Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

  

Forum Margonem > Poradniki > ✚ Reputacja: Co nam daje, jak ją zdobywać

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1]

Dijon

3002120
7293
Zarządca Świata Prywatnego
Zgoda od Hessy.
Jeśli posiadacie wszelkie propozycje zmian, możecie śmiało je tutaj napisać. W zamian można otrzymać ode mnie plusa.

✚✚✚
Co to jest reputacja?

Posty napisane przez nas na forum podlegają ocenie innych graczy. https://i.imgur.com/95x6emC.png Oceny te są zapisywane przy poście oraz doliczają się na plus lub minus do reputacji gracza. Warto pamiętać, że reputacja nie jest wyznacznikiem inteligencji, a najwyżej obeznania gracza z forum, poważania pośród forumowiczów.

✚✚✚
+Plusy/minusy-

Im więcej uzbieramy plusów, tym nasza reputacja będzie się zwiększać. Plusy można zdobyć na różne sposoby, zależy to od działu w którym piszemy posty. Za 15 plusów post otrzymuje medal. Maksymalnie pod postem może być 50 ocen. https://i.imgur.com/2IBvJKL.png
Jeśli nasze posty będą łamać wszelkie regulaminy, będą pozbawione sensu bądź nie będą wnosić nic do tematu, to można liczyć się z otrzymaniem minusów przez które nasza reputacja będzie maleć. Maksymalnie można mieć -10 reputacji. http://vgy.me/HyI068.png

Każdy gracz z minimum 1 punktem reputacji codziennie może przydzielić od 1 do 5 ważnych głosów:
1 dla każdego
+1 za 100 lvl
+1 za 100 dni w grze
+1 za 100 reputacji
+1 za 100 postów
Po przekroczeniu limitu w dalszym ciągu oceniać można posty, jednak nie będzie miało to już wpływu na reputację autora postu.
W dodatku, jeżeli nie masz 200 pkt-ów reputacji, nie możesz oceniać postów w temacie, w którym sam się nie wypowiedziałeś.

Pamiętajmy jednak, że nie można również plusować i minusować za byle co! Wszelkie zakazy dot. reputacji i przydzielania jej znajdziecie w Taryfikatorze Kar, oraz w zasadach danego działu.
Ważniejsze zasady dot. reputacji:
♦ Taryfikator Kar,
- VI. 14. Pozytywne ocenianie tematów albo postów, które są niezgodne z Regulaminem.
- VI. 17. Wulgarne lub obraźliwe ocenianie postów.
♦ Pierwsza Pomoc,
- Zakładanie tematu o nazwie „+++”, „dam plusa” (...) jest zabronione!
- Bezwzględny zakaz pytań "w ile wbiję xx reputacji?", "ile czasu zajmie mi wbicie xx reputacji?" itp. Gracze zadający takie pytania będą odpowiednio karani.
♦ Rozmówki ogólne,
- Niezaliczone, pozytywne oceny postów łamiących zasady Forum nie są karane pod warunkiem, że same nie łamią jakichkolwiek zasad znajdujących się w Regulaminie/Taryfikatorze.
♦ Klany,
- Temat rekrutacyjny może otworzyć wyłącznie założyciel klanu. Jeżeli nie posiada on wystarczająco reputacji (+3 rep.), może wyznaczyć osobę ze swojego klanu do przeprowadzenie rekrutacji. (...)
- Nie wszczynaj kłótni! Zaliczają się do tego również posty i oceny typu "Nie polecam" lub "Założyciel to złodziej"! (...)
♦ Questy i solucje,
- Staraj się pomagać bezinteresownie graczom. Nie proś o plusy, bo dostaniesz knebla. Nie rozdawaj ich także za bzdurne posty, błędne, czy łamiące zasady danego działu/forum.
♦ Off-topic,
- Surowo zakazane są obelżywe, niesmaczne i poniżej ludzkiej godności komentarze, zarówno w postach, jak i ocenach.


