Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Margonem bez botów

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Reinmar Von Bielau

19814
291
Cześć, z pewnością najgorętszym tematem ostatnich lat i miesięcy jest plaga botów w Margonem.

Dzięki moim ostatnim przemyśleniom znalazłem sposób na to, żeby dać graczom możliwość gry w Margonem, jakie pamiętamy za "starych, lepszych czasów". Proponowane przyczyny wysypu fali botów i bezradności administracji są różne i nie zamierzam wnikać w tego typu szczegóły, lecz wolę rozwiązać problem u źródła. Nie będzie to kolejna walka z wiatrakami, wprowadzanie cudownych programów i nakłanianie graczy do uczciwości, lecz będzie to skuteczna strategia oparta na nieśmiertelnych zasadach wolnego rynku. A więc zaczynamy od sedna sprawy:

A mianowicie chodzi o założenie świata prywatnego, o standardowych statystykach
I nie chodzi mi o kolejną Pandorę, ale o zupełnie nowy świat z krwi i kości, który będzie działał na własnych zasadach i który będzie pod władzą "graczy". Poniżej znajdują się zasady, które wyeliminują problem botów właściwie do zera. Jeżeli jakaś zasada jest niemożliwa, bądź trudna do wprowadzenia to ilość botów mimo wszystko będzie bardzo ograniczona, zwłaszcza na wyższych poziomach. A oto i zasady:

1.Koszt założenia postaci powinien oscylować w granicach 50zł-100zł i wpłata może być automatycznie zwracana w postaci wyczerpania na x czasu, outfitów innych bonusów. Finansowa granica wejścia sprawi, że jakikolwiek ban, bądź zsyłka na Syberię będzie odczuwalna dla potencjalnego oszusta, a jednocześnie wzmocni budżet Garmory. Aktualny gracz Margonem to w dużej części ktoś, kto gra w Margo od dawna i zna tą grę głównie z okresu dojrzewania i dla niego takie pieniądze to nie problem. Z drugiej strony dla oszusta, który dzięki następnym punktom może bardzo szybko dostać bana taka strata będzie bardzo nieprzyjemna.

2.Rekrutacja na nowy świat powinna mieć stosunkowo wysoki próg wejścia. Jak już wspomniałem wielu starych graczy porzuciło Margonem ze względu na boty, a więc proponowany przeze mnie świat może być rozwiązaniem ich problemów. Aby dostać się na nowy świat gracz powinien mieć powiedzmy minimum 1000 dni stażu i dodatnią reputację. Utrata takiego konta wiąże się z jeszcze większym ryzykiem, które skutecznie odstraszy i wręcz zablokuje wielu oszustów. Argument, że zablokuje to uczciwych graczy do mnie nie przemawia, ponieważ Margonem bazuje na graczach z większym stażem i w dobie tak dziurawego systemu bezpieczeństwa, jaki teraz mamy zakup konta z takim stażem nie powinien być problemem, a dla oszusta taki zakup to kolejna potencjalna strata, z którą musi się liczyć, czytając następne punkty.

3.Jako, że progi wejścia są stosunkowo wysokie, a korzyści wymierne to gracze chcący wejśc na nowy świat w dużej części będą weteranami Margonem. Daje to możliwość wyłonienia wielu "Moderatorów Chatu", "Mistrzów Gry", "Szeryfów porządku" i "Strażników Teksasu" . W dużym uproszczeniu chodzi o możliwość zdobycia wielu osób decyzyjnych, które mogą w łatwy sposób ukarać nieuczciwych graczy. Powiedzmy, że 2/10 osób będą miały możliwość karania botów, a w przypadku braku odzewu przysługuje ban. W tym wypadku bociarz musi być ciągle przy komputerze i musi mieć ekspresowe tempo reakcji, co w praktyce na dłuższą metę jest niemożliwe do uzyskania. Nie oszukujmy się, że rozpoznanie bota przez prawdziwego gracza jest bardzo proste i wystarczy krótki filmik, żeby nie było wątpliwości, w tym wypadku leci oczywiście ban. Oczywiście każdy gracz może się odwołać, ale dobrze skonstruowany regulamin będzie odwracał karty na korzyść serwera. Możecie powiedzieć, że to nielegalne. Ależ oczywiście, że legalne. Takie będą odgórne zasady ŚP, które każdy zaakceptował. W kwestiach ograniczonych prawnie będzie zsyłka na Syberię, przez co dany gracz i tak nie traci konta.

