Momencik

Czekaj na odpowiedź servera..

Uwaga

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Porozmawiajmy o RO

[Przeszukaj temat] [Dodaj do ulubionych]
Koniec strony Strona: [1] [2] [3] [4] ... [11] [12] [13]

Shirley

1952826
10629
Zwlekałam z tym tematem aż w końcu się doczekałam solidnego bacika po plecach od was, czego nie mam wam za złe ani trochę. Może tego mi było trzeba?

Jaki cel ma mieć ten temat? Chciałabym, żeby miał on na celu przede wszystkim dyskusję dotyczącą RO, tego co się złego i dobrego się tutaj dzieje. To również miejsce, w którym śmiało możecie wrzucać jakieś pomysły jak ten dział ulepszyć, czy może wprowadzić jakiś punkt w regulaminie albo załatać jakąś dziurę w nim właśnie.
Z mojej strony do głowy przyszło mi kilka pomysłów:
- Sztywna zasada usuwania tematów -> w chwili obecnej jest powiedziane, że w tym dziale temat nieaktywny przez miesiąc zostaje zamknięty, a usunięty dopiero po kolejnym miesiącu. Stanowczo za długo. Chcę wprowadzić kilka poprawek w stylu: tematy łamiące regulamin działu, zatytułowane "kosz itp" były usuwane po +/- 14 dniach, by gracz mógł się w razie co odwołać.
- Próba wynegocjonowania powrotu "Awansów" do RO. Oczywiście w obecnej formie podziału tematu na światy zwykłe i prywatne.
- Jeśli chodzi o punkt wyżej, "Awanse" z tego co wiem, zostały przeniesione, gdyż były kopalnią repa. RO jest chyba jedynym działem bez replimu, może coś takiego wprowadzić?
- Po zamknięciu DORGu, RO przejęło w pewnym stopniu na pewno jego rolę. Chciałabym postarać się, by tematy posiadające naprawdę ważne kwestie nie musiały podlegać zasadom usuwania tematów i mogły sobie gdzieś w spokoju na dole działu egzystować, by w każdej chwili można byłoby do nich zajrzeć. Jeśli udałoby mi się coś takiego wprowadzić, potrzebowałabym od was pomocy w tym, które tematy do takich należą.
- No i temat z ostatniej chwili, czyli "Niezwykłe przypadki". Jak już mówiłam, mam trochę sceptyczne nastawienie do powrotu tego tematu tutaj. Przynajmniej w obecnej formie. Wciąż myślę intensywnie jak to rozwiązać aby wilk był syty i owca cała.

W tym temacie również chcę informować was, na jakim etapie jest moja praca, co uda się wprowadzić, a co nie i ew. jakie zmiany w końcu zaszły. Myślałam również nad tym, by może co miesiąc, dwa, robić jakieś spotkania na TSie. Zawsze to lepiej porozmawiać niż pisać. Tylko nie wiem, czy jeśli na danym kanale nie zrobi się "masówka" to dyskusja nie przerodzi się w przekrzykiwanie.

Spam będzie nagradzany kneblem.
Pomówienia, oskarżenia, obrazy w stronę moją jak i osób wypowiadających się będą karane jeszcze bardziej.
2016.05.06 21:12:35
MEDAL Ocena: 26
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832170

Lord Bosper

3233420
9950
Zarządca Świata Prywatnego
Shirley:
Salem napisał:
"Nie ruszamy starego forum. Takie dziwactwa, niedociągnięcia i błędy (liczę że limit repa na temat wróci) chcemy poprawić przy nowym forum.
Stare forum ma masę niedociągnięć i myślę, że zrobimy temat, w którym będziecie mogli zamieścić swoje uwagi, co zmienić, aby było bardziej przyjazne dla graczy."

Ja byłbym za tym, żeby wstrzymać się z dalszymi decyzjami i poczekać na wprowadzenie nowego forum. Jak wejdzie nowe forum, to przywrócić wszystkie tematy, które zostały usunięte (nie przeniesione, tylko usunięte, karczma to karczma, równie dobrze moglibyście te tematy wyrzucić do kosza) i ustalić w nich limit reputacji. Nie rozumiem skąd się wzięły Wasze decyzje, gracze dostawali zbyt dużo reputacji? Dostawali reputację za rzeczy związane z grą, a do tej pory można trzaskać reputację na swojej twarzy w off-topic czy na innych rzeczach niezwiązanymi z grą.
2016.05.06 21:20:20
Ocena: 6
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832246

