Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Poprawki i błędy w Margonem > Duże npc skaczą wchodząc zza ekranu na NI

[zamknięty] [Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Kris Aphalon

316633
1712
Duże NPC na nowym interfejsie pojawiają się z pewnym opóźnieniem na skrajach ekranu. Przykładem może być Intropodar w Smoczej Jaskini. Na ekranie o wielkości 1252x720 z zamkniętym czatem, stojąc na koordynatach 29,12 nie widzimy smoka, lecz na koordynatach 29,13 już go widzimy. Podchodząc więc "wskakuje" on na miejsce tam, gdzie go nie było. Co więcej, idąc dalej drogą do niego kilka razy on znika i pojawia się, mimo że powinniśmy cały czas widzieć jego górną część.

29,12: https://i.imgur.com/zffdU4a.png
29,13: https://i.imgur.com/EMrmkpW.png
2022.04.09 22:52:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45406900

Clarion

3013034
3014
To nie jest błąd, działanie jest zgodne z designem gry. Świat gry złożony jest z kafli, po których porusza się gracz, potwory ustawiane są na pojedynczym kaflu, który ma swoją pozycję w danej lokacji. Z racji tego, że gracz porusza się w czterech kierunkach świata o jeden kafel, to odkrywa świat właśnie o ten kafel. W związku z tym wysokość, czy szerokość potwora nie ma znaczenia, gdyż wyświetlenie potwora odbywa się jedynie w warunkach, gdy gracz jest w zasięgu jego umiejscowienia w danej lokacji, stąd taki efekt pojawiania się i znikania postaci niezależnej. Wymiary grafiki postaci niezależnej nie są uwzględnione w mechanikę gry, toteż zarówno rozmowa jak również i wyświetlenie postaci niezależnej uzależnione jest od jej położenia, a nie położenia i wielkości grafiki.

Sama sytuacja nie jest trywialna do naprawienia, ponieważ jedno z rozwiązań wymagałoby oszukiwania zakresu widoczności postaci niezależnych o maksymalny punkt wysokości/szerokości grafiki, co powodowałoby zakłamanie, że potwory z większą grafiką są widoczne z większej ilości kratek.

Staramy się stanowczo unikać umieszczania przesadnie wielkich grafik postaci niezależnych, aby zminimalizować sytuacje podobne do tych, które przedstawiłeś w swoim temacie.
2022.04.27 22:16:15
Ocena: 1
cytuj | ID:45433133
Początek strony Strona: [1]

Temat zamknięty, nie można w nim pisać postów

Forum Margonem > Poprawki i błędy w Margonem > Duże npc skaczą wchodząc zza ekranu na NI

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0