4.Ponadto tzw. "Strażnicy Teksasu" będą wybierani wśród graczy o bardzo dobrej reputacji, co za tym idzie kilkukrotne nadużycia będą się kończyły dotkliwymi sankcjami, co zrównoważy układ sił pomiędzy "strażnikami", a normalnymi graczami. Oczywiście za swoją prace strażnicy będą mieli profity, które są porównywalne do MC, bądź też do ustalenia. 20% graczy, którzy będą strażnikami to bardzo duża ilość pozwalająca od samego początku wyłapać i zlikwidować boty. Co prawda nadanie przywilejów i obowiązków w dobre ręce może być trudne, ale można utworzyć grupę strażników, których przywileje i obowiązki będą stricte ograniczone do łapania botów, bez większych zobowiązań, za to z realnymi korzyściami. Uczciwy gracz niczego nie powinien się obawiać, ponieważ jeżeli dostanie on "killa", lub bana i zareaguje bardzo szybko to w przypadku braku nagrania powinien być usprawiedliwiony, a nadgorliwy strażnik ostrzeżony.

5.Regularne konkursy na ilość zgłoszeń, w których można wygrać sloty na postać, rzadkie itemki, skiny, błogosławieństwa itp.
Dzięki temu oprócz "strażników" każdy gracz będzie miał dodatkową motywację do zgłaszania botów. Nagrody oczywiście muszą być adekwatnie zachęcające. Możecie zapytać czy to nie stworzy dysproporcji pomiędzy graczami, którzy zgłaszają boty, a między tymi co nie zgłaszają? Na początku faktycznie może tak być, ale po pierwsze zgłaszać może każdy, a po drugie wysoki próg wejścia wraz z dużą ilością banów sprawią, że bocenie na nowym ŚP będzie pozbawione jakiegokolwiek sensu. Nie od dziś wiadomo, że boty służą do łatwego zarobku, a to dla nieuczciwych graczy będzie się kończyło szybką i nieudaną inwestycją.

Wszystkie powyższe punkty są łatwe i możliwe do wdrożenia. Nie ma tutaj żadnego tworzenia programów, wzywania graczy do solidarności itp. Całość ogranicza się do świata prywatnego, odpowiedniego regulaminu i selekcji graczy. Uważam, że znajdzie się dużo osób chcące grać na prawdę bez botów i są te osoby w stanie za to zapłacić, zwłaszcza jeżeli nagrody za zgłaszanie bociarzy będą zadowalające. Ilość chętnych graczy, pomysłowość nowych zarządców i wartość serwera, która opiera się na tym co w Margo jest najważniejsze sprawią, że dochód ŚP nie będzie problemem, zwłaszcza przy granicy wejścia, która może być śmiało doliczana do puli SŁ potrzebnych do utrzymania serwera. Mądrze spisany regulamin będzie rozwiązaniem bezsilności problemu, a duża dowolność dobrze dobranej administracji wraz z systemem będą gwarantem utrzymania porządku. Zasady, które wymieniłem są na tyle bolesne dla oszustów, że proceder bocenia nie będzie miał sensu. Ilość graczy na serwerze będzie do ustalenia, aczkolwiek matematyka mówi sama za siebie, że wystarczy 500 zł miesięcznie zakupu sł aby dany serwer mógł się utrzymać. Czyli 60 osób może utrzymać serwer przez rok, jedynie kupując tzw. "wpisowe". Czy to wystarczy do sukcesu oceńcie sami.

