Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Karczma > Karczma - dyskusje o regulaminie

[zamknięty] [Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1] [2] [3] [4] [5]

Neelly

3093638
1808
Karczma jest połączeniem najgorszych cech Unii i Syberii forumowej. Spadają tam tematy i nikt tam nie zagląda.

To jedno z wielu określeń Karczmy... są i inne, nie będę cytować, bo się nie godzi.

Otwieram temat do dyskusji na poniższe zagadnienia:
Czym jest Karczma i dlaczego?
Co można zrobić, aby była działem, do którego chętniej się zagląda?

Nie masz nic do powiedzenia - nie pisz. Za spam, jak i posty nic nie wnoszące do tematu będą kneble.
Proszę pamiętać o przestrzeganiu regulaminów i zasad.
2016.05.08 12:20:44
cytuj | ID:35845843

Magiczny Buziol

228545
13629
Neelly:
w karczmie mozna sie piwerka napic jak ma sie +18

a tak szczerze to karczma to takie cos gdzie mozna uciec od off-topica
szczerze :V
2016.05.08 12:23:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35845873

KONTO USUNIĘTE

Neelly:
Jak dla mnie nie da się nic zrobić bo ludzie najzwyczajniej w świecie stąd wyszli. Kiedyś, kiedy był to dział do spamu, luźnych i niepoważnych rozmówek to dział tętnił życiem, było pełno gier forumowych, zabaw, tematów do rozmówek, ale w pewnym momencie dzięki wspaniałej Lawenie liczba tematów uległa zdziesiątkowaniu, tak samo jak liczba ludzi, bo nikt nie chciał pisać w dziale, gdzie był swego czasu większy rygor, niż w OT. Potem wcale nie było lepiej, Karczma umarła śmiercią naturalną.

Po prostu kiedyś było więcej ludzi na tym forum zainteresowanych tematyką niezwiązaną z grą, bo najwidoczniej pierwsi zauważyli, że szkoda tej grze poświęcać więcej uwagi, więc zaczęli pisać w OT, aż dział się tak rozrósł, że potrzebował podzielenia, i oto powstała Karczma, która także obfitowała w przeróżne tematy. A teraz po prostu ludzie wyszli z tego forum do prawdziwego świata. I tyle.
2016.05.08 12:38:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35846019

KONTO USUNIĘTE

Neelly:
Karczma to dział, gdzie można prowadzić luźne rozmówki, gry forumowe itp. chociaż to chyba oczywiste. Nie wywalałbym tu wszystkiego co związane jest z Margonem, powinien to być taki off-topic na luźniejszych zasadach.
Przede wszystkim wywaliłbym te tagi, moim zdaniem tylko odstraszają graczy.
2016.05.08 13:08:28
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35846438

Ahnlarin

262650
4119
Neelly:
Ja uważam, że Karczma powinna być działem gdzie można na spokojnie porozmawiać itd. Ale jak to w Karczmie też są jakieś limity i ograniczenia, więc uważam, że powinna być możliwość minusowania graczy. Dlaczego? Spam w Karczmie z niczym się nie wiąże, jest tutaj swego typu wylęgarnia trolli. Każdy - ja, czy ktoś inny może sobie tutaj spamować do woli, bez obaw o zminusowanie.
Przykład gracza Bon Voyage. Założył temat, który nic nie wnosi. I co? Dostanie ostrzegawczego knebla i na tym koniec. Gdyby 3 czy 5 razy został zminusowany i dodatkowo dostałby surowego knebla, sądzę, że nie zrobił by tego znowu bo straciłby jakąś tam sumę reputacji.
Uważam również, że ciekawym pomysłem byłoby założenie Miasteczka przez administrację, pokazałoby to graczom, że Karczma wcale nie jest taka o jakiej się mówi, ale bardzo ciekawym miejscem gdzie można się wyluzować.
Edytowany 13:11:48 8.5.2016 przez Dracuś
2016.05.08 13:10:34
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35846469

Zdzislawek ch

2101460
15820
Dracuś:
Sugerowanie, że kogoś obchodzi reputacja.

@edit
Dlaczego tu nikt nie pisze?
Odpowiedź:
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=186257

Karczma, dział, który powinien być największym luzem ma bardziej ostry regulamin od np. RO.
Edytowany 13:25:17 8.5.2016 przez Zdzislawek ch
2016.05.08 13:19:20
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35846563

KONTO USUNIĘTE

Dracuś:
XDDDD

Nie ma to jak wypowiadanie się na tematy, o których nie ma się kompletnie pojęcia.

