Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > O Margonem ogólnie + Blog techniczny - kom.

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]

Irian Dragonfly

3004
1530
Xin Zhao:
Co do wdrażania tego w Margonem to możesz poczytać tutaj na jakim jest etapie:
https://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=509925&ps=1#post44886659
A co do porównywania aplikacji do kuponów do Margonem, to jest ono bardzo głupie. McDonalds jako chyba największa sieć restauracji z fast foodami na świecie o przychodach liczonych w miliardach vs. Margonem mające w porównaniu z nimi biedne kilka milionów, no i też nie pamiętam czy przychodu, czy dochodu. Dosrywanie na siłę, margonemskie januszowanie.
2021.04.30 00:18:04
:: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44900858

Sepdeert

2711060
6005
Xin Zhao:

Aplikacja do kuponów kapitalistycznego molocha kontra praca magisterka ze Śląska, ale sobie porównanie znalazłeś.
2021.04.30 00:58:36
Ocena: 2 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44900894

supreme pontiff

273289
304
Sepdeert:
magisterką ze śląska to to było 15 lat temu
to nie kwestia braku pieniedzy tylko braku odpowiedzialnosci i uczciwosci, ze administracja gry w ktorej niektore konta to mały majatek do tej pory nie wprowadzila dwuetapowego logowania
Edytowany 01:05:12 30.4.2021 przez supreme pontiff
2021.04.30 01:02:16
Ocena: 1 :: Oceń wypowiedź:
KNEBEL | zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44900896

Falque

315439
714
kurczę, chciałbym taką magisterkę, co kręci ponad milion przychodów rocznie

@+ może w wakacje
___
Edytowany 09:11:19 30.4.2021 przez Falque
2021.04.30 01:15:25
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44900901

Sepdeert

2711060
6005
supreme pontiff napisał(a):
Sepdeert:
magisterką ze śląska to to było 15 lat temu

To nigdy nie przestało być jedną wielką zbiorową magisterką różnych pokoleń.
2021.04.30 01:18:51
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44900903

Kefrusia

2822858
23339
przypominam że aplikacja mcdonald nie ma zabezpieczeń i to dla picu wszystko
wymuszają weryfikację dwuetapową, żeby utrudnić korzystanie z kilku kont i juz nie bedzie sie dalo jakiegos tempmaila podac przy rejestracji

no i oczywiście utrudnia to życie wszystkim użytkownikom, a ludzie którzy zakładają multikonta dla tych słabych kuponów z maka anno domini 2021 to pewnie są do policzenia na jednej ręce

chroń nas panie przed takim rozwiązywaniem "problemów" w margonem
2021.04.30 09:01:45
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901042

Pan Brat

25284
405
Kefrusia:
Juz na aplikacji wprowadzili jakże skuteczne zabezpieczenie Arcymaga, szkoda, ze utrudnia ono jej dzialanie tylko normalnym graczom
2021.04.30 09:44:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901127

Schooter

131126
610
DevilaN rzuca bany botom na Classicu juz widze
2021.04.30 11:05:07
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901280

Syn Lędźwiowy

184528
2654
Wiadomości, które do Was wysyłamy dostępnymi środkami komunikacji mają na celu spełnienie obowiązku prawnego, jakim jest dokonanie zawiadomienia o naruszeniu bezpieczeństwa danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO oraz art. 34 ust. 1 RODO.

To niezłe informowanie, najpierw jakieś scamerskie smsy bo szkoda siana na długa wiadomość, a teraz po tygodniu na skrzynkę w grze którą mam zablokowaną bo pożyczka. Powinienem dostać meila z dokładną wiadomością które MOJE dane wyciekły, numeru i fb nie mogę sprawdzić w konfiguracji bo ukryty.
Edytowany 11:34:37 30.4.2021 przez Syn Lędźwiowy
2021.04.30 11:31:00
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901314

Pam Tarem

293693
788
Czekaj, czyli chcesz powiedzieć, że na czas wycieku by gracze odczytali informację o tym, że ktoś nielegalnie pozyskał ich dane Garmo nie zrobiło z pożyczką wyjątku dla poczty?

Teraz to serio scenariusz jak ze scamowania. Najpierw Twoje dane wyciekły, masz tu podejrzany link, później by dowiedzieć się jakie Twoje dane mogły wyciec musisz zapłacić...
Edytowany 11:39:04 30.4.2021 przez Pam Tarem
2021.04.30 11:38:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901335

Beh

300428
587
Pam Tarem:
prove me wrong, ale jak sie nie ma kasy na spłate pożyczki to się jej nie zaciąga.
2021.04.30 11:43:36
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901338

Pam Tarem

293693
788
Beh:

Jak się nie ma odpowiednich zabezpieczeń nie trzyma się danych o graczach przez 10 lat...
2021.04.30 11:44:25
Ocena: 3 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901339

Xin Zhao

2101235
18047
Syn Lędźwiowy napisał(a):
Wiadomości, które do Was wysyłamy dostępnymi środkami komunikacji mają na celu spełnienie obowiązku prawnego, jakim jest dokonanie zawiadomienia o naruszeniu bezpieczeństwa danych osobowych zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO oraz art. 34 ust. 1 RODO.

