Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Aktualności > Blog techniczny Margonem

[zamknięty] [Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]

Ekipa Garmory

3001118
1140
Oto rozległ się krzyk głośny po salach pustynnych katakumb i ucichł z nagła. Słyszalny był po nim już tylko dźwięk opadającego na ziemię zmasakrowanego ciała i ciężkie, niesione echem, kroki przedwiecznego oprawcy. Oto kolejna z ofiar posmakowała jego nadszarpniętego zębem czasu ostrza... Kolejna krew ciekawskiego splamiła ściany cmentarzyska, nad którym niegdyś wznosiły się zapierające dech w piersiach budowle przynależne do potężnego Imperium Wernoradu. Wykorzystany przez nekrolordów, nie mogąc zasnąć snem wiecznym, snuje się tu teraz on - dawny dowódca legionu, jako strażnik tego grobowca. A imię jego Chopesz, w obecnej formie zrodzony z żądzy potęgi kapłanów swego imperium, oszukany i zhańbiony przez własnych rodaków. Ci bowiem, którzy setki lat temu zawarli pakt z Setem i otrzymali moc balansowania na pograniczu życia i śmierci, nie omieszkali wykorzystywać owej potęgi do wzmacniania własnych szeregów. Polegli przeciwnicy stawali się sprzymierzeńcami, a pokonani w boju Wernoradczycy, zwodzeni za życia przez nekrolordów, wskrzeszani byli jako bezmyślne, bojowe marionetki. Historia ta żyje nadal wewnątrz przeklętych podziemi, zaklęta w czarnych oczodołach antycznych kapłanów i spisana krwią na posadzkach katakumb, czekając od wieków na swe ponowne odkrycie... Kto jednak będzie aż na tyle odważny, by w poszukiwaniu prawdy sprzed lat, stanąć twarzą w twarz z upiorami minionej ery?

W Katakumbach Gwałtownej Śmierci pojawiła się nowa eII Chopesz(267 poziom). Mapa na której się znajduje zmieniła typ na bezwarunkowe PvP.Dodatkowo szansa na legendarny łup z tej eII będzie dwukrotnie większa do 25.11.2019 r.
Edytowany 21:53:26 27.4.2022 przez Grzybb
2019.11.20 10:00:01
Ocena: 14
cytuj | ID:43397622

Ekipa Garmory

3001118
1140

MINIEVENT LISTOPADOWY!


Do Margonem powrócili Dwite i Ralston Stampes. Znajdziecie ich w Ithan, niedaleko Roana. Sprzedają oni skrzynie które zawierają błogosławieństwo unikatowe, heroiczne oraz legendarne. Każde z nich ma 3 użycia po 20 minut.
Skrzynki kupione za Smocze Łuski mają trochę większą szansę na lepsze błogosławieństwo, ale z obydwu można zdobyć dokładnie te same przedmioty.

Dwite Stampes - Czerwone skrzynki z błogosławieństwami za 1 milion złotaRalston Stampes - Zielone skrzynki z błogosławieństwami za 50 Smoczych Łusek.Ponadto, zachęcamy was do sprawdzenia okna aktualności w celu odbioru darmowych skrzynek oraz błogosławieństwa zwiększającego zdobywane doświadczenie z questów!

Minievent zostanie zakończony 25.11.2019 r. w godzinach porannych.
Edytowany 13:04:00 8.7.2022 przez Grzybb
2019.11.22 10:02:13
Ocena: -10
cytuj | ID:43401784

Ekipa Garmory

3001118
1140
Andrzejki zawitały do Margonem!

Z okazji nadchodzącego dnia wróżb i przepowiedni przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji.

Oto garść najpotrzebniejszych informacji:
• Wydarzenie przeznaczone jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa od dziś do godzin porannych dnia 2.12.2019 r.
• Perhana z Zatopionego Szczytu zleci Wam dwa zadania. Po zrobieniu ich odwiedźcie Yanko i Fonsa, by dowiedzieć się, jaki zawód jest Wam pisany, a także, jakie imię będzie nosił Wasz wybranek.
• Z kolei od 29.11.2019 r. do końca wydarzenia Farwelia będzie miała dla Was wróżby lane z wosku.
• Dodatkowo Silvanasus - eII została rozgrupowana.
• Wejście na Mamlambo zostało zmienione na standardowe drzwi.
• Zmodyfikowano szablony lootów na Margonem Mini.

Życzymy udanej zabawy!

_
Edytowany 16:19:40 28.11.2019 przez Clarion
2019.11.28 11:00:24
MEDAL Ocena: 16
cytuj | ID:43417572

Ekipa Garmory

3001118
1140
Jest i on - Czarny Weekend z okazji Czarnego Piątku!

Tegoroczną edycję wydarzenia zdominowała Madame Anraz, która przybyła do Ithan zaprezentować światu swoją nową kolekcję strojów. Jej oferta obejmuje szeroką gamę kreacji, dostępnych do nabycia wyłącznie podczas wydarzenia Czarny Weekend. Nie zwlekajcie, taka okazja może nie powtórzyć się zbyt prędko.

Dla wszystkich spragnionych aukcyjnych emocji, przygotowaliśmy specjalne eventowe licytacje, podczas których będziecie mogli walczyć o Legendarne Krucze Kuferki! Aukcje będą rozpoczynać się codziennie o godzinie 9:00, a pierwsze z nich kończyć się już po godzinie 11:00!

Jeśli nie dysponujecie wystarczającymi zasobami złota, Krucze Kuferki możecie również nabyć w oknie Aktualności, za pośrednictwem jednego z dwóch kruczych pakietów lub u Kruka, który wraz z Madame i Fiodorem przybył do Ithan. Ponadto, korzystając z kodu promocyjnego BLACKFRIDAY19
(wpisanego w zakładce premium), możecie odebrać legendarny kuferek zupełnie za darmo!

A dla wszystkich tych, którzy uwielbiają tradycyjne promocje, ceny w wielu sklepach premium zostały obniżone o 10%, 15%, a nawet 20%!
Lista przecenionych sklepów premium wraz z wysokością rabatu:
10%:
- buty
- zbroje
- konsumpcyjne
- ulepszenia
- zezwolenie na wprowadzenie outfitu indywidualnego u Alerony
15%:
- torby
- pierścienie
- naszyjniki
- stroje
- stroje w sklepie Tafii
- stroje w sklepie Yilentiego Hajcobrody
- teleporty
- teleporty u Jarena
20%:
- hełmy
- rękawice
- chowańce
- chowańce u Hodowcy Barabasza
- strzałyInformacje techniczne:
- wydarzenie zakończy się o poranku 02.12.2019 r.,
- licytacje minieventowe będą pojawiać się przez najbliższe trzy dni o godzinie 9:00 (pierwsze z nich będą kończyć się ok godziny 11:00, a ostatnie po godzinie 20:00 danego dnia),
- ilość kuferków na licytacjach eventowych jest zależna od ilości postaci na danym serwerze - na serwerach do 5000 postaci przez cały weekend pojawi się 30 kuferków na aukcjach, zaś na pozostałych serwerach będzie to 150 kuferków,
- cena wywoławcza licytacji eventowych jest zależna od ilości postaci na danym serwerze - na serwerach do 5000 postaci wynosi 1m złotych monet, zaś na pozostałych serwerach 10k złotych monet,
- darmowy Kruczy Kuferek można odebrać tylko na jednej postaci, wpisując w oknie premium kod BLACKFRIDAY19,
- w Ithan pojawił się też Fiodor, sprzedający Czarne zwoje teleportacji w zamian za Czarne żetony (możliwe do wylosowania w Kruczych Kuferkach),
- Kruk, Fiodor oraz Madame Anraz opuszczą Ithan wraz z poniedziałkową synchronizacją gry,
- przedmioty oznaczone podpisem "Czarny Weekend" nie podlegają wymianie na złote samorodki.
Edytowany 08:15:50 29.11.2019 przez MzR
Edytowany 22:46:01 3.11.2021 przez Grzybb
2019.11.29 08:07:50
Ocena: -4
cytuj | ID:43419619

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wczoraj tj. 28/11/2019 w serwisie YouTube doszło do opublikowania dwóch materiałów filmowych dotyczących Margonem. Pierwszy z nich ukazuje dostęp do konta Administratora Thinkera w grze OldMargonem wraz z nieudolnym omówieniem wszelakich narzędzi istniejących w tamtejszej wersji gry, drugi zaś prezentuje uzyskiwanie dostępu do kont innych graczy wraz z publikacją ich danych logowania.
Wyjaśnijmy zatem kilka spraw:
1. Osoba będąca autorem pierwszego nagrania, jak i późniejszej transmisji na żywo jest nam już znana. Posiadamy wszelakie dane umożliwiające przekazanie tej sprawy odpowiednim organom i ze swojej strony dokonamy zawiadomienia o możliwym popełnieniu przestępstwa. Konto tego gracza zostało zablokowane na stałe.
2. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ujawnianie gdziekolwiek danych zdobytych w sposób nieuprawniony jest łamaniem prawa. W tym przypadku mowa o publikacji tajemnicy przedsiębiorstwa, zatem łamaniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. O konsekwencjach możecie poczytać sami. Jako Firma nie zamierzamy przyzwalać na tego typu zachowania i zamierzamy rozwiązać sprawę na drodze prawnej.
3. Włamania na konta - podczas transmisji na żywo, osoby w niej uczestniczące (prowadzący) uzyskiwali dostęp do kont graczy oraz przekazywali dane do logowania tych kont osobom postronnym. Pragniemy wyjaśnić, że dane nie pochodzą z naszej bazy. Dostęp do tych danych "włamywacze" uzyskali w bardzo prosty sposób - osoby "hackowane" albo instalowały "dodatek" monitorujący treści wpisywane w domenie Margonem (tzw. keylogger) albo same podawały dane na stronach zewnętrznych. Wczoraj, podczas obserwacji transmisji podjęliśmy decyzję o tym, by kont, na które logowali się prowadzący nie blokować. Dotychczas zabezpieczaliśmy konta blokadami, które później, po potwierdzeniu tożsamości użytkownika były zdejmowane. W tym przypadku jednak zdecydowaliśmy się na brak blokad, przede wszystkim dlatego, że użytkownicy kont sami doprowadzili do takiej sytuacji. Gdyby gracze przestrzegali wszelakich zasad bezpieczeństwa, grali fair i nie instalowali podejrzanych skryptów dla osiągnięcia dodatkowych korzyści, ich konta nie znalazłyby się na liście. Wynika z tego prosta nauka - nawet, jeśli coś wygląda na "legitne", ale w samym zamyśle ma na celu kogoś oszukać, prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Zadajcie sobie pytanie - czy warto było instalować podejrzane "dodatki"? Odpowiedź pozostawiamy Wam.
4. Wczorajsze blokady na IP były pewnego rodzaju "pstryczkiem" - skoro "włamywacze" myślą, że mogą się w ten sposób zabawiać, my będziemy utrudniać im proceder.
5. Wiemy o planowanych dalszych publikacjach. Autorom tych publikacji radzimy się jednak zastanowić czy warto to robić i czy chwila "sławy" w internecie jest tego wszystkiego warta. Informujemy, że nie pozostawimy sprawy bez dążenia do wyciągnięcia należytych konsekwencji na drodze prawnej.
Pozdrawiamy!
2019.11.29 10:59:01
MEDAL Ocena: 28
cytuj | ID:43419783

Ekipa Garmory

3001118
1140
Od dziś (0:00 GMT+1), aż do 24.12.2019 r. włącznie, jest dostępny kalendarz adwentowy. Wszystkie okienka skrywają małe prezenty, które umilą Wam czas w oczekiwaniu na event oraz Gwiazdkę.