✚✚✚
Co to jest replim?

Replim to ograniczenie zaliczanych +/- przy poście w danym dziale. https://i.imgur.com/rYIc6Fu.png
Przykładowo na powyższym screenie replim wynosi 15, więc nawet jeśli w tym dziale przy swoim poście otrzymamy 20 plusów zaliczy się z nich tylko 15. Zaliczone plusy poznamy po tym, że przed nickiem gracza jest symbol +. http://vgy.me/o11YPk.png

Replim dla poszczególnych działów wynosi:
Rozmówki ogólne - 15
Klany - 3
Konkursy, spotkania, rekrutacje ŚP - 5
Sala chwały - 15
Off-topic - 5
Karczma - 1
Aktualności - 3
Pierwsza pomoc - 10
Questy i solucje - 15
Profesje - 7
Poprawki i błędy w Margonem - 10
Dyskusje techniczne - 10
Reszta działów nie posiada ograniczeń replim.

✚✚✚
Współczynnik reputacji

Prosto tłumacząc, współczynnik reputacji, to stosunek posiadanej reputacji do napisanych postów uwzględniający też ilość zdobytych plusów. Wzór możesz znaleźć na swoim profilu najeżdżając na współczynnik reputacji. http://vgy.me/fdIvJY.png
Od współczynnika zależny jest kolor reputacji na forum.
poniżej 0 - czerwony
0 = neutralny
0.4 = lekko żółty
0.5 = trochę bardziej żółty
0.6 = jeszcze bardziej żółty
0.8 = żółty
1.0 = biały
1.661 = czysty biały
Do szybkiego obliczania współczynnika reputacji polecam skorzystać z kalkulatora: https://skalkuluj.pl/kalkulatory-margonem

✚✚✚
Co daje nam reputacja?

♦ Dzięki reputacji możemy pisać posty/zakładać tematy w odpowiednich działach, oceniać posty/tematy innych. Od 200 reputacji możemy nawet oceniać posty bez pisania w temacie żadnego posta!
♦ Reputacja pomoże nam dostać się na świat prywatny, zależnie ile reputacji jest w wymaganiach np. https://i.imgur.com/p62GCUH.png - każda rekrutacja na świat prywatny odbywa się w dziale "Konkursy, spotkania, rekrutacje ŚP",natomiast na dopiero powstałe rekrutacja odbywa się za Smocze Łuski w dziale Rozmówki ogólne.
♦ Czasami może również odbyć się rekrutacja na Moderatora Chatu, Moderatora Forum itp. Dodatnia reputacja może świadczyć o tym, że się nadajemy i możemy złożyć kandydaturę, a im więcej reputacji tym możemy mieć większe szanse na osiągnięcie celu!
♦ Dzięki napisanym postom i reputacji możemy również w konfiguracji ustawić tło na forum: https://gyazo.com/485e59d1c20737cd674acaf70b3fe605
♦ Jeżeli posiadamy 25 punktów reputacji możemy złożyć również założyć postać na świecie fabularnym Nerthus.

✚✚✚
Sposoby zdobywania reputacji w poszczególnych działach:

Aktualności
Dział służy do komentowania newsów z gry. Głównie w tym dziale plusy zbiera administracja, jednak za ciekawy komentarz, opinię bądź odpowiedź na pytanie zadane przez któregoś z graczy możesz otrzymać w tym dziale plusa.

Rozmówki ogólne
Szczególną uwagę w dziale przykuwa temat "O Margonem ogólnie + Blog Techniczny - kom.", to właśnie w nim szerokie grono graczy komentuje zmiany jakie zachodzą w grze i dyskutują na wiele aspektów dot. gry. Często wypowiada się tam administracja przez co można też przemycać jakieś propozycje rozwoju Margonem pod którymi inni gracze się podepną i wesprą Cię za pomocą plusów. Prócz tego jest też temat z ciekawymi ciekawostkami dla ciekawskich, tak więc jeżeli jakieś znasz - śmiało pisz. Reputację możesz także zdobyć wrzucając śmieszne przeróbki na "MargoMemy". Twój nick ma ciekawą historię, inspirowałeś się czymś przy jego wymyślaniu? Napisz o tym w temacie "Mój Nick w Margonem". A może masz pomysł, co można wprowadzić w Margonem? Od tego jest temat "Innowacje - Wasze pomysły". W RO powstaje wiele tematów w których możesz się wypowiedzieć i o ile twoje zdanie ma jakiś sens, to bezproblemowo zarobisz plusy.