Losarenci

3811922
217
Shirley:
Brakuje mi w tym dziale tych tematów, które były kiedyś najbardziej aktywne. Chodzi mi tutaj o Awanse(Screen) oraz temat z lootami. Teraz jeszcze tego, z niezwykłymi przypadkami oczywiście. Zostały przeniesione do karczmy i praktycznie wymarły, kiedyś jak się padło, czekało na e2 to się wchodziło i oglądało, po prostu - z ciekawości. Czasami nawet samemu się pochwaliło, wszystko było w porządku. Nie interesowało mnie czy ktoś wrzuca tam screeny/looty dla repa, przecież to tylko cyferka, która praktycznie nic nie znaczy i w żadnym stopniu nie świadczy o człowieku, żeby pisać w najważniejszych działach wystarczy tylko 10 reputacji, a we wszystkich 40.

Co do niezwykłych przypadków, myślę że zabrakło kneblowania za zasady takie jak ta, że za minusy typu ''było'' będzie knebel, gdyż każdy przypadek jest indywidualny. Moderator nie zadbał o egzekwowanie regulaminu, to gracze sami to robili w postaci fali postów z -10, według mnie nie było to nic złego. Jak ktoś dostanie -10 to następnym razem 5 razy pomyśli, zanim doda post.
2016.05.06 21:23:10
Ocena: 8
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832291

Arrhenius Svante

300919
972
Shirley:

Wyśmienicie, że chętnie przyjęłaś krytykę i chcesz się do niej w jakimś stopniu odnieść. Ja z chęcią znów zobaczyłbym temat z awansami, ale z blokadą reputacji do pięciu punktów, bo to, co działo się wcześniej przechodziło ludzkie pojęcie. Niezwykłe przypadki - widziałbym je odświeżone o kilka zasad, ale najważniejsze jest, by oceny z minusów były egzekwowane tak, jak było to opisane w regulaminie tematu. Niestety tego zabrakło. Rozdasz kilka knebli i wątpie, że ktoś porwie się na kolejną głupią ocenę.

Forum w końcu ma przyciągać graczy, a nie ich odpychać, a co za tym idzie, tematy do których odniosłem się wyżej były magnesem na graczy, o co właśnie chodzi. Trzeba radykalnie zmienić postępowanie co do usuwania takich tematów, bo przez to forum leci łeb na szyję.
2016.05.06 21:24:20
Ocena: 1
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832306

KONTO USUNIĘTE

Shirley:
1. W RO nigdy nie było natłoku zbędnych tematów, sztywniejsze zasady są niepotrzebne. Jeśli jednak uważasz inaczej, nie mam nic przeciwko 2 tygodniom. Nie wydaje mi się, aby była to kwestia o decydującym znaczeniu
2. Jeśli chodzi o "Niezwykłe przypadki" i "Awanse" powiem tak: przeniesienie jakiegokolwiek tematu do Karczmy powoduje jego zamarcie. Jest to spowodowane brakiem naliczania reputacji w tym dziale. Nie będę udawał, że graczom wklejającym w tematach "Niezwykłe przypadki" i "Awanse" swoje osiągnięcia zależy jedynie na pochwaleniu się i zyskaniu poklasku gawiedzi. Nie. Chodzi o punkty reputacji. Nie w każdym wypadku, ale w większości.
To, że nalicza się tam repa pozwala uniknąć wklejania zwykłych niezwykłych przypadków-osoba wklejająca musi liczyć się z minusowym medalem. Za to prawdziwie niecodzienne osiągnięcia mogą być nagradzane dużo ilością reputacji. Takie rozwiązanie wydaje mi się fair. Jakie są powody przeniesienia tych tematów do Karczmy?
2016.05.06 21:25:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832312

KONTO USUNIĘTE

Shirley:
Dużo ludzi zakłada także tematy o dyskusjach na ten sam temat NI myślę że przydała by się tu jakaś licencja na zakładanie tematów.
2016.05.06 21:25:15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832314

Shirley

1952826
10629
Lord Bosper:
Sama mam nadzieję, że możliwość ustawienie limitu na konkretny temat wejdzie. Ale zostawiając temat mechaniki forum, bo ogólnie to ja nie mam pojęcia kiedy wejdzie nowa wersja, to chcę właśnie już zacząć coś ruszyć z samymi zasadami działu itp., coby to w miejscu nie stało i nie miało miejsce do tego czasu powtórzenie jakiegoś smutnego incydentu.
Co do "Niezwykłych" napisałam potem, że są regulaminy, ale to ja ponoszę odpowiedzialność za przeniesienie tematu jako po prostu opiekun działu. Trochę głupio, że tak się nimi aż bardzo zasłoniłam - pierwsza linia obrony. Nikt nie jest idealny, a na pewno nie ja i stale to powtarzam.