Każdy, kto cierpliwie będzie odsłaniał kolejne dni kalendarza, może liczyć na specjalny prezent ukryty w ostatnim okienku! Dobrze wiemy, że w natłoku przedświątecznych obowiązków, podczas pieczenia pierniczków i ubierania choinki zdarzy się zapomnieć o kalendarzu, dlatego możecie mieć maksymalnie jedno zamknięte okienko, aby otrzymać lepszą nagrodę ostatniego dnia. Jeśli trafi się Wam więcej takich okienek, macie możliwość skorzystania z 3 szans otwarcia pominiętego dnia za Smocze Łuski.
Okienka możecie otwierać postaciami z minimum 25 poziomem doświadczenia.

Na SI kalendarz znajdziecie między torbami.

Natomiast na NI domyślnie znajduje się on w lewej części górnej belki. Naturalnie w przypadku NI pozycję ikonki możecie zmienić korzystając z konfiguracji (zakładka sterowanie).

Jeśli ktoś z Was nie widzi kalendarza, zalecamy skorzystać ze skrótów CTRL+R lub CTRL+F5 - ewentualnie wyczyścić pamięć podręczną.

Miłego wyczekiwania Gwiazdki!
Edytowany 21:55:11 27.4.2022 przez Grzybb
2019.12.01 00:01:44
MEDAL Ocena: 48
cytuj | ID:43424054

Ekipa Garmory

3001118
1140
Rozpoczął się okres przedświąteczny, czas też i na Dobre uczynki!

Nie będę już was dłużej trzymał w niepewności i przejdę do konkretów:
❄ mini zadania w ramach dobrych uczynków będą udostępniane od 01.12.2019 r. do 24.12.2019 r. włącznie;
❄ nowe mini zadanie będzie udostępniane w godzinach porannych danego dnia i są przeznaczone dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia;
❄ pierwszy dobry uczynek zleci wam Valeria Lubożnik z Thuzal, zaś kilka kolejnych Hildzia ze Skrawka Raju;
❄ dla wszystkich systematycznych, którzy wykonają daną postacią wszystkie dobre uczynki najpóźniej do 26.12.2019 r. przewidziana jest drobna dodatkowa nagroda;
❄ dla wszystkich mniej systematycznych przypominam, że jeśli macie jakieś zaległe dobre uczynki, to możecie nadrabiać maksymalnie do 3 mini zadań dziennie (licznik zlicza rozpoczęte zadania w danym dniu i resetuje się o 5:25 rano).


Edytowany 12:42:02 1.12.2019 przez MzR
2019.12.01 12:31:46
MEDAL Ocena: 34
cytuj | ID:43424830

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wersja gry 1.23 prócz naprawy błędów (zobacz: Changelog) wprowadzi kilka nowych funkcjonalności. Stając naprzeciw oczekiwaniom graczy, a także stawiając za cel ciągłe ulepszanie naszego produktu chcielibyśmy przedstawić wam opis najważniejszych funkcjonalności, które pojawiły się wraz z tą wersją gry.

• Zmiany w oknie zadań i nie tylko •


Mając na celu poprawę komfortu wykonywania zadań udostępniamy graczom na Nowym Interfejsie możliwość przypięcia zadania, czyli przeniesienia logu akcji do specjalnego okna. Od teraz nie będziecie musieli stale otwierać i zamykać okna z zadaniami, gdyż wszelkie informacje odświeżane są w czasie rzeczywistym. Zadania do okna dodawane są automatycznie wraz ze startem nowego zadania.


(Okno posiada 4 stopnie przeźroczystości, którymi można
sterować ikoną w lewym górnym rogu okna)

W każdym momencie można przestać śledzić aktualne zadania, bądź ponownie zacząć je śledzić - w tym przypadku należy otworzyć okno Questów. Tam natomiast pojawiła się nowa ikona, pinezka. Pozwala ona dowolnie dodać do obserwowanych wybrane przez nas zadanie.


(Standardowo czerwony kolor oznacza odpięte zadanie, natomiast zielony - przypięty)

Ponadto, zmianom uległy również same podpowiedzi do zadań. Poprzez usprawnienie opcji Zdobądź pozwoli ona lepiej wyznaczyć cele zadań, a także ich aktualny postęp. Od teraz, w przypadku wymogu zdobycia (w jakikolwiek sposób) przedmiotu, będzie to przedstawiane za pomocą tej funkcji. Pozwala ona wyświetlać wymaganą ilość przedmiotów koniecznych do zebrania, a także aktualny postęp w zdobywaniu przedmiotów. Zebranie określonej sumy przedmiotów będzie skutkowało przekreśleniem oraz wyszarzeniem danego postępu.


(Przykład zebrania określonej liczby
przedmiotów w zadaniu)

Z racji na fakt, że przedmioty można wyrzucać, bądź pozbywać się wymaganych przedmiotów funkcjonalność ta będzie stale śledziła ilość wymaganych przedmiotów w waszych torbach. Tym sposobem nigdy nie wrócicie do zleceniodawcy ze zbyt małą liczbą koniecznych przedmiotów.

Podobne rozwiązanie zastosowane jest w zadaniach, w których wymogiem jest zabicie określonej liczby bestii. Zdajemy sobie sprawę, że poprzedni system mógł powodować zdezorientowanie wśród graczy, gdy nagle znikała im podpowiedź o zabiciu określonej ilości potworów (w przypadku ukończenia zadania). Od teraz informacja będzie znikała dopiero w przypadku zabicia wszystkich potworów na danym etapie zadania.


(Przykład zabicia określonej liczby
potworów w zadaniu)


• Zmiany w oknie walki •


Jedną z kluczowych zmian jest dodanie predykcji tur. System - na podstawie naszego obecnego SA, jak również tego, które mamy w "przyszłości" - ustawia nas na osi czasu, która informuje każdego z graczy, w której turze gracz będzie wykonywał akcję. Jest to szczególnie przydatne w trudnych walkach PvE, jak chociażby walki z Tytanami, bądź Kolosami. Śledzenie prostego interfejsu, pozwoli każdemu w łatwy sposób kontrolować przebieg walki, nastawiając się tym samym na zwiększenie kooperacji między członkami zespołu. System potrafi przewidzieć 9 kolejnych tur, a z każdą liczba ta stale się aktualizuje. System ten wie również, kiedy kończą się przyśpieszenia działające na postać toteż, nagła utrata przyszłych tur może oznaczać zakończenie działania efektów wzmocnienia, takich jak np.: Aura szybkości, bądź jej odpowiednik Podwójny dech.


(Przykładowy przebieg walki z uwzględnieniem stron i ich przyszłych tur. Kolorem niebieskim
oznaczani są członkowie naszej grupy, zielonym my, zaś czerwonym - przeciwnicy.)


Drobnym zmianom uległo również okno walki. Zostało ono odchudzone z ciężkich i topornych buttonów na rzecz lekkich i poręcznych. Dodatkowo, zostało usunięte wyskakujące okno z logiem walki, na rzecz prostego buttona, po wciśnięciu którego log walki automatycznie kopiuje się do schowka.


(Efekt końca walki wraz z przyciskiem Kopiuj logi, z mało rozwiniętym logiem walki)


Życzymy przyjemnej gry!
Ekipa Margonem
Edytowany 21:55:40 27.4.2022 przez Grzybb
2019.12.04 12:51:52
Ocena: 8
cytuj | ID:43436053

Ekipa Garmory

3001118
1140
W związku z trudnościami technicznymi wydanie nowej wersji zostaje odłożone. Chcielibyśmy serdecznie przeprosić Was za tak długą przerwę w dostępie do gry. W związku z tym przygotowaliśmy dla was rekompensaty w postaci:
• 3 użycia błogosławieństwa zwiększającego szansę na łup o 100% na czas 60 minut,
• 3 użycia błogosławieństwa zwiększającego zdobywane doświadczenie o 100% na czas 60 minut.
Błogosławieństwa można odebrać do jutra, do północy u Roana (nagrody dostępne są dla graczy z poziomem 20 wzwyż). Przedmioty zostaną w grze na stałe.
Data i godzina wydania zostanie ogłoszona w późniejszym czasie.
Za utrudnienia przepraszamy, Ekipa Margonem.


_
Edytowany 15:19:46 4.12.2019 przez Clarion
2019.12.04 15:15:36
MEDAL Ocena: 18
cytuj | ID:43436993

Ekipa Garmory

3001118
1140
Witajcie!

Nastał grudzień, a w powietrzu czuć już świąteczny klimat. Przygotowania do Gwiazdki rozpoczęły się pełną parą! Niejaki Lord Tussal postanowił, że tym razem serce Świąt będzie w jego rodzinnym mieście. Jeśli chcecie mu w tym pomóc - odwiedźcie koniecznie Thuzal!

Dziś można rozpocząć dwa zadania powiązane z nadchodzącymi Świętami i Mikołajkami:
Pierwsze z nich rozpoczyna się w wspomnianego wyżej Lorda, którego znajdziecie w Thuzal. Fabuła zadania jest wstępem do gwiazdkowego eventu, a z samego questa można otrzymać dwie sztuki waluty.

Drugie z nich rozpoczyna się u Makiny - jak co roku możecie przygotować się do Mikołajek. Za tego questa nie dostaniecie waluty, lecz inne upominki (w tym teleport do Thuzal, co ułatwi wykonanie questa, którego zleca Lord Tussal). To konkretne zadanie możecie wykonać od dziś do 07.12 włącznie.

