Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Dyskusje techniczne > Zabezpieczenia gry - dyskusja

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1] [2] [3]

Wrilan

3561253
2196
DevilaN:
Cześć, czy planowane jest dodanie dodatkowej opcji uwierzytelnienia w postaci klucza U2F? Jest to jakby nie patrzeć nieco wygodniejsze.
___
Tak, wiem że niewiele osób ma klucz U2F.
2021.12.30 14:33:13
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45262740

Fellorien

1781578
4394
Wrilan:
Kilka miesięcy temu pytałem o to samo ( https://forum.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=509925&ps=1#post44846246 ), ale niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Mimo wszystko wydaje mi się, że ten sposób weryfikacji byłby bardzo dobry i mam nadzieję, że Garmory wprowadzi go w niedalekiej przyszłości.

_
Edytowany 13:14:39 31.12.2021 przez Fellorien
2021.12.30 16:18:08
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45262885

Custo

271166
192
Witam, czy jest cień szansy aby captcha miała tak samo siatkę obrazków jak odpowiedzi? W tej chwili obrazki 3x2 a odpowiedzi 2x3, może to głupie ale można się łatwo pomylić
2022.01.15 17:19:04
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45285738

Bitababa

31712
217
Ekipa Garmory Cześć, wychodzę z propozycją na rozwiązanie problemu z botami, które nie wymagałoby dużej ingerencji administracji, a sami gracze mogliby rozwiązywać ten problem.
Uważam, że nakładanie banów nie jest rozwiązaniem, gdyż nie da się wszystkich złapać za rękę, poza tym po banie ponownie ów gracz założy konto, co będzie niekończącym się problemem.

Moim pomysłem jest blokowanie wejścia do gry botom. Jak to widzę?

https://prnt.sc/26qnikv Każdy gracz mógłby wejść w interakcję z danym graczem, którego ma możliwość zgłosić za poszczególne elementy. Od Bota, przez multikonto, po chociażby niekulturalne zachowanie na czacie. System ten usprawniłby działanie administracji oraz moderacji czatu na danym serwerze.
Po otrzymaniu odpowiedniej ilości zgłoszeń konto blokuje możliwość wejścia do gry, a samemu graczu przyglądała by się już administarcja, przez co gracze nie musieliby już pisać na panelu kontaktowym zgłoszeń o botach. Nie otrzymywaliby już tej samej wiadomości zwrotnej "Dziękujemy za zgłoszenie, gracz będzie obserwowany.", przez co pracownicy panelu kontaktowego również by mieli więcej czasu na rozpatrywanie innych ważniejszych spraw.

Występuje tu jedynie problem naszej "zawistnej narodowości". Po złości ludzie mogą zgłaszać i "czystych" graczy wobec czego chciałbym by ten system działał tak, by tylko zaufane osoby będą mogły zgłaszać gracza, lub po uprzedniej weryfikacji, poprzez np. staż w grze, czy wydane SŁ. Można również wybrać konkretne osoby na każdym serwerze by one szukały i zgłaszały boty.
Równie dobrze można by wybrać po kilku czołowych graczy z każdego świata, którzy oddelegowywani by byli na inne światy w celu wykonywania powyższych czynności. Czemu oddelegowani na inne światy? W celu uniknięcia korupcji.

Pozdrawiam i liczę, że mój myślę dość realny pomysł nie zostanie opluty.
Edytowany 01:24:20 10.2.2022 przez Bitababa
2022.01.20 16:59:44
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45291205

Eukill

351926
4758
Bitababa napisał(a):
Każdy gracz mógłby wejść w interakcję z danym graczem, którego ma możliwość zgłosić za poszczególne elementy. Od Bota, przez multikonto, po chociażby niekulturalne zachowanie na czacie. System ten usprawniłby działanie administracji oraz moderacji czatu na danym serwerze.
Po otrzymaniu odpowiedniej ilości zgłoszeń konto blokuje możliwość wejścia do gry, a samemu graczu przyglądała by się już administarcja, przez co gracze nie musieliby już pisać na panelu kontaktowym zgłoszeń o botach.