Losarenci:
Dlatego jak napisałam w poście wyżej, chcę postarać się o przywrócenie tematu tutaj.

Człowiek w Klapkach:
Dokładnie. Dlatego replim, czy właśnie poczekanie na to co zaoferuje nam nowe forum. Przecież to ma być dla was, nie dla mnie.
2016.05.06 21:28:26
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832347

KONTO USUNIĘTE

http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=458527
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=443081

Wyżej wymienione tematy zasługują na wyróżnienie i nie powinny ulegać zasadzie usuwania tematów. Poruszane są tam wątki związane z rozwojem i zmianami gry, i bez wątpienia można je uznać za namiastkę DORGU.

Awanse powinny wrócić zdecydowanie do RO - była to perełka tego działu. Wystarczy wprowadzić odpowiednie zasady, które będą respektowane. Podział na na serwery - świetny pomysł.

Niezwykłe przypadki świetnie działały i nie widzę sensu czegokolwiek zmieniać. Wystarczy, że po prostu od czasu do czasu MF rzuci okiem i przeczyści temat oraz ukarze graczy. Nie ma sensu brać pod uwagę płaczków - minusy były słuszne.

@+ Dzięki, zmęczenie daję się we znaki. :v
___
Edytowany 22:52:11 6.5.2016 przez Falque
2016.05.06 21:30:26
Ocena: 3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832363

Shirley

1952826
10629
Falque:
Dzięki, na pewno wezmę to pod uwagę.
2016.05.06 21:31:37
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832383

KONTO USUNIĘTE

Shirley:
Chciałbym jeszcze przypomnieć, że mimo wszystko, forum jest dla graczy, nie dla Moderatorów.
Skoro dobrze było tak, jak było, to czemu ma nie być tak, jak było i ma być tak, jak jest?
2016.05.06 21:33:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832392

Knoperrs Kokosowy

386965
3001
Także uważam, że tematy jak Awanse (screen), Zdobycze, Przypadki, Pochwal się swoim eq powinny wrócić do tego działu, bo bez tych tematów RO po prostu zginęło i powoli zmienia się w dział, który służy do narzekania na administrację i dyskusji o rekompensatach przy każdych problemach serwerów. Gdyby te tematy wróciły na 100% więcej osób by tutaj zaglądało i się wypowiadało, ale tematy powinny posiadać replim 3 lub 5, ale tylko tematy, a nie cały dział jak to jest w OT. Przydałby się jednak jakiś nowy MF, który zajmowałby się tymi tematami. Nie całym działem, bo takiego MF już mamy, ale takiego, który codziennie przeglądałby posty, a następnie kneblował i usuwał spam i obraźliwe oceny. Tematy powinny mieć też jakiś regulamin z jednym postem na stronę, aby nie były taką fabryką repa mimo replimu.
2016.05.06 21:44:31
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832558

Xing

311507
2206
Co tu dużo mówić; moim zdaniem powinny tutaj zostać przeniesione z powrotem tematy o awansach, eq, a także przypadki. W karczmie po prostu umierają... a moim zdaniem były jednymi z najciekawszych na forum. Osobiście uważam, że zdobywanie w nich dużej ilości repa nie było niczym złym, ale jeżeli to było problemem, wprowadźcie jakiś replim czy cuś takiego.
2016.05.06 22:08:09
Ocena: 2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35832839

Mykfanith

3006845
11875
Z racji tego, że nie każdy jest obeznany na forum, gdyż są wciąż gracze, którzy dopiero rozpoczynają tutaj przygodę, pokrótce pokażę jak powinno wyglądać zgłoszenie:
"Ta pani brzydko się zachowuje http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=472290&ps=4#post35777434 " Zawsze link do konkretnego posta!

http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=472429&ps=0#post35781595

Jeśli mowa o nieobeznanych z forum graczami, może przydałoby się malutkie przedstawienie tego, jak uzyskać taki link? Chociażby w postaci małego obrazka i dopisku ''Aby uzyskać link do postu należy kliknąć <obrazek>''.
2016.05.06 22:51:29
cytuj | ID:35833251