Minimalny poziom wymagany do rozpoczęcia zadań: 25.

Miłej zabawy i samych wymarzonych prezentów!
Edytowany 21:56:01 27.4.2022 przez Grzybb
2019.12.05 10:00:51
MEDAL Ocena: 42
cytuj | ID:43439369

Ekipa Garmory

3001118
1140
Inicjatywa lorda Tussala zakończyła się sukcesem! Dzięki staraniom Gildii Magów, udało się stworzyć portal do Gwiazdkowego Miasteczka, w którym można zapomnieć o troskach dnia codziennego i w pełni oddać się świątecznej atmosferze. Handlarze z miasta Thuzal zwęszyli interes i rozstawili tam swoje stragany. W Gwiazdkowym Miasteczku pojawił się również Mikołaj wraz ze swoją żoną i całą gromadą pracowitych skrzatów. Jego obecność ściągnęła mieszkańców wszystkich margonemskich miast... Choć może to zasługa atrakcji? W Gwiazdkowym Miasteczku dzieje się wiele! Można wziąć udział w zaprzęgach psów, porzucać się śnieżkami, bądź pojeździć na łyżwach. Krążą również pogłoski, że Monticolo szykuje tam świąteczny spektakl!
Zapowiadają się pierwsze spokojne święta w krainie Margonem, czyż nie?
Do czasu...
Ważne informacje:
- wydarzenie dedykowane jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa do godzin porannych dnia 03.01.2020 r. Wtedy to część NPCów uda się w podróż do Karka-han i będzie zwiedzać to miasto do godzin porannych dnia 10.01.2020 r.
- przejście na mapę eventową umożliwia Śnieżny Portal, który znajdziecie w Thuzal (55,25). Jeśli jednak poczujecie, że marzną Wam nosy porozmawiajcie z Myślibenkiem, który zabierze Was do miasta,
- po krainie grasuje pięciu herosów, posiadających kolejno poziomy: 60, 110, 145, 210, 280.
- questy fabularne dostępne są od dziś i wprowadzane będą systematycznie aż do 23.12.2019 włącznie (z wyjątkiem niedziel). Będziemy Was o nich informować!
- gracze z poziomami 25-69 mogą skorzystać z darmowej teleportacji do Thuzal u członków Zakonu Planu Astralnego. Z Thuzal natomiast zabierze ich Stefania Melahil, która za jedyne 3000 złotych monet oferuje teleportację do jednego z pięciu losowych miejsc. Usługa Stefanii Melahil obejmuje również graczy, którzy nie wykonali questa pt. Rzeki spłyną krwią,
- standardowo istnieje możliwość odebrania nagród z punktami doświadczenia lub bez nich, zachęcamy do uważnego czytania dialogów końcowych,
- przypominamy, że Odo Lotnobrodego, Giorgio Strojnobrodego, Levente Torbobrodego oraz Kiro Zastępobrodego znajdziecie w Werbin w Magazynie Krasnoludów,
- loteria jest dostępna w postaci kuferków, z poziomu okna aktualności lub klasycznie ze sklepu u Mrocznego Zgrzyta, którego znajdziecie w Gwiazdkowym Miasteczku,
- po dzisiejsze questy można się zgłaszać do Olimpiodora w Gildii Magów Thuzal (należy ukończyć zadanie "Gwiazdka w Thuzal") oraz do Monticolo, który przybył do Gwiazdkowego Miasteczka,
- wraz z eventem wystartował pierwszy ze świątecznych konkursów na forum,
- przypominamy także o wykonywaniu dobrych uczynków i otwieraniu kalendarza adwentowego!

* * *

Był taki czas, gdy szeregi wojsk przepełniała muzyka, a kroki wojaków, stukając w jej rytm, ruszały ku podbojom wielkich krain. Był taki czas, gdy zakazane melodie rozbrzmiewały nad karminowymi od rozlanej krwi polami, a niebo rozrywały nienawistne błyskawice zsyłane przez zbuntowanych magów. Te straszliwe czasy, w najgorszym z możliwych scenariuszy... mają teraz szansę powrócić. Bowiem w zamian za swą młodość i urodę, pewnie dziewczę z Torneg posiadło moc zaklinania w instrumentach pradawnych utworów, przemieniając harfy, liry i gitary w śmiercionośne bronie zwane zaśpiewami. W obywatelach rosnąć zaczęła niepewność - większość z nich albowiem pamięta jeszcze wydarzenia ostatniej wojny, zaś czarny rynek z każdą chwilą zalewają coraz to nowe zaśpiewy wykonane przez Zaklinaczkę. Pozostaje tylko żyć nadzieją, że ten rodzaj broni, w tak powszechnym dostępie, nie zakłóci aktualnej równowagi świata...


Wraz z wprowadzeniem wydarzenia Gwiazdka 2019 do gry trafiły nowe przedmioty - Zaśpiewy. Krótko o zaśpiewach - czym są i jak z nich korzystać:
- Zaśpiewy, to specjalne przedmioty konsumpcyjne, których można używać wyłącznie w walce z potworami.
- Zaśpiewu z daną umiejętnością można użyć tylko raz przez każdego gracza z drużyny.
- Zaśpiewy sumują się z efektami umiejętności i mogą powodować dezaktywowanie słabszego efektu, bądź przedłużenie obecnego.
- Aby użyć przedmiotu należy kliknąć go dwukrotnie, bądź przeciągnąć na pole ekwipunku.
- Z każdym nowym dużym wydarzeniem lista zaśpiewów będzie się zwiększać.

Aby lepiej przedstawić wam działanie zaśpiewów udostępniliśmy zadanie, w którym poznacie historię, kryjącą się za powrotem ich do krainy Margonem, jak również będziecie mogli przetestować je w boju. Zadanie dostępne jest od 25 poziomu doświadczenia i zostanie wyłączone wraz z końcem wydarzenia. Zadanie rozpoczyna się czytając ogłoszenie na biuletynie w Torneg.


Życzymy wszystkim miłej zabawy i Wesołych Świąt!
Edytowany 21:56:32 27.4.2022 przez Grzybb
2019.12.13 11:19:50
MEDAL Ocena: 36
cytuj | ID:43466237

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wystąpił błąd z odbiorem nagrody z kalendarza (dotyczy tylko postaci z jednym zamkniętym okienkiem)
Osoby, które mają jedno zamknięte okienko w kalendarzu otrzymują aktualnie Mały prezent (Kuferek szczęśliwca I + 20 użyć kalendarzowego outfitu) zamiast Dużego prezentu ( Kuferek szczęśliwca I + Kuferek szczęśliwca II + 40 użyć kalendarzowego outfitu). Trwa przerwa świąteczna i niestety w chwili obecnej nie mamy możliwości rozwiązania tego problemu, lecz bez obaw, brakujące przedmioty (tj. Kuferek szczęśliwca II oraz 20 użyć kalendarzowego outfitu) zostaną wszystkim tym osobom przydzielone na początku przyszłego roku. Informacje o możliwości odbioru brakującej części nagrody zostaną opublikowane w tym temacie.

Dziękujemy za Waszą cierpliwość.


Edytowany 00:34:28 24.12.2019 przez MzR
2019.12.24 00:29:06
Ocena: -10
cytuj | ID:43501048

Ekipa Garmory

3001118
1140

MINIEVENT GRUDNIOWY!


Przygotujcie się na zwiększoną aktywność herosów eventowych.
Z okazji minieventu grudniowego ich czas respu zostanie skrócony o 50%!

Z okna aktualności możecie odebrać błogosławieństwo, które w trakcie trwania wydarzenia pomoże wam zdobyć upragnione przedmioty.


Minievent zostanie zakończony 30.12.2019 r. w godzinach porannych.
Edytowany 13:03:52 8.7.2022 przez Grzybb
2019.12.27 10:00:25
Ocena: -6
cytuj | ID:43510566

Ekipa Garmory

3001118
1140
Dobry wieczór!

Od popołudnia zanotowaliśmy problemy z przychodzącymi powiadomieniami od operatora płatności imoje. W związku z tym płatności zrealizowane przez tego operatora nie są aktualnie przetworzone.
Dla pewności wykluczyliśmy wszelkie problemy po naszej stronie i pozostaje jedynie kontakt z obsługą techniczną imoje, który jest możliwy jedynie w dni robocze, także sprawa ruszy się dopiero jutro z rana.
Aby nie mnożyć problemów i nie zaskakiwać nieprzyjemnie dodatkowo nowych osób płacących zablokowano możliwość płatności przez imoje zarówno na starej jak i nowej stronie głównej.

Wszystkie zaległe płatności zostaną zrealizowane najpóźniej jutro po południu. Nastąpi to albo w wyniku przesłania zaległych powiadomień przez imoje i ich przetworzenia przez system, albo (jeżeli problemy z imoje się wydłużą), to pobierzemy listę podsumowującą dzisiejsze udane transakcje z panelu imoje i przetworzymy je narzędziem, które powstanie specjalnie na tę okoliczność aby skrócić jak najbardziej czas niedogodności związanej z brakiem SŁ na koncie.
Decyzja dotycząca ewentualnych rekompensat zapadnie zapewne jutro i zostanie ogłoszona jako osobna informacja wraz z powiadomieniem o sposobie rozwiązania problemu z zawieszonymi płatnościami (i ewentualnie ogłoszeniu końca problemu z imoje).

Pozdrawiam serdecznie
2019.12.29 20:29:45
MEDAL Ocena: 35
cytuj | ID:43519572

Ekipa Garmory

3001118
1140
Imoje naprawiło problem po swojej stronie dotyczący wysyłania powiadomień i NOWE płatności powinny być już obsługiwane prawidłowo, w związku z czym przywracamy możliwość płatności kanałem imoje.

Zespół imoje pracuje aktualnie nad tym aby wysłać ponownie powiadomienia dotyczące zaległych transakcji. Do godziny 13:00 powinno być wiadomo co i jak dalej.

Jeżeli chodzi o rekompensaty, to otrzymałem informację od zespołu odpowiedzialnego za questy, eventy, itp., że brak możliwości otrzymania środków nie wpłynął na wynik żadnej licytacji czy innego wydarzenia ograniczonego czasowo. W związku z czym zdecydowaliśmy przyznać wszystkim, którzy wykupili usługę doładowania SŁ przez imoje i byli dotknięci tym błędem, Smocze Runy w ilości odpowiadającej 50% wartości doładowania. Smocze Runy zostaną naliczone po przetworzeniu zaległych transakcji (informacja o tym znajdzie się w osobnym wpisie w BT).
2019.12.30 10:55:07
MEDAL Ocena: 28
cytuj | ID:43521352

Ekipa Garmory

3001118
1140
Witajcie!