Tutaj można zakładać tematy całkiem luźne, typu "pochwal się", gry forumowe i niepoważne rozmówki.

Nie złamałem żadnej zasady zakładania tematów, napisałem krótką anegdotkę o rybkach, która pokazuje, że czasami może i warto wczuć się w rolę zwierząt, ponieważ można się od nich wiele nauczyć. To prawda- rybki w akwarium nie mają się czym martwić, ale w takim groźnym oceanie, pełnym rekinów, trylobitów, płaszczek i innych, groźnych drapieżników?

Sugerowanie, że założenie miasteczka coś zmieni.

Założy się miasteczko. I kto będzie w nie grał? Tutaj nawet najlepsze miasteczka, które założyłby Baldur, Asghan albo kto inny i tak upadną po paru dniach, bo po prostu nie ma kto tutaj w nie grać, bo ludzi nie ma, kiedyś miasteczka o głupich surykatkach trwały tygodniami, a takie DT latami, nie ma ich tylko dlatego, że nie ma ludzi do grania.

Nie pisałeś nigdy w Karczmie, tylko zacząłeś, gdy wywalili Twoje tematy do farmienia reputacji, ale robisz z siebie wielce obytego. Wracaj grać w Margo albo usuń konto, nowokolego.
2016.05.08 13:26:18
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35846631

KONTO USUNIĘTE

Zdzislawek ch:
A propos reputacji, kara w postaci -7 repa jest bezsensowna. Co to jest 93 reputacji w porównaniu z 100? Co innego, kiedy ktoś ma 0 repa, a potem -7, jest przez to o wiele gorzej postrzegana. Kara w postaci -10% repa moim zdaniem byłaby ok. (nie mniej niż powiedzmy -3)
Chyba nikt nie jest na tyle głupi, by mając 1000 reputacji założyć zły temat w karczmie
2016.05.08 13:29:20
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35846679

Neelly

3093638
1808
Zdzislawek ch napisał(a):
Karczma, dział, który powinien być największym luzem ma bardziej ostry regulamin od np. RO.

Co tu jest ostrzejszego? Pokaż, a coś z tym zrobimy.

Jeśli chodzi o pisanie w złym dziale, to kara dawno temu uległa zmianie:
VI. FORUM
Blokada forum do 3 dni
1. Dublowanie tematów.
2. Temat w złym dziale.
3. „Wyścigi” w zakładaniu kontynuacji tematów, w których zbliża się limit postów.
4. Zakładanie tematów celem podniesienia sobie reputacji – odjęcie zdobytej w temacie reputacji i kara knebla.
5. Handel przedmiotami z gry na forum. – knebel + zamknięcie tematu.
6. Łamanie zasad tematów i działów.
7. Spam.
8. Trollowanie na forum - każda następna kara 2 razy dłuższa od poprzedniej, brak górnego limitu.
9. Udostępnianie linków wulgarnych lub nieodpowiednich na forum (YouTube, ask, tagi na Tinypicu, itp).

Dodatkowo jeszcze wcześniej wyluzowałam tę karę:
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=186257&ps=0#post31795972

Tagi - otrzymałam je w spadku. Nikt nie narzuca, że mają być.
Edytowany 15:44:01 8.5.2016 przez Neelly
2016.05.08 15:41:59
cytuj | ID:35847824

KONTO USUNIĘTE

Moim zdaniem ta cała Neelly psuje ten dział. Gdzie Lawena

Przywróćcie jakiegoś luźnego moda, a nie jakieś głupie kary dla dzieci
Edytowany 15:47:28 8.5.2016 przez Deadly Rabbit
2016.05.08 15:46:56
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35847878

