemożliwy przez około 30 minut (taki czas przewiduje OVH).
Za utrudnienia przepraszamy.
Edytowany 11:13:48 11.6.2021 przez Ekipa Garmory
2021.06.11 11:13:30
MEDAL Ocena: 16
cytuj | ID:44985804

Ekipa Garmory

300677
525

Przesilenie letnie coraz bliżej, dni stają się dłuższe, a wraz z nimi przyszła pora na kolejną odsłonę licytacji eventowej. Nie przegapcie okazji do zdobycia unikalnych strojów oraz przydatnych przedmiotów!

Garść informacji
Początek licytacji nastąpi w piątek (25.06.2021 r.) o 19:00, z kolei jej finał wypadnie w niedzielę (27.06.2021 r.) między 19:00 a 20:30.
• Przedmioty znajdujące się w skrzynkach nie będą podlegać wymianie ani zwrotom.
• Każda skrzynka pojawi się na aukcji w czterech egzemplarzach.
• Kolejne partie przedmiotów będą pojawiać się z 30 minutowym opóźnieniem.
• Podczas licytacji trzy skrzynki dostępne będą za złoto, czwarta zaś za Smocze Łuski.
• Zawartość poszczególnych skrzynek będzie można sprawdzić bezpośrednio w grze na aukcji za pomocą opcji podglądu.

Poniżej można zobaczyć zawartość poszczególnych skrzynek.


_
Edytowany 15:14:09 14.6.2021 przez Ekipa Garmory
2021.06.13 20:20:46
MEDAL Ocena: 15
cytuj | ID:44989404

Ekipa Garmory

300677
525
Wydłużające się dni oraz gorące noce dawały się mieszkańcom Torneg we znaki. Czują, że przesilenie letnie jest coraz bliżej, a wraz z nim najwspanialsza noc w roku. Burmistrz Cedrik rozpoczął już planowanie całego przedsięwzięcia, gdy usłyszał nagle pukanie w szybę okna swojego gabinetu. Zdziwiony podszedł do niego, aby sprawdzić, kto śmiał przerwać jego pracę. Szybko jednak się zdziwił, gdy jego oczy ujrzały obcego chłopca o niecodziennych tatuażach na twarzy. Prędko uchylił witrynę, aby z nim porozmawiać, lecz ten, nie zwlekając, głośno i radośnie zaczął wygłaszać swój monolog. Jak się okazało, posłała go Starszyzna z jego wioski, aby zaprosił mieszkańców pobliskiej krainy do wspólnego świętowania tego magicznego czasu. W ich tradycji na dzień przesilenia przypada ważny obrządek, a mianowicie Święto Słońca. Chłopiec odważnie spełniał swoją powinność, a kolejni mieszkańcy miasta, jak i przejezdni przybysze, skorzystali z jego zaproszenia. Czy i ty odważysz się udać a daleką północ, aby świętować wraz z mieszkańcami Zaścianka Sankthans?