Imoje wysłało serię powiadomień dotyczących zaległych płatności około godziny 14:30.
Co prawda ich dział techniczny nie jest pewien czy udało się wszystko wysłać, ale zweryfikowaliśmy stan płatności z tego okresu ze stanem w panelu rozliczającym transakcje i ilości zrealizowanych płatności się pokrywają. Można więc uznać, że problem został załatwiony.

Smocze Runy zostały już naliczone na kontach według wspomnianej wcześniej ilości (50% wartości doładowania).

Przykro nam z powodu niedogodności, które chociaż nie wynikły z naszej winy, to jednak dotknęły naszych graczy.
Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość oraz życzymy wszystkim owocnego grania i wielu fajnych lootów
2019.12.30 15:39:13
MEDAL Ocena: 41
cytuj | ID:43522322

Ekipa Garmory

3001118
1140
Czołem!

Gotowi na zabawę sylwestrową? Jeżeli tak, to musicie odwiedzić Mikołaja, bo przyda mu się pomocna dłoń. Dalej żyje Gwiazdką i nie zdążył z przygotowaniami do swojego przyjęcia.

Oto garść najpotrzebniejszych informacji:
• wydarzenie przeznaczone jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa od dziś do godzin porannych dnia 6.01.2020 r.,
• Mikołaj z Gwiazdkowego Miasteczka zleci Wam pierwsze zadanie. Z kolei drugie możecie rozpocząć już na sali sylwestrowej.
• Na zabawie sylwestrowej czekają na Was rozmaite mini gry.

Udanej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!
2019.12.31 11:12:14
MEDAL Ocena: 24
cytuj | ID:43525020

Ekipa Garmory

3001118
1140
Zgodnie z zapowiedzią, od dziś do godzin porannych 15 stycznia osoby, które w ostatnim okienku kalendarza adwentowego zobaczyły duży prezent, a mimo to otrzymały mały, mogą odebrać brakujące przedmioty od Burmistrza Hergata z Karka-han. Przypominamy, że do odbioru brakujących przedmiotów upoważnione są postacie, które miały zamknięte wyłącznie 1 okienko w przedziale 1-23 oraz miały otwarte 24 okienko. Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy.

W związku z zaistniałą sytuacją, termin ważności kuferków został wydłużony do poranku 15 stycznia, a w Karka-han pozostanie NPC zapewniający dostęp do wyzwań oraz wymiany blankietów na gwiazdkowe outfity. Pozostałe postacie związane z wydarzeniem opuszczą miast zgodnie z planem.
2020.01.07 17:52:04
Ocena: -10
cytuj | ID:43545172

Ekipa Garmory

3001118
1140
Witajcie!

Jeśli margonemskie ścieżki zaprowadziły Was do Eder, to koniecznie zajrzyjcie na piętro tamtejszej karczmy. Znajdziecie tam tancerkę Zvezdę, a co będzie dalej... Przekonacie się sami!Zadanie jest dedykowane dla postaci z minimum 25 poziomem, a wykonać je będzie można od dziś do godzin porannych 14.01.2020. Standardowo - quest posiada opcję wyboru nagrody z doświadczeniem i bez doświadczenia.

Wspomnieć należy, że wykonanie zadania może zaowocować w przyszłości. Nie chcemy jeszcze odsłaniać wszystkich tajemnic, możemy tylko powiedzieć, że gdy teraz pomożemy Zveździe, za jakiś czas ona może odwdzięczyć się tym samym, ułatwiając nam pokonanie problemów, które spotkamy na swojej drodze...

Pozdrawiamy i życzymy miłej gry!
Edytowany 22:45:00 3.11.2021 przez Grzybb
2020.01.10 11:06:43
MEDAL Ocena: 16
cytuj | ID:43550943

Ekipa Garmory

3001118
1140W podziemiach klasztoru dzieją się złe rzeczy. Ciemna moc rośnie w siłę, karmiona wyrwanymi sercami. Wyznawcy malują ciała, tatuują magiczne wzorce i zaklinają swe ogniste miecze w oczekiwaniu na przyjście dziecięcia mroku wezwanego za pomocą czarnej runy. Czy siła którą budzą wyznawcy to ta sama, która przeklęła wspaniałego Markusa Vinta? Gdy lód i szkarłat pochłonęły jego serce, przepadł ostatni wielki paladyn. Margonem zdecydowanie potrzebuje noweg herosa, doświadczonego łowcę potworów, który rozprawiłby się ze stworami cienia i jego wyznawcami. A to znaczy że...

Sezon XII Smoczych kuferków już w grze!


Edytowany 21:57:41 27.4.2022 przez Grzybb
2020.01.17 10:00:09
MEDAL Ocena: 18
cytuj | ID:43565268

Ekipa Garmory

3001118
1140

Wraz z nową dostawą towarów Głębinowa Gwardia wysłała swoich zwiadowców pod wrota przepotężnych bestii. Chodzą pogłoski, że udało im się naruszyć pieczęć wrót, co pozwala na tymczasowe skrócenie czasu odzyskiwania przez nich sił.

Przez cały weekend przy pomocy wysłanników Głębinowej Gwardii będzie mogli stawić czoła danemu kolosowi trzykrotnie. Po zakończeniu każdej próby sił należy zgłosić się z grupą do Zwiadowcy, który to przywoła ponownie groźną bestię i wpuści was na mapę*. Zwiadowcy Głębinowej Gwardii znajdują się przy wejściu na każdego kolosa i będą świadczyć swą pomoc do poniedziałku, godzin porannych.

* W przypadku opuszczenia próby sił, ponowne wejście jest możliwe przez drzwi wpuszczające na mapę, a nie przez dialog.
Edytowany 22:44:54 3.11.2021 przez Grzybb
2020.01.17 10:02:44
MEDAL Ocena: 18
cytuj | ID:43565285

Ekipa Garmory

3001118
1140
W dniu dzisiejszym, tj. 23.01.2020 r. przywrócono działanie funkcji Szukana fraza na forum gry. Funkcja ta pozwala na wyszukanie postów zawierających szukaną frazę w temacie, w którym opcji tej użyto (wyszukuje również posty, w których fraza znajduje się jako część danego słowa, np.: "test" - "testowy").
2020.01.23 10:49:45
MEDAL Ocena: 42
cytuj | ID:43580538

Ekipa Garmory

3001118
1140
Wielka aktualizacja przedziału 235-271

• Nowy heros, który pojawi się w Pustynnych Katakumbach:
Negthotep Czarny Kapłan - 271 lvl


• Dodanie dwóch nowych EII:
Tolypeutes - 245 lvl (Niecka Xiuh Atl)


Yaotl - 258 lvl (nowa piramida w Altepetl Mahoptekan - zamknięta EII)


• Dodanie elity:
Szafirowa Bolita - 235 lvl (Niecka Xiuh Atl)

- Odelicenie Pancernych bolit

• W związku ze zmianami map oraz dodaniem nowego herosa zmieniły się respy niektórych z nich.
Lista map na których możecie odnaleźć Negthotepa Czarnego Kapłana:
- Pustynne Katakumby,
- Pustynne Katakumby - sala 1,
- Pustynne Katakumby - sala 2,
- Komnaty Bezdusznych - sala 1,
- Komnaty Bezdusznych - sala 2,
- Katakumby Odnalezionych Skrytobójców,
- Katakumby Gwałtownej Śmierci,
- Katakumby Opętanych Dusz,
- Katakumby Krwawych Wypraw,
- Katakumby Poległych Legionistów,
- Korytarz Porzuconych Nadziei,
- Korytarz Porzuconych Marzeń,
- Wschodni Tunel Jaźni,
- Zachodni Tunel Jaźni,
- Grobowiec Seta.

Lista map na których możecie odnaleźć Tepeyollotla:
- Dolina Chmur,
- Niecka Xiuh Atl,
- Altepetl Mahoptekan,
- Oztotl Tzacua p.1,
- Oztotl Tzacua p.2 - sala 1,
- Oztotl Tzacua p.2 - sala 2,
- Oztotl Tzacua p.3 - sala 1,
- Oztotl Tzacua p.3 - sala 2,
- Ciasny Przełaz p.1 - sala 1,
- Złota Góra p.1,
- Złota Góra p.2,
- Złota Góra p.3,
- Mictlan Rwącej Rzeki p.2,
- Mictlan Rwącej Rzeki p.3,
- Mictlan Rwącej Rzeki p.4,
- Mictlan Rwącej Rzeki p.5,
- Mictlan Rwącej Rzeki p.7,
- Mictlan Zrośniętych Gór p.2,
- Mictlan Zrośniętych Gór p.3,
- Mictlan Zrośniętych Gór p.4,
- Mictlan Zrośniętych Gór p.5,
- Mictlan Zrośniętych Gór p.7.

Dodatkowe, nowe respy Mulher Ma:
- Śnieżycowy Las
- Śnieżna Granica,
- Sztab Dowódczy,
- Baszta Sowy p.1.

Dodatkowo:
• Usunięto Stalowe golemy, które wpuszczały graczy na mapę.
• Od teraz Dolina Chmur, Niecka Xiuh Atl oraz Altepetl Mahoptekan wymagają min. 200 poziomu.
• Do 27.01.2020 r. szansa na legendarne łupy z nowych EII zostały dwukrotnie zwiększone!
• W przyszłości planowana jest jeszcze jedna aktualizacja Altepetl Mahoptekan, która będzie obejmowała nowy wygląd map Mahoptekan, oraz poprawkę expowiska.
• Powiększono ofertę rzemieślniczą u Starca Pajlusa o przedmioty z Tolypeutesa.
Edytowany 21:58:37 27.4.2022 przez Grzybb
2020.01.24 10:01:22
MEDAL Ocena: 48
cytuj | ID:43582987

Ekipa Garmory

3001118
1140
Aktualizacja śnieżnych expowisk!1. Odświeżone mapy: Andarum Ilami, Skały Mroźnych Śpiewów, Cmentarzysko Szerpów, Szczerba Samobójców, Przysiółek Valmirów, Erem Czarnego Słońca.
2. Nowe mapy: Wilcza Skarpa, Śnieżna Granica, Śnieżycowy Las.
3. Pojawiły się nowe elity: Duchowy Pożeracz 87lvl i Mnich Czarnego Uroku 88lvl. W ich szablonie lootów znajdziecie heroiki, które dotychczas wypadały z umarłych mnichów na expowisku.
4. Expowiska zostały odelicone i rozszerzone o nowe mapy (Drakowie, tygrysy, Strażnicy Andarum, umarli mnisi).
Edytowany 21:58:54 27.4.2022 przez Grzybb
2020.01.24 10:02:36
MEDAL Ocena: 49
cytuj | ID:43583001

Ekipa Garmory

3001118
1140

MINIEVENT STYCZNIOWY!


