Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Stanowisko Garmory wobec botów

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Bitababa

31712
217
Dzień dobry, temat tylko do odpowiedzi administracji; nie dla luźnych dyskusji graczy. ( Ewentualne podbicia do góry )

Skłaniam się z jednym teoretycznym pytaniem. Oraz kilkoma w dalszej części tematu.
Jeżeli już faktycznie dojdzie do wprowadzenia systemu antybotowego, to w jaki sposób zrekompensujecie straty innym graczom?

Nie wiem czy macie świadomość problemu, boty na mniejszych bądź większych serwerach zarabiają, wraz z przedmiotami unikatowymi, heroicznymi, legendarnymi od 12g+ dziennie.
1 bot na powiedzmy 150 poziomie zarabia dziennie około (400m+) + z 50 unikatów + z 2 heroiki = 500m

Ilość botów liczmy jako ilość wszystkich sensownych expowisk do zysku, czyli +- 20.
Prostą matematyką dochodzimy już do sumy 10g, a nie przeszliśmy jeszcze nawet do E2, Herosów czy innych wariantów zarobku w grze.
Idąc najniższą linią oporu 12g/dzień*30dnimsca*12mscy w roku*2lata=8640g (najniższa zarobiona kwota przez boty na świecie normalnym przez 2 lata)
Nawet bagi dające 100g na Perkunie tyle złego nie wyrządziły, a wydawały się skrajne.

To tylko jeden z problemów, który ciągnie za sobą w dół gospodarkę, przy której również chciałbym się zatrzymać.

Przepraszam, że będę opierał się tylko na Perkunie, lecz na nim tylko gram.

Przez wiele lat, gdzie stosunek botów do ilości graczy był bardzo mały przelicznik wartości waluty realnej miał się 1:7/8, w porównaniu do waluty w grze. Pół roku temu, gdy skala botów eksplodowała przelicznik się miał 1:10. Teraz wygląda on już 1:15+
Swoim nieróbstwem pozwoliliście, by na przestrzeni nie całych 2 lat wartość waluty w grze spadła do 200%.

Teraz mam pytanie, czy w związku z tym harmidrem wartość SŁ również zmieni wartość?
Obecnie wygląda sytuacja tak, że wiele legend nie opłaca się nawet odwiązywać, wartość odwiązania przerasta wartość przedmiotu.
(głównie mam tu na myśli legendy na low lvl, które nie opiewają w wysoką cenę ale jednak są legendami, na który jest popyt)

Kwestię finansową mamy za sobą. Lecz nie bójcie się to nie jest koniec waszych zmartwień - Zostaje jeszcze rekompensata straconego czasu graczy. Mówi się, że czas jest bezcenny, go marnym błogosławieństwem na lot nie wynagrodzicie.
A co z nerwami, które boty zgotowały graczom? Zdrowie jest również bezcenne.
Wymieniać można do bladego świtu. Jestem ciekawy czy podejmiecie się chociaż odpowiedzi i zachowacie twarz godnej firmy, od wielu lat nie usłyszeliśmy nawet durnego przepraszamy.

Pytanie końcowe - Co jeżeli nie zostanie wprowadzony system antybotowy. Czy będzie to jednoznaczne z przyzwoleniem administracji na używanie botów przez graczy?

Pozdrawiam!
Edytowany 18:44:12 11.5.2022 przez Bitababa
2022.05.11 18:27:34
Ocena: -2 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446132

Wiadomość systemowa

Temat został przeniesiony z Poprawki i błędy w Margonem do Rozmówki ogólne przez moderatora: Clarion.
2022.05.11 22:40:15 ID:45446447

Kot Jeremi

30064
114
Bitababa:
Ogólnie to już po tej twojej "matematyce" widać, że nie znasz się na temacie, a myślisz że pozjadałeś wszystkie rozumy, warto czasem posłuchać, a nie odrazu krzyczeć.
Ogólnie radziłbym przeczytać to co napisałeś i wziąc dwa wdechy i przemyśleć, czy naprawdę to ma sens co napisałem?
2022.05.11 22:57:26
Ocena: 1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446459

