Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Stały schemat eventów, boring Garmory

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Trajan Znikąd

18284
1208
Cześć!
Chciałbym poznać waszą opinię na temat eventów w Margonem od dobrych kilku lat.
Według mnie eventy w tej grze są nudne, tworzone według tych samych powielanych schematów, jednak z inną otoczką.
-Questy pisane są fajnie, ale kto je czyta?
-Dzienne? Robione tylko dla waluty na kamyk.
-Sety eq? Co event to samo.
-Herosi? Również te same schematy co event.
+Kolosi to chyba jedyny plus tych eventów.
-Loteria, bądźmy szczerzy i mówmy to głośno, nagrody to żart a to tylko nabijanie kasy
+Licytacje, tu się nie wypowiem, bo nigdy nie brałem udziału.

Czy tylko mnie już te eventy nic nie obchodzą? Ja rozumiem, że częstotliwość eventów w roku jest spora i wymyślanie czegoś nowego co event byłoby wyzwaniem, ale w tym co nam teraz serwuje Garmory nie widzę i nie czuję żadnej pasji. Absolutnie nie chce krytykować tutaj administracji, ale kiedyś jakoś na każdy event czekało się z niecierpliwością, a teraz jak z góry wiadomo co nas czeka, nie widzę w tym sensu. Gdzie eventy ze zbieraniem jakichś meteorytów czy czegoś po całej krainie, gdzie na każdym świecie był ranking, gdzie eventy w klimacie MŚ w RPA 2010? Gdzie Halloweenowe Buki?
Garmory nie idzie z duchem czasu i wierzy, że stawianie na te same środki co roku jest dobrym rozwiązaniem, otóż nie. Ta gra to już nie projekt a po prostu czysty biznes.
Zresztą najlepszym eventem dla graczy byłby chyba Skuteczny ANTYBOT, nawet kosztem tego, gdyby zamiast zajać się eventami to popracowaliby nad nim.
2022.04.07 14:01:15
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403016

El Rabbito

301557
1533
Zarządca Świata Prywatnego
Trajan Znikąd:
Questy pisane są fajnie i czytają je również osoby, które interesują się lore gry. Nie wiem jak można się o to przyczepić. Dialogi są klimatyczne, a questy trwają max 15 minut. Wilk syty, owca cała.

Mogę się zgodzić co do loterii, kiedyś były bardziej rozbudowane. Teraz powpychano tam zapełniacze, które lądują w 90% na samorodki.
2022.04.07 14:58:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403097

Trajan Znikąd

18284
1208
El Rabbito:
Też uważam, że questy są w porządku i sam czytałem wszystkie dialogi, ale z tego co wiem to większość graczy nie zwraca na to uwagi. Nie mniej jednak uważam, że same questy nie wystarczą i pomimo, że są świetnie pisane to nie ratują tego, że eventy są nudne, a szkoda bo ich potencjał jest marnowany
2022.04.07 15:03:42
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403114

Goordin X

31774
132
Po co im zmieniać coś co sie sprzedaje?
2022.04.07 15:26:33
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403152

Nofelet

10314
107
Pisałem w innym temacie, ale to tu pasuje więc zamieszczam.
Moim zdaniem coraz gorsze te eventy. Brzydkie i drogie stroje, od lat ta sama loteria. Ostatnie eventy to w zasadzie "odgrzewane kotlety" tylko pod inną nazwą z małą ilością dobrego contentu, a robione pod kasę. Czuć niedosyt, są takie pusty, brakuje urozmaiceń. Widać, że są robione coraz mniej starannie, bo np. legendy mają te same opisy, a dwa outfity wyglądają identycznie jak NPC eventowi. Najgorszy jest jednak asortyment za walutę - w tę Wielkanoc nudne hero przedmioty jak zawsze, parę teleportów i potek, które można dostać wszędzie, nie mówiąc o błogach... A do kamyka na stałe trzeba dopłacić niemal 30 zł. Event może być atrakcją dla ludzi z dobrym klanem, bo obstawiają każdego herosa. A jaką atrakcję dostanie zwykły gracz? Robienie questów? Jakby były ciekawe pamiątki w sklepach, to bym robił. Ale nie ma. W Chicken Creek były kiedyś do kupienia ładne tematyczne uni strzelby i rewolwery. "Fajny" jest też ten ostatnio wprowadzany system "ulepszania" maskotek za SŁ - taki pod zarobek. Jeszcze niedawno można było kupić chowańca za walutę. Na plus jedynie grafiki i nazwy itemów z herosów. Osobiście najbardziej lubię grzybobranie, bo fajne darmowe stroje i błoga, no i wakacje z kolosami.
Pozdrawiam.
2022.04.07 20:30:35
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403723

Trajan Znikąd

18284
1208
Goordin X:
No właśnie wychodząc z takiego założenia to Garmory nie ma powodu by cokolwiek zmieniać w eventach, jednak ktoś mi kiedyś powiedział fajną rzecz, to co się opłaca nie zawsze warto, a to co warto nie zawsze się opłaca.
2022.04.07 21:41:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403802

Mabel osiem sześć

10341
86
El Rabbito:

Jest bardzo fajny łatwy oraz dokładny wyznacznik tego, co jest tak naprawdę używane i jest wokół tego zainteresowanie jest to uniwersalny wyznacznik stosowany we WSZYSTKIM co istnieje od nauki aż polityke czy gry komputerowe a są to memy.