Lubicie walczyć z potworami? A może wolicie wykonywać questy? Jeśli tak to świetnie się składa, ponieważ w oknie aktualności znajdziecie dwa rodzaje błogosławieństw zwiększających ilość zdobywanego doświadczenia:Minievent zostanie zakończony 27.01.2020 r. w godzinach porannych.
Edytowany 13:03:41 8.7.2022 przez Grzybb
2020.01.24 10:02:58
MEDAL Ocena: 48
cytuj | ID:43583004

Ekipa Garmory

3001118
1140
W związku z prowadzonymi badaniami nad aktywnością graczy, zdecydowaliśmy się na tymczasowe zablokowanie dostępu do MargonemMini na świecie Telawel.
Blokada zostanie uruchomiona 11 lutego 2020 o godzinie 10:00.

Zachęcamy do gry w przeglądarce, ponieważ nowy interfejs jest dostosowany do działania na urządzeniach mobilnych!
2020.01.28 15:34:11
MEDAL Ocena: 36
cytuj | ID:43595653

Ekipa Garmory

3001118
1140
W krainie Margonem w Ithan pojawił się Yukar Umkki, a wraz z nim aktualizacja umiejętności, której głównym celem jest poprawka mało popularnych umiejętności. Więcej informacji możecie przeczytać w tym poście.
Yukar Umkki udziela pomocy do 23 lutego.
2020.01.31 10:03:56
Ocena: -10
cytuj | ID:43603005

Ekipa Garmory

3001118
1140
Neptun - choć na co dzień niepozorny - tej nocy oznaczył swą obecność na niebie, okrywając się błękitną łuną. Bystremu oku astronoma wystarczył zaledwie moment, aby wychwycić tę anomalię, astrolodzy zaś poczęli już odczytywać znaki. Nie trzeba było długo czekać, aby zaobserwować, w jaki sposób zjawisko to zaczęło oddziaływać na zwykłych ludzi. Ta niezwykła poświata spowodowała, iż zaczęli oni śnić przedziwne sny, odczuwając przy tym niezwykłą duchowość, wręcz magię, która przepływała wewnątrz umysłów i otwierała wrota do nieznanego wcześniej świata. Błądząc w swych fantazjach zwyczajni, pospolici ludzie zaczęli odkrywać tajemne znaki i odszyfrowywać pieczęcie chroniące skarby magicznych istot... Jednak nie tylko w ich głowach odgrywały się te sceny - obserwowali je również przedwieczni magowie i władający żywiołami, wyklęci z krainy fechmistrze - potomkowie potępionych rodów, którzy wiedzieli, że skończyć się to może wyłącznie szturmem na ich komnaty. Z płonącymi ze złości oczyma poczęli wypatrywać już chojraków łasych na ich drogocenne, zbierane latami przedmioty. Aura Neptuna zaś tylko wzbierała na sile...

Gildia Wynalazców w Thuzal, w porozumieniu z astronomem Monocerosem, ogłasza:
"Wszelkiej maści potężne potwory magiczne przez najbliższy tydzień będą przychylniej oddawały swe skarby śmiałkom, którzy stawią im czoła."


Z przekazanych informacji wynika, iż potwory magiczne z rangą Elita 2, przez najbliższy tydzień mają zwiększoną o 50% szansę na legendarny łup! Dokładna lista potworów objętych wydarzeniem:
• Mushita
• Shae Phu
• Władca Rzek
• Razuglag Oklash
• Vari Kruger
• Furruk Kozug
• Goplana
• Łowca Czaszek
• Szkielet Władcy Żywiołów
• Żelazoręki Ohydziarz
• Królowa Śniegu
• Teściowa Rumcajsa
• Poskramiacz Hydr
• Fodug Zolash
• Adariel
• Duch Władcy Klanów
• Fursharag Pożeracz Umysłów
• Lusgrathera Królowa Pramatka
• Cerasus
• Chryzoprenia
• Torunia Ankenwald
• Annaniel Wysysacz Marzeń
• Zufulus Smakosz Serc
• Mocny Maddoks
• Pancerny Maddok
• Silvanasus
• Pogardliwa Sybilla
• Quetzalcoatl
• Vaenra Charkhaam
• Artenius
Edytowany 09:55:20 5.11.2020 przez Clarion
2020.02.03 10:03:06
MEDAL Ocena: 34
cytuj | ID:43611649

Ekipa Garmory

3001118
1140
Czołem!

Po Margonem krążą wieści, że pewien jegomość zatrzymał się w Werbin i poszukuje odważnego poszukiwacza przygód. Jeśli ciekawi Was, jaki to interes może mieć ten tajemniczy nieznajomy, znajdźcie go w Karczmie pod Fioletowym Kryształem i najlepiej sami wypytajcie.

Oto garść najważniejszych informacji związanych z dzisiejszą synchronizacją:
• zadanie jest dedykowane dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa od dziś do godzin porannych dnia 10.02.2020 r.,
• quest posiada opcję wyboru nagrody z doświadczeniem i bez doświadczenia,
• ponadto wyrównano szanse na zdobycie heroicznych kamieni z ogników,
• wejście do świątyni Hebrehotha wymaga teraz min. 230 poziomu.

Dodam jeszcze, że jest to kolejne zadanie, którego zrobienie zaowocuje w przyszłości, kiedy sami może będziecie potrzebować pomocy.

Udanej zabawy!
2020.02.06 10:31:41
MEDAL Ocena: 26
cytuj | ID:43618759

Ekipa Garmory

3001118
1140
Dzisiejsza aktualizacja osłabiła kolosów:
• Umibozu:
- zmniejszono spowolnienie od zimna o 20%
- zmniejszono obrażenia od Podtopienia o 26%
• Mamlambo:
- zmniejszono obrażenia od Trzęsienie ziemi o 22%
- zmniejszono obrażenia od Gniew Unkulunkulu o 20%
- zmniejszono obrażenia od Bonke efana o 20%
2020.02.10 10:01:18
MEDAL Ocena: 18
cytuj | ID:43628517

Ekipa Garmory

3001118
1140
Dnia 19.02.2020 nastąpi połączenie świata Deimos ze światem Unia. W związku z tym chciałbym przekazać jeszcze cztery ważne informacje związane z tą operacją:

1. Listy przedmiotów możliwych do odzyskania nie zostaną przeniesione. Jeśli macie jakieś przedmioty, na liście Harforinii III Teleski, które chcielibyście odzyskać, zróbcie to już teraz. Po przeniesieniu postaci na świat Unia, listy tych przedmiotów nie będą dostępne.
2. Jeśli ktoś miał postać na świecie Deimos, ale w chwili obecnej jej nie posiada, to jego zawartość depozytu nie zostanie przeniesiona na świat Unia. Aby depozyt został przeniesiony, trzeba posiadać na świecie Deimos przynajmniej jedną postać.
3. Klany z tych światów również zostaną przeniesione na serwer Unia.
4. Lista przyjaciół i wrogów zostanie automatycznie usunięta.

Poniżej zamieszczam pełny spis zasad łączenia światów prywatnych z Unią:

- Przedmioty z "Odzyskiwania Przedmiotów" nie są przenoszone.
- Klany i ich depozyty są przenoszone w całości.
- Depozyty graczy, którzy kiedyś mieli postać na przenoszonym świecie, ale w momencie przenoszenia
już nie mają - nie są przenoszone i przepadają.
- Jeżeli gracz nie posiada depozytu na serwerze docelowym - depozyt jest kopiowany w całości,
a jeżeli posiada (wystarczy choć jeden przedmiot lub złoto) - przedmioty z depozytu są kopiowane
na pozycję (0,0) pierwszej torby, do pierwszej postaci, która zostanie przeniesiona na świat docelowy,
a złoto depozytowe jest sumowane.
- Za wynajęte pokoje nie są zwracane żadne wydane na nie środki. Klucze do tych pokoi są kasowane.
- Przedmioty będące w wynajętych pokojach są przenoszone na pozycję (0,0) pierwszej troby.
- Złoto z trwających licytacji jest zwracane na pocztę.
- Przedmioty wystawione na aukcję są przenoszone na pozycje (0,0) pierwszej torby, aukcje są usuwane.
- Poczta wraz z przedmiotami jest przenoszona w całości.
- Stany questów przenoszone w całości.
- Na świecie docelowym gracz może posiadać więcej niż 6 postaci, jeżeli tak wyniknie po połączeniu światów.
- Na pozycji (0,0) może znajdować się wiele przedmiotów (nawet i kilkadziesiąt lub więcej).
- Jeżeli na świecie docelowym znajduje się postać z takim samym nickiem, jak na świecie przenoszonym, przed nick
postaci przenoszonej zostanie dodany ciąg oznaczający nazwę świata przenoszonego, np. "Zły Patryk" => "Deimos Zły Patryk".
To samo dotyczy nazw klanów.O możliwości, dacie i sposobie rezerwacji slotu poinformujemy w Blogu technicznym Margonem w późniejszym terminie.
2020.02.10 10:35:01
MEDAL Ocena: 24
cytuj | ID:43628607

Ekipa Garmory

3001118
1140

Walentynki to święto zakochanych, które, jak co roku, zawitało również do krainy Margonem. Wszystkim kojarzy się ono z cukierkową, słodką atmosferą, serduszkami i upominkami wręczanymi sobie przez zakochanych. Czy będzie tak też i w tym roku? Warto, byście przekonali się sami! Jak to mawiają "miłość cierpliwa jest" - oby było tak też i tym razem.

Kto chciałby poznać historię pewnej miłości, powinien udać się do Nithal i porozmawiać z Ilusem, który następnie skieruje Was do tajemniczego człowieka...

Wydarzenie potrwa od dziś, do godzin porannych 17.02.2020 r. W tym czasie możecie wykonać zadanie, które przeznaczone jest dla postaci od 25 poziomu doświadczenia i posiada ono możliwość wyboru nagrody (z doświadczeniem lub bez).

Specjalnie z okazji święta zakochanych do krainy Margonem przybyły dwie nowe handlarki, które znajdziecie w Ithan.