To niezłe informowanie, najpierw jakieś scamerskie smsy bo szkoda siana na długa wiadomość, a teraz po tygodniu na skrzynkę w grze którą mam zablokowaną bo pożyczka. Powinienem dostać meila z dokładną wiadomością które MOJE dane wyciekły, numeru i fb nie mogę sprawdzić w konfiguracji bo ukryty.
Edytowany 11:34:37 30.4.2021 przez Syn Lędźwiowy

Przebijam, nie dostałem wiadomości na panelu, mam pożyczkę, więc na pocztę nie zajrzę, telefon oflagował SMS od Garmory jako spam, a mój adres email jest na platformie poczta.gg.pl, która już nie istnieje, a nie podoba mi się wydawanie 30zł na zmianę maila. Gdyby nie to, że zaglądam regularnie do tego tematu to prawdopodobnie nawet bym nie wiedział, że moje dane wyciekły
2021.04.30 11:51:52
Ocena: 0 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901346

Street Bandit

375113
1992
Beh:
glupie myslenie jak sie ma kasy na splate pozyczki to sie nie zaciaga pozyczki tylko kupuje slki
2021.04.30 11:54:04
Ocena: -1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901353

Syn Lędźwiowy

184528
2654
Beh:
Może w życiu realnym taka zasad ma sens. W tym temacie mówimy o grze przeglądarkowej typu dynamiczna.

Pam Tarem:
Tak, a o co chodzi?

Xin Zhao:
Ze wszystkich błędów młodości które popełniłem, najmniej spodziewałem się konsekwencji właśnie tego, czyli kupienia esełek za sms x lat temu
2021.04.30 12:04:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901364

Sepdeert

2711060
6005
Beh:

Idź do Urzędu Ochrony Danych Osobowych i powiedz im, że jak ktoś ma zaciągniętą "pożyczkę" na 10zł w dynamicznej grze mmorpg to nie ma prawa do dowiedzenia się o wycieku danych
2021.04.30 12:33:26
Ocena: 5 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901424

Panda Mianek

192950
710
Irian Dragonfly, w odniesieniu do minusa:
To nie jest wina garmory, że gracz nie ma dostępu do usuniętego maila, z tym, że poza Margonem nie spotkałem się z płatną usługą zmiany maila - nie to w lidze legend, nie w innej grze. Gracz, który utracił dostęp do maila podaje po prostu specyficzne informacje dotyczące konta, dla przykładu metody płatności użyte na koncie, nazwa pierwszej postaci założonej na serwerze...

... A nie. Czekaj. Te dane już nie są poufne
2021.04.30 13:19:28
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901530

Irian Dragonfly

3004
1530
Panda Mianek:
Zauważyłem, że najgłośniej krzyczą o tym ci, których konta są warte mniej, niż operacja zmiany e-maila. Po pierwsze z udzielonych informacji nie wynika, że wyleciały też wszystkie szczegółowe logi dot. gry, więc nie wiem dlaczego sobie to dopowiadasz, zatem możliwe jest wciąż udowodnienie, że jest się prawowitym właścicielem konta poprzez jakieś specyficzne informacje o nim. Tak mi się wydaje. Kolejną sprawą jest to, że utrata dostępu do emaila nie jest winą usługodawcy, zatem wszelkie operacje i ponadprogramowy czas, który zajmuje całe to dochodzenie, czy ubiegający się o zmianę emaila jest prawowitym właścicielem, jest dodatkowym kosztem, kosztem czasu pracowników panelu, za który im trzeba zapłacić. Za wydanie duplikatu dokumentu, karty w banku też płacimy ową opłatę manipulacyjną i nie jest ona wtedy obiektem wielkiego poruszenia. Co do przykładu innych gier - ja się w ogóle nie spotkałem z oficjalnym oferowaniem zmiany przypisanego emaila w takich sytuacjach w innych grach, tak więc oceniam to na plus, że tu przynajmniej jest to zadeklarowane i klarowne. Jeszcze ten przytyk na koniec... ha ha beka Garmory miało wyciek co za nieudacznicy!121!! No tak, bo przecież są pierwszą firmą/organizacją, która miała wyciek lub została zaatakowana w internecie. Ta gimbusiarska mentalność graczy w tym temacie aż żenuje. Abstrahując już od tego, że zmiana emaila to zawrotny koszt 2200SŁ, czyli kilku lodów ekipy w osiedlowym sklepie. Dużo widzę tu osób, u których po odwiedzinach ich profili nie jestem w stanie powiedzieć, czy oni przypadkiem nie przestali być graczami z 5 lat temu, a wchodzą tu jedynie pojęczeć, bardzo często naciągając fakty i dopowiadając sobie nie wiadomo ile rzeczy, byleby wyłuskać więcej hejtu na temat jakże okropnych twórców gry, na której forum przesiadujecie jak w swoim domku na drzewie.
2021.04.30 13:38:05
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901558