Jeżeli to gracze mieliby realny wpływ na to, kto otrzymuje blokadę wejścia do gry, system byłby nadużywany. Grupowo blokowaliby w ten sposób wrogów i niewygodne osoby. Podobna sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu w New World. Nie za bardzo.
2022.02.10 07:10:24
Ocena: 0
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45323494

Bitababa

31712
217
Eukill: Wiele osób zwraca mi na to uwagę, nie bez powodu. W końcu nasza narodowość wiadomo jaka jest, dodatkowo tworzone by były boty, które również by się tym zajmowały.

"Równie dobrze można by wybrać po kilku czołowych graczy z każdego świata, którzy oddelegowywani by byli na inne światy w celu wykonywania powyższych czynności. Czemu oddelegowani na inne światy? W celu uniknięcia korupcji."

Po głębszym zastanowieniu się ciężko o dobry pomysł, który nie miałby wad. Zastanawiałem się jeszcze o systemie śledzącym status gracza, który monitorowałby aktywność w wymiarze godzin ciągłej aktywności. W końcu normalny gracz nie gra 24/7, co robią aktualnie boty. Ale to chyba przerasta już administrację.
2022.02.10 10:02:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45323638

Opushiisa

24081
519
Na tematach, które zostały zamknięte ze względu na promowanie programów bocących, dalej są widoczne linki do tych programów, ja nie wiem czy da sie trwale usunąć taki teamt z listy, ale lepiej żeby nikogo one nie podpuszczały.
(Jeżeli ktoś mi zaznaczy że ten post to spam w temacie, bo nie wiem czy to błąd czy celowe, to go usunę)
2022.02.15 20:32:51
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45332887

Bitababa

31712
217
Nie da się wstawić na każdym expowisku moba, którego nie da się zaatakować? - Boty by się zwieszały. Mi już psycha siada, od tygodnia nie jestem w stanie wbić więcej niż 1 poziom dziennie przez boty, bo są na każdym expowisku. Co z Was za leniwe i tępe stworzenia, skoro nawet z gotowych pomysłów graczy korzystać nie chcecie.
Herosów szukać nie mogę bo boty latają, expić nie mogę bo boty latają, zarabiać też się nie da bo expowiska pod kasę i E2 są opanowane przez boty. Jak rozumiem mam stać w Ithan i czekać na kolejny sezon kuferków i loterie? Nowy gracz nie ma racji bytu, a wy chcecie przyciągać nowych graczy.
Edytowany 23:54:03 16.2.2022 przez Bitababa
2022.02.16 22:18:22
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45334358

Kinematograf

232118
396
Bitababa:
W takich warunkach można bić kolosy
2022.02.19 20:49:53
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45338559

Kapitan Hukos

13238
646
Bitababa:
Bardzo chciałbym wrócić do gry, do starego klimatu gry. Masz całkowitą rację, nic się nie da w tej grze obecnie zrobić...
Kinematograf:
na danego kolosa trzeba mieć odpowiedni poziom, który najpierw trzeba wbić. Przy botach trwa to o wiele wiele dłużej - odechciewa się grać.
2022.02.21 18:45:51
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45340704

Spaj

19420
299
Kinematograf:
Ty tak serio czy jak? Ja rozumiem że człowiek ma zdolność do adaptacji w każdej sytuacji i do sytuacji z botami może się przyzwyczaić i grać, ale to nie znaczy że POWINIEN. Powinność to powinna być tutaj do działania jedynie administracji i jakiekolwiek ruchy które przywróciły by choć odrobinę normalności. Gramy w tą grę po to by czerpać przyjemność nie po to aby expić postać na aplikacji w telefonie bo z założenia jest to gra przeglądarkowa w którą klikasz na kompie, a nie aplikacja na telefon do klikania co godzinę w mobka.
Gracz powinien mieć dostęp do każdej funkcji która została dla niego stworzona, a fakt ogrooomnej ilości botów ogranicza korzystanie z dobroci jakie sama gra daje, to nie tylko kolosy i questy.
2022.02.22 00:02:25
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45341283

