Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Aktualności > Nowa Wioska Startowa!

[zamknięty] [Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1] [2]

Urfaello

325279
1491
To nie tak, że się czepiam ale z tego co wiem tancerze ostrzy powinni być szybcy jak wiatr, nie wolni. Pozdrawiam!
2018.07.19 11:26:41
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41526660

Floyd

17738
364
Założyłem nową postkę, pograłem i jakoś tak... No średnio mi się to wszystko podoba. Te wymuszone questy od początku. Może to się okazać pomocne, ale np. gracz z kilkuletnim stażem gry tego nie potrzebuje. A gra wymusza na nas wykonywanie tych questów (jeśli o czymś nie wiem to możcie mnie poprawić). No i ten socjalizm Bijemy 5 stworków i eq samo się robi z nagród za te questy Praktycznie zero pracy a same korzyści. A nowi gracze powinni raczej uczyć się, że w margonem nie ma nic za darmo, bo potem się przyzwyczają i będzie wysyp żebraków w Margonem.
Uh, zajechało Korwinizmami. No cóż, moje zdanie, można dyskutować
2018.07.22 21:55:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41548603

Xedos

51201
1203
Juupi, tylko ja cos czuje ze ludzie beda tworzyc masowo nowe postacie a pozniej je kasowac tylko po to zeby dostac darmowa szukajke na Domine? :F
2018.07.22 22:00:35
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41548625

KONTO USUNIĘTE

Floyd:
Gra zaczyna się gdzieś po 40 lvl'u dopiero, więc wystartowanie z 21 lvl nie jest imo takie złe.
Musimy wziąć pod uwagę, że dzisiejsi gracze są wygodni - nowy gracz nie będzie grał w zbyt wymagającą grę, która na dodatek nie prezentuje żadnej ciekawej rozgrywki - po prostu mu się nie chce (całkowicie to rozumiem) i pod tym względem early game w Margonem od dłuższego czasu był przestarzały.

Wciąż jednak nie sądzę, aby samouczek spełniał swoją rolę - gra przestaje nas prowadzić za rączkę po 21 poziomie i daje nam zaledwie drobne wskazówki odnośnie tego, aby wybrać się na mrówki. Od 21 do 40 wciąż jest nieco drogi, a po tak solidnej dawce expa (20 lvl w jakieś 30 minut) gracz może się mocno sparzyć, gdy okaże się, że nie będzie dawał sobie rady z mrówkami lub gdy zauważy, że questy nie dają już tak dużych ilości expa - tutaj liczę na reworki questów od Aliyi. Dodatkowo e2 są oblegane przez topowe klany - nowicjusz dostaje po raz kolejny mokrą ścierą po twarzy, bo nie dość, że jedna z głównych mechanik tej gry jest kompletnie nieatrakcyjna, to na dodatek nie będzie on miał do niej dostępu.

Myślenie o nowych graczach z perspektywy gracza z wieloletnim stażem jest błędem, ponieważ większość z nas gra w menogram od czasów, gdy 20 lvl wbijało się od tygodnia do nawet miesiąca czasu - wtedy nie było zbytniej konkurencji i poza MFO oraz Tibią nie było co grać za darmo + gry MMORPG były wtedy na topie. Niejako z przymusu więc graliśmy w Menogram, bo nie byliśmy w stanie znaleźć lepszych gier.

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że gracz z kilkuletnim stażem tego nie potrzebuje - jeżeli zakładasz nową postać, to mozolne zabijanie królików czy też szarych wilków jest jedną z rzeczy, która całkowicie zniechęca do rozpoczynania ponownej przygody. Kolejną z takich rzeczy jest chociażby quest na tp do Werbin i mam nadzieję, że coś w tym kierunku będzie robione, bo pokonywanie trzykrotnie trasy między Ithan a Werbin nie ma nic wspólnego z zabawnym gameplayem.

tldr; Samouczek jest spoko, ale jednocześnie bardzo zbędny - zamiast bawić się w nowe wioski, można było przeznaczyć ten czas na rozwinięcie rozgrywki. Jestem niemal przekonany, że nowe wprowadzenie nie przyniesie żadnego skutku, jeżeli myślimy o napływie świeżych graczy.
2018.07.22 23:02:50
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41549012