KONTO USUNIĘTE

Witam, mam sprawę w związku z pewnym tematem w RO.
Otóż, "Wasza cele i marzenia w Margonem". Temat jest kopalnią plusów, praktycznie za nic możemy otrzymać od 3 po 11 plusów, powtarzam, za nic. Wystarczy napisać jakąś bzdurę, na przykład (najlepiej się sprawdza), że chcemy dobić do jakiegoś poziomu reputacji, a wtedy dostaniemy od super osób masę plusów. Dla kolejnego przykładu, w temacie na szczycie strony możemy ujrzeć pana, który chciałby mieć slot na świat prywatny i otrzymał 11 plusów, nad nim pan wyżej otrzymał 8. Niżej możemy zobaczyć graczy, którzy napisali tylko jedną linijkę, że chcieliby być na świecie prywatnym i otrzymywali w granicach 4/5 plusów. Taki temat powinien wylądować w Karczmie, idealnie się nadaję, nie rozumiem w ogóle, za co są plusy? Tym bardziej, że w Karczmie wylądowały tematy, które akurat były ciekawe i każdy tam chętnie wchodził oglądać, czyjeś zdobycze, czy jakieś niezwykłe przypadki. A powiedzcie kto wchodzi, żeby pooglądać kto jakie ma marzenia?

http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=239488&ps=36#bottom
Edytowany 22:53:09 6.5.2016 przez Cadron
2016.05.06 22:52:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35833269

Lord Bosper

3233420
9950
Cadron:
Temat powstał chyba z tego względu, że graczom nie podobała się decyzja odnośnie przenoszenia tematów z RO do karczmy, więc raczej wątpię, żeby przenosili tam kolejne tematy. Te tematy istniały przez bardzo długi okres czasu i nic złego się nie stało, więc poczekajmy jeszcze chwilę na wprowadzenie nowego forum i wtedy ustawmy w tych tematach limit reputacji, tak będzie najlepiej.
2016.05.06 22:57:18
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35833305

Shirley

1952826
10629
Mykfanith:
O ja, że też o tym nie pomyślałam. Dzięki! Robię to od ręki

Cadron:
Lepiej chyba od Bospera Ci w tym momencie nie odpowiem.
2016.05.06 23:04:08
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35833385

KONTO USUNIĘTE

Powrót "Naszych lootów"

W karczmie temat umiera, postów jest prawie tyle co nic. Notorycznie jest tam łamany regulamin - posty z privów albo jakiś spam.

Nie wiem jak wy, ale ja lubiłem sobie popatrzeć na zdobycze ludzi z całego margo
Oczywiście limit repa na 0 lub 1, by nie zbijać tam kokosów.
2016.05.06 23:06:43
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35833411

Ulamir

225389
13923
Tu nie powinno być rozmowy o tematach, tutaj powinna być wykonana praca MF...

Jestem załamany przeniesieniem ostatniego, normalnego tematu gdzie naprawdę można było zobaczyć ciekawe rzeczy. (pomijając ten chłam rzecz jasna)
Moderator tego działu zaniedbał obowiązki i żeby ułatwić sobie robotę napisał "hehe" post, że "ooo to nie fair, minusy blabla" by przenieść temat do karczmy.

Nelly:
Skoro to rozmowa to Nelly bardzo Cię proszę byś uważniej dobierał słowa gdyż mogło to urazić graczy. Nie wiem czy wiesz po co jest "terapeuta" lecz postaw się w sytuacji gdzie ktoś każe Ci iść do terapeuty, obraziłabyś się? Bo ja tak. C:
2016.05.06 23:38:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35833642

Vise

3151412
4199
Shirley:
Przede wszystkim u mnie masz już wielkiego plusa, że zdecydowałaś się na taki temat. Dyskusja na forum z graczami, którzy spędzają tu masę czasu to zdecydowanie najlepszy pomysł. Właśnie tego brakuje w Margo. Kontaktu zwykłych graczy z tymi, powiedzmy, "z wyżej półki".

Wracając do tematu.
Sztywna zasada usuwania tematów -> w chwili obecnej jest powiedziane, że w tym dziale temat nieaktywny przez miesiąc zostaje zamknięty, a usunięty dopiero po kolejnym miesiącu. Stanowczo za długo. Chcę wprowadzić kilka poprawek w stylu: tematy łamiące regulamin działu, zatytułowane "kosz itp" były usuwane po +/- 14 dniach, by gracz mógł się w razie co odwołać."