Konstanty Zajcew

130301
5443
Bon Voyage:
że nie ma ludzi do grania - ludzie do grania są, tylko nie ma na tyle dobrych pomysłów, by ich zatrzymać na dłuższy czas. Choć po części muszę się zgodzić; nawet dwa lata temu było mniej leniwie, niż jest teraz. Taki ja zakładałem w praktycznie każdym miasteczku kartę, a teraz? Teraz wolę pisać na pbfach, o których wiem, że nie zniknął za dwa tygodnie i będę stratny o jedną postać, którą chciałem w jakiś sposób wykreować.
Deadly Rabbit:
Neelly psuje? Przecież ona daje pyszne knedelki, proszę ją o nic nie oskarżać. Umówiła się ze mną na herbatkę, więc jest spoko!
A co do tematów - karczma ostatnimi czasy żyła, bo był Hydepark. Tam ludzie pisali, bo nie mieli innego, bliźniaczego tematu. Teraz powstały Janki i Marki w OT, to sens rozmów w Karczmie spadł do zera.
2016.05.08 20:03:24
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35850566

Neelly

3093638
1808
Deadly Rabbit:
W jaki sposób psuję? Proszę o szczegółową wypowiedź z uzasadnieniem, a nie jakieś dziecinne pomówienia.
2016.05.08 20:36:47
cytuj | ID:35850840

Jatutylkospamie

106258
14525
Limenhu:
Knedelki chyba nie Neelly wymyśliła. To chyba właśnie była Lawcia (ale pewnie nie jestem).

Dracuś:
https://www.youtube.com/watch?v=t9tCq54Q1mw
Naprawdę?

Uno- ten dział z założenia był od takich tematów. Durnych, bezsensownych. Oczywiście były też gry czy miasteczka. I tam zasady były dość egzekwowane (do póki mg się nie zdenerwował).
Duo- Miasteczko przez administracje? Jeśli taki Baldur nie dał rady to naprawdę sensu nie widzę. Miaseczko to co innego niż gra. Dodatkowo rzuciło by się na to masa 12-13 latków (a byliby nie do opanowania).

Neelly:
Karczma jest lekko anarchistycznym wysypiskiem durnych tematów i dyskusji. Tak przynajmniej miała być?
A ratowanie karczmy to po mojemu bezsens. Niech dogorywa.

Edii: LiterUwka.
Edytowany 20:37:46 8.5.2016 przez Jatutylkospamie
2016.05.08 20:36:50
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35850842

Neelly

3093638
1808
Jatutylkospamie:
Po co ratować Karczmę? Ona ciągle dogorywuje, odkąd się tutaj pojawiłam.

Przemyśleń ciąg dalszy.
Czym jest karczma? Wg Wikipedii:
"Karczma (gospoda, zajazd; dawniej też: austeria, arenda, harenda, oberża) – budynek pełniący funkcje wyszynku, miejsca spotkań i zabaw miejscowej ludności oraz domu zajezdnego przeznaczonego dla podróżnych."

No właśnie... (pogrubiłam sedno). Dla wszystkich, co nie znaczy, że wszystko wolno. Czego nie wolno? Tego, co obejmuje regulamin forum.
Trolle są tolerowane, mają prawo tu być, gdzie indziej nikt ich nie chce. Troll to nie ten sam co spamer, przynajmniej ja tak rozumiem.
2016.05.08 20:45:08
cytuj | ID:35850944

Jatutylkospamie

106258
14525
Neelly:
No ja sensu ratowania karczmy nie widzę.

Odnosząc się do dalszej części wypowiedzi. Karczma miała być odciążeniem off-topa. Off-top miał być poważniejszy, a karczma działem do śmieszkowania.

No właśnie. Dobry troll to coś co jest pożądane. Potrafi on "wkręcić" naprawdę dużo ludzi.
A marny troll myśli że jak napisze coś durnego to jest fajny.
2016.05.08 20:58:35
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851085

KONTO USUNIĘTE

Deadly Rabbit:
Tak chcesz Laweny, a gdybyś o Lawenie powiedział to, co o Neelly, to by Ci dała przynajmniej tygodniowy odpoczynek od forum.
Neelly:
Skasuj tematy rozmówkowe w OT to i Karczma nabierze trochę życiaXD I tak nie rozumiem ludzi, sam chciałem w OT na początku, ale wskutek ich utworzenia powstała jeszcze większa sieć kablowania i dram, często wiele spraw nierozstrzygniętych, bo nikt nawet tam nie zagląda, tutaj przynajmniej było trzymanie krótko i nie trzeba było na nikogo donosić, bo każdy post był czytany przez moderatora.
2016.05.08 21:11:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851238

Neelly

3093638
1808
Jatutylkospamie:
To jej nie ratujmy, bo i tak nikomu na niej nie zależy.
Ale nadal będzie, taka dogorywająca, tęskniąca i wyczekująca tych wspaniałych trolli, którym być może się o niej kiedyś przypomni. Będzie czekać z otwartymi ramionami - wrotami, jak niegdyś ojciec na syna marnotrawnego.
Edytowany 21:13:34 8.5.2016 przez Neelly
2016.05.08 21:11:04
cytuj | ID:35851241

Jatutylkospamie

106258
14525
Neelly:
Wszystkie trolle wróciły do Off-topa.