Ps. Post był pisany pod wpływem chwili, więc jak macie coś od siebie do dodania, to zapraszam
Ps.2 Głównym zagrożeniem i słabością jest potencjalnie małe zainteresowanie światem w początkowej fazie, reszta zgrywa się w jedną całość na tyle mocno, że boty nie mają racji bytu
2021.09.21 20:00:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126167

Arrenmus Pattyn

317310
1854
Albo wprowadzić rangę taką jak ma MC tyle że do zgłaszania botów i dać ją graczom.
2021.09.21 20:06:17
Ocena: 0
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126176

Reinmar Von Bielau

19814
291
Arrenmus Pattyn:
Jak widzisz takie rozwiązanie nie zostało zastosowane.
Z tego co wiem, to każdy może zgłosić bota, ale z różnym skutkiem i niewielkim odzewem, poza tym nie wiąże się to z żadną korzyścią. Dla samego bota taka kara też nie jest specjalnie dotkliwa, bo może on wytransferować wydropiony hajs i zakładać kolejne konto. Moje rozwiązanie eliminuje te problemy i nie opiera się na ideałach, czy pięknych słowach, lecz na realnej potrzebie odnoszenia korzyści i unikania strat
2021.09.21 20:12:45
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126185

Damiss

2352066
14540
Podoba mi się pomysł, ale wymagania powinny zaczynać się od 4000 dni stażu i 2000 punktow reputacji, a serwer darmowy. Co ty na to?
2021.09.21 20:13:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126187

Reinmar Von Bielau

19814
291
Damiss:
Wymagania bardzo wysokie, ale faktycznie zlikwiduje to problem botów. Niemniej światy prywatne mają charakter komercyjny, więc finansowa bariera również jest wskazana. Można w tym wypadku dać dużą dowolność adminowi, który zdecyduje sam czy woli kogoś, kto zapłaci za wstęp, czy też wybierze graczy z większym stażem. Twoja propozycja może być o tyle dobra, że gracze z takim repem i stażem są idealnymi kandydatami na "strażników", a co za tym idzie mogą mieć wstęp za free, ponieważ za wyczerp i tak zapłacisz prędzej czy później, a teoretycznie wniesiesz dobrą jakość na nowy świat.
2021.09.21 20:22:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126201

Eukill

351915
4751
Reinmar Von Bielau:
"Świat bez botów" byłby chyba największym PRowym strzałem w stopę, jaki gatunek MMORPG widział w ostatniej dekadzie. Choć chętnie bym na takim czymś zagrał, byłoby to jawne przyznanie się do porażki. A jako gracz, nadal mam jednak nadzieję, że prace nad rozwiązaniami antybotowymi mimo wszystko trwają i gra w swoim czasie wróci do dawnej świetności. Nie ma opcji, nie chciałbym zobaczyć newsa "otwieramy świat w nadziei, że będzie mniej botów". W moich uszach dzwoniłoby wtedy głośne "to już jest koniec, możemy już iść".

Nie tędy droga.

Problem trzeba po prostu wyeliminować, a nie szukać półśrodków. Twój pomysł jest co prawda fajny, ale jedynie jako inicjatywa, z którą mógłby potencjalnie wyjść jakiś gracz. Sam już dość dawno myślałem o stworzeniu czegoś tego rodzaju z restrykcyjnym regulaminem i wysokim progiem wejścia (pomijam brak dostępnych slotów na ŚP i jakieś zabawy w liczenie psów, czy tam ciasteczek).

Sama idea ręcznego banowania botów, wałkowana nomen omen już od dawna — nie wydaje się aż tak głupia jak każdy na początku sądził. Skoro do tej pory nie udało się na dłuższą metę poradzić sobie z botami technologicznie, teoretycznie chyba można by było powołać więcej ludzi do weryfikacji ręcznej (nawet bardziej zaufanych MC — po co mają siedzieć w pustym już od lat Ithan i aż tak zaparcie pilnować komunikacji, która dawno temu przeniosła się na Discorda?). Jest to co prawda syzyfowa praca, ale w przypadku gier takich jak Margonem, gdzie do wyższych poziomów dochodzi się bardzo długo — ten pomysł wydaje się w miarę uzasadniony. Mniejsze expowiska z pewnością nadal byłyby rajem dla bociarzy, ale pozostała, dalsza strefa gry na pewno byłaby znacznie czystsza, bo wysokolvlowe konta byłyby stopniowo odsiewane. Wiem, że bany za boty się zdarzają, ale fajnie byłoby to zobaczyć na większą skalę.