Floyd

17738
364
Zwiedzam Rowery

Gracz z wieloletnim stażem nie musi mozolnie zabijać królików ani szarych wilków. Hajs wysyła sobie z większej postki i leci. Wie też gdzie na czym najszybciej wbije lvl, więc ani exp ani pieniążki nie są żadnym ograniczeniem. Tylko te questy zawracają głowę.
Co do reszty to się zgadzam.
2018.07.22 23:37:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41549218

KONTO USUNIĘTE

Floyd:
Nie sądzę, abyś dał radę wbić 21 lvl szybciej bijąc moby niż ktoś kto poleci samouczkiem. Samouczek kończy się w jakieś 30min~. Za zrobienie jednego questa (składającego się z 3 mini-questów) u leśniczego skaczesz z 7 na 11 poziom. Dodatkowo z samouczka i tak dostajesz jakieś 60-70k na start (+masa tp, zwój dominy, torby), więc nawet nie musisz wysyłać kasy. Krótko mówiąc - nie opłaca się lecieć na samych mobach.

A więc jak mówiłem, wioska raczej zbędna, bo bez interesującej rozgrywki nie przyciągniesz nowej graczy, ale nie da się zaprzeczyć, iż znacząco przyspiesza to grę oraz że nawet doświadczonemu graczowi nie opłaca się wybierać na start innej drogi.
2018.07.23 00:00:41
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41549341

xmck

28728
196
Masakra co się tu od długiego czasu dzieje... Nowe skiny od maga pominąwszy wzwyż, nowe mapki i inne nowe rzeczy, które absolutnie nie wymagały zmiany i nikt nawet o to nie wnosił. Graczy przestano słuchać już dawno, a efekty tego widzimy, szkoda tylko że szanowna administracja brnie w swojej pewności dalej. Ktoś wyżej pisał, że to dobrze bo wioski były puste - hm, może zastanówmy się dlaczego? Ktoś pisał również, że nowi gracze nie dają sobie rady czy to w grze czy na pierwszych elitach - hmm, ciekawe dlaczego? Na pewno nie wpłynęła na to powszechna dostępność do milionów złota za nędzne pare złotych smsem. Pierwszy raz zalogowałem się w 2009 roku i przez wszystkie lata widziałem zmiany, aczkolwiek od pewnego, teraz już dłuższego czasu czynności szanowanej administracji zupełnie odbiegają od potrzeb gry. Jasne, Garmory jako firma musi zarobić, ale błagam, nie w taki sposób robiąc z gry pay2win. Doceniam wasze chęci i starania ale zwyczajnie efekty są złe, gre poddaje się stałemu uproszczeniu, tylko po co? Wiemy, że młodsze pokolenia nie są już tak skore do myślenia (czyt. Polish squad i inne cuda) jak my wówczas, ale róbcie to z szacunkiem dla tych, którzy byli przy was kiedy zaczynaliście i weźcie się porządnie za to w końcu, bo grupka ludzi którzy będą klaskać znajdzie się zawsze, pytanie czy szczerze.
2018.08.21 13:29:22
Ocena: -1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41742967

KONTO USUNIĘTE

Suleyman Han:
O ile także uważam, że p2w prędzej czy później zabije tę grę, o tyle sądzę też, że gadasz pan głupoty.
Złoto za SŁ jest BAAAAARDZO nieopłacalne i naprawdę tylko najbardziej przerysowany casual będzie w stanie wydać na to pieniądze. Rosnąca ilość złota nie bierze się z płatnych usług, ale chociażby ze stale rosnących cenowo lootów czy też coraz większych nagród z nowych questów - te zaczęły się już chociażby od wprowadzenia questa dotyczącego bezpieczeństwa oraz questów z administracją, gdzie gracz na bardzo niskim poziomie dostawał za free masę ph, złoto oraz błoga - później tego typu questów przybywało coraz więcej.