Xin Zhao

2101235
18047
Irian Dragonfly:
Zauważyłem, że najgłośniej krzyczą o tym ci, których konta są warte mniej, niż operacja zmiany e-maila.

Argument inwalida, osobiście posiadam klan, w którym jest outfit klanowy, na które zrzuciło się parę osób i zapłaciłem za grafikę. Już na starcie można przyjąć, że w konto zostało zainwestowane więcej niż 1000zł.
Za wydanie duplikatu dokumentu, karty w banku też płacimy ową opłatę manipulacyjną

Fake info - Jak dzwonisz do banku, że zgubiłeś kartę/ktoś ją ukradł (czyli straciłeś do niej dostęp) to od razu idzie do Ciebie darmowa karta.
No tak, bo przecież są pierwszą firmą/organizacją, która miała wyciek lub została zaatakowana w internecie

Problemem nie jest to, że dane wyciekły, wyciek jest tylko kroplą w morzu nieudolnych ruchów Garmory. Są popełniane błędy, które popełnia się na etapie "junior".
Abstrahując już od tego, że zmiana emaila to zawrotny koszt 2200SŁ

2200SŁ to są kilka lodów ekipy, masz rację, ale z drugiej strony nie chcę dawać jakichkolwiek pieniędzy tej firmie. Wołanie o zapłatę przy tak podstawowej czynności brzmi jak marna próba podbicia zysków.
Dużo widzę tu osób, u których po odwiedzinach ich profili nie jestem w stanie powiedzieć, czy oni przypadkiem nie przestali być graczami z 5 lat temu, a wchodzą tu jedynie pojęczeć, bardzo często naciągając fakty i dopowiadając sobie nie wiadomo ile rzeczy, byleby wyłuskać więcej hejtu na temat jakże okropnych twórców gry, na której forum przesiadujecie jak w swoim domku na drzewie.

Masz rację, nie gram, głównie dlatego, że dzieje się to co się dzieje. Na forum przesiaduje głównie w Offtopiku, bo lubię tamten dział, ale to wcale nie sprawia, że nie widzę patologii, która występuje w administracji. Mamy wolność słowa i mam pełne prawo komentować poczynania firmy. I wypraszam sobie, że wyłuskuje hejt, moje wypowiedzi zazwyczaj są oparte o konstruktywną krytykę.
Edytowany 13:49:38 30.4.2021 przez Xin Zhao
2021.04.30 13:49:11
Ocena: 5 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901572

Bon Scott

3001757
7638
Irian Dragonfly:
Zauważyłem, że najgłośniej krzyczą o tym ci, których konta są warte mniej, niż operacja zmiany e-maila.
Wolę oceniać merytorykę argumentów, niż dokonania w grze. Idąc tym tropem, można zauważyć, że grasz 1700 dni, czyli 2700 dni krócej, niż ja. Czy wobec tego moje zdanie jest niemal 3 razy bardziej wartościowe od Twojego?

No tak, bo przecież są pierwszą firmą/organizacją, która miała wyciek lub została zaatakowana w internecie. Ta gimbusiarska mentalność graczy w tym temacie aż żenuje.
Garmory nie jest pierwszą firmą, która padła ofiarą wycieku danych. Jeśli jednak popatrzymy na to wydarzenie w szerszym kontekście, pokazuje nam się obraz przedsiębiorstwa, które:
- wyraźnie dystansuje się od swoich klientów, traktując ich nierzadko z wyższością;
- działa opieszale, wprowadzając drobne zmiany w rekordowo długim czasie;
- sugestie poprawy elementów gry oraz merytoryczną dyskusję nazywa wprost "hejtem", jednocześnie zamykając tematy, w których odbywa się dyskusja na temat gry. Jeśli dodamy do tego długą zwłokę i łaskawe powiadomienie graczy o wycieku w smsie po niemal dwóch tygodniach, bo "tego wymaga od nas prawo", możemy tylko wyobrazić sobie, jak wygląda kod źródłowy gry oraz wszelkie "zabezpieczenia".