Sandej Saturdej

10214
24
https://i.imgur.com/g0We6Hy.jpg
2022.05.11 23:13:27
:: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446467

psipsiak senior

3164
41
Oni zarabiali a ja nie, dajcie mi też się należy (((

https://i.imgflip.com/159hhh.gif
2022.05.11 23:45:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446479

Bitababa

31712
217
Kot Jeremi:
Proszę mnie oświecić.
Z ciekawości, ile lat należy jeszcze czekać by móc zacząć krzyczeć?
2022.05.12 00:19:23
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446498

Dance Macbre

25329
22
Bitababa napisał(a):
Przez wiele lat, gdzie stosunek botów do ilości graczy był bardzo mały przelicznik wartości waluty realnej miał się 1:7/8, w porównaniu do waluty w grze. Pół roku temu, gdy skala botów eksplodowała przelicznik się miał 1:10. Teraz wygląda on już 1:15+
Swoim nieróbstwem pozwoliliście, by na przestrzeni nie całych 2 lat wartość waluty w grze spadła do 200%.

Witam, nie jest to prawdą, ponieważ w Regulaminie widnieją dwa następujące punkty

12. Elementami Konta, które można wymieniać między Graczami są przedmioty w samej Grze. Konto jak i wszelkie jego elementy (np. postacie z nim związane) pozostaje własnością Usługodawcy oddaną w użytkowanie Graczowi na określonych w Regulaminie warunkach.

14. Nie ma możliwości wymiany jakichkolwiek dóbr wirtualnych w Grze (złoto, przedmioty, „Smocze
Łuski”) na jakikolwiek pieniężny ekwiwalent. Są to wyłącznie elementy samej Gry i tak muszą być traktowane.

Nie ma możliwości wymiany złota i przedmiotów na realną walutę, dodatkowo jak chcesz sprzedać coś co nie należy do ciebie tylko do Usługodawcy, czyli Garmory? Proszę, przeczytaj najpierw Regulamin gry, który zaakceptowałeś.

Pozdrawiam!
Dance Macbre
Edytowany 00:39:47 12.5.2022 przez Dance Macbre
2022.05.12 00:37:24
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446507

Bitababa

31712
217
Dance Macbre:
Kolego obudź się. Wszystko się kręci wokół pieniędzy, twórcy gry co może Cię zszokuję, również robią to dla pieniędzy.
Powyżej podałem sytuację gospodarki, w taki sposób od lat gracze ją przedstawiaja. W proporcjach ceny zł do ceny emek.
Taki pilny jesteś to czemu nie skomentujesz uchybień odministracji.
2022.05.12 04:31:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446520

Kinematograf

232118
396
Stanowisko jest takie, że go nie ma.
2022.05.12 06:41:49
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446533

Angry

300405
3359
Bitababa:
Raczej administracji nie obchodzi zmieniający się przelicznik, ponieważ jak kolega wyżej wspomniał - taka wymiana i tak jest niezgodna z regulaminem gry.

Przedstawione obliczenia są prostolinijne, robione na oko i nie potwierdzone żadnymi konkretnymi dowodami, warto się w takowe zaopatrzyć, bo na ten moment to same bzdury.

I tak nie dostaniesz odpowiedzi, nie ma co się łudzić, kolejny zbędny temat. Najbliższa realna konfrontacja to CAMP, więc możesz pojechać i się spytać.
2022.05.12 08:50:01
Ocena: 1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446551

Leśny Hultaj

15125
275
Bitababa:
Administracja zasugerowała, że nie mogą się wypowiadać w sprawie botów, bo to co każdy z nas może przeczytać na forum, może przeczytać także każdy z bociarzy i to wykorzystać.

Inna sprawa jest taka, że gdyby administracji zależało, to chociaż tych bezczelnych pociągów i mulciaków co stoją większą część dnia w podstawowych gaciach by nie było.

Kolejna sprawa, że rok temu dostałem info "Stale pracujemy nad rozwiązaniem problemu z botami". Wiele prób było, to prawda, najpierw jakieś fale banów, potem captcha, ostatnio nawet ci MG pojawiający się na mapie na expowiskach, ale to niestety dalej za mało. Obecny stan gry, jest daleki od komfortowego.