Publicystyka
Tutaj nie musimy posiadać wiedzy o grze, ani żadnego refleksu, szybkości. Tutaj potrzebny nam jest talent. Od pixelartów do mapmakerstwa i przez kącik poetycki. Możemy również założyć swój temat, w którym będziemy pisali opowieści, wiersze, wstawiali swoje fotografie, prace graficzne itd.

Klany
Czasami za założenie tematu rekrutacji lub złożenie ładnego podania możemy otrzymać plusa. Jeśli posiadamy talent graficzny możemy również dostać + za stworzenie grafiki klanowej w temacie przybitym "Dla osób szukających grafika". Gracze z głową do wymyślania nazw klanów mogą szukać plusów w temacie "Nazwa dla klanu - pomysły na zlecenie!".

Konkursy, spotkania, rekrutacje ŚP
Jeśli jesteśmy pomysłowi lub przy groszu możemy zorganizować event. Jeśli temat będzie pomysłowy, kreatywny itd. lub nagrody będą w miarę oczekiwań graczy możemy otrzymać parę plusików . Możemy również dostać plusy przy rekrutacjach na światy prywatne składając dobre podanie bądź gdy jesteśmy zarządcą ŚP i założymy rekrutację na pewno niejeden medal nam wpadnie.

Sala chwały
W tym dziale możemy się pochwalić zdobytym przez nas osiągnięciem takim jak wbicie dużego poziomu bądź zdobycie legendy. Jeśli dorobiłeś się czegoś nadzwyczajnego np. wygranej łaźni, dobrego ekwipunku, muzeum w swoim depozycie, to śmiało możesz pochwalić się tym w odpowiednim temacie w dziale. Zrobiłeś dobry interes i nieźle zarobiłeś? "Wasze najlepsze transakcje" to temat właśnie dla Ciebie. Społeczność Margonem stworzyła też swoją księgę rekordów, możesz śmiało spróbować pobić któryś z nich i poinformować o tym resztę graczy, która na pewno Ci pogratuluje w plusach.


Off-topic
Dział mało powiązany z grą. Znajduje się tam temat "Wszyscy Pomagają Wszystkim" podobnie jak w Pierwszej Pomocy, lecz tutaj gracze pytają się o rzeczy zupełnie niezwiązane z grą. W dziale znajdziemy również tematy poświęcone konkretnym zagadnieniom, jeśli tylko czujemy się na siłach do rozmowy na temat siłowni, seriali, innych gier itp. możemy śmiało się tam wypowiadać przy okazji zgarniając plusy o ile nie piszemy jakichś bzdur. Dużo innych tematów jest też tworzonych przez społeczność piszącą posty jedynie w tym dziale, nie radzimy się tam zapuszczać gdyż można zgarnąć niepotrzebne minusy za samo bycie "newfagiem".

Pierwsza pomoc
W tym dziale często proszą o pomoc gracze nowi i potrzebujący. Zazwyczaj zakładają tematy, w których czekają na odpowiedź od gracza lub piszą w przybitym temacie (WPW) Wszyscy Pomagają Wszystkim. Chodzi w tym o to, że ktoś się o coś pyta, gracze czyli np.Ty odpowiadasz i czasami za to możesz zdobyć plusika, lecz często ktoś może być szybszy gdyż zdarza się tak, że ktoś odpowie już po paru sekundach. Najlepszym sposobem jest jeśli posiadamy w miarę szybki internet odświeżanie co parę sekund tematu, a w innych kartach posiadanie najpotrzebniejszych tematów, które nam pomogą w pomaganiu innym .