Owszem, nie powinniśmy się obawiać tego wycieku, bowiem numery telefonów często są nielegalnie przekazywane nieuprawnionym podmiotom na szerszą skalę (stąd legendarne zaproszenia na pokazy garnków), a samo hasło do konta można zmienić. Mimo tego, uważam, że wielu błędów dałoby się uniknąć w drodze zwykłej dyskusji, którą ucina się od kilku lat. Pozostaje czekać na kolejne potknięcia.
2021.04.30 14:31:01
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901623

Irian Dragonfly

3004
1530
Bon Scott napisał(a):
Wolę oceniać merytorykę argumentów, niż dokonania w grze. Idąc tym tropem, można zauważyć, że grasz 1700 dni, czyli 2700 dni krócej, niż ja. Czy wobec tego moje zdanie jest niemal 3 razy bardziej wartościowe od Twojego?
Serio nie rozumiesz? Chodzi o to, że większość negatywnych wypowiedzi pochodzi od ludzi, którzy w tę grę nie grają, to taki festyn dzieciaczków na to, kto bardziej obrazi Garmory (niekoniecznie faktami, bo dużo jest dopowiadane albo wymyślane). To nie jest merytoryczne i prowadzi tylko do tego, że na tym forum jest jeden wielki jad i ujadanie. A co do tego chodzenia tropami, to myślę, że sam jesteś w stanie dojść do tego, jak niecelne było to odniesienie.

Garmory nie jest pierwszą firmą, która padła ofiarą wycieku danych. Jeśli jednak popatrzymy na to wydarzenie w szerszym kontekście, pokazuje nam się obraz przedsiębiorstwa, które:
- wyraźnie dystansuje się od swoich klientów, traktując ich nierzadko z wyższością;
- działa opieszale, wprowadzając drobne zmiany w rekordowo długim czasie;
- sugestie poprawy elementów gry oraz merytoryczną dyskusję nazywa wprost hejtem", jednocześnie zamykając tematy, w których odbywa się dyskusja na temat gry. Jeśli dodamy do tego długą zwłokę i łaskawe powiadomienie graczy o wycieku w smsie po niemal dwóch tygodniach, bo "tego wymaga od nas prawo", możemy tylko wyobrazić sobie, jak wygląda kod źródłowy gry oraz wszelkie "zabezpieczenia".
a) Garmory dystansuje się od klientów? Przecież to zwyczajnie kwestia rozrostu gry, na tym etapie jej rozwoju i istnienia nie będziesz miał bezpośredniego kontaktu z każdym jego twórcą i to zupełnie naturalne (popatrz na inne gry). Też nie dziwota po tym co gracze robili w kwestii wchodzenia na głowę i do życia prywatnego twórcom.
b) Działa opieszale? W którym aspekcie? Zapewne są takie, ale nie wydaje mi się, że odnosisz to wrażenie do właściwych sytuacji.
c) Oh tak, zdecydowanie wszechobecna jest tu następująca tendencja: "sugestie poprawy elementów gry oraz merytoryczną dyskusję nazywa wprost "hejtem". Ty serio? Już poza faktem, że łączysz niepowiązane wątki, bo rozwój gry sam w sobie i dyskusje o tym to jedna sprawa, a zabezpieczenia i incydenty inna. Rozumiem posiadasz szeroką wiedzę na temat reagowania w takich sytuacjach i masz szereg przykładów, gdzie ktoś zrobił to lepiej i sprawniej?

Owszem, nie powinniśmy się obawiać tego wycieku, bowiem numery telefonów często są nielegalnie przekazywane nieuprawnionym podmiotom na szerszą skalę (stąd legendarne zaproszenia na pokazy garnków), a samo hasło do konta można zmienić. Mimo tego, uważam, że wielu błędów dałoby się uniknąć w drodze zwykłej dyskusji, którą ucina się od kilku lat. Pozostaje czekać na kolejne potknięcia.
Wiele z tych błędów było do uniknięcia i bez dyskusji, a ty zdecydowanie przeceniasz moc, wiedzę i merytorykę forumowiczów. Przekopywanie się przez to morze treści bezużytecznych dla tej garstki wartościowych jest miejscem na osobny etat i po trochu robi to Mykfanith (przynajmniej w dyskusjach technicznych). Nie uważam, że dyskusje są ucinane. Po prostu często nam się wydaje, że wiemy dużo więcej i lepiej, niż to rzeczywiście jest. Prawdziwe perełki jednak czasem zostają tu odnalezione i wykorzystane, nie przesadzajmy.
Edytowany 14:55:30 30.4.2021 przez Irian Dragonfly
2021.04.30 14:52:52
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901664

Bon Scott

3001757
7638
Irian Dragonfly:
Przecież to zwyczajnie kwestia rozrostu gry
Gra się nie rozrasta, wręcz przeciwnie. Szczyt ilości graczy, czyli 360k, osiągnęliśmy w okolicach 2013 roku, od tamtej pory ta liczba regularnie spada. Zresztą, wystarczy spojrzeć na średnie 'zaludnienie' serwerów w godzinach szczytu.