Bon Voyage:
Ej, ja czasy Laweny wspominam dość lajtowo. Łapałem mniej knebli niż wtedy kiedy siedziałem w "tej" karczmie.
Do dziś pamiętam jak założyłem bractwo spamerów, zaspamowaliśmy inny temat, wszyscy dostali kneble tylko nie ja. Normalnie mnie się podstawówka przypomniała.

Aczkolwiek moim zdaniem nie ma sensu ratowania. Można niby przenieść rozmówki do tego działu. Ale jaki ma to sens? Karczma samodzielnie się nie utrzymuje, więc prawem dżungli ginie.
"Lajf is brutal"
2016.05.08 21:56:55
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851760

KONTO USUNIĘTE

Bon Voyage:
right
laweta nie miała poczucia humoru
tylko poczucie obowiązku dawania knebli porządnym obywatelom, którzy niczym nie zawinili (jak ja czy ty)

neelly jest dużo lepsza, szkoda tylko że trafiła tu jako jednoosobowy oddział medyczny z zadaniem reanimacji człowieka z obciętą głową.

karczma umarła śmiercią naturalną, smutne lecz prawdziwe. Większa część siedziała tutaj, bo siedzieli tu inni, których dobrze znali. Potem ktoś ogarnął, że jest cos takiego jak skype i nawet jak odejdzie to w/e i tak ci ktorych zna nie "znikną", a potem poszła reakcja łańcuchowa. Ci ktorzy tworzyli karczme oryginalnie, wznosili ją, obracali w ruinę i wznosili ponownie (nie będę mówił kto bo jestem skromny, ale ja) ewentualnie zaczeli odchodzic albo przenosic sie do ot albo grac w lole doty i inne rzeczy co pochlanialo za duzo czasu, albo zaczeli miec cos poważnego do roboty (studia praca etc), wiekszosc sie zwyczajnie znudziła

nic sie tu nie da zrobić, chyba, że zburzyć dział kompletnie razem z całą jego historią i wszystkim co w nim było i postawic na nowo, mając nadzieje, że nowa grupa to odkryje, i tak jak na początku karczmy-OT, naturalnie stworzy swoje własne środowisko. Innej nadziei tu nie widzę. Może jeśli OT przypadkowo umrze w międzyczasie, albo neelly zadziala swoim urokiem i jakims cudem sciagnie tutaj 40 nowych osob z ktorych chociaz 10 sie bedzie chcialo raz na jakis czas pisac, inaczej tego nie widze, nie wiem, tu jest potrzebna jakaś wielka kampania reklamowa.
2016.05.08 22:47:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35852149

KONTO USUNIĘTE

Jatutylkospamie:
Bon Voyage:
2 lata w karczmie i nawet knebla nie dostałem. Jedynie od tego lamusa Nomirka i tyle w temacie było zazwyczaj (nawet mnie nie lubił, ale mniejsza ). A z Neelly to jest tak, że przez nią Karczma umiera bo nie ma takiego luzu jaki był przy Nomirku czy Lawenie. Ciągle jakieś kary i upomnienia?

Jeśli wpadną Wam 3 knedelki w ciągu miesiąca, idziecie na 3-dniową terapię oczyszczania żołądka. W przypadku recydywy będzie to już tygodniowy wyjazd do sanatorium.

Już tym zdaniem straciła u mnie szacunek. Karczma ma być luźna, a nie jakaś słodka, mniamnuśna. To nie przedszkole tylko karczma. Tutaj się ludzie kłócą, piszą o wszystkim możliwym i jednocześnie nie boją się wolności słowa.