Poradniki
W tym dziale możemy pomagać uzupełniać istniejące już poradniki, np. jeśli posiadamy brakujące ID (numerki) przedmiotu wystarczy, że podamy je w przykładowo temacie Dane o Herosach i Tytanach i zapewne otrzymamy nagrodę +. Lub możemy założyć swój poradnik ale tutaj musimy posiadać już w miarę dużą wiedzę o Margonem. Dział jest powiązany z Pierwszą pomocą. Możemy napisać swój poradnik w dziale Pierwszej Pomocy za zgodą MF Poradników czyli Hessy. Jeśli temat będzie dobrze zrobiony, wszystko będzie uzupełnione itd. zostanie on (jeśli MF za takowy go uzna) przeniesiony do Poradników i dzięki temu gracze będą z niego korzystali, więc czasem za trud możemy otrzymać nagrodę w formie +.

Profesje
W dziale znajdują się tematy dot. pomocy przy ekwipunku bądź umiejętnościach dla każdej profesji. Jeśli tylko znamy się na danej profesji możemy śmiało pomagać innym graczom za co oni mogą obdarować nas plusikiem.

Questy i solucje
Najczęściej + możemy zdobyć pomagając tak samo jak WPW jeśli jest aktualnie event. Pomagamy tam w evenotwym przybitym temacie, wstawiamy brakujące numerki z loterii, herosów, questów itd, piszemy swoje opisy questów w postach. Możemy również dostać + za wstawienie brakujących numerków z questa, napisanie brakującego questa itd. w temacie ABC Questów.

Poprawki i błędy w Margonem oraz Dyskusje techniczne
Średni sposób na zdobycie reputacji. W pierwszym dziale (poprawki) gracze często opisują, że w grze zobaczyli jakiś błąd. Często dzieje się tak , że błędem to nie jest, więc możemy graczowi opisać po prostu co u niego jest nie tak, co to jest itd. i możliwe, że gracz podziękuje. W dyskusji jest tak samo lecz tutaj odpowiadamy o mechanice, łaźni, Margonem mini, interface itd.

Dodatki do gry
Dział głownie dla dodatkopisarzy lub zwykłych graczy, którzy proszą o pomoc w dodatku lub jego napisaniu. Jeśli posiadamy jakiekolwiek zdolności w pisaniu skryptów, dodatków itd. możemy pomagać w przybitych działach graczom, którzy tego potrzebują i najczęściej za to dostaniemy plusa.

✚✚✚

Na sam koniec nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam szybszego i przyjemniejszego zdobywania reputacji!


Edytowany 13:34:14 19.11.2020 przez Dijon
2017.04.25 20:45:32
Ocena: 5
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:38922400

Wiadomość systemowa

Temat został przeniesiony z Pierwsza pomoc do Poradniki i inne pomoce przez moderatora: Hessa.
2017.04.25 20:48:57 ID:38922440

gaara

323252
3581
Można by zmienić z +1 głos za 100 reputacji na co 50 reputacji +1 głos
2021.04.21 20:12:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44882880

Żółw thaumiczny

315177
306
gaara:
Temat opisuje jak ona działa, nie propozycje zmian
2021.04.21 22:00:01
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44883178

Bongo-S

340267
834
gaara:
Taką propozycję możesz napisać w "Dyskusje Techniczne".
2021.04.23 08:13:41
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:44885781

Ojtam

86209
765
Dijon:
Witam, przeczytałem wszystko 2 razy ale nie mogę znaleźć odpowiedzi...
Po jakim czasie mogę dać plusa/ minusa tej samej osobie żeby zaliczyło?
2022.07.25 09:07:57
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:45542664
Początek strony Strona: [1]

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Poradniki > ✚ Reputacja: Co nam daje, jak ją zdobywać

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.


* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0