masz szereg przykładów, gdzie ktoś zrobił to lepiej i sprawniej
Wszystkie gry, w tym kilka gier online, z jakimi miałem do czynienia oprócz Margonem, robiły to lepiej i sprawniej. Nie wspomnę nawet o kontakcie za pomocą supportu, gdzie w grze z 10 milionami graczy potrafiłem dostać szybką, precyzyjną i uprzejmą odpowiedź, nawet jeśli moim pytaniem było "wolisz sandały czy klapki". I nie, nikt mnie blokadą konta nie straszył.

często nam się wydaje, że wiemy dużo więcej i lepiej, niż to rzeczywiście jest
Obecnie nie wiemy nic. Nie wiemy o wycieku danych, nie znamy planów dot. utrzymywania gry, nie mamy gwarancji, że dziś kupionych 100SŁ nie stracimy za kilka dni. Nie wiemy, czy zostaną podjęte kroki w walce z botami, czy ktoś zainteresuje się naprawą Perkun, czy wprowadzone zostaną obiecywane od wielu lat zmiany. Po co nam to wiedzieć? Może właśnie po to, żeby gracze nie snuli teorii spiskowych na forum gry?
2021.04.30 15:05:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901685

Irian Dragonfly

3004
1530
Bon Scott napisał(a):
Obecnie nie wiemy nic. Nie wiemy o wycieku danych, nie znamy planów dot. utrzymywania gry, nie mamy gwarancji, że dziś kupionych 100SŁ nie stracimy za kilka dni. Nie wiemy, czy zostaną podjęte kroki w walce z botami, czy ktoś zainteresuje się naprawą Perkun, czy wprowadzone zostaną obiecywane od wielu lat zmiany. Po co nam to wiedzieć? Może właśnie po to, żeby gracze nie snuli teorii spiskowych na forum gry?

No i to jest właśnie to, o czym pisałem. Ty tak na serio? Nie wiemy nic? Jak to nic? Wiemy jakie dane (mniej więcej, ale czego ty oczekujesz?) i kiedy wyciekły. Czego więcej Tobie, szaremu zjadaczowi chleba w tej sytuacji potrzeba? Nie mamy gwarancji, że nie stracimy za kilka dni dziś kupionych SŁ? Co? To jakiś wyższy poziom foliarstwa. Nie wiemy czy zostaną podjęte kroki w walce z botami? Ty w ogóle śledzisz ten wątek, czytasz forum? Grasz w tę grę? Nie wiemy, czy ktoś się zainteresuje Perkunem? Przecież wiemy, zostało to klarownie zakomunikowane. Nawet o planach wiemy, wiemy też, że te sprzed lat zostały porzucone, bo uznano, że jednak nie są dobre, wiemy jakie są aktualne. Wszystko wiemy, co to za aluminiowa czapka na głowie u niektórych?
2021.04.30 15:13:27
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901699

Icarax

56123
124
Irian Dragonfly:
b) Działa opieszale? W którym aspekcie? Zapewne są takie, ale nie wydaje mi się, że odnosisz to wrażenie do właściwych sytuacji.

Nie wiemy, czy ktoś się zainteresuje Perkunem? Przecież wiemy, zostało to klarownie zakomunikowane

Hejka, wpadłem tylko wspomnieć że kwestia perkuna została poruszona na forum w 2017 roku, wtedy Deedo "klarownie zakomunikował", że perkun otrzyma zasłużone, gruntowne zmiany. "Klarownie zakomunikował" również 1 stycznia 2020 roku w ocenie do posta nikogo innego niż właśnie Bon Scotta, w której mniej więcej napisał, że porzucili plany na rework i że najprędzej po prostu udostępnią wszystkie profesje we frakcjach. Minęło 16 miesięcy, teraz otrzymujemy informację, że coś planują, ale jeszcze się tym nie zajęli i nawet nie wiedzą czy to przejdzie. Może i zakomunikowali, ale ciężko tu mówić o klarowności, kiedy na przestrzeni czterech lat garmory zmieniło już swoje zdanie WIELE RAZY.
2021.04.30 15:55:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901756

Sepdeert

2711060
6005
Perkun
Brutal
Berufs
Droga Tworzenia
Elancja
Endgame
Nowe forum
Rework PH
Wszystkie bonusy w lega zbrojkach
Rework Łaźni
Artefakty
"Rework" klanów
...
SEZON DWIEŚCIEPIETNASTY SMOCZYCH KUFERKÓW, EKIPA DOŁĄCZA DO KRAINY MARGONEM Z OUTFITAMI LODÓW KORAL I KARŁA
2021.04.30 16:53:52
Ocena: -10
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901815