Taki mod jak Neelly nadaje się do RO albo do Publicystki jak w głowie jej takie wierszyki.
2016.05.08 22:49:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35852164

KONTO USUNIĘTE

Deadly Rabbit:
a racja, nomirek byl tu jeszcze kek

2 lata w karczmie lol
2 lata
bby ja tu siedze od poczatku i powiadam: lawena bywala spoko, ale nie robila dla karczmy absolutnie nic poza typowym moderowaniem, tzn kneble i usuwanie tematow, to, ze neelly sie angażuje to nic złego, i to nie jej wina ze karczma jest martwa, przyszła tu na ostatnie wydechy konającego starca.

a, ale to prawda ze rygor jest wiekszy, znaczy ogolnie na forum. Jak karczma sie zaczynala mielismy dosyc duzo tematow ktore dzisiaj kazdy moderator na forum skasowalby nawet nie zagladajac do srodka, tylko po nazwie.

jeden z najpopularniejszych tematow wczesnej karczmy, na przykład.
Edytowany 22:55:26 8.5.2016 przez asghan
2016.05.08 22:52:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35852186

KONTO USUNIĘTE

Deadly Rabbit:
przecież 2 lata temu to Laweny już dawno tu nie było. Najlepiej się wspomina czasy, których się nie przeżyło. Neelly straciła u Ciebie szacunek przez taki mało ważny akcent? Ja to czytałem, bo sam z premedytacją sobie załatwiałem knebelki pisząc totalnie głupie rzeczy, a ona mimo że to widziała i była świadoma mojego ubawu to jednak grała fair. Za czasów Laweny nie było wolności słowa, mój drogi, jak tylko była jakaś kłótnia to chętnie szykowała kneble. Jak na moje to poodwracała drogowskazy i swego czasu Karczma była przeznaczona do poważniejszych tematów, a OT do niepoważnych rozmówek. Potem wrócił do niej jej naturalny porządek, bo do Karczmy zawitała Neelly, niestety jak powiedział asghan, zastała ją w stanie agonii. O OT szkoda gadać, nawet jeśli po 2 latach odzyskało wolność, to też umiera.
asghan:
Zgadzam się.
2016.05.09 00:28:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35852658

KONTO USUNIĘTE

Bon Voyage:
asghan:
Gratuluje spostrzegawczości tylko, że to jest moje nowe konto kociaki. Na moim starym koncie mijałoby już spokojnie 7 lat stażu Pamiętam, że odszedłem z karczmy bo przestałem grać w Margo, a jak wróciłem to już nie było tego co wcześniej i to wszystko olałem nie widząc sensu. Potem na tym koncie brałem udział tylko w gierkach.

Oczywiście ludzka głupota czasami nie zna granic. Człowiek nie potrafi, albo przynajmniej nie chce się domyślić niektórych faktów. Zdarza się u licznych.
2016.05.09 12:49:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35853634

Sentinus

104701
971
Karczma to zawsze była bardziej społeczność niż dział na forum sam w sobie - kilkadziesiąt osób, które się znały, bawiły i gadały ze sobą - to była Karczma, nie miasteczka czy jakieś inne konkretne tematy. Ot, "internetowe podwórko", na którym się bawiliśmy jako dzieciaki. No właśnie - to też jest istotne - dzieciaki. Ten dział był tworzony głównie przez osoby z pogranicza podstawówki i gimnazjum, a ci ludzie są już w większości dorośli, pokończyli szkoły średnie i mają lepsze zajęcia niż siedzenie tutaj. Żeby ten dział ożył, musiałaby się tutaj stworzyć jakaś nowa społeczność, a na to nikt odgórnie nie ma wpływu.
2016.05.09 14:39:14
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35854253

Kefrusia

2823066
24301
Jeśli ten dział ma być luźny, to powinno się usunąć tą głupią zasadę, że jeśli ktoś nie używa wielkich liter, to temat leci do kosza.
Aki jakiś czas temu założył temat o kawie, który został zamknięty, bo nazwa była z małej litery...
Edytowany 15:00:11 9.5.2016 przez Kefrusia
2016.05.09 14:56:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35854413

KONTO USUNIĘTE

Deadly Rabbit:
Żeby móc domyślić się niektórych faktów, trzeba najpierw kojarzyć inne, które chyba Tobie nie są znajome, skoro piszesz takie herezje :--)
2016.05.09 15:31:38
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35854781