Boty to zresztą niejedyny niebezpieczny problem, który w ostatnich latach pojawił/rozwinął się w Margonem. Równie dużą przeszkodą są MK, współdzielone passy i ludzie grający na ~10 kontach jednocześnie. Problemem są też scam-kantory, które wydaje się, że w ogóle nie znikają, pomimo oszukiwania dziennie zapewne dziesiątek osób. Podejrzewam, że niejedna taka już skończyła przez to grę.

Cholera, mam wrażenie, że to chyba mój 20 post na ten sam temat. Ale naprawdę, gdyby ww. rzeczy zostały ogarnięte, podejrzewam, że czekałoby nas jeszcze wiele lat naprawdę fajnej przygody. Kondycja tej gry w suchych liczbach nadal wygląda całkiem przyzwoicie. Fajnie byłoby jednak zobaczyć jej odrodzenie, bo sam gatunek od lat nie oferuje niczego innowacyjnego, a gry retro stają się coraz bardziej cool. "Dynamiczny przeglądarkowy szajs", któremu od lat wróży się na tym forum zdechnięcie po wakacjach, mógłby jeszcze namieszać. Podejrzewam, że gdyby było to dobrze poprowadzone — nawet nie tylko na Polskiej scenie. Macie naprawdę unikalny i bardzo niedoceniany produkt. Jeśli się tylko da — ratujcie go, zamiast robić jakieś "sequele" w postaci karcianki.

---
Edytowany 06:57:59 30.11.2021 przez Eukill
2021.09.21 20:39:42
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126228

Kefrusia

2823071
24308
Reinmar Von Bielau napisał(a):
4.Ponadto tzw. "Strażnicy Teksasu" będą wybierani wśród graczy o bardzo dobrej reputacji

Cześć

Już istnieje grupa graczy o dużych zasługach dla gry i bardzo dobrej reputacji - Karmazynowe Bractwo. Czy jest sens dublować stanowiska?

Pozdrawiam.
2021.09.21 20:44:44
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126238

Falque

315636
963
Reinmar Von Bielau:
1. Założenie postaci zwróci się szybko, wystarczy sprzedać złoto lub ekwipunek na czarnym rynku.
2. Jak sam zauważyłeś, zakup takiego konta to nie problem dla bociarza.
3. Sam zmagam się z problemem botów na ŚP Latimar. Wystarczy pilnować bota, np. na drugim ekranie odpalasz film, webhooki itp.
4. Utopia.
5. Już to widzę; wrogie klany zgłaszające się na siłe. xD
2021.09.21 20:46:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126240

Reinmar Von Bielau

19814
291
Eukill:
Oczywiście, że Pr-owo jest to strzał w stopę, ale każdy wie jak jest i nie trzeba tego mówić na głos. To nie PR buduje tą grę, lecz ludzie, bo to pierwsze mam wrażenie że już nie istnieje.

To o czym piszesz jest piękne, ale niestety jest również fikcją. Od lat nic się tutaj nie zmieniło i należy spojrzeć prawdzie w twarz. Oczywiście zachęcam do zmiany świata na lepsze, ale jako realista i facet chcący czasem odpocząć w margonemskim świecie szukam realnych rozwiązań.