Cperek

2444
34
Dzisiaj podczas rozgrywki, moja cierpliwość się skończyła. Jeżeli administracja jakimś cudem nie wie jak to wygląda, pozwolę przytoczyć swój przypadek. Gram głównie na Pandorze, właśnie osiągnąłem 160 poziom na jednej z postaci. Z myślą, że wreszcie odpocznę od botów zrobię questa na Zapomniany Las tam wreszcie nie będzie tej 'masakry', ku mojemu zaskoczeniu okazuję się że to najgorsze co na oczy zobaczyłem z 15 botów na 1 mapie chodzących wręcz wężykiem, to już jest przesada. Jak ale to jak administracja nie potrafi sobie z tym poradzić, a próbuje chociaż ? Czy jednak nie za bardzo, bo czerpie z tego 'jakieś' korzyści majątkowe. Samemu w tamtym momencie przyszło mi parę pomysłów może jakieś moby pułapki? które będą przyciągały boty (przecież sami możecie zdobyć kod źródłowy tego programu i znaleźć jego ograniczenia). Ok może boty są za mądre na to, to może częstsze uwierzytelnianie captcha? nie? to może dokładniejsze blokowanie kont z tego samego ip? Ok, program uruchamia się gdzieś na zewnętrznych serwerach to może w takim razie coś takiego przyglądając się botom, głównie siedzą mimo swojego poziomu na dużo mniej wymagający expowisku może większe ograniczenie poziomowe na zdobywanie (expa,przedmiotów) albo 'kille' czasowe za przebywanie zbyt długo na expowisku mając poziom powyżej danego przedziału. Przez tak długi czas na pewno mogliście coś wymyśleć. Jeden chłopaczek przewyższył waszą znajomość programowania, czy jak mówiłem wam to na rękę tylko macie normalnych graczy gdzieś?

Jest też jeszcze jedna opcja może przekonwertujcie grę na np. Steam'a ? S&F Games dało radę to i wy możecie, przecież powstała aplikacja Margonem Mini na telefon czyli jest opcja konwersji tego świata na inne platformy, a to myślę że duża lepsza korzyść finansowa niż trzymanie botów przy życiu, gra zgaduję szybko by wskoczyła na górę list popularności dzięki czemu może i by znalazła miejsce w zagranicznych sercach, gdzie poprzednie próby były raczej mizerne, gra przeglądarkowa nie staję się viralem tak łatwo jak platformowa

A i dodam boty nauczyły się bić graczy w pobliżu, wiecie co to znaczy na Pandorze?, ale zgaduję że na normalnych światach podobnie to wygląda, armia uzbrojona po zęby w legendach dużo ponad twój poziom atakująca cię w ułamku sekundy jak przejdziesz przez głupie drzwi i się spotkasz z takim oponentem
Edytowany 17:50:40 24.2.2022 przez Cperek
Edytowany 17:55:21 24.2.2022 przez Cperek
Edytowany 18:00:41 24.2.2022 przez Cperek
Edytowany 18:01:15 24.2.2022 przez Cperek
Edytowany 18:20:35 24.2.2022 przez Cperek
2022.02.24 17:49:30
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45344501

Starszy Kapral

31624
288
Cperek:
Myślę, że sama konieczność "połączenia" konta z numerem telefonu zdecydowanie by ograniczyła liczebność botów. Jeszcze można by było dołożyć weryfikację kodem sms co określoną ilość zalogowań. Sposobów jest wiele na walkę z botami i uważam, że dla chcącego nic trudnego, ale no właśnie, dla chcącego...
2022.02.25 21:19:14
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45345946

Bitababa

31712
217
Ta weryfikacja numerem telefonu to też takie mech. Fakt niby trzeba mieć trochę tych numerów telefonu ale co to za problem iść do żabki i kupić sobie starter za 5zł rejestrując się przy okazji. Garmory jako firma chyba nie ma dostępu do informacji o posiadaczu danego numeru telefonu, więc problem ten będzie tylko ograniczał a nie likwidował mulcenie/bocenie. Dalej podtrzymuję swoje poprzednie pomysły. Wprowadzenia na każdym expowisku 1 moba, którego nie da się bić. Oraz program śledzący czas aktywności gracza.
2022.02.27 23:33:33
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45348526

Layonell

16776
361
Cperek:
Z tym captcha to boty sobie radza lepiej niż gracze bo słyszałem że czasami ktoś missa strzeli (no 1 na 10000 ale jednak) a boty mają to gdzieś.