Malzenna oferuje unikalne stroje, które nabyć możecie zarówno pojedynczno, jak i w paczkach. Wybierać możecie spośród 2 par outfitów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Zakupione stroje nie są związane z właścicielem, co oznacza, że możecie podarować zakupiony strój innej osobie! Oprócz paczek unikatowych, zawierających po 3 możliwe konfiguracje outfitów (męsko/męskie, damsko/damskie, damsko/męskie) w sklepie Malzenny znajdziecie także paczki heroiczne, które w cenie posiadają możliwość zmiany nazw garderoby oraz dopisania im (również w cenie) opisu do 200 znaków (łącznie ze spacjami).

Męskie i damskie przebranie walentynkowe I

Męskie i damskie przebranie walentynkowe II


Ważne informacje:
- o zmianę nazwy/opisu stroju z paczek heroicznych wystąpić może jedynie kupujący,
- nowa, wybrana przez kupującego nazwa nie może obecnie występować w grze,
- aby zrealizować promocyjną usługę zmiany nazwy/opisu outfitów z heroicznych paczek, należy zgłosić się na panel kontaktowy, do zakładki "Usługi za Smocze Łuski",
- outfity w promocji łączonej kupić możecie od 12.02.2020 r. od godziny 10:00 do 13.02.2020 r. do godziny 23:59 (w tym czasie również należy zgłosić się na panel kontaktowy w sprawie zmian nazw/opisów outfitów z heroicznych paczek, zgłoszenia po tym czasie nie będą realizowane w ofercie promocyjnej).
- pojedyncze outfity kupić możecie także u Tafii i/lub w sklepie premium do końca wydarzenia (nie podlegają one usługom promocyjnej zmiany nazwy/opisu).

W sklepie Irwocji znajdziecie pamiątki i walentynkowe emocje. Dla przedmiotów zakupionych w tym sklepie również obowiązuje promocja dotycząca zmian nazw i opisów. Za zmianę nazwy każdego z przedmiotów od Irwocji zapłacicie jedynie 200 Smoczych Łusek, a zmiana opisu kosztować będzie 550SŁ (za opis do 200 znaków, łącznie ze spacjami).
Aby zrealizować promocyjną usługę zmiany nazwy/opisu przedmiotów ze sklepu Irwocji, należy zgłosić się na panel kontaktowy, do zakładki "Usługi za Smocze Łuski" w terminie od 12.02.2020 r. od godziny 10:00 do 13.02.2020 r. do godziny 23:59.

Oprócz Malzenny i Irwocji, Ithan odwiedziła Sprzedawczyni róż. Cyganka Tusia także chętnie pokaże, co oferuje w swoim sklepie.
Udanej zabawy i dużo miłości!
Edytowany 21:59:22 27.4.2022 przez Grzybb
2020.02.12 10:00:56
MEDAL Ocena: 30
cytuj | ID:43634284

Ekipa Garmory

3001118
1140
Nowa wersja o numerze 1.24 prócz naprawy błędów (sprawdź Changelog) przynosi parę nowych funkcjonalności, a także zwiększa czytelność obecnych mechanizmów.

• Rozszerzenie informacji o pancerz i odporności przeciwnika/sojusznika •

Funkcjonalność dostępna wyłącznie w walkach PvE. Dzięki niej każdy z graczy uczestniczących w walce jest w stanie sprawdzić aktualną wartość pancerza i odporności przeciwnika, co przełoży się na polepszenie taktyk w walkach.


(Standardowy podgląd wartości pancerza przeciwnika wraz
z zadawanymi ciosami)


Dodatkowo pozwala ona każdemu z drużyny na sprawdzenie wartości pancerza i odporności naszego sojusznika. Funkcjonalność ta informuje również o wartości działających na nas bonusów wynikających, np. z efektów tymczasowych (umiejętności, przedmioty).


(Widok dymka po wykonaniu Aury odporności)


• Poprawienie czytelności przedmiotów zmniejszających szansę na pusty łup •

Zgodnie z prośbami graczy, poprawiono opis przedmiotów zmniejszających szansę na pusty łup. Co do zasady ich mechanika działania się nie zmieniła, jednakże wartości będą oscylowały w zakresie od 1% do 100% (gdzie 100% to pewna szansa na łup).

Przykłady wartości (stare -> nowe):
• 100% -> 50%
• 200% -> 67%
• 300% -> 75%


• Zmienne ramki przedmiotów (tylko NI) •

Gracze mogą od teraz personalizować ramki przedmiotów przy pomocy dodatku Zmienne ramki przedmiotów. Wystarczy wkleić gotowy szablon i zapisać go. Ramki graczy zapisują się na serwerze, toteż nie musicie instalować ich za każdym razem.


(Widok okna ramek wraz ze standardowymi ramkami)• Podniesienie poziomu niszczenia łupów •

Wraz z tą wersją podniesiono minimalny poziom niszczenia łupów na 250. Zmiana ta dotyczy również wyszukiwania herosów, od teraz:
• Heros Dęborożec jest widoczny do przewagi 13 poziomów,
• Na mapie Źródło zakorzenionego ludu została włączona przewaga poziomowa,
• Od teraz Elita II Cuaitl Citlalin jest ostatnim dostępnym potworem dla graczy z przewagą ponad 13 poziomów
• Przez najbliższy miesiąc gracze mogą ubiegać się o darmową zmianę lokacji teleportu z map z elitami II i herosami, które dotychczas były możliwe do atakowania bez przewagi (tylko Kamień czerwonego smoka).
• Wraz z przyszłą synchronizacją gry pojawi się barter umożliwiający wymianę zwojów przywołania drużyny na herosa Dęborożec.


Życzymy przyjemnej gry
Ekipa Margonem
Edytowany 01:32:46 29.4.2022 przez Grzybb
2020.02.18 12:14:50
Ocena: -2
cytuj | ID:43650409

Ekipa Garmory

3001118
1140
Kolejny rok minął bardzo szybko i znów przyszła pora na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego. Każdy następny rok jest coraz bardziej wyjątkowy i stawia coraz wyższą poprzeczkę. Pracownicy biura doskonale o tym wiedzieli, dlatego postanowili przygotować imprezę w pięknej, ale tajemniczej posiadłości, w której zaczynają dziać się dziwne rzeczy...


Garść informacji:
- przyjęcie urodzinowe zostało zorganizowane w posiadłości tajemniczego mężczyzny, która znajduje się na północ od Bramy Północy,
- wydarzenie przeznaczone jest dla postaci z minimum 25 poziomem doświadczenia i potrwa od dziś do 28.02.2020 r. Po tym czasie kilku MG trafi do Karka-han i zostanie tam do 06.03.2020 r.,
- do dyspozycji macie pięć questów fabularnych, które możecie zrobić od razu. Pierwszy z nich rozpoczniecie rozmawiając z właścicielem posiadłości - Lingwenem, którego znajdziecie na sali bankietowej,
- urodzinowa loteria jest dostępna w oknie aktualności oraz w sklepach Achai oraz Thinkera na mapce eventowej,
- po krainie grasuje trzech herosów, którzy kolejno posiadają poziomy: 70, 160, 225,
- sprawdzajcie panel aktualności, gdyż od czasu do czasu możecie tam spotkać specjalne promocje i darmowe przedmioty.

Udanej zabawy!

Aktualizacja panelu Kamieni Czerwonego Smoka
Wraz z dzisiejszą synchronizacją panel do ustawiania Kamieni Czerwonego Smoka został rozbudowany o brakujące lokacje przy wejściach na kolosów, oraz najczęściej wybierane lokalizacje przez graczy, którzy zgłaszali prośby o ustawienie kamieni na panelu kontaktowym. Przypominamy jednocześnie, że podczas ustawiania kamieni panel wyświetla wyłącznie te ze zdefiniowanych lokacji, do których dana postać ma dostęp (mowa tu przede wszystkim o lokacjach z ograniczeniami poziomowymi).
Edytowany 13:03:34 8.7.2022 przez Grzybb
2020.02.20 11:06:20
MEDAL Ocena: 44
cytuj | ID:43656589

Ekipa Garmory

3001118
1140
Dzisiejsza aktualizacja wniosła do gry poprawki do szablonów niektórych potworów (głównie elit II):
- Furion
- Zorin
- Artenius
- Neferkar Set
- Jertek Moxos
- Mysiur Myświórowy Król
- Burkog Lorulk
- Mocny Maddoks
- Muszle z Archipelagu Bremus An, Urwigłówki, Monstrualne łunki
Uzupełnienie związane jest ze zbytnim oddziaływaniem błogosławieństwa zmniejszającego szanse na brak łupu.
Edytowany 22:00:44 27.4.2022 przez Grzybb
2020.02.20 11:12:47
Ocena: -6
cytuj | ID:43656637

Ekipa Garmory

3001118
1140
Dzień dobry!

Operator imoje ma problemy z przetwarzaniem płatności i od godziny 5:00 nie otrzymujemy powiadomień o udanych transakcjach przez co nie naliczyły się jeszcze SŁ na kontach osób, które dokonywały płatności przez imoje.
Aby nie stwarzać więcej problemów dla graczy wyłączono czasowo płatność przez imoje aż obsługa techniczna operatora płatności upora się z problemem.

Z informacji, które udało się uzyskać od działu technicznego imoje wynika, że pracują nad problemem i naprawią go tak szybko, jak to tylko możliwe.
Po zweryfikowaniu, że wszystko jest ok płatności zostaną odblokowane.

Jeżeli zaległe powiadomienia nie dotrą dzisiaj do godzin popołudniowych, to zostaną one naliczone "ręcznie" na podstawie wykazu z panelu administracyjnego imoje, gdzie transakcje pojawiają się prawidłowo. Do transakcji, które miały problemy w ramach osłodzenia oczekiwania na SŁ dorzucimy Smocze Runy w ilości równej 50% zakupionych SŁ (będzie osobne info na BT o tym).

Pozdrawiam
Edytowany 10:06:30 21.2.2020 przez DevilaN
2020.02.21 10:06:18
MEDAL Ocena: 41
cytuj | ID:43660332

Ekipa Garmory

3001118
1140
Aktualizacja statusu o płatnościach imoje:

Wszystkie zaległe operacje zostały wysłane i pojawiły się na kontach graczy około godziny 10:44.
Pomimo tego, że powiadomienia dotarły obserwowaliśmy wciąż problemy po stronie imoje. Dopiero po wyjaśnieniu sprawy z obsługą techniczną imoje odblokowaliśmy ten kanał płatności około godziny 15:00.

W międzyczasie zostały naliczone rekompensaty zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią.