Ważne informacje
• Wydarzenie dedykowane jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa do godzin porannych dnia 29.06.2021 r. Wtedy to część mieszkańców Zaścianka Sankthans uda się w podróż do Karka-han i będzie zwiedzać to miasto do godzin porannych dnia 06.07.2021 r.
• Przejście na mapę eventową umożliwia wysłannik północnego ludu - Anazy, którego odnajdziecie w Torneg (52,30). Jeśli jednak zechcecie powrócić do naszej krainy, Anazy czekający przy skalnej bramie Zaścianka Sankthans (53,73), zaprowadzi was z powrotem.
• Leśni Wędrowcy, strażnicy północnych ostępów, odwiedzili naszą krainę. Na szlakach możecie spotkać czterech herosów, posiadających kolejno poziomy: 45, 90, 145, 270.
• Pierwsze zadanie fabularne rozpoczniecie po przekroczeniu skalnej bramy u Tulamina (49,63), poboczne zaś zleci wam Zefiryn (27,37).
• Questy fabularne będą wprowadzane aż do dnia 23.06.2021 r. włącznie. Będziemy Was o nich informować!
• Standardowo istnieje możliwość odebrania nagród z punktami doświadczenia lub bez nich, zachęcamy do uważnego czytania dialogów końcowych.
Wszystkich nowych handlarzy eventowych odnajdziecie w okolicy domu rzemieślników w Zaścianku Sankthans.
• Loteria dostępna jest w postaci kuferków z poziomu okna aktualności lub klasycznie w sklepie u Elin (38,43).
• Przedmioty zdobyte z herosów eventowych możecie wymienić na Magiczne witki u Malika (30,34). Dzięki nim będziecie mogli nabyć unikalne stroje inspirowane miejscowymi legendami, które sprzedaje Gerda (33,42). U niej również znajdziecie barter, pozwalający na utrwalenie strojów z bieżącego eventu.
• Przypominamy, że Odo Lotnobrodego, Giorgio Strojnobrodego, Levente Torbobrodego oraz Kiro Zastępobrodego znajdziecie w Werbin w Magazynie Krasnoludów.
• Wraz z rozpoczęciem wydarzenia, wystartował kalendarz eventowy, który pozwoli Wam na codzienny odbiór Karmazynowych liści – waluty używanej w Zaścianku Sankthans.
• Z zadań eventowych oraz kalendarza będzie można zdobyć łącznie 43 sztuki waluty eventowej.
• Pośród pięknych łąk dookoła osady wypatrujcie Karmazynowych liści, które wraz z wiatrem mogą szybować po ziemiach Zaścianka Sankthans.
• W oknie aktualności pojawił się pakiet, który oferuje darmowe teleporty do Kamiennego wejścia do Sankthans.

Zachęcamy też do zapoznania się z materiałami dostępnymi w serwisach YouTube oraz Instagram.

Nie każcie czekać Anazemu i wyruszcie w nieznane!
2021.06.18 11:19:37
MEDAL Ocena: 22
cytuj | ID:44994676

Ekipa Garmory

300677
525
Już za kilka godzin, o 17:00 zostanie odblokowane wejście do Namiotu Tropicieli Herosów, który to znajduje się w Gościńcu Bardów. Wewnątrz znajdziecie oczywiście trzech tropicieli herosów, lecz pamiętajcie, że nie będą tam czekali w nieskończoność! Gdy tylko skończy się pierwsza tura walk, rozbiegną się po krainie w poszukiwaniu kryjówek herosów takich jak: Piekielny kościej, Czarująca Atalia oraz Tepeyollotl!
A kogo tropiciele będą szukać podczas kolejnej edycji? To już zależy od Was! Już teraz możecie oddać swoje głosy na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone w godzinach porannych dnia 05.07.2021 r.

Tropiciele Herosów
W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
74 lvl (dostępny dla graczy od 61 lvl do 87 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Piekielny kościej

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
157 lvl (dostępny dla graczy od 144 lvl do 170 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Czarująca Atalia

Doświadczony Tropiciel Herosów
260 lvl (dostępny dla graczy od 247 lvl)
tropi herosa: Tepeyollotl

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 17:00 02.07.2021 r. - 17:00 04.07.2021 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie porozmawia z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawicę kolosowi!

Zapraszamy do zapoznania się z filmem na YouTube omawiającym mechanikę Tropicieli Herosów.

Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
2021.07.02 10:01:08
Ocena: -10
cytuj | ID:45016855

Ekipa Garmory

300677
525
Nocne Marki, Dzienne Janki - jednoczcie się!
 
W Werbin nieopodal bramy do miasta pojawił się MarJanek. Nie wiadomo dokładnie skąd przybył, nie wiadomo jak, pewnym jednak jest to, że przez najbliższe dni ten przybysz zapewni Wam wyjątkowe błogosławieństwa, które ułatwią Wam zdobywanie tak cennych przedmiotów, jak i doświadczenia za zabijane bestie czy wykonane zadania. Na ten moment może sprawiać wrażenie milczka, lecz gdy tylko zacznie się ściemniać, z pewnością chętnie wda się z Wami w rozmowę.

Harmonogram wydarzenia:
06.07.2021 r. 19:00 - 07.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
 
07.07.2021 r. 7:00 - 07.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
07.07.2021 r. 19:00 - 08.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
 
08.07.2021 r. 7:00 - 08.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
08.07.2021 r. 19:00 - 09.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
 
09.07.2021 r. 7:00 - 09.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
09.07.2021 r. 19:00 - 10.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
 
10.07.2021 r. 7:00 - 10.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
10.07.2021 r. 19:00 - 11.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
 
11.07.2021 r. 7:00 - 11.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
11.07.2021 r. 19:00 - 12.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
 
12.07.2021 r. 7:00 - 12.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!
12.07.2021 r. 19:00 - 13.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za zabijane potworki o 100%!
 