Szczerze mówiąc, to mi za bardzo nie przeszkadza, ani nie wadzi. Oczywiście zostawiłbym bym to, że temat jest zamykany po miesiącu nieaktywności. Co do jego usuwania, to już zdecyduj sama, bądź weź pod uwagę zdanie innych graczy.

Próba wynegocjonowania powrotu "Awansów" do RO. Oczywiście w obecnej formie podziału tematu na światy zwykłe i prywatne.

Takie tematy jak "Awanse i nie tylko", "Pochwal się swoim EQ", "Nasze zdobycze z elit, e2, herosów", "Niezwykłe przypadki" po prostu ożywiały ten dział. Aktualnie moja gra polega na męczeniu e2, więc co 6-7 minut przełączam na okno z grą, klikam i wracam na forum. Nie oszukujmy się, ale te tematy, które teraz się znajdują nie tworzą jakiejś super atmosfery do przeglądania tego działu. "Komentarze do rozwoju", "Blog techniczny", "Nowe grafiki" - te tematy są "okresowe". W nich nie da się cały czas pisać, w nich nie pojawiają się codziennie nowe informacje. Wyżej wymienione przeze mnie tematy, które wylądowały w Karczmie właśnie napędzały ten dział. Według mnie nie ma nic lepszego niż pooglądanie sobie osiągnięć innych osób, ich ekwipunku, awansu czy zdobyczy podczas stania na e2, czy nawet w czasie ładowania mapy. Ich przywrócenie na pewno zadowoli zdecydowaną większość forumowiczów, a do tego jeszcze bardziej ożywi to powoli wymierające forum.

Jeśli chodzi o punkt wyżej, "Awanse" z tego co wiem, zostały przeniesione, gdyż były kopalnią repa. RO jest chyba jedynym działem bez replimu, może coś takiego wprowadzić?

Replim na cały dział to będzie największe głupstwo jakie można wprowadzić na forum. Gram już chwilę w tę grę, na forum też już trochę czasu spędziłem i wiem, że dwa systemy reputacji wstecz, było coś takiego jak limit plusów na dany temat. Jeśli ta opcja byłaby możliwa do przywrócenia (zastanawiam się dlaczego tak nagle zniknęła) to nie widzę przeciwwskazań, aby w tematach typu "pochwal się" ustawić limit 15 ocen, a resztę działu zostawić tak jak jest aktualnie.

Po zamknięciu DORGu, RO przejęło w pewnym stopniu na pewno jego rolę. Chciałabym postarać się, by tematy posiadające naprawdę ważne kwestie nie musiały podlegać zasadom usuwania tematów i mogły sobie gdzieś w spokoju na dole działu egzystować, by w każdej chwili można byłoby do nich zajrzeć. Jeśli udałoby mi się coś takiego wprowadzić, potrzebowałabym od was pomocy w tym, które tematy do takich należą.

Z tego co mi wiadomo i Rozmówki Ogólne i Dyskusje Techniczne miały przejąć w pewnym senie rolę DORGu. Problem jest taki, że aby rozmawiać o rozwoju to trzeba rzucić jakimś ciekawym pomysłem. Kolejnym problemem jest to, że jakiekolwiek propozycje w tym dziale są zakazane. Według mnie, fajnym pomysłem byłoby stworzenie tematu przybitego, ewentualnie takiego z pogrubioną czcionką, który pełniłby bazę właśnie takich różnych tematów związanych z rozwojem gry. Niby mamy temat "Innowacje", ale tam jakichś wielkich dyskusji nie ma. Taka właśnie baza pozwalałby o każdej porze dnia i nocy wrócić do dyskusji, która zostałaby przeprowadzona na forum; przeczytania różnych opinii graczy i ewentualnie jeszcze wypowiedzenie się w danej kwestii. Dodatkowo, ktoś kto by nie miał dłuższego czasu dostępu do forum, mógłby wejść do takiej bazy i dowiedzieć się o czym ostatnio dyskutowano, co się działo i być w miarę na bieżąco z informacjami.

No i temat z ostatniej chwili, czyli "Niezwykłe przypadki". Jak już mówiłam, mam trochę sceptyczne nastawienie do powrotu tego tematu tutaj. Przynajmniej w obecnej formie. Wciąż myślę intensywnie jak to rozwiązać aby wilk był syty i owca cała.