Kiedy ostatnio widziałeś mema związanego z questami w margonem? Bo ja ostatni jaki pamiętam to ten związany z rybkami w wakacje gdzie najśmieszniejsze było to że wybijało się je 6 godzin. Ewentualnie mem to ten gdy quest makerzy narzekali ze nikt nie czyta dialogów więc jako kare dla ludzi spamujących 1 dali coś w stylu

1. dalej
2. przeskocz dalej w progresie questa

Nie pamiętam który był później. Nic więcej się nie pojawia czemu? BO NIKT NIE CZYTA ANI DIALOGÓW ANI NIE INTERESUJE SIĘ QUESTAMI.

ps. Wyznacznikiem ofc w margonem jest ocena memów na margomemy im więcej plusów tym lepszy mem -> tym bardziej prawdziwy -> tym większe jest tym zainteresowanie ale to chyba oczywiste
2022.04.07 21:55:38
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403819

Żeluśś

225696
11074
po co się przepracowywać skoro obecne formaty przynoszą najwidoczniej wystarczające zyski z dzieciaczków

i co i może jeszcze powiesz że nie chce ci się klikać w potworka co 20 minut?!!!!

nie podoba ci się to nie graj
nie podoba ci się to zrób lepsze a nie tylko krytykujesz!!!
2022.04.07 22:43:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403892

Trajan Znikąd

18284
1208
Żeluśś napisał(a):
po co się przepracowywać skoro obecne formaty przynoszą najwidoczniej wystarczające zyski z dzieciaczków

To jest dobre słowo "dzieciaczków", ja myślę że to jest trochę tak jak w tej bajce "Ptaszki w klatce", ja grający i pamiętający te stare eventy narzekam, bo obecne to ciągle to samo, a obecnie większość graczy to młode osoby, które nie pamiętają i przywykły do odgrzewanego kotleta co event
2022.04.07 22:59:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403917

Crucible

85178
156
no skoooro jesteśmy już w temacie eventów, ekhm https://forum.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=511760

Problemem eventów jest ich zużyty, martwy schemat powtarzany przez administrację od lat bez przerwy. Pamiętacie czasy, gdy gracze narzekali na powtarzane eventy, e.g. Dzika Wielkanoc w Chicken Creek, Tortuga albo wyspa z Kongami? Garmory wyciągnęło wnioski ale tylko częściowo, bo nieważne ile razy pomalujesz ściany, nadal patrzysz na tę samą strukturę. Administracji niestety brak chęci, czy też odwagi (albo jednego i drugiego co jest wysoce prawdopodobne) do zmiany schematów, wypróbowania czegoś całkowicie nowego co nie powinno być dla nikogo niespodzianką, obecna forma eventów się sprzedaje, większość nomaidenów biega 20h dziennie za herosami, loteria mimo swoich wielu (jesus sprawdzcie link wyzej) wad i tak oddaje to co najbardziej potrzebne. Do tego dochodzi również kwestia oczywistego sprzeciwu na większość nowości - kto nie narzekał na kolosów w wakacje 2017 niech rzuci klawiaturą. Nic nowego nie przejdzie, bo obecne schematy pomimo pleśni, która już je obrosła nadal są skuteczne w najliczniejszą grupę graczy, czyli starych wyjadaczy niezdolnych skończyć grę przez jakiś pokręcony syndrom sztokholmski.

tl;dr masz racje ale co z tego nic sie nie zmieni
2022.04.08 00:04:07
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45403958

Emperor Famez

20438
341
Myślę że problemu tego stanu rzeczy należy doszukiwać się w samej definicji "eventu". Otóż event jest to wydarzenie zaplanowane i zorganizowane pod kątem ściśle określonego celu. Moi przedmówcy słusznie zauważają że dla Garmory liczą się przed wszystkim zysk jak w każdym normalnym przedsiębiorstwie. Niemniej jednak nie sposób się nie zgodzić z twórcą tematu że od jakiegos czasu eventy stały się dosyć monotematyczne.

Moim zdaniem taka kolej rzeczy nie jest niczym zaskakującym. Zauważmy iż w ciągu zaledwie jednego roku mamy około 4 duże eventy i klika mniej znaczących. To powoduje szybkie wyczerpanie tematów i motywów oraz ich nagminne powielanie. Itemki czy inne zasoby jakie gracz może zdobyć w czasie eventu nie są tak atrakcyjne jak te z dawnych lat (Wielkanoc 2013 się kłania).