Samyoo

300301
1173
Sepdeert:
https://i.imgur.com/NA82nTF.png
2021.04.30 17:08:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901833

Haruyaro

303130
485
Sepdeert:
Co ma grafika do którejkolwiek z wymienionych przez ciebie rzeczy? Możesz się czepiać kuferków i wielu ich sezonów, ale każdy dobrze wie, że oko kupuje i skoro im się to opłaca to głupi by tego nie wykorzystał.
2021.04.30 17:31:56
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901873

Pam Tarem

293693
788
Odbiegając nieco od tematu wycieku. Odnowiona została wioska pszczelarzy, co natomiast z samymi pszczółkami? Zdradzono nam, że jest zamiar tam umieścić elitę, z której byłyby bronie https://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=501249&ps=23#post44580645 - nie powiem, liczę na aktualizację celem pozyskania broni w innej drodze niż licytacja cykliczna.
2021.04.30 18:15:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44901981

Mykfanith

3006809
11763
Pam Tarem:
Wspomniane uzupełnienie (i nie tylko) pojawi się już niebawem - robiłem ostatnio nazwy dla tych przedmiotów.

Sepdeert:
Część z rzeczy, które wymieniłeś, została definitywnie oznaczona jako projekty porzucone, a informacja w tej sprawie pojawiała się już kilkukrotnie w tematach na forum. Są to między innymi Elancja, droga tworzenia, czy np. artefakty. Ze wskazanych aspektów posiadam aktualnie dodatkowe informacje w sprawie udostępnienia wszystkich bonusów w zbrojach. Opcja taka pojawi się wraz z większą aktualizacją składanych zbrojek oraz wszystkiego, co ich dotyczy - kamieni z elit/herosów, a także kosztów wytworzenia tych przedmiotów (głównie kwestia dostosowania pobieranej ilości esencji). Dodatkowo, co już wspomnieli poprzednicy, do różnych kwestii przydzieleni są różni pracownicy. Kuferkami akurat zajmują się graficy, więc jeśli chcesz je z czymś zestawiać, to tylko z innymi aspektami graficznymi.
2021.04.30 18:27:40
Ocena: 7 :: Oceń wypowiedź:
cytuj | ID:44902000

Beh

300428
587
Mykfanith:
1. Czy tak jak w przypadku zmiany systemu palenia esencji tak też przy zmianie z kamykami zostaną udostępnione oba systemy tak żeby w pewnym momencie pewne kamyki nie stały się bezużyteczne?

2. Czy zostanie udostępniona opcja darmowej zmiany legbonu zbroi, czy możemy liczyć chociaż na znaczną promocję?
2021.04.30 18:34:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44902006

Mykfanith

3006809
11763
Beh:
1. Część aktualizacji dotycząca kamieni runicznych będzie w głównej mierze operowała na zmianach w rozłożeniu kamieni w szablonach lootu potworów (np. kwestia Mocnego Maddoksa), uzupełnieniu brakujących kamieni, bądź zrównoważenia szans w kontekście map zamkniętych i otwartych. W tym układzie raczej nie powinno dojść do sytuacji, w której kamienie z powodu aktualizacji miałyby stać się bezużyteczne.
2. Nie posiadam informacji na ten temat. Przekażę sugestię.
2021.04.30 18:45:19
Ocena: 3 :: Oceń wypowiedź:
cytuj | ID:44902027

Kinematograf

23284
206
Mykfanith:
Wiadomo coś o nowej e2 ~55 z pierścieniami?
2021.04.30 19:23:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44902091

Żółw thaumiczny

315142
261
Mykfanith:
Opcja zmiany bonu za darmo/jakiś niewielki koszt. Spoko opcja kiedy zmieniacie pewne mechaniki tak jak to było przy okazji wprowadzania spalarki, gdzie był udostępniony kowal Jaki jeszcze na miesiąc po wprowadzeniu zmian.
2021.04.30 19:33:58
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44902104

Kristoff

300231
741
Mykfanith:

I żeby dało się zmienić bonus w zbroi +5 bez tracenia ulepszenia.
2021.04.30 20:46:29
Ocena: 4 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44902211

Devlin

17357
238
Czemu nie dostałem tej wiadomości o wycieku danych na skrzynkę ani panel kontaktowy?
2021.04.30 22:38:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44902405