Ten temat, jak i pozostałe przeniesione do Karczmy, będą miały rację bytu, jeśli systematycznie się je będzie przeglądać i sprawdzać. Przede wszystkim trzeba ustalić w miarę dobre regulamin dla poszczególnych tematów. Trzeba też wziąć pod uwagę osiągnięcia ze światów globalnych jak i prywatnych (wszyscy chyba pamiętają okres "wielkiej wojny" w ocenach pomiędzy globalami a privami, gdy "Awanse" były w RO). Zdecydowanie zwiększy to nadmiar pracy, ale nie widzę też przeszkód, by zwiększyć ilość MF w tym dziale. Jest to obszerny dział, z dużą ilością różnego typu tematów i trzeba naprawdę dobrze ogarniać by utrzymać w nim porządek. Przywrócenie tych tematów, porządne przemyślenie sprawy, dobrze ustalone regulaminy, współpraca na linii gracz-MF i naprawdę można z tego działu zrobić majstersztyk. Wystarczą tylko chęci.

W tym temacie również chcę informować was, na jakim etapie jest moja praca, co uda się wprowadzić, a co nie i ew. jakie zmiany w końcu zaszły. Myślałam również nad tym, by może co miesiąc, dwa, robić jakieś spotkania na TSie. Zawsze to lepiej porozmawiać niż pisać. Tylko nie wiem, czy jeśli na danym kanale nie zrobi się "masówka" to dyskusja nie przerodzi się w przekrzykiwanie.

Rozmawianie z graczami to też pomysł jak najbardziej na plus. Jednak też byłbym za tym, by od czasu do czasu były przeprowadzane takie dyskusje jak właśnie ta. Stworzyć taki temacik, potrzymać go 1-2 tygodnie, wysłuchanie graczy, porozmawianie z nimi i ewentualnie potem zamknięcie wątku i przeanalizowanie wyników.

Reasumując cały mój post. Wydaje mi się, że przywrócenie dawnych tematów to oczywista oczywistość. Jednak trzeba wziąć pod uwagę każdy temat z osobna, pomyśleć nad regulaminem dla niego, znaleźć odpowiednią osobę, która będzie się takim tematem zajmować i można odnieść całkiem spory sukces. Na pewno te tematy ożywią dział RO, reputacją raczej za bardzo nie ma się co przejmować, bo jak ktoś dostanie -10, to następnym razem przemyśli dodanie posta dwa razy i na pewno mu to wyjdzie na dobre. Jeszcze raz gratuluję podjęcia decyzji założenia takiego tematu, bo my gracze właśnie czegoś takiego oczekujemy od was.

Lord Bosper:
Nowe forum, nowe forum. Słyszymy on nim już od ładnych kilku lat, lecz nadal nie ma żadnych nowości na ten temat. Wydaje mi się, że przywrócenie tematów wielkiej krzywdy nikomu nie zrobi, a faktycznie takie jakieś drobne błędy czy inne dziwactwa można sobie odpuścić i naprawić je wraz z wprowadzeniem nowego forum.

/Przepraszam za wszelkiego typu literówki czy nielogiczne zdania, ale jest już dość późno.
2016.05.07 00:37:02
Ocena: 4
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35833906

KONTO USUNIĘTE

Tematy, które budziły największe zainteresowanie i były najczęściej odwiedzane, zostały usunięte z tego działu. To spowodowało, że wchodząc w RO nie mamy już tematów, które moglibyśmy sobie przejrzeć w wolnej chwili. Myślę, że nikt nie zwróciłby nawet uwagi, gdyby zostały one usunięte z karczmy, bo nikt tam nie zagląda. Czekam na przeniesienie tych tematów i ożywienie forum, na pewno wniesie to więcej plusów niż minusów.
2016.05.07 00:53:05
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35833967

Lord Bosper

3233420
9950
Zaykhev:
Jak dla mnie to te tematy mogą wrócić już teraz, od początku byłem przeciwny ich usuwaniu. Wspomniałem o tym nowym forum, ponieważ wydaje mi się, że skoro moderatorzy usunęli te tematy to musieli mieć jakieś powody, a gdyby replim został wprowadzony na tematy, a nie na działy, to chyba nie byłoby żadnego powodu dla którego te tematy musiałyby umierać w karczmie. O nowym forum słyszałem jeszcze za czasów działu propozycji, ale dopiero teraz na prawdę coś się dzieje. Nowa strona główna została pokazana i Iwona pisała, że niedługo pokażą również forum, na to czekam najbardziej.