Ze swojej strony dodam tylko że przydał by się podmuch nowości w kwestii eventów. Zabawa licznikowa była ciekawa choć to czysty grind. Ukradzione legendy z Gwiazdunia na Boże Narodzenie były świetnym pomysłem bo po co tworzyć nową legendę jak można pozwolić ponownie zdobyć item którego i tak nikt już nie ma. Może jakieś nowe rzemiosło w czasie eventu to by było ciekawe.

Pozdrawiam, Famez
2022.04.08 05:22:20
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45404011

Trajan Znikąd

18284
1208
Emperor Famez:
Słusznie zauważyłeś, że obecnie mamy PRZESYT eventów i minieventów, jak dodać do tego kuferki to praktycznie co chwila czymś nas raczą. Jednak właśnie ten przesyt i to, że te eventy są robione czysto pod zysk sprawia, że dla mnie stały się nieatrakcyjne i nudne. Praktycznie przy każdym wydarzeniu towarzyszą nam opcje "kup coś za SŁ, no co nie kupisz? Przecież mamy event" ja rozumiem, że grę trzeba utrzymać, ale wypadałoby chyba czasem postarać się o coś lepszego.
2022.04.08 10:31:14
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45404132

Bon Scott

3001968
7821
Trajan Znikąd:
Nie nazwałbym tego "przesytem". Jest mnóstwo gier RPG (myślę głównie o mobilnych), które opierają się na ciągłych i przeplatających się wydarzeniach. Problem Margonem polega na tym, że formuła eventów jest w każdym wypadku podobna i polega na przeżartych już schematach. Można przecież czasowo zwiększyć moc konkretnych broni, czy nawet profesji, można na kilka dni znieść prowizję przy handlu związanymi przedmiotami przez aukcję, można też wrócić do eventów licznikowych, które kiedyś cieszyły się popularnością. Jeżeli twórcom brakuje kreatywności, widać to po wydarzeniach.
2022.04.08 13:15:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45404405

Trajan Znikąd

18284
1208
Bon Scott:
Grałem w kilka RPG-ówek, czy to mobilnych czy tych online i mogę się zgodzić co do tego o czym wspomniałeś. Tam zazwyczaj eventy mocno opierają się na zasadzie pay to play i mimo, że nie ma ich tak często jak w Margonem to wnosiły coś nowego do rozgrywki. Margonem też poszło w stronę event, czyli wydoimy trochę kasy i wydaję mi się, że obecne schematy eventów są właśnie skutkiem takiego podejścia. Wszystko to dobrze opracowana strategia, by zachęcić ludzi do zwiększonego wydawania SŁ, więc po co zmieniać jakikolwiek schemat skoro to się opłaca. Ubolewam nad tym, aczkolwiek rozumiem, że to biznes, przez który cierpią gracze. Nie wypowiadam się wyłącznie za siebie, ale wystarczy wejść na blog techniczny i zobaczyć oceny, by poznać zdanie graczy.
2022.04.10 00:29:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45407016

The--Naturat

2857
188
stare eventu byly o wiele lepsze jeszcze przed tym ustalonym schematem no ale wiadomo skoro na takich eventach moga zarobic to beda robic to samo z inna grafika i z coraz gorsza loteria
Edytowany 09:15:21 7.5.2022 przez The--Naturat
2022.05.07 09:14:26
:: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45441737

Feerieyd

23114
135
Myślę że aktualne eventy pod względem fabularnym są o niebo lepsze niż te sprzed lat. Fabuła jest dosyć dobrze zrobiona i jest ciekawa(gdy się ją czyta). W 2010 dostawaliśmy questa w którym nic się nie działo, trzeba było biegać z ithan do jakichś nizin wieśniaków po ekologiczne jajka i czekać godzinę bo npc musi udać się na drzemkę. W aktualnych eventach natomiast nudne są .. nagrody. Uważam że szczytem wszystkiego, było dać na evencie błoga za walutę z limitem czasu. Stały typ nagród od kilku dobrych lat się przewija, te same przedmioty, te same grafiki, te same statystyki(set smoczego rycerza, na który już nie mogę patrzeć), loteria która została tak mocno znormalizowana, że równie dobrze mogłaby być stałą mechaniką w grze(a nie tylko okresowo), co event te rzeczy sprawiają że człowiek czuję niechęć do eventów, wie już, co w nich zobaczy. O herosach eventowych nie wspomnę, to siedlisko patologii, mulciaków, no-life'ów i botów.
2022.05.09 21:58:42
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45444489

Opiatowy Wrak

306393
8623
Feerieyd:
Czy ty wlasnie powiedziales ze wielkanoc w burdelu byla ciekawszym eventem od takiego halloween w matrixie??

xddd
2022.05.09 22:03:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45444492

Irian Dragonfly

300-5
1979
Girvan Turr:
Tak, to właśnie powiedział, bo interesuje się fabułą tych eventów i pewnie czyta dialogi, a nie jak Maciuś 15 letni podnieca się, że zrobili event w h@h@ b*rdelu! No i ma rację.
2022.05.09 23:00:04
Ocena: -2 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45444551
Początek strony Strona: [1]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Stały schemat eventów, boring Garmory

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0