Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Poprawki i błędy w Margonem > Skrzynie z herosów nie zastępują pustego lootu

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Chrizzen

26519
197
Jak można przeczytać np. tutaj https://forum.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=96295&ps=24#post45356901 bądź tutaj https://forum.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=96295&ps=21#post44449438 pojawienie się skrzyń w szablonie łupów niektórych herosów miało zastępować pusty loot z nich.

Niestety, ale w praktyce to nie obowiązuje (a przynajmniej nie działa jak powinno) i myślę, że każdy kto bije takich herosów częściej niż raz na jakiś czas zdecydowanie to odczuł. Przedstawię to na przykładzie ostatnio zmienionego herosa, aczkolwiek z tego co wiem, to problem dotyczy wszystkich. Nie zliczę ile już było przypadków, w których na świecie prywatnym bijąc demonisa w grupie 8-10 osobowej otrzymaliśmy 4-5 skrzynek z maksymalnie jednym innym dropem, a bardzo często nawet bez niego. Przed reworkiem sytuacje, w których w tak licznej grupie uzyskiwało się jedną zdobycz (bądź żadnej) były niezwykle rzadkie, żeby nie powiedzieć niemalże zerowe.

W dość humorystycznej formie zostało to przedstawione również na screenie w temacie MargoMemy (ze względu na ucięty screen proszę tego nie traktować jako dowód, a jedynie zwrócenie uwagi na występowanie problemu) https://forum.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=247945&ps=159#post45418451 Myślę również, że za pomocą pozytywnych reakcji został przedstawiony też stosunek innych graczy do tego.
2022.04.20 12:54:14
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45422713

Mawr Aep Ceallach

2441110
2567
Chrizzen:
Nie, wynika to po prostu z niezrozumienia jak działa pusty loot

Dla przykładu, załóżmy, że wcześniej szansa na pusty loot z Dema wynosiła 80%, a szansa na loot 20%. Na privie z wymaxowanymi statami masz bodajże zmniejszenie szansy na pustaka x4, czyli na privach wychodziło 20% na pustaka (80% zmniejszone 4-krotnie), a 80% na loot (bo 100% odjąć 20% na pustaka = 80%), stąd też widziało się "dużo" lootów w każdej walce z demonisem

Teraz nie masz już szansy na pustaka, więc mnożnik privowy po prostu nie działa i masz 80% szansy na skrzynkę (uprzednio pustak), 20% szansy na loot i w żaden sposób nie jest to modyfikowane mnożnikiem zmniejszenia szansy na pusty łup (bo pustego łupu nie ma)

Więc nie, błędu nie ma, tak zauważalna różnica wynika tylko i wyłącznie z tego, że na privie leci teraz tak samo jak na publiku

I tak, jest to ogromny "nerf" dla privów, każdy heros ze skrzynkami będzie oddawał uni/hera/legi na privie znacznie rzadziej niż dawniej, jest to mniej widoczne w przypadku takiego Persa, który bodajże szansę na pustaka miał zastąpioną chalcedonem (więc po prostu zamiast chalcedonów lecą skrzynki chyba?), więc gracze przyzwyczaili się do "syfu" w okienku lootów, a bardziej widoczne u Demonisa, który miał pustaków sporo i na privach były one drastycznie zredukowane i każda walka to było wiele her i unikatów

I przypominam że wszelkie liczby (te 20, 80%, itd.) są totalnie zmyślone przeze mnie na rzecz przykładu, nie wiem jakie były i są szanse na loot
2022.04.20 14:21:51
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45422823
Początek strony Strona: [1]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Poprawki i błędy w Margonem > Skrzynie z herosów nie zastępują pustego lootu

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0