Codziennie przeglądałem te tematy, które zostały usunięte, a odkąd trafiły do karczmy, to nie zaglądnąłem do nich chyba ani razu. Teraz w RO zostało niewiele ciekawych tematów i za bardzo nie ma co oglądać, jak mi się nudzi to tylko przelatuję po tych działach, a niczego nie oglądam. Ja jak najbardziej czekam na powrót tych tematów.
Edytowany 01:12:54 7.5.2016 przez Lord Bosper
2016.05.07 01:08:19
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35834008

KONTO USUNIĘTE

Shirley:
Dobra inicjatywa, na plus.

By się nie powtarzać: http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=443081&ps=129#post35825458 jeśli nie czytałaś tego postu to polecam, moja subiektywna opinia na świeżo po przeniesieniu "Niezwykłych przypadków w Margonem" do Karczmy.

Rozmówki ogólne powinny być bardziej przejrzyste. Miesiąc to zbyt długi okres czasu po którym można usuwać tematy - proponuję zmniejszyć to do dwóch tygodni. Tematy zamknięte powinny być usuwane po tygodniu. Zapewni to większą rotację tematów w dziale. Jedziemy dalej, tematy "Blog techniczny Margonem - komentarze cz.4" i "Innowacje - Wasze pomysły" wraz z "O Margonem. Zmiany, komentarze i nie tylko" powinny przejść fuzję. Zarówno pierwszy jak i drugi pasują do tego ostatniego, a nie widzę sensu rozmnażania komentarzy o zmianach w Margonem na dwa tematy + propozycje, innowacje pasują do tego "i nie tylko" - do tego proponuję usunąć z działu również dyskusję o nowych mapach i grafikach, które również mogą być prowadzone w temacie "O Margonem. Zmiany, komentarze i nie tylko". W Rozmówkach ogólnych przy tak dużej różnorodności w tematach powinny być również zastosowane wyróżnienia nazw tematów nie tylko w postaci przybicia i pogrubienia, ale również kolorach i kursywie, nie widzę również problemu w obrazkowych nazwach autorstwa Nomirka - http://i.imgur.com/3tPbeyp.png Przykładowo: czerwone nazwy dla tematów "Porozmawiajmy o RO" (który powinien być stałym tematem gdzie można wypowiadać się o dziale) i "Zgłoszenia - regulamin". Kursywa dla tematów pochwal się czyli "Pochwal się swoim EQ", "Nasze looty z elit, e2 herosów i tytanów", "Awanse, zdobycze itp! (Screen) dla ŚP", "Awanse i zdobycze! (Scr) światy norm", "Niezwykłe przypadki w Margonem", "Spis przedmiotów legendarnych" i "Krwawa łaźnia". Usunąć pogrubienie z "Waszych pechowych walk ciąg dalszy..." i "Spis przedmiotów legendarnych", dać je tylko na temat "O Margonem. Zmiany, komentarze i nie tylko". Połączyć tematy "Moja piękna walka nr 36" i "Waszych pechowych walk ciąg dalszy..." w temat "Nasze walki", nałożyć kursywę na nazwę tematu, który pełniłby rolę tematu, w którym po prostu można pochwalić się walką - zarówno bardzo, bardzo pechową jak i piękną, o korzystnym dla nas wyniku. Tematy przybite zostawić jak są, ale jeśli temat "Blog techniczny Margonem - komentarze cz.4" przeszedłby proponowaną przeze mnie fuzję to zastąpić go "O Margonem. Zmiany, komentarze i nie tylko".

Na koniec zostawiłem sobie te nieszczęsne "pochwal się". Wszystkie te tematy:
- Niezwykłe przypadki w Margonem.
- Nasze looty z elit, e2 herosów i tytanów
- Awanse, zdobycze itp! (Screen) dla ŚP
- Pochwal się swoim EQ
- Awanse i zdobycze! (Scr) światy norm.
powinny wrócić do Rozmówek ogólnych.

Lecz może na nieco bardziej doprecyzowanych zasadach. Nie wiem zbyt jak to ująć, ale chwalenie się w max. jednym temacie. Tzn. jeśli chwalisz się EQ w "Pochwal się swoim EQ" to nie wklejasz screena tego EQ jako "itp" w "Awanse [...]", jeśli chwalisz się niezwykłym przypadkiem w "Niezwykłe [...]" to nie wklejasz takiego samego screena w "Awanse [...]", wniosek? Jedno osiągnięcie/EQ/loot czy cokolwiek innego = jeden post. Pod groźbą tygodnia knebla, nie róbmy z tego AŻ TAKIEJ farmy repa. Zachować oddzielne "Awanse [...]" dla światów prywatnych i normalnych. Wprowadzić spis niezwykłych przypadków w pierwszym poście, nie wałkujmy ciągle tego samego. Zastanawiałem się również nad tematem "Nasze looty [...]", bo w zasadzie to myślę, że przy "Awanse [...]" nie ma on zbytniego sensu, w końcu można lootem pochwalić się w postaci screena. Zakaz postu bez screena bądź jego usunięcia (scr.hu) w temacie "Awanse [...]". Zasada wklejania bezwartościowych awansów (2 lvl to nie wartościowy awans) i lootów (zwykłak i unikaty to nie wartościowe looty, wyjątek dla herosów eventowych, bo samo go ubicie jest osiągnięciem). Brak kary knebla, gracze sami takiego gracza ocenią.