KONTO USUNIĘTE

Deadly Rabbit:
mate, ale my cytujemy prosto z ciebie:
"2 lata w karczmie i nawet knebla nie dostałem", działamy na podstawie implikacji, że jesteś tu od dwóch lat, którą sam, dobrowolnie, nam narzuciłeś.
Kefrusia:
co? jest taka zasada? lol
Sentinus:
ye, wlasnie o tym mowie, tu trzeba wszystko zburzyć, spalić do dna, przekopać glebę i jakimś cudem ściągnąć nowych osadników, innej rady nie ma.
2016.05.09 16:49:01
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35855570

Zdzislawek ch

2101460
15820
Neelly napisał(a):
Czym jest karczma? Wg Wikipedii... No właśnie... (pogrubiłam sedno). Dla wszystkich, co nie znaczy, że wszystko wolno. Czego nie wolno? Tego, co obejmuje regulamin forum.

Ale ty teraz porównujesz normalną fizyczną karczmę jako budynek do działu na forum. Nazwa tego działu to tylko metafora.

btw. knedelki są strasznie infantylne.
2016.05.10 13:55:03
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35861234

Zjadacz Grzechów

316470
1965
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=472774&ps=0#post35852804
Taka nie powinna być. Temat nawet nie ma żadnych zasad...
2016.05.10 14:58:41
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35861562

Neelly

3093638
1808
ZjadaczGrzechow:
No weź... to luźny temat. Jeśli Ci nie odpowiada, to omijaj.
Nie wszystko wszystkim musi się podobać, każdy jest indywidualny i ma prawo do swoich upodobań, nie ma być "masówki".
Ty zaś możesz utworzyć coś sam z siebie, coś bardzo interesującego, co przyciągnie innych zamiast krytykować temat, w którym inni się bawią.

Zdzislawek ch:
Daj spokój, czepiasz się. Przecież dobrze wiem, że tu jest forum, że nazwa to metafora. Z czymś ona się kojarzyć ma, a z czym? Z niczym innym, jak z miejscem luźnych spotkań i zabaw forumowiczów.
Chciałabym, aby tak było.
"Knedelki" jak myślisz, dla kogo były? Dla początkujących i takich z brakiem kultury, aby nie tracili tyle repa. To umożliwiało łagodzenie kar. Myślę od dłuższego czasu od odejścia od tego. Będzie "złamanie prawa" = będzie regulaminowa kara.

Kefrusia
Wiesz... myślę o tym. Tyle, że niektórych pisanie tytułu z małej litery razi w oczy. Nie wiem co o tym sądzić, gdyż słabe ortograficznie osoby mogą utrwalać sobie złą pisownię, a co za tym idzie, forum pozbędzie się aspektu kształtującego poprawność polszczyzny. Nie chcemy być Polakami kaleczącymi swój język, prawda?
Przypominam sobie jeden temat, błędnie bardzo napisany, ale założyciel wytłumaczył w pierwszym poście, że to celowe, więc szanując kreatywność pozwoliłam, aby takim został.

Sentinus
W 100% zgadzam się z Tobą.

Deadly Rabbit:
Przestaniesz w końcu zaśmiecać ten temat? Twoje posty niczego nie wnoszą do rozwoju Karczmy. Nie masz nic do powiedzenia na zagadnienia w pierwszym poście, to nie pisz nic.

asghan
"jednoosobowy oddział medyczny z zadaniem reanimacji człowieka z obciętą głową" - czy mogę to sobie wkleić na profil?
Edytowany 16:53:11 10.5.2016 przez Neelly
2016.05.10 16:51:29
cytuj | ID:35862623

KONTO USUNIĘTE

Neelly:
Dla mnie karczma to miejsce gdzie spełniają się marzenia
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=472683&ps=0#post35834902
To miejsce tętniące życiem a co odróżnia je od innych działów?
Że tu możemy spotkać kapłankę Thinker ukrywającą się pod imieniem Neely oraz miejsce gdzie możemy wziąć udział w zabawach. Ale niektórzy tego nie doceniają. Moim zdaniem aktywność w karczmie przypada tylko na graczy klasy średniej (jeśli wchodzisz conajmniej do niej raz dziennie) ponieważ ci młodsi nie wiedzą o co w tym chodzi. Myślę że należałoby ich jakoś ustosunkować pokazać z czego można tutaj czerpać radość. Z kolei szlachta górna boi się tu coś napisac bo uważa że ze swoim poziomem nie powinna tu przychodzić i omijać ją szerokim łukiem zaś należałoby wstapic do publicystyki. Należy ich przekonać że karczma nie gryzie a przebywanie to przyjemość a nie konieczność od czasu do czasu.