Panda Mianek

192950
710
Irian Dragonfly:
Niby wątek już odszedł na bok, ale tak jeszcze się odezwę, bo wypowiedź o krzyczeniu wydawała się być ad personam.
Otóż żadnego krzyczenia nie było - zaznaczyłem tylko, ze dziwi mnie opłata za operację zmiany maila, bo u innych producentów gier się z tym nie zetknąłem. O tym, czy usługa ta jest zasadnie odpłatna, nie mi jest decydować. Natomiast mogę wyrazić swoją opinię, a jest ona następująca:
Co do argumentu z opłatą wydania kopii dowodu - jest to zupełnie inna kwestia. Za dokumenty płacimy ZAWSZE, bez względu na to, czy chcemy uzyskać kopie utraconego, czy wydać nowy. Nie jestem znawcą, ale w przypadku wyprodukowania takiego prawa jazdy lub dowodu osobistego angażowana jest wytwórnia papierów wartościowych - można wnioskować, że stąd biorą się wysokie koszta manipulacyjne.
W przypadku procedury zmiany maila sprawa wyglada prosto. Nie różni się niczym innym od podobnych prac panelowych, a działania nie wykraczają poza kompetencje pracowników. Takie warunkowanie odpłatności, „bo dodatkowy czas pracy”, miało by sens wtedy, kiedy za każde panelowe zgłoszenie mielibyśmy płacić. Nie widzę różnicy między rozpatrywaniem zgłoszenia dotyczącego kradzieży konta, a zmiany maila. W drugim przypadku, nie wiadomo dlaczego, zabieg traktowany jest jako usługa premium (tak jak zmiana grafiki przedmiotu lub wprowadzenie stroju), w czym nie widzę najmniejszego sensu. Mogę jedynie się domyślać, że opłata za zmianę maila pamięta jeszcze czasy starego Ithan, niewielkiej ilości graczy i rozwiniętej magisterki prowadzonej przez skromne grono administracji. I tak to już pewnie zostało, ale to jedynie domysły.

A co do moich „przytyków” - nie zostało mi nic innego niż próby ironizowania tego, co się przez ostatnie lata w margonem dzieje. A to ironizowanie, w tym przypadku, nakręcił fakt, że sprawa wycieku wyglądała jak wyglądała - otrzymałem maila z prośbą o zmianę hasła w margonem, otrzymałem dziwnego smsa ze skróconym linkiem. Jeszcze kilka dni temu nie wiedziałem jakie konkretnie dane wyciekły. Teraz wiem, że w chmurkę poleciała moja data urodzenia - kiedyś za jej pomocą można było tu odzyskać konto.
Od daty urodzenia do peselu nie jest daleko - brakuje tylko pięciu losowych cyfr i aż, albo tylko, 99999 konfiguracji tych cyfr. To już nie jest hasło składające się z dowolnej ilości 36 różnych znaków. Może przesadzam, ale dla takiego szaraczka jak ja to wyglada dość groźnie. Takich szaraczków, co się nie znają, jest dużo - stad masowe oburzenie.

No i na koniec - moja znajomość gry, mija reputacja, mój ekwipunek, staż oraz to, czy aktualnie gram w tę grę, nie są wyznacznikiem tego, czy powinienem się wypowiadać, czy tez nie. Gdybym miał brać pod uwagę Twoją reputacje na forum, patrząc po prostu na cyferki, to mógłbym wywnioskować, że nazbierałeś jej trochę na WPW, żeby zacząć pisać w RO i w końcu porozdawać ludziom trochę minusów.
Nie no, żartuję, ja tak nie robię.
Nie masz pojęcia o graczach, o których piszesz. Jeżeli brak legend w ekwipunku skreśla, w Twojej opini, z pisania postów, to serdecznie gratuluje podejścia do użytkowników forum.
I jak tak sprawnie, czarnorynkowo, przeliczasz wartość konta, to nie zapominaj, że mam jeszcze trzy kamyki do Ithan na krzyż. Już się liczę?
2021.05.01 03:56:00
Ocena: 6 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44902647

Chimame

135-3
20
Czy jest ktoś z Administracji, kto naprawi ten błąd?

Od ok. 6 rano nie można wejść na żaden serwer margonem.com, gdyż wyrzuca takie coś: https://imgur.com/a/DdocTEo

Pasek nie chce się załadować niezależnie od posiadanych dodatków. Ten sam błąd otrzymują wszyscy gracze na comie. Proszę nie odsyłać mnie do tematu z błędami coma czy panelu kontaktowego. Nie będę czekał na odpowiedź kilka dni/tygodni.
Przypominam, że zgodnie z regulaminem:
VII. ŚWIADCZENIE USŁUG. REZYGNACJA Z USŁUG
2. Usługodawca dołoży wszelkich starań by zapewnić poprawne działanie Gry, jej rozwój oraz popularyzację.

Kwintesencja dzisiejszego forum:
- napiszesz cringe post - dostajesz post na medal
- napiszesz rzetelny post nt. błędów gry i błędów Administracji - otrzymujesz -10
Polska 2021.