Tyle co z rana dałem z siebie wycisnąć, jest z czego wybierać mam nadzieję.
Edytowany 06:52:48 7.5.2016 przez Infernal Sight
2016.05.07 06:51:18
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35834261

Łukasz Pogromca Smoków

3441266
1923
Shirley:
Skoro aż tak bardzo ta "kopalnia repa" jest zła to przenieśmy te tematy do RO:
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=436841
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=459823
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=458670
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=320374
W tych tematach niech będzie poziom reputacji ustawiony na 1 i jeden post na stronę. Jeżeli jakiś gracz doda dwa posty na stronę to dostanie te swoje zasłużone -10 a kopalni repa z tego nie będzie z powodu repa. Tak to funkcjonowało kiedyś w "naszych lootach" i chyba nikt nie narzekał.
Co do tego tematu: http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=456926
Tutaj potrzebny jest jasny regulamin co zalicza się do "niezwykłych przypadków", ponieważ stał się zamiennikiem awansów i równie dobrze wszystkie posty z niego można byłoby zamieścić w awansach.
2016.05.07 08:29:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35834423

KONTO USUNIĘTE

Począwszy od przenosin tematów o awansach było błędem. Jak z czasem''główne'' tematy będą przenoszone to ten dział straci sens aż w końcu zostanie zlikwidowany podobnie jak było z DORG. Oczywiście, niektóre awanse nie były warte uwagi (mowa o awansie np. osiągnąłem 100 repa). Ale po coś jest regulamin jak i opcja ''knebluj''. Za wstawianie takich awansów można dostać knebla, ewentualnie jak przedmówcy powiedzieli wprowadzić ''replim''. Takie tematy powinny iść do Karczmy:
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=371252
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=457475
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=359665
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=202084
Jest wiele, wiele więcej takowych.
___
Edytowany 09:16:41 7.5.2016 przez Nevillek
2016.05.07 09:15:21
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35834637

Mistrz Prliar

300330
4141
Ja na pewno byłbym za podziałem tematu "Niezwykłe przypadki w Margonem" na zwykłe i prywatne. Gdzie nie spojrzysz to w ocenie:
"było"
"priv"
A po tych dopiskach nagle każdy z graczy edytuję swój post i zaczyna się wielka kłótnia, taka sama jak była kiedyś w awansach przed podziałem na światy. Co do reszty...Awanse powinny wrócić w formie 1 punkt reputacji na post. Zgadnijcie dlaczego w karczmie tak ucierpiał ten temat.
1) Był to po prostu temat w karczmie. Przecież nikt tam nie zagląda.
2) Nikt już nie dostanie tam reputacji, którą w zasadzie nie wiem po co komu. Marna cyferka.
Tematy usuwane po 14 dniach na plus.
A co do reputacji. Usunąłbym ją, albo zastąpiłbym czymś innym. W takim momencie nie trzeba by było nawet ustawiać blokad w działach oraz nikt by nie płakał, że ktoś mu dał minusa. Każda osoba mogłaby pisać w każdym temacie bez przeszkód.
O właśnie dopisek plusa w poście wyżej. Ktoś dał normalnego minusa wyrażającego swoją opinie, a jednak inna osoba doda dopisek "spokój tam anioł" I do czego to ma być podobne?
Baksior chodzi mi o to, że on napisał w minusie co mu się nie podoba na spokojnie, a ty go uspokajasz gdy jest spokojny. Przecież nie wyzywał, nie rozpoczynał kłótni. To jest śmieszne. ;_:
Edytowany 09:58:41 7.5.2016 przez Mistrz Prliar
2016.05.07 09:47:04
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35834900

Jaki jeżyk wariacie

3202264
5977
Mistrz Prliar:
Ja na pewno byłbym za podziałem tematu "Niezwykłe przypadki w Margonem" na zwykłe i