Rozwala mnie ta retoryka, zeby zglosić trzeba mieć dowody.

Przykład ode mnie:

Jest klan (ktorego nazwy nie moge podać bo bez dowodów zaraz bedzie że pomowienia). 99% graczy lata tam sobie wojownikami, z startowym outfitem na expowiskach z 10 lvl przewagi od rana do nocy. Latają czasami jeden za drugim losując nawet pojedyncze moby.
Zgłaszając ich dostaje odpowiedź że nie mam dowodów. Czyli mam biegać za 40 gościami przez cały dzień żeby ich zgłosić po czym oni zrobią nowe konta a ja jestem tyle czasu ile za nimi latałem w plecy.

tylko dziś biegając za karmem roznymi postkami mijałem jednego goscia ktory robił ciągle to samo ginął na czymś i sekunde później wracał. No to jest jakaś przesada.

Droga administracjo w czyjej gestii jest łapanie takich przypadków? Czy jeśli ktoś popełnia przestępstwo a policja jest w pobliżu czekają oni aż ktoś to zgłosi stojąc bezczynnie czy powinno zareagować? Przecież na blogu technicznym, na newsach Wasze posty dostają -10 w kilka sekund bo robicie wszystko byle nie zajmować się botami.
2022.02.28 03:17:45
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45348602

Cperek

2444
34
Dlatego też zachęcam my jako gracze jako społeczność pokażmy, że nadal tu jesteśmy, sposób na pewno istnieje na powstrzymanie tego dziadostwa. Co do numeru to kiedyś chyba były jakieś ograniczenia jeżeli nie zarejestrujemy na dowód osobisty ? ale tu mogę się mylić... Po prostu każdego gracza zachęcam do napisania postu tutaj lub też gdzieś jest osobny temat o samych botach niech wszędzie będzie tego pełno... Może ktoś to wreszcie zauważy i zlituję się nad nami , nie zawsze hajs jest najważniejszy i trzepanie eventami na prawo i lewo.

Jeszcze wrócę na chwilę co do mobów pułapek, zgadzam się to mniej więcej działa i to już można zauważyć przykładowo wczoraj były jakieś problemy i niektóre moby tkwiły w stanie walki, parę botów "raczej takich podstawowych" się na to łapało i stało z 5-6h przy nich jednak jest jeden taki klan na Pandorze na SK i parę ludzi używa tam bota tego z opcją ataku innych graczy jak tylko zbliżą się do gracza i niestety te boty nie reagowały na fake moby

I w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę taką możliwość, ci programiści czy programista od botów mogą zwykle zaktualizować program i wykluczyć te moby z obszaru atakowania
Edytowany 18:06:50 28.2.2022 przez Cperek
2022.02.28 18:03:56
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45349206

Layonell

16776
361
Cperek:
Wychodzi na to że ktoś kto gra w gre chwile > ktoś kto brał udział w tworzeniu gry.

lepiej zapobiegać niż leczyć, po co utrudniać aż tak z mobami. Wiem ze botow jest duzo i ludzie zgłaszają czasami tak o ale ja chce jednej odpowiedzi od administracji. Dlaczego az tyle dowodów chcą? chce zglosić klan botów to za kazdym mam w kolko latac? I to przez ile, szkoda mi czasu na takie cos.
2022.02.28 18:14:25
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45349224

Cperek

2444
34
Właśnie to całe unikanie tematu wręcz olewanie, wymagania co do zgłaszania też ogromne, to wszystko rodzi jakieś dziwne teorie spiskowe... Możemy chociaż szczerze usłyszeć co robicie w tym kierunku? tylko takiego co ma sens i tym razem zadziała...