Jedynym elementem który proponowałbym dodać to temat z rozmówkami gdzie Admini MF i MC mogli by sie wypowiadac na rozne tematy o zmianach o zyciu o tym co oni zrobili by i oraz mogli by sie wymieniac tymi swoimi przemysleniami z graczami.
2016.05.10 23:08:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35865808

KONTO USUNIĘTE

Dla mnie karczma powinna wygladac tak: http://imgup.pl/di/WFQJU0JM/bez-tytu-u.png
2016.05.10 23:13:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35865838

Neelly

3093638
1808
Steryde-Q:
O matko! Chcesz mnie wykończyć?
2016.05.10 23:22:00
cytuj | ID:35865877

KONTO USUNIĘTE

Neelly:
Pooglądaj sobei w artchiwum karczme 2009 zobaczysz jak było klimatycznie
2016.05.10 23:23:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35865887

Jatutylkospamie

106258
14525
Neelly:
Nie żeby coś ale
LAWENA OGARNIAŁA

Nie polecam allegrowicza.

Steryde-Q:
Chaos był bardzo klimatyczny.
2016.05.11 16:32:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35868246

Tanrwein Neveal

14046
1725
Ratujemy to.
Akcja pomóż karczmie startuje dzisiaj.
Chyba.
Jakaś marna ekipa z miasteczek wraca do gry.
Na jakieś pare godzin do czasu upadku miasteczka.
Młodzi, piękni, przystojni. Już dzisiaj dołącz do jedynej prawilnej grupy w karczmie.
Już teraz zadzwoń na GG pod numer 47587279 i też bądź bohaterem w swojej tawernie!
//nely nie dawaj mi knebla bo kto wstawi miastczko to jest autentyczna reklama i zachęta

@devs
mądry post
szanuje cię kolego
Edytowany 15:04:10 12.5.2016 przez Tragiczny Romantyk
2016.05.11 20:58:13
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35870452

KONTO USUNIĘTE

Tragiczny Romantyk:
Ty lepiej pisaj to miasteczk oszybciej bo jutro bym chciał już zacząć grać.
2016.05.11 21:10:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35870568

KONTO USUNIĘTE

Tragiczny Romantyk:
#Trump2016
2016.05.11 21:11:36
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35870580

Skorenzy

1281874
14419
Neelly:

Czym jest Karczma i dlaczego?
Czym jest Karczma? Nie każdy ma takie samo zdanie co inni, a dla mnie to odskocznia od szybkiego Margonemskiego życia i wstąpienie do wyluzowanego wirtualnego Forum gdzie można się rozluźnić i zrelaksować. Jak sama nazwa działu mówi - Karczma - miejsce gdzie wielcy wojownicy i potężni druidzi spotykają się po swoich przeżyciach i bitwach, opowiadając opowieści przy dobrym kuflu piwa i ogromnej liczbie słuchaczy. Kojarzy mi się to lekko z działem Off-topic, gdzie tam jest całkowita odskocznia od Margonem i poruszane są tematy różnorakiego gatunku. Tutaj powinno być tak samo, tylko że powiązane tematy z Margonem służyły by do komentowania i śledzenia czynności innych graczy, przy czym nie martwienie się o stracenie liczby reputacji czy przyrostu ilości postów - na co niektórzy są uczuleni aż za bardzo.

Co można zrobić, aby była działem, do którego chętniej się zagląda?

Przede wszystkim trzeba odświeżyć tematy, które naprawdę przyciągnęłyby oko większości osób. Niektóre tematy tutaj są symbolem tego działu a toną pomiędzy lasem innych wątków i to jest tą wadą. Tutaj potrzeba jakiegoś autorytetu, kogoś, kto potrafiłby ożywić dział jak to kiedyś potrafiły zrobić nieliczne osoby. Fakt, potrzebaby było stalowych nerwów i ogromnej ilości wolnego czasu na to, aby zrealizować cele, lecz dla chcącego nic trudnego - na tym na Twoim miejscu bym się skupiał najbardziej.
2016.05.13 02:27:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35877510

KONTO USUNIĘTE

Neelly napisał(a):