Napisałbym w oddzielnym temacie post o problemach coma, ale tzw. obrońcy forum nie będą nim zainteresowani.
Edytowany 12:01:13 1.5.2021 przez Chimame
2021.05.01 10:54:06
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44902903

nigelf

24428
39
Chimame:
ale wiesz ze nikogo tutaj margonem com nie obchodzi co nie?
2021.05.01 12:03:23
Ocena: -1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44903066

Chimame

135-3
20
Znalazłem kolejny błąd tym razem związany z margonem.pl.

Mianowicie - mechanika usuwania kont opisana jest w dokumentacji gry oraz na panelu https://support.garmory.pl/s/margonem.pl/pl/21/19/bledy-i-problemy-z-gra/moje-konto-zniknelo-dlaczego
Dlaczego nie jest nigdzie napisane o tym, że konta nie kasują się po równo 180 dniach, a po przerwie technicznej o 5:25, gdy konto zablokowane będzie po 180 dniach aktywnej blokady. Proszę o poprawienie tego.
To jest błąd związany z margonem.pl. Obrońcy forum nie mają prawa tego zminusować.
Edytowany 13:07:08 1.5.2021 przez Chimame
Edytowany 13:11:37 1.5.2021 przez Chimame
2021.05.01 13:06:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44903174

Rastaswag

142-8
8
Chimame:

Fajnie fajnie kto pytał?
2021.05.01 14:57:28
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44903467

Jabłoń

80290
6446
Jezu co za typy.

Dlaczego nie po prostu wielki, pełnoekranowy komunikat po wejściu do gry?

Tylko wiadomość na skrzynkę, pozdro, zaraz wysyłam wam jakiś scam, tworzę konto o nazwach podobnych do „Administracja Margonem”.
2021.05.01 16:04:01
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44903600

Frock

317126
140
Chimame:
Jak już, to odwołuj się do tego:
7. PROVIDING SERVICES. RESIGNATION FROM PROVIDED SERVICES
2. The Service Provider will use their efforts to make the Game run correctly, develop it, and popularize it.

Bo margonem.pl =/= margonem.com, a takie postowanie tylko świadczy o twojej ignorancji i/lub braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Co do fragmentu "will use their efforts to make the Game run correctly", nie chce mi się na ten temat polemizować bo nie udowodnisz im, że było inaczej.
2021.05.01 17:09:34
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44903706

Eygal

324639
1591
Takie pytanie oni to już rozsyłali czy jeszcze nie?
https://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=96295&ps=22#post44900472

bo ja ani nie dostałem nic na panelu ani na postaci w grze to chyba jednak to był jakiś scam
2021.05.01 21:32:33
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44904105

Bon Scott

3001757
7638
Chimame:
Nie przypuszczałem, że tego typu rzeczy będą podlegać dyskusji.

2. Usługodawca dołoży wszelkich starań by zapewnić poprawne działanie Gry, jej rozwój oraz popularyzację.
Dołożenie wszelkich starań nie wyklucza błędów, którym nie da się zapobiec lub takich, które zdarzają się losowo. Celowo posłużono się zwrotem niedookreślonym, by zwrócić uwagę właśnie na to, że tego typu problemy mogą (i będą) występować. Odsyłam do publikacji wyjaśniających różnicę między zwrotem niedookreślonym a klauzulą generalną.
2021.05.01 21:36:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44904110

Fikuru

317208
450
Eygal:
Też nie dostałem nic na panelu, ani na pocztę w grze właśnie. Za to dostałem coś o tym na e-mail od IOD Garmory, o czym nie było żadnej wzmianki w blogu, ani newsach. :x
2021.05.01 22:18:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44904186

Adrian

301269
548
https://i.imgur.com/K1hZJQv.png
Nie wiem czy to wina maila, jest to onet, ale dostałem takie cudo
2021.05.01 22:36:57
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44904200

Jeż w stopie

3202085
5870
Zarządca Świata Prywatnego
Kamekasve:
wygląda całkiem bezpiecznie
2021.05.01 22:40:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44904207

Marcus Kane

30014
135
Kamekasve:
przecież to wina czcionki
2021.05.02 09:23:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44904427

Syn Lędźwiowy

184528
2654
Syn Lędźwiowy napisał(a):

https://imgur.com/FIkLHha
15 godzin temu otrzymałem wiadomość na meila apropo wycieku... filtry umieściły ją w spamie. Niech Bóg czuwa nad wami, bracia i siostry gracze.
Edytowany 14:35:24 2.5.2021 przez Syn Lędźwiowy
2021.05.02 14:33:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44904966

Lord Sucear

383109
3672
Czy nasza ukochana firma z dykty cos zrobi z przechodzeniem przez mape, bo nieraz sa takie z tym problemy ze szok...
2021.05.02 20:48:46
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44905753

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > O Margonem ogólnie + Blog techniczny - kom.

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0