Młody Bob: tez co do tego zgłaszania to uważam że to trudna sprawa patrząc na ilość botów mnożąc razy liczbę światów to odpowiadanie na zgłoszenia jest strasznie zajmujące czas (przynajmniej tak mi się wydaję) uważam że lepiej już gdyby zostali wydzieleni jacyś moderatorzy którzy osobiście kontrolowaliby expowiska...
Dobre 2h żeby przelecieć wszystkie expowiska na danym świecie i masz dobre 300 botów zbanowanych, a osobiście ja widzę cały czas te same nicki
Edytowany 18:54:04 28.2.2022 przez Cperek
2022.02.28 18:50:20
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45349294

Layonell

16776
361
Cperek:
Zajmujące czas? Widze 300 zgłoszen na panelu od X dni a moje jest sprawdzane tydzien.. Licząc nawet ze przesuwają się to średnio 30 zgłoszen dziennie. Wiec albo ktoś nie sprawdza, albo sprawdza przez chwile dziennie... Najprosciej dodać kogoś do pomocy albo dodać tych ludzi.. Serio sam szukając herosów widze typa co szuka karma/złodzieja w kółko.. loguje sie rano przed zajeciami biega, po zajeciach biega, w pracy w nocy wejde na chwile - biega.. ciagle biega. Nie odchodzi od komputera czy co robi... gdzie te czasy co admini sie brali za grupowe banowanie botów i mulciaków.. Czy znowu muszą wyjsc brudy na administracje zeby sie wzieli czy co..
2022.03.01 18:07:47
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45350191

Stoję Po Legende

317-18
216
Najlepiej jakbyście wprowadzili klienta z margonem niż na przeglądarce co by ułatwiło walkę z botami oraz zrobić żeby tylko 1 klient mógł być otwarty na komputerze co by zmniejszyło od razu boty mulciaki, tak samo wprowadzenie obowiązkowego logowania 2etapowego na tel co by spowodowało, że żeby grać musisz mieć nr tel co też by ograniczało w jakiś sposób mulciaki ale wy nic z tym nie robicie robicie jakieś ussles eventy i kuferki i jakieś pierdoły zamiast się skupić na wyprowadzeniu tej gry z dołka bo za nie długo się obudzicie i nikt nie będzie grał elo
2022.03.02 12:55:11
Ocena: 0
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45350904

Cperek

2444
34
Pozdrawiam serdecznie
https://ibb.co/fkF9kSd
I nie to nie był żaden heros

ps: oczywiście chodzi o graczy na mapie i samą mapkę
Edytowany 09:03:56 3.3.2022 przez Cperek
Edytowany 09:29:18 3.3.2022 przez Cperek
2022.03.03 09:02:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45351760

Layonell

16776
361
Cperek:
Zabawna też jest sytuacja gdzie boty szukające herosów blokują się na minionie X, i mimo ze jest 27327 screnow to no zero decyzji. Przeciez to juz jest tak oczywiste ze ktoś szuka herosa TYMI SAMYMI ścieżkami, BEZ ODCHODZENIA OD KONTA przez x dni...
2022.03.06 04:07:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45354542

Inoki

751
10
Halo a kiedy zapezpieczenia przed boterami bo to chyba głowny problem tej gry
2022.04.30 19:26:21
:: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45435100

Hekikoto

1501
9
grałem w 2011 z różnymi przerwami i ostatnio kilka miesięcy temu myślałem o powrocie. Jednak pierwsze o czym pomyślałem to sprawdzenie wątków z botami i informacji czy dalej nic z tym nikt nie ruszył. Ostatnio skończyłem zabawę po zgłoszeniu 14 botów i widzę że nic się nie zmieniło, czyli do gry wracać nie warto.
2022.05.09 01:45:19
:: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45443767

Żółw thaumiczny

315170
299
Ej ale wiecie, że temat od dawna nie jest jakkolwiek sprawdzany przez ADM bo wprowadzili 2FA i ogólnie on został wprowadzony w celu zapewnienia BEZPIECZEŃSTWA KONTA a nie gry od botów a wy już ponad rok podbijacie temat swoimi żalami o boty?XD
2022.05.09 01:48:54
Ocena: 1 :: Oceń wypowiedź:
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45443768
Początek strony Strona: [1] [2] [3]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Dyskusje techniczne > Zabezpieczenia gry - dyskusja

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0