"jednoosobowy oddział medyczny z zadaniem reanimacji człowieka z obciętą głową" - czy mogę to sobie wkleić na profil?
Edytowany 16:53:11 10.5.2016 przez Neelly

nie mozesz
pozwe do sądu o copyright
just kidding

Skor:
wait
kim ty w ogole jestes?
bo cie tutaj nigdy wczesniej nie widzialem. Byles tu chociaz raz ze sie wypowiadasz? I mean, powiedziales wlasnie bardzo dużo niczego na żaden temat, prawie nadawałbyś sie na polityka, tylko musisz sie jeszcze nauczyć łamać prawo.
i
"margonemskiego" plsno lol
2016.05.14 12:55:38
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35888094

Kefrusia

2823066
24301
Neelly:
Wiesz... myślę o tym. Tyle, że niektórych pisanie tytułu z małej litery razi w oczy. Nie wiem co o tym sądzić, gdyż słabe ortograficznie osoby mogą utrwalać sobie złą pisownię, a co za tym idzie, forum pozbędzie się aspektu kształtującego poprawność polszczyzny. Nie chcemy być Polakami kaleczącymi swój język, prawda?

No to nie ma sensu bawić się w ratowanie karczmy, skoro tematy będą nadal zamykane z takich błahych powodów.
Edytowany 13:17:24 14.5.2016 przez Kefrusia
2016.05.14 13:14:57
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35888271

KONTO USUNIĘTE

Kefrusia:
^kompletnie sie zgadzam i popieram
2016.05.14 13:29:29
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35888422

Aspołeczny Typ

316-4
19
Dla mnie karczma to takie miejsce w , którym można pogadać i napić się napoju i zjeść jakieś jedzenie.
A jak chodzi o karczme w margonem to nie powinna zawierać nobów.

Pozdrawiam
Daj łapke.
2016.05.14 16:37:00
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35890274

Jatutylkospamie

106258
14525
Targer:
>nie powinna zawierać nobów
>Daj łapkę

http://i.imgur.com/oCoA1wo.gif

Karczma powinna być taka że nie takich osób jak ta wyżej.
2016.05.15 18:08:36
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35901467

Ler

317-29
5

Edytowany 21:53:20 3.1.2021 przez Ler
2016.05.15 19:48:41
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35902747

KONTO USUNIĘTE

Neelly:
Karczma dla mnie jest miejsce gdzie powinna panować luźna atmosfera i nikt nie powinien obawiać się o knebla etc. W prawdziwej gospodzie po wypiciu kilku mocnych trunków człowiek mówi rzeczy których normalnie by nie powiedział,więc dałbym tutaj pełną wolność słowa. Nie mi oceniać Twoje decyzje jako moderatora forum,ale sądzę że spośród wszystkich zgłoszeń w temacie "Regulamin-zgłoszenia http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=450827 tylko 3 są zgłoszeniami po których gracz powinien otrzymać knedelki. Oczywiście mówiąc o pełnej wolności słowa mam na myśli wszystko co nie łamie zasad netykiety i jakichkolwiek norm społeczeństwa. Dodatkowo ciekawa byłaby możliwość oceniania postów,lecz +/- nie zaliczałyby się do reputacji,coś jak w dziale światów prywatnych.
2016.05.15 21:02:06
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35903820

KONTO USUNIĘTE

Karczma jest najlepszym miejscem na świecie.
Edytowany 21:06:30 15.5.2016 przez Nigrum Vestimenta
2016.05.15 21:05:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35903872

Jatutylkospamie

106258
14525
Czemu w tym temacie wypowiada się tyle osób które z karczmą mają niewiele wspólnego?
2016.05.15 21:05:16
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35903876

Olaice

104124
1020
Jatutylkospamie:
Bo myślą, ze są fajni i mogą.

WG:
Karczma powinna być miejscem, w którym jest luz, można spamować i trolować w rozsądny sposób, pisać nie na temat i żartować. I grac w miasteczka.
2016.05.15 21:14:09
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35903998

KONTO USUNIĘTE

Neelly:
Dlaczego te farmy repa typu "Pochwal się swoim EQ" wracają do RO? Tak narzekano na najstarszy system reputacji, że za dużo, a to właśnie przez to, że takie tematy są w nieodpowiednim dziale.
2016.05.18 00:57:41
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35920663

Temat zamknięty, nie można w nim pisać postów

Forum Margonem > Karczma > Karczma - dyskusje o regulaminie

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0