13.07.2021 r. 7:00 - 13.07.2021 r. 14:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zwiększające ilość punktów doświadczenia za wykonane zadania o 100%!
13.07.2021 r. 19:00 - 14.07.2021 r. 2:59 MarJanek wręczy wam błogosławieństwo zmniejszające szansę na brak łupu o 50%!

MarJanek opuści Werbin 16.07.2021 r. w godzinach porannych.
Edytowany 12:01:21 6.7.2021 przez Ekipa Garmory
2021.07.06 12:00:18
MEDAL Ocena: 24
cytuj | ID:45022181

Ekipa Garmory

300677
525
Wyniki głosowania na kolejną edycję Tropicieli Herosów prezentują się następująco:
- I miejsce, z wynikiem 54,29% zdobyła grupa: Opętany Paladyn (85 lvl), Święty Braciszek (165 lvl), Negthotep Czarny Kapłan (271 lvl)
- II miejsce, z wynikiem 45,71% zdobyła grupa: Kochanka Nocy (100 lvl), Viviana Nandin (184 lvl), Młody Smok (282 lvl)


Za wszystkie oddane głosy dziękujemy, a z wybranymi tropicielami zobaczycie się już podczas kolejnej edycji Tropicieli Herosów!
2021.07.08 10:00:29
MEDAL Ocena: 17 :: Oceń wypowiedź:
cytuj | ID:45024780

Ekipa Garmory

300677
525
Najnowsza wersja gry oznaczona numerem 30.0.0. prócz poprawek błędów, wycofuje również niektóre mechanizmy, które zostały uznane za przestarzałe. Dodatkowo, wraz z tą wersją gry zoptymalizowano niektóre funkcje gry, a także wprowadzono miłe usprawnienia. Szczegóły w Logu zmian gry.

• Linkowanie przedmiotów na czacie gry •

Każdy z graczy może zamieścić istniejący przedmiot na czacie gry, który zostanie przedstawiony w formie tekstowej, po najechaniu na którą wyświetli się cała informacja o przedmiocie (dymek ze statystykami).

Aby zalinkować przedmiot na czacie gry wystarczy wybrać z menu kontekstowego przedmiotu polecenie Linkuj, a następnie zatwierdzić wysyłanie wiadomości. Uwaga! Polecenie to powoduje jedynie dodanie kodu przedmiotu do wiadomości, należy ręcznie zatwierdzić wysyłane wiadomości. Linkowane przedmioty można łączyć z tekstem w wiadomościach. Ponadto, linkować można przedmioty podając ręcznie kod przedmiotu do wiadomości (z dopiskiem, bądź bez dopisku świata). Uwaga! Poprawnie wyświetlać będą się jedynie przedmioty ze świata, na którym aktualnie się znajdujemy.


Menu kontekstowe z wyborem polecenia linkowania.

Zalinkowany przedmiot na czacie będzie wyświetlany w kwadratowych nawiasach i zakolorowany w odcieniu żółtego, co pozwoli na odróżnienie przedmiotu w wiadomości. Na zalinkowanym przedmiocie można wywołać standardowe menu kontekstowe. W zależności od typu przedmiotu i jego możliwości pojawią się dodatkowe opcje, np.: podgląd.


Menu kontekstowe na zalinkowanym przedmiocie

Dodatkowo, wraz z wprowadzeniem linkowania przedmiotów na czacie gry pojawiły się dodatkowe obostrzenia co do tej funkcjonalności. Zasady linkowania są następujące:
• Linkować przedmioty na czacie gry można nie częściej niż co 10 sekund,
• W jednej wiadomości można zalinkować maksymalnie 5 przedmiotów.