Przepraszamy za niedogodności - gdy partner obsługujący płatności ma problemy nie jesteśmy w stanie wiele zrobić.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim za cierpliwość :-)
2020.02.21 15:24:57
MEDAL Ocena: 49
cytuj | ID:43660881

Ekipa Garmory

3001118
1140

MINIEVENT LUTOWY!


U Anareta z Eder (27,50) będziecie mogli sprzedać zdobyte przedmioty za 90% wartości, maksymalnie 900k.


W oknie aktualności znajdziecie 3 przedmioty, które ułatwią Wam udział w minievencie.


Minievent zostanie zakończony 02.03.2020 r. w godzinach porannych.


Oprócz tego wraz z dzisiejszą synchronizacją zostały wprowadzone drobne zmiany związane z Zapomnianymi Sztolniami, będącymi domeną olbrzymich pająków:
- expowisko to zostało powiększone o jeden poziom, lekkiej zmianie uległo również rozstawienie potworów na p.1 oraz p.2,
- dla graczy z poziomem 200 i wyższym do czasu rozpoczęcia zadania "Potwór z wnętrza ziemi" została wprowadzona możliwość przekupienia członka Straży Thuzal w Przejściu do jaskiń (7,3), który po uiszczeniu każdorazowo opłaty w wysokości 500 000 złotych monet wpuści Was na to expowisko. Po zakończeniu "Potwora z wnętrza ziemi" wejście będzie już bezpłatne, jak dotąd,
- podczas wykonywania "Potwora z wnętrza ziemi" gracze nie będą już trafiali na normalne expowisko, ale na dedykowane im mapki questowe, co umożliwi bezpieczne przejście przez sztolnie ze Świecącą kolbą w dłoni - po nawiązaniu rozmowy z pająkami będą one uciekać od Waszej postaci, gdy zaś nie będziecie mieli jej w dłoni, nawiąże się normalna walka.
Edytowany 13:03:25 8.7.2022 przez Grzybb
2020.02.28 10:08:54
Ocena: 10
cytuj | ID:43676175

Ekipa Garmory

3001118
1140
Zapowiedź licytacji eventowej


W dniach 13 marca od 10:00 do 15 marca 19:00 pojawi się licytacja broni pomocniczych.

1. Przedmioty.
Poniżej prezentujemy część z corocznej licytacji broni pomocniczych.
Każdy jej rodzaj pojawi się na:
30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, 170, 180, 190, 200, 210, 220, 230, 240, 250, 260, 270, 280, 290, 300 poziom
- w sumie 28 przedziałów! Na licytacji pojawią się recepty na strzały. Składniki do nich będzie można kupić u Gindera z Werbin (4 zwykłe przedmioty).

2. Liczba przedmiotów.
Pozostajemy przy zależności liczba graczy/poziom przedmiotu.
a) do 80 poziomu włącznie, liczba przedmiotów wyniesie: 4
b) od 90 do 210 poziomu włącznie, liczba przedmiotów wyniesie: 3
c) od 220 do 280 poziomu włącznie, liczba przedmiotów wyniesie: 2
d) od 290 do 300 poziomu, liczba przedmiotów wyniesie: 3
(na każdy poziom wypada jedna sztuka broni licytowanej za SŁ)

3. Czas aukcji.
Przedmioty pojawią się za 2 tygodnie w piątek ok. 10:00. Licytacja potrwa do niedzieli i zacznie wygasać o 19:00. Będzie podzielona na tzw. fale.
Czas pomiędzy falami to 30 min, czyli dla przedziałów:
a) do 80 poziomu: 19:00 (złoto), 19:30 (złoto), 20:00 (złoto), 20:30 (SŁ)
b) od 90 do 210 poziomu włącznie: 19:00 (złoto), 19:30 (złoto), 20:00 (SŁ)
c) od 220 do 280 poziomu włącznie: 19:00 (złoto), 19:30 (SŁ)
d) od 290 do 300 poziomu włącznie: 19:00 (złoto), 19:30 (złoto), 20:00 (SŁ)
Licytacje za złoto rozpoczną się od sumy 1m złota, licytacje za SŁ od 1500SŁ.
2020.02.28 10:12:31
Ocena: 8
cytuj | ID:43676184

Ekipa Garmory

3001118
1140
Dnia 19.02.2020 nastąpiła fuzja świata Deimos z Unią. W związku z tym w dniu 10.03.2020 pomiędzy godzinami 18 - 23 odbędzie się rezerwacja slota.
Rezerwacja slota zrealizowana będzie na aktualnych zasadach z wykorzystaniem obrazka w formie weryfikacji.
Data rezerwacji slota może ulec zmianie ze względu na czynniki niezależne.

Podjęto również decyzje o udostępnieniu możliwości założenia serwera z mechanikami ze światów Berufs lub Brutal, lecz na podwyższonych statystykach świata prywatnego.
Decyzje o założeniu właśnie takiego świata należy podjąć już po udanej rezerwacji świata(przed utworzeniem serwera). Po założeniu świata zmiana mechaniki nie będzie możliwa.
Edytowany 12:39:15 3.3.2020 przez Morry Myio
2020.03.03 12:29:50
MEDAL Ocena: 24
cytuj | ID:43684757

Ekipa Garmory

3001118
1140
DZIEŃ KOBIET W MARGONEM!Z racji tego, że jeden z piękniejszych dni w roku zbliża się w kalendarzu wielkimi krokami, w tym roku Rivenia z Torneg wraz z Irminką w Werbin zdecydowały się wcześniej otworzyć swoje sklepy, by panie mogły już wcześniej przyoblec się w piękne kreacje, panowie zaś, urzeczeni zapachem kwiatów, na pewno nie zapomnieli o swoich powinnościach.

Przy tej okazji Irminkę trapią wątpliwości związane z nadchodzącym świętem, z pewnością zatem będzie wdzięczna każdemu, kto zaoferuje jej pomoc w tym problemie. Zadanie dostępne jest dla graczy od 25 poziomu doświadczenia.

Wydarzenie zostanie zakończone dnia 10.03.2020 r. w godzinach porannych.

Dodatkowo:
- grafiki Patrycjuszy zostały zaktualizowane,
- pojawiła się zmiana w szablonach łupów expowisk Margonem Mini: Szansa na brak łupu została zastąpiona niskowartościowymi przedmiotami.
Edytowany 22:01:08 27.4.2022 przez Grzybb
2020.03.06 10:07:31
Ocena: 10
cytuj | ID:43690246

Ekipa Garmory

3001118
1140
DZIEŃ KOBIET W MARGONEM!W związku z dzisiejszym przepięknym świętem w imieniu męskiej części Garmory chciałbym złożyć wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia - zasłużonego odpoczynku, docenienia, uśmiechu na twarzy, spełnienia marzeń i raz jeszcze wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

Przedstawicielki płci pięknej zapraszamy dziś do Thinkera w Biurze Margonem, który z radością wręczy Wam po bukieciku wraz z małym upominkiem. Możliwość ta jest dostępna dla postaci z poziomem 25 oraz większym i potrwa do północy.
Edytowany 22:01:21 27.4.2022 przez Grzybb
2020.03.08 08:53:20
MEDAL Ocena: 22
cytuj | ID:43694671

Ekipa Garmory

3001118
1140
Od momentu publikacji tego posta, można rezerwować ten jeden, wolny slot na świat prywatny. Rezerwacji należy dokonać tylko i wyłącznie przez Support w zakładce "Serwery Prywatne" oraz przez osobę, która dokona wpłaty i finalnie zostanie Zarządcą Świata Prywatnego (rezerwacja dla kogoś, chęć przekazania rezerwacji, itp - nie będą brane pod uwagę).
Przypominam, że zgodnie z zasadami, rezerwacje są przyjmowane na podstawie kolejności zgłoszeń.
Wiadomość z rezerwacją będzie brana pod uwagę tylko i wyłącznie gdy w treści wątku zostanie udzielona odpowiedź na poniższe pytanie.

Ilu strażników znajduje się na zdjęciu?
Na samym początku chciałbym przeprosić za wyjątkowo długi czas oczekiwania na wyniki.
Niestety, ale proces rezerwacji zaburzyło kilkadziesiąt kont, które próbowały slot zarezerwować w nieuczciwy sposób. Wszystkie te konta otrzymały stałą blokadę, a przesłane rezerwacje zostały unieważnione.
Pierwsza(a w zasadzie to jako druga) rezerwacja wpłynęła o godzinie 20:46:24 od gracza how to be a mage(233713). Wolny slot po świecie Deimos został zarezerwowany do 12 kwietnia włącznie.
Kolejne o godzinach 20:46:25(233714) i 20:46:25(233715)

Edytowany 10:46:41 12.3.2020 przez Morry Myio
Edytowany 22:01:31 27.4.2022 przez Grzybb
2020.03.10 20:46:18
Ocena: 14
cytuj | ID:43699995

Ekipa Garmory

3001118
1140
PLAGA TYTANÓW!

Przygotujcie się do stawienia czoła tytanom, ponieważ ich częstotliwość pojawiania się zwiększy!
• Tytani już na Was czekają!
• Po pokonaniu czas respu wszystkich tytanów skrócony o 50%!
• Do odebrania za darmo w oknie aktualności zwój teleportacji oraz przywołania drużyny na tytana.

Wydarzenie zostanie zakończone 16.03.2020 r. w godzinach porannych.

LICYTACJA BRONI POMOCNICZYCH

Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji, która rozpocznie się dziś (piątek) o 10:00, a zakończy się już w niedzielę wieczorem.
Edytowany 22:02:11 27.4.2022 przez Grzybb
2020.03.13 09:00:30
MEDAL Ocena: 40
cytuj | ID:43704665

Ekipa Garmory

3001118
1140
Słyszycie to? Co za ewidentny brak kultury! Jak można się tak tłuc w arystokratycznym mieście Nithal?! A może ktoś woła w ten sposób o pomoc?

W Nithal dostępne jest nowe zadanie, a oto garść informacji na jego temat:
- zadanie jest dostępne dla postaci z minimum 25 poziomem;
- możecie je rozpocząć przy drzwiach do jednej z kamienic w Nithal;
- zadanie będzie dostępne do godzin porannych 20.03.2020r.;
- quest posiada opcję wyboru nagrody z doświadczeniem i bez doświadczenia;
- jest to kolejne zadanie, którego ukończenie zaowocuje w przyszłości;
- postacie miedzy 25 a 50 poziomem mogą odebrać z okna aktualności darmowe zwoje teleportujące wprost do Nithal.