Moje rozwiązanie jest łatwe do wprowadzenia, oraz zabija sens bocenia u źródła. Głównym problemem botów jest to, że ban nie jest żadną karą, ponieważ bociarz może codziennie transferować złoto gdzie tylko chce, a w razie bana założyć nowe konto. Z tego co widzę, problem tylko się nasila więc szukam sensownych alternatyw. Taki serwer jest bardzo sensowną, ponieważ spina się to pod kątem: łatwości wdrożenia, opłacalności, wartości dla graczy ceniących jakościową grę.
2021.09.21 20:50:25
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126243

Eukill

351915
4751
Reinmar Von Bielau napisał(a):

Moje rozwiązanie jest łatwe do wprowadzenia, oraz zabija sens bocenia u źródła.

Jedynym rozwiązaniem, które mogłoby zabić bocenie u źródła, byłby działający antybot.
2021.09.21 20:52:41
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126249

Reinmar Von Bielau

19814
291
Karmazynowa Kefrusia:
Cześć, oczywiście, że nie ma to sensu, dlaetgo nie przeszło mi to nawet przez myśl. KB to grupa ciesząca się reputacją, sławą i zasługami w całym margonem, a "strażnicy teksasu" to powiedzmy lokalni bohaterowie nowo powstałego serwera prywatnego. Mało tego, uważam, że KB byłoby idealne do pełnienia nowej funkcji.
2021.09.21 20:56:52
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126261

no chat sup plz

30099
614
Reinmar Von Bielau:
mam zaplacic 100 zyla zeby grac na swiecie gdzie sa standardowe statystyki ???
dobry pomysl
2021.09.21 22:29:32
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126385

Jabłoń

30274
7798
https://i.imgur.com/gQaPwcX.png
2021.09.21 22:35:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126392

Reinmar Von Bielau

19814
291
Falque:
1. Przy spełnieniu warunków, które podałem właściwie każdy gracz może sprzedać Ci bana praktycznie od ręki i dostać za to nagrodę (o ile faktycznie grasz na bocie). A co 5 gracz to "moderator". Uważam, że itemki z zulusów nie są warte ryzyka
2. Zakup takiego konta nie będzie problemem, ale szybka utrata takiego konta już tak. Na pewno nie będzie to nic przyjemnego, jeżeli doliczysz do tego stracone 'wpisowe'.
3. No widzisz, kolejny sposób na skuteczne zwalczanie botów
4. Relatywnie wysoki próg wejścia, oraz ogólne zmęczenie botami jak najbardziej przyciągnie wartościowych graczy, chcących tworzyć wspólny świat. Aczkolwiek dopóki nie znajdzie się osoba, która to ogarnie to faktycznie samo się nie zrobi.
5. Niech się zgłaszają, po to jest regulamin, żeby zapobiegać takim akcjom i żeby ustandaryzować wzór zgłoszenia. Za spamowanie byłyby przewidziane kary.

@no chat sup plz:
Widzę, że ironia zasłoniła Ci zdolność do czytania ze zrozumieniem. Płacisz 50-100 zł i dostajesz za to na start pakiet bonusowy ze sklepu za sł. Żeby to miało sens, to warto, żeby wartość pakietu przekraczała koszt. Co za tym idzie wydana kasa na start jest w pełni przez Ciebie spożytkowana, a w przypadku bota, który wyleci po kilku godzinach są to pieniądze wyrzucone w błoto. Drugą sprawą jest fakt, że 100 zł to kwota umowna, która wcale nie jest taka duża. Po Twoim profilu widzę, że masz założone przedmioty za SŁ, więc atrakcyjny pakiet startowy na pewno byłby bardziej korzystny, niż Twoje zakupy. No i warto wspomnieć, że na każdym privie płacisz, tylko że te kwoty są rozłożone w czasie, więc sprawiają wrażenie mniejszych.
2021.09.22 00:33:28
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126517

no chat sup plz

30099
614
Reinmar Von Bielau
no masz racje 100 zl wciaz jest swietne na wejsciowke na swiat ze standardowymi statystykami, a do tego otrzymam na start pakiet bonusowy.

mam nadzieje ze na takich pomyslach sie nie zatrzymasz
2021.09.22 05:15:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126557

Yodasz

335317
2008
No ja ogólnie to jestem przeciwko botom i ich nie popieram
2021.09.22 08:39:33
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45126574

Reinmar Von Bielau

19814
291
no chat sup plz:
Tak jak wspominałem kwota wstępu jest kwotą umowną i w zależności od tego jak bardzo elitarny ma to być serwer może się ona różnić. Wiadomo, że przed założeniem takiego świata trzeba by było ustalić tego typu szczegóły z osobami, które będą zainteresowane i już wtedy dobrać odpowiednie ustalenia. Samo ryzyko utraty głównego konta może być dla wielu wystarczająco zniechęcające, do tego można doliczyć koszty, które wynikają naturalnie z gry na ŚP.

Aczkolwiek dopóki nie będzie osób bardziej zainteresowanych i kogoś, kto wdroży projekt w życie wraz z otoczką marketingową to całość można uznać za rozważania czysto teoretyczne.
2021.09.22 18:52:40
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45127091

Terion

11329
181
Reinmar Von Bielau:
Ale posłuchaj co ty mówisz zapłacić 100zł za świat w którym panuje coś co powinno panować normalnie,margonem jest grą darmową a wydanie takiego świata było by nieuczciwe w stosunku do innych graczy itp,dlaczego trzeba byłoby płacić pieniądze za coś co powinno działać i co powinna gwarantować firma.
2021.09.22 19:58:56
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45127223

Reinmar Von Bielau

19814
291
Terion:
Kolejna osoba, która nie potrafi czytać ze zrozumieniem. 100 zł, to kwota umowna ustalona na potrzeby mojej propozycji, a widzę, że budzi to największe zainteresowanie. Równie dobrze może być to kwota 30/50/100/200 zł, ba nawet może tej kwoty tutaj nie być. Co do tego co powinna gwarantować firma, to oczywiście zgadzam się, ale rzeczywistość jest zupełnie inna, czy tego chcesz czy nie. Mało tego "wpisowe" byłoby wynagradzane starterem o większej wartości, niż itemki kupione pojedynczo. Odmienną kwestią jest to, że propozycja ta jest skierowana dla osób, które w zamian za gwarancję jakości serwera są w stanie dać coś od siebie. Nie chcę być dla Ciebie krytyczny, ale muszę dodać, że według podanych założeń nie miałbyś wstępu na ŚP, więc wybacz, ale nie jesteś adresatem proponowanego przeze mnie rozwiązania.
2021.09.23 00:02:48
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45127500

Bushyasta

27149
186
Reinmar Von Bielau:
Wszystko wygląda świetnie aczkolwiek nie wiem czy ludzie będą chcieli zaczynać wszystko od nowa.. na światach są całe społeczności, klany które zbudowały sobie przewagę w pewnych momentach gry. Tak wiem ze zaraz będzie argument w stylu przeniesienia postaci na tych samych warunkach co jej stworzenie ale to jest moim zdaniem ,,uciekanie", to rozwiąże problem dla kilkuset weteranów ale nadal kilkanaście tysięcy osób gra na ogólnodostępnych serwerach i to sie nie zmieni. Dlatego tak jak napisal Eukill trzeba zrobić coś z botami a nie od nich uciekać. Mimo wszystko fajnie że są gracze którzy starają się mimo pozornej bezsilności wpaść na jakiś pomysl/sposób w tej beznadziejnej sytuacji.
2021.09.23 09:30:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45127580

Reinmar Von Bielau

19814
291
Arthur von Roshe:
Również się zgadzam, że problem botów powinien zostać rozwiązany odgórnie, jednakże jako realista widzę co się dzieje i nie widzę szans na poprawę.

Podzieliłem się moim pomysłem, ponieważ pomimo wad jest skuteczny i łatwy do wdrożenia. Nawet jeżeli będzie to rozwiązanie dla kilkuset weteranów, to można mówić mimo wszystko o dużym sukcesie.