• Zmiana w mechanizmie Boskiej Interwencji •

Wraz z najnowszą wersją uległ zmianie mechanizm Boskiej Interwencji. Od teraz każdy z graczy, którzy zaatakują potwora o randze Elita II lub Heros powyżej dozwolonej przewagi poziomowej (domyślnie 13 poziomów nad poziomem potwora) nie zostanie jak dotychczas zabity, tylko walka nie zostanie rozpoczęta informując o tym gracza. W przypadku walk grupowych, atakujący zostanie poinformowany, że członek grupy nie będzie mógł uczestniczyć w walce i czy chce rozpocząć ją bez nich.


Podgląd komunikatów przy atakowaniu potwora.

Wraz z tą zmianą został wycofany mechanizm dodający stworom dodatkowe 3 tury w przypadku zbyt szybkiego zaatakowania potwora po jego odrodzeniu.
2021.07.13 10:00:56
MEDAL Ocena: 20
cytuj | ID:45030499

Ekipa Garmory

300677
525
Neptun - choć na co dzień niepozorny - tej nocy oznaczył swą obecność na niebie, okrywając się błękitną łuną. Bystremu oku astronoma wystarczył zaledwie moment, aby wychwycić tę anomalię, astrolodzy zaś poczęli już odczytywać znaki. Nie trzeba było długo czekać, aby zaobserwować, w jaki sposób zjawisko to zaczęło oddziaływać na zwykłych ludzi. Ta niezwykła poświata spowodowała, iż zaczęli oni śnić przedziwne sny, odczuwając przy tym niezwykłą duchowość, wręcz magię, która przepływała wewnątrz umysłów i otwierała wrota do nieznanego wcześniej świata. Błądząc w swych fantazjach zwyczajni, pospolici ludzie zaczęli odkrywać tajemne znaki i odszyfrowywać pieczęcie chroniące skarby magicznych istot...

Gildia Wynalazców w Thuzal, w porozumieniu z astronomem Monocerosem, ogłasza:
"Wszelkiej maści potężne potwory magiczne przez najbliższy tydzień będą przychylniej oddawały swe skarby śmiałkom, którzy stawią im czoła."


Z przekazanych informacji wynika, iż potwory magiczne z rangą Elita II, przez najbliższy tydzień mają zwiększoną o 50% szansę na legendarny łup! Dokładna lista potworów objętych wydarzeniem:
• Mushita
• Shae Phu
• Władca Rzek
• Razuglag Oklash
• Vari Kruger
• Furruk Kozug
• Goplana
• Łowca Czaszek
• Szkielet Władcy Żywiołów
• Żelazoręki Ohydziarz
• Królowa Śniegu
• Teściowa Rumcajsa
• Poskramiacz Hydr
• Fodug Zolash
• Adariel
• Duch Władcy Klanów
• Fursharag Pożeracz Umysłów
• Lusgrathera Królowa Pramatka
• Cerasus
• Chryzoprenia
• Torunia Ankenwald
• Annaniel Wysysacz Marzeń
• Zufulus Smakosz Serc
• Mocny Maddoks
• Pancerny Maddok
• Silvanasus
• Pogardliwa Sybilla
• Quetzalcoatl
• Vaenra Charkhaam
• Artenius
2021.07.16 10:01:26
MEDAL Ocena: 23 :: Oceń wypowiedź:
cytuj | ID:45034369

Ekipa Garmory

300677
525
MINIEVENT LIPCOWY
Przygotujcie się do stawienia czoła tytanom, ponieważ częstotliwość ich pojawiania zwiększy się!
Tytani już na Was czekają!
• Po pokonaniu czas respu wszystkich tytanów skrócony o 70%!
• W oknie aktualności do odebrania za darmo są:


Osoby niezainteresowane walką z tytanami znajdą tam też:Wydarzenie zostanie zakończone 26.07.2021 r. w godzinach porannych.


Wraz z najbliższą aktualizacją strony głównej zostanie wycofana możliwość płatności za pomocą przelewów tradycyjnych (generowany przekaz). Osoby korzystające z tej formy zakupu Smoczych Łusek zachęcamy do skorzystania z płatności online.
Edytowany 10:33:58 23.7.2021 przez Ekipa Garmory
2021.07.23 10:31:32
Ocena: 11 :: Oceń wypowiedź:
cytuj | ID:45043128
Początek strony Strona: [1] [2] [3] ... [21] [22] [23] [24]

Temat zamknięty, nie można w nim pisać postów

Forum Margonem > Aktualności > Blog techniczny Margonem

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0