Swoją drogą mimo ciągle rosnącej ilości złota w grze, ceny unikatów i heroików nie wydają się rosnąć, a wręcz przeciwnie, obserwuję iż powoli one spadają - tutaj także sądzę, iż może to być spowodowane coraz to lepszymi nagrodami za questy w postaci przedmiotów unikatowych oraz heroicznych. I wcale tego nie krytykuję, sam nawet proponowałem kiedyś, że stare questy powinny dostać odświeżone nagrody, ale obawiam się, że w niedługim czasie może to nieco skomplikować życie naszej ukochanej firmie produkującej garnki przez konieczność wprowadzenia do gry zmian o nieco większej skali.

Grę poddaje się stałemu uproszczeniu nie tylko dla młodszych graczy, ale także dla starszych. Ludzie grają na wielu postaciach i przyznam, że robienie za każdym razem questa na TP do Werbin lub kiszenie się na przedziale 1-20 nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem, a już z całą pewnością nie mogę powiedzieć abym dobrze się bawił robiąc to. Margonem nie może stać w tyle, gdyż konkurencyjne tytuły oferują dużo ciekawszą i bardziej fun to play rozgrywkę. Ja wiem, że niektórzy mogą bardzo nostalgicznie wspominać bicie królików pod domkiem Makiny, ale tego typu forma zabawy dzisiaj nie dawałaby po prostu frajdy.

A jeżeli uznasz, że mówię tak, bo jestem newschoolem bądź casualem, to weź pod uwagę, iż jestem z tą grą jeszcze od czasów, gdy Wioska Ghuli była expowiskiem dla high-lvli, 20k było bardzo dużą kwotą, walki wyświetlały się w małym prostokątnym okienku i do gry rozważano wprowadzenie avatarów (chociaż z tym ostatnim nie jestem pewny, pamięć może płatać mi figle).

Z mojego punktu widzenia nowe wioski startowe nie są złe, chociaż w dalszym ciągu uważam, że tak szybkie ich wprowadzanie nie było potrzebne w obliczu całej masy innych rzeczy, które wymagają zmian imo priorytetowo.

Nie wiem o co chodziło z opustoszałymi wioskami i jaki był to problem, ale wiem, że questy tam były nieopłacalne - mankament wielu gier MMO w tym i Margonem, czyli zadania często zabierają dużo więcej czasu niż expienie i jednocześnie oferują dużo mniejszą nagrodę. Tak samo było z wioskami. Leciało się więc szybko na króliki/świersze, później szerszenie/żuki, kupowało się full 7 lvl eq, dalej jakieś wilki bądź inne moby i jazda do Torneg/Ithan, bo w Werbin i KH nie czekało na nowego gracza nic.

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o "skinach". Większość nowych outfitów wygląda imo naprawdę spoko - szkoda, że stare (autorskie, nie z rpgmakera) outy nie zostały udostępnione graczom za darmo (lub przynajmniej za złoto, jak już mowa o zbijaniu inflacji), ale sądzę, że Lordz odwala bardzo dobrą robotę.

Nowe mapki... Mi nie podoba się to, że niektóre z nich są na siłę komplikowane i dodawana jest masa niepotrzebnych zakrętów lub przeszkód (pewnie jest to zabezpieczenie przed pewną specyficzną kombinacją klawiszy). Myślę, że jest to jednak kwestia gustu.

@edit
beka że się tak rozpisałem iks de
___
Edytowany 03:56:33 24.8.2018 przez Zwiedzam Rowery
2018.08.24 03:53:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41758436

Dargalos

31714
266
Całkiem fajna ta nowa wioska startowa
2018.09.13 18:17:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41856546

Austyczny

317109
1343
Co najlepsze jest to że mapkę obok wioski startowej czy też dwie za samo wzięcie dialogu otrzymujemy doświadczenie
Edytowany 15:19:59 15.10.2018 przez Jestem na Rzeźbie
2018.10.15 15:18:46
Ocena: -1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:41984137
Początek strony Strona: [1] [2]

Temat zamknięty, nie można w nim pisać postów

Forum Margonem > Aktualności > Nowa Wioska Startowa!

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0