Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Dyskusje techniczne > Lista wszystkich questów

[zamknięty] [Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Fellorien

1401116
2501
Cześć!

Mam pewien pomysł który może bardzo pomóc szczególnie graczom robiącym questy. Mój pomysł zakłada dodanie przycisku "spis questów" do zakładki z aktywnymi questami, przykładowo w ten sposób: https://i.imgur.com/b6UVPmI.png
Kliknięcie w ten przycisk przenosiłoby nas do osobnego okna z wszystkimi questami dostępnymi w grze (lista nie obejmowałaby questów eventowych, dziennych oraz ZR). U góry zobaczylibyśmy ile questów łącznie zostało wykonanych daną postacią. Niżej byłaby dostępna lista zadań (coś na wzór questów klanowych), które mogłyby być:
* ukończone (zielona ramka) - questy które już zrobiliśmy daną postacią,
* trwające (żółta ramka) - questy które znajdują się na liście aktywnych questów (zostały już nam zlecone przez NPC),
* dostępne (pomarańczowa ramka) - questy które są dostępne do wykonania, ale nie zostały jeszcze przez nas aktywowane u NPC,
* niedostępne (czerwona ramka) - questy, które z jakiegoś powodu nie są dostępne do wykonania. Tym powodem może być na przykład za mały poziom lub konieczność wykonania jakiegoś questa wcześniej.

Każdy quest miałby nazwę oraz (opcjonalnie) nazwę zlecającego NPC wraz z jego lokacją. Questy mogłyby być posortowane rosnąco według potrzebnego poziomu. Przykładowa zakładka: https://i.imgur.com/Me4faEY.png

Uważam, że ta opcja będzie bardzo pomocna, ponieważ pokaże jakie questy możemy jeszcze wykonać. Będzie również pomocna gdy wracamy do gry po czasie i nie pamiętamy czy dany quest wykonaliśmy czy jeszcze nie. Opcja sprawdzenia questów (ale tylko do 100 lvla) była dostępna w biurze margonem u MzR ale została usunięta (chyba, nie mam pewności), myślę, że może ona zostać wprowadzona w ramach takiej listy.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
2021.08.25 17:59:35
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45095323

Mykfanith

3006841
11870
Fellorien napisał(a):
Opcja sprawdzenia questów (ale tylko do 100 lvla) była dostępna w biurze margonem u MzR ale została usunięta (chyba, nie mam pewności), myślę, że może ona zostać wprowadzona w ramach takiej listy.
Opcja podejrzenia listy zadań dostępna jest u NPC "Lista zadań" w Karczmie Pod Rozbrykanym Koziołkiem. Lista będzie rozszerzana wraz z kolejnymi aktualizacjami questów (mam poruszone to zagadnienie). Propozycja udostępnienia takiej listy w dzienniku zadań została przekazana, jednak w nie ma większych szans, aby taka funkcjonalność była wprowadzana w najbliższym czasie.
2021.10.18 01:00:35
Ocena: 1
cytuj | ID:45152685
Początek strony Strona: [1]

Temat zamknięty, nie można w nim pisać postów

Forum Margonem > Dyskusje techniczne > Lista wszystkich questów

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0