Jeżeli odpowiedzi nie było tak długi czas, to już raczej nie będzie. Czy możemy się spodziewać jakiegoś przełomu w tej sprawie? Ciężko powiedzieć. Jedno jest pewne, administracja jest świadoma skali problemu i na pewno coś z tym robią, najgorsze jest jednak to, że mało skutecznie, bo to jednak gra przeglądarkowa i dopóki nie ma systemu antybotowego to jedyną opcją miałby być nadzór ręczny kilku tysięcy ludzi każdego dnia, ale to zbrakłoby pracowników .

Z mojej obserwacji przykrą rzeczą jest to, jak zmieniła się reakcja graczy, na problem z botami. Mimo, że przez boty nie da się komfortowo grać, niekiedy to nawet można utknąć na jakimś lvlu przez brak możliwości expienia, (nie mówiąc o zarobku czy E2) to wielu graczy na forum zaakceptowało ten stan rzeczy, a takie tematy traktują jako płacz.

Jedyną sensowną rzeczą jaką można zrobić to nie kupować Smoczych Łusek, brak dochodów to jasny przekaz i kop motywacyjny do działania to na pewno wpłynie na szybsze rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam!
2022.05.12 10:40:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446587

Armed response

242186
4030
Bitababa:
Przestań spamować na forum tematami, o których masz zerowe pojęcie. Notorycznie zakładasz tematy w różnych działach, z których nic nie wynika, panie Wykonawaca.
2022.05.12 13:42:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446691

Bitababa

31712
217
Angry: Przelicznik miał być jedynie odniesieniem do stanu gospodarki, równie dobrze mogę napisać, że główna waluta w porównaniu do Smoczych Łusek tak straciły na cenie, że ...
Chyba wygodniej jest przeczytać jasne liczby, które obrazują formę gospodarki na przestrzeni czasu. Nie obchodzi mnie czy to jest legalne, czy też nie. Tak działa ta gra. Nie potrafili zadbać o uczciwość rywalizacji między graczami, to co ja mogę zrobić. Przedstawiam to w najprostszej formie dla odbiorcy.

Armed response: Przestane już całkowicie tworzyć tego typu tematy.

Leśny Hultaj: Również powtarzałem o zaprzestaniu kupowania Smoczych Łusek.

Zastanawiam się tylko kto jest głupi, chłopak co odpali 10 botów i jest nieuczciwy, godny pogardy? Czy uczciwy gracz, który dalej wierzy, że administracja coś z tym zrobi, dlatego nie chcę pogłębiać problemu i sam nie boci.
Nie chcę nic mówić ale inwestycja w powiedzmy boty w ilości 30 jest w stanie na biednym poziomie utrzymać rodzinę.
2022.05.12 15:57:45
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45446793

Roracus Watyn

280102
1187
Całkiem dobre spostrzeżenie!

Boty zwiększyły podaż złota, a zatem zwiększyły jego inflację. Przez to mamy wzrost cen przedmiotów (od unikatów do legend). Zakładając scenariusz, że Garmory rozwiąże problem botów, kolejnym problemem będzie ustawienie "margonemskiej ekonomii" na właściwe tory (problem do rozwiązania na kolejne lata). Boty sprawiły, że oberwali pośrednio wszyscy gracze. Na tą chwilę wygranymi są ci, którzy trzymali przedmioty, a przegranymi ci, co trzymali złoto. Natomiast inflację złota można traktować jako ciekawostkę, bo nie zanosi się na rozwiązanie problemu botów w grze.

A poza tym uważam, że Margonem powinno zostać usunięte.
2022.05.18 13:59:04
Ocena: -1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45452182

Abevix

114163
3355
Roracus Watyn:
Prędzej umrze śmiercią naturalną niż zostanie przedwcześnie usunięte
^ Od lat nie gram w tę grę i jest mi lepiej, serce się kraja jak gra którą poznałeś w wieku 9 lat umiera no ale tak jest kolej rzeczy

A pomyśleć, że rozwiązanie jest takie proste i wystarczy przenieść grę z przeglądarki na zewnętrzną aplikację. Przykład - chociażby metin czy jakakolwiek technologicznie wyżej postawiona gra.
Edytowany 13:24:48 19.5.2022 przez Abevix
Edytowany 13:25:05 19.5.2022 przez Abevix
2022.05.19 13:23:53
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45453287
Początek strony Strona: [1]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Stanowisko Garmory wobec botów

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0