Moim argumentem, co do stwierdzenia, że nie każdy będzie chciał zaczynać wszystko od nowa jest fakt, ż nowe serwery w margo zawsze cieszyły się największą popularnością, a ponadto spełniona obietnica co do gry bez botów może być czymś przełomowym. Z drugiej strony warto wspomnieć, że klany, które mają przewagę na ogół mają również mniej pocieszonych rywali, dla których nowy "elitarny" serwer to szansa na osiągnięcie zamierzonego sukcesu.
2021.09.23 18:07:07
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45128143

Atencyjny Wodo

9611
25
Reinmar Von Bielau:
Już lepiej było by nie kupować Smoczych Łusek, bo czemu mamy płacić za grę gdzie połowowa aktywnych postaci to boty? Moim zdaniem pomysł bez sensu, żeby sobie w spokoju pograć i musieć za to płacić...
2021.09.26 17:42:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45131040

Reinmar Von Bielau

19814
291
Atencyjny Wodo:
Oczywiście, dobrze że na koncie mam postać maga, to będę mógł zaczarować całą społeczność tak, żeby każdy solidarnie podjął bojkot

Moje rozwiązanie jest propozycją dla osób, które są skłonne zapłacić (nawet symboliczne 50 pln na rok) za spokojną grę i jakość margonem w najlepszym wydaniu. Nie ma to nic wspólnego ze zbawianiem świata, a z czystą transakcją, która siłą rzeczy musi się udać. Jeżeli chcecie walczyć z wiatrakami, to walczcie. Powodzenia
2021.10.05 03:29:49
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45140017

Quesi

300302
5751
Kolejny bezsensowny temat o botach? Niech sie wezma za zrodlo problemu to boty same wyjda z obiegu.
2021.10.05 13:48:05
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45140168

Queen Hatshepsut V

16520
56
Temat wałkowany w koło macieju, i tak pewnie nic z tym nie zrobią dopóty nie zaczną tracić graczy, albo z innego powodu który wpłynie negatywnie na ich zarobki itd itp
2021.10.11 20:07:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45146301

Hymel-Jadwiga

9311
30
Na Tarhunie na każdej E2 jest bot. Aż się odechciewa z kimś takim rywalizować o elitę. Wolałbym losować ją z pięcioma graczami niż z jednym botem... Oczywiście administracja ma to w duszy
2021.10.16 07:45:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45150624

Mautrykill

30036
726
Wróciłem właśnie do gry i chyba lecę na coma bo tutaj tragedia. Wbiłem 30 lvl a już z 10 botów widziałem, jeżeli dalej to będzie szło w tym kierunku to Margonem upadnie. Bociarze zdychajcie w męczarniach usselesy.
2021.10.31 12:10:47
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45167088

Arpp

1823
377
Wróciłem do gry po dłuższej przerwie i ilość botów jest masakryczna.Expiłem na pandorze od 140 do 180.
Boty latają na: berkach, goblinach, kazamatach, ograch, furbolach, patrycjuszach, myszach.

Na niektórych e2 też są boty, za każdym razem pochodzi do zrespionej e2 bije i wraca na ten sam kord, i tak godzinami.

Niedługo to zostanie w tej grze administracja i same boty bo grać się odechciewa widząc ten cyrk.
Fala banów raz na x to jak kopanie się z koniem. Nowe konto i w kółko to samo.
System antybotowy pozostawię bez komentarza bo w sumie z taka skutecznością to jakby go nie było.
Edytowany 21:54:32 3.11.2021 przez Arpp
2021.11.03 21:54:08
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45171005

sertkosxo

840
23
Najgorsi są gracze którzy mają odpalone kilka mulciakow i wszystkie mulciaki to boty
2021.11.04 22:04:11
Ocena: -1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45171944

La Commune

312401
2332
Bezsensu pomysł, już po "który będzie pod władzą "graczy" wiem, że boty, mulciaki, monopole i cały czarny rynek (legi i m'ki za plny) będzie kwitł i miał się jak najlepiej
Grając w tę gierę przez ponad dekadę wiem, że jeśli coś jest zarządzane przez graczy margo, to wcześniej czy później dojdzie do korupcji, czy do zabronionych regulaminem czynności Taka prawda, patrz ile śp zleciało, bo zarządca handlował zapkami albo jak łatwo jest dostać lege z pln'y

Btw. stworzenie płatnego serwera z dużymi wymaganiami poskutkuje tylko tym, że będzie tam straszny toksik, bo w szczególności weterani od 2010 są często specyficzną grupą na serwerach (topka, ostra rywalizacja i utrzymanie władzy na e2 przez lata robi swoje. Wiem to, bo gram od 2010 ).