Ponadto w krainie pojawili się trzej Tropiciele Herosów, więcej na ich temat dowiecie się już jutro o 12:00. Dodam tylko, że warto przygotować postacie, które mogą konkurować z Mrocznym Patrykiem, Perskim Księciem oraz Mulher Ma.
2020.03.16 11:09:12
MEDAL Ocena: 30
cytuj | ID:43714677

Ekipa Garmory

3001118
1140
Uprzedzając ewentualne pytania, dlaczego akurat ta trójka? Wszyscy ogólnodostępni herosi w Margonem, z pominięciem Dominy oraz Mietka, zostali podzieleni na 3 równie liczne grupy ze względów na swoje poziomy (35-100, 116-184 oraz 197-282). Następnie biorąc kolejno po jednym z herosów każdej grupy utworzono 7 następujących grup:
1/ Mroczny Patryk, Perski, Mulher Ma
2/ Karmazyn, Baca, Demonis
3/ Złodziej, Lichwiarz, Vapor
4/ Przewodnik, Obłąkany, Dęborożec
5/ Kostek, Atalia, Tepeyollotl
6/ Opętany, Braciszek, Kapłan
7/ Kochanka, Vivian, Smok
Dzięki temu podziałowi, podczas każdego kolejnego wydarzenia herosi dostępni poprzez Tropicieli będą dostępni zarówno dla graczy do 100 poziomu, z przedziału 100-200 jak i tych 200+. Z tego miejsca mogę też zapowiedzieć, że wydarzenia Tropicieli Herosów zostały już zaplanowane na kolejne miesiące i będą się odbywały w miarę regularnych odstępach czasu.
Pozostaje pytanie, która trójka następnym razem? To już zależy od Was! Dziś od godziny 15 zostanie udostępniona możliwość głosowania na kolejną grupę za pośrednictwem rozmowy z Tomaszkiem (Ithan). Głosować może każda postać z minimum 30 poziomem, głosowanie zostanie zakończone 20 marca o poranku.


Tropiciele Herosów

W grze pojawiło się trzech tropicieli herosów:
Tropiciel Herosów
35 lvl (dostępny dla graczy od 22 lvl do 48 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Mroczny Patryk

Wtajemniczony Tropiciel Herosów
116 lvl (dostępny dla graczy od 103 lvl do 129 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Perski Książę

Doświadczony Tropiciel Herosów
197 lvl (dostępny dla graczy od 184 lvl do 210 lvl + ustawienia serwerów prywatnych)
tropi herosa: Mulher Ma

Kompendium wiedzy o Tropicielach Herosów:
- czas trwania wydarzenia: 12:00 17.03.2020 r. - 12:00 19.03.2020 r.;
- tropiciele respią się w okolicy respawnów danego herosa, którego tropią;
- czas odradzania się tropicieli to ok. 90 minut na światach zwykłych;
- czas obecności tropiciela w danej lokacji, po pierwszej interakcji z graczem: 20 minut;
- nagroda dla pierwszego gracza, który wejdzie w interakcję z tropicielem po jej odrodzeniu: losowy przedmiot z szablonu eventowego kolosa, do którego kryjówki wpuszcza;
- herosi w swych kryjówkach mają rangę kolosa;
- podział zdobyczy jest realizowany w tradycyjny dla herosów sposób;
- przedmioty heroiczne oraz legendarne w szablonach eventowych kolosów otrzymały wyjątkowe grafiki dostępne wyłącznie w trakcie trwania wydarzenia;
- jeśli w szablonie herosa znajdowała się szansa na nic, w przypadku kolosów eventowych została ona zastąpiona miksturą leczącą.

Krótki opis "Jak to działa?"
Po pojawieniu się Tropiciela Herosów pierwsza osoba (na danym serwerze), która wejdzie z nim w interakcję, otrzyma jeden z przedmiotów obecnych w szablonie eventowego kolosa. W tej samej chwili aktywowane jest wejście na kolosa w tym miejscu, na czas 20 min od "odkrycia" pozycji tropiciela. Przez ten czas, wszyscy gracze z danego serwera mogą się udać w to miejsce, zebrać w odpowiednio liczne grupy i za pośrednictwem rozmowy z tropicielem, dostać do lokacji z kolosem. Jeśli nie jesteście pewni, jak długo wejście jest jeszcze aktywne i czy Wasi znajomi dotrą na czas, wystarczy wybrać odpowiednią opcję dialogową w rozmowie z najemnikiem, a otrzymacie jedną z informacji:
- wejście jest aktywne jeszcze ponad 15/10/5 minut;
- wejście będzie aktywne już tylko 4/3/2/1 minuty/ę;
- wejście będzie aktywne mniej niż jedną minutę.
Po upływie czasu pierwszy gracz, który wejdzie w interakcję z najemnikiem, otrzyma informację, że czas już minął, a sam najemnik zniknie.
UWAGA! (głównie dla światów prywatnych), czas respu najemnika (wspomniane wyżej ok. 90 minut) to czas od momentu zniknięcia tropiciela, do jego ponownego pojawienia się. Jeśli nikt z Was nie pomówi z tropicielem po zakończeniu czasu aktywności wejścia, tropiciel nadal będzie stał w tym samym miejscu i czekał na tę interakcję.
Walka z kolosem:
- jeśli zakończy się porażką Waszej drużyny, odrodzicie się w jednym z miast, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wrócić do najemnika i podjąć próbę jeszcze raz (oczywiście pod warunkiem, że nie minęło 20 minut od otwarcia wejścia).
- jeśli zakończy się wygraną, należy udać się do wyjścia, które teleportuje Was do miasta. Kolejną walkę możecie stoczyć "w następnej turze", czyli po tym, jak najemnik zniknie i ponownie pojawi się w innym miejscu.
Niezależnie od tego, czy swoją walkę wygraliście, czy przegraliście, w kolejnej turze ponownie możecie rzucić rękawice kolosowi!


Wymarzonych zdobyczy dla wszystkich!
Edytowany 12:39:43 17.3.2020 przez MzR
Edytowany 19:44:31 17.3.2020 przez Clarion
Edytowany 22:44:26 3.11.2021 przez Grzybb
2020.03.17 12:01:30
MEDAL Ocena: 38
cytuj | ID:43718853

Ekipa Garmory

3001118
1140
Pogoda jest ostatnio bardzo niezdecydowana, przez moment zaświeci nam słoneczko, a za chwilę pada deszcz lub śnieg. Wiosno, gdzie jesteś? Czy ktoś Cię widział? Czyżbyś znów miała kłopoty?! Stare drzewa szumią, że coś jest nie tak? Lecz co mogło się wydarzyć? Czy ktoś wiosnę porwał? A może sama zrezygnowała?


Zostańcie w domu i posłuchajcie pewnej, ciekawej legendy, którą opowie Rozalia. Zadanie przeznaczone jest dla postaci od 25 poziomu doświadczenia. Czytajcie uważnie dialogi, aby wybrać odpowiednią nagrodę (z doświadczeniem lub bez), oraz aby nie przeoczyć pewnej rzeczy. Wydarzenie potrwa do godzin porannych dnia 23.03.2020 r.

Miłego dnia!
Edytowany 22:02:33 27.4.2022 przez Grzybb
2020.03.20 10:06:51
MEDAL Ocena: 40
cytuj | ID:43727947

Ekipa Garmory

3001118
1140
Problemy z zalogowaniem się do supportu nie powinny już występować. Na podstawie przesyłanych mailowo zgłoszeń przeprowadziliśmy analizę problemu i dziś udało się poprawić to, co powodowało brak możliwości logowania się na przeglądarkach opartych o Chromium.

Prosimy osoby używające przeglądarek opartych o Chromium (m.in. Chrome, Edge) o wyczyszczenie ciasteczek i pamięci podręcznej - teraz już wszystko powinno działać jak należy.

Gdyby jakimś trafem okazało się, że coś nie działa tak, jak należy -> panelkontaktowy@margonem.pl
Dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia dotyczące tej sytuacji.
Pozdrowienia.
Edytowany 01:13:26 30.11.2021 przez Grzybb
2020.03.20 13:40:57
MEDAL Ocena: 17
cytuj | ID:43728539

Ekipa Garmory

3001118
1140
Z uwagi na obecne wydarzenia i popularyzowanie akcji #zostanwdomu przygotowaliśmy dla Was wyzwanie, w którym do zdobycia są nagrody*! Zasady są proste:
• Za każdego skutecznie zaproszonego znajomego, nieaktywnego przynajmniej 21 dni, zarówno zaproszony kompan (na każdą postać), jak również wy otrzymujecie nagrody (na postać z najwyższym poziomem),
• osoba zapraszana musi posiadać przynajmniej 31 poziom doświadczenia.
Nagrody prezentują się następująco:


Link referencyjny** znajduje się odpowiednio:


(Umiejscowienie odnośnika do linku referencyjnego,
znajduje się w ustawieniach konta.)
(Umiejscowienie odnośnika do linku referencyjnego,
znajduje się na liście, pod oknem logowania)Jeżeli nie znacie żadnego nieaktywnego gracza, to nic straconego! Bowiem każda nowozaproszona osoba, która założy konto z waszego linku referencyjnego**, otrzyma na start skrzynię niespodzianek dzięki której będzie łatwiej rozpocząć jej przygodę w Margonem! Nie zapomnijcie przekazać jej też pewnego kodu...


*Przedmiot trafia na pierwszy slot i może być schowany pod innym posiadanym przedmiotem.
**Jest to ten sam link referencyjny - dla kont powracających i nowozaproszonych.


Akcja promocyjna potrwa do 09.04.2020 r.
Edytowany 01:37:37 29.4.2022 przez Grzybb
2020.03.20 19:04:12
Ocena: -10
cytuj | ID:43729498

Ekipa Garmory

3001118
1140
Mamy je! Są już z nami wyniki zakończonego wczoraj głosowania, na kolejną trójkę herosów, w ramach wydarzenie Tropicieli Herosów!
33,59% głosów i pierwsze miejsce zdobyli... Karmazyn, Baca oraz Demonis! To właśnie tych trzech herosów będziecie tropić podczas kolejnego wydarzenia.
Drugie miejsce, z wynikiem 18,95% trafia do grupy Przewodnik, Obłąkany, Dęborożec, a nieco ponad 16% głosów zdobyła grupa, w skład której wchodzi Kostek, Atalia oraz Tepeyollotl.

Za wszystkie oddane głosy dziękujemy i do usłyszenia już niebawem!
2020.03.21 11:32:49
MEDAL Ocena: 32
cytuj | ID:43731288

Temat zamknięty, nie można w nim pisać postów

Forum Margonem > Aktualności > Blog techniczny Margonem

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0