No i patrz, w płatnych grach pokroju cs:go, który kosztuje 60zł można natrafić na cheaterów, nawet z Polski. Wprowadzenie takiego płatnego serwera zmniejszy problem z botami, ale nie usunie go, czy nie spowoduje tego, że legi są sprzedawane na allegro, czy tego, że "skądś" jest za dużo złota na serwach.
Edytowany 22:25:17 4.11.2021 przez La Commune
2021.11.04 22:11:33
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45171949

Mautrykill

30036
726
Na każdym serwerze powinno być 1/2 mc którzy są ciągle dostępni i latają po expowiskach sprawdzając bociarzy i zgłaszając ich dalej do administracji. Tragedia że zamiast zrobić antybota to administracja bawi się w tworzenie nowych lokacji.
2021.11.05 22:31:15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45172992

Pyrusio

3169
316
ja osobiscie koszystam z mennograma i ni ebanuja
2021.11.06 03:46:58
Ocena: -1
KONTO ZABLOKOWANE | zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45173120

Jestem Blondi

1767
14
Reinmar Von Bielau:
Nie żeby coś, ale chyba nie masz wyobraźni:
-staż - obecnie kupno konta ze stażem to chyba nie problem,
-reputacja - kupno reputacji to jeszcze mniejszy problem,
-`wpisowe` - wątpię, że komuś coś zmieni, jak już wbije za te stówkę, to i tak zwróci mu się z obrotu złota, przedmiotów itd.
Rozwiązanie, które zasugerowałeś to coś w stylu propozycji skoku na kasę, nie sądzę, że ktoś byłby zadowolony z płacenia za brak botów, który jest tylko na papierze.
Pozdrawiam
2021.11.06 09:33:58
Ocena: 1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45173164

Mayura

23353
176
Pomysły które były powtażane kilkaset już razy na forum, w wywodach twórców na yt oraz w każdym innym możliwym miejscu. Było tłumaczone już miliard razy dlaczego te rozwiązania nie są najlepsze i nie zostaną wprowadzone. Niestety ludzie nie potrafią używać scrolla, albo poszukać czy coś takiego nie było już pisane. I tak powstają niepotrzebne tematy na forum na których jest całe błędne koło, pomysłów i tłumaczenia, że są złe, umiejscowione. Ludzie naprawde ręce opadają. Podrzućcie chociaż jakiś nowy pomysł coś czego wcześniej nie było... Robi się to naprawde nudne.

Edit
@Prestige masz to swoje chociaż. Lepiej pilnuj sb tytanów z jeżykami zamiast mojej ortografii :C.
Edytowany 20:43:05 10.11.2021 przez Mayura
2021.11.06 18:19:38
Ocena: 1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45173657

Koksu Trop

1459
846
Mautrykill napisał(a):
Na każdym serwerze powinno być 1/2 mc którzy są ciągle dostępni i latają po expowiskach sprawdzając bociarzy i zgłaszając ich dalej do administracji. Tragedia że zamiast zrobić antybota to administracja bawi się w tworzenie nowych lokacji.

Jeżeli ktoś nie ma uprawnień do banowania kont to lepiej niech nie gania za botami, bo co zrobi blokadę na pisanie założy?
Zgłoszenie, czy to od gracza, czy mc podejrzewam, że przyniesie taki sam skutek, niestety.
Edytowany 16:38:35 10.11.2021 przez Koksu Trop
2021.11.10 16:32:05
:: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45177560
Początek strony Strona: [1]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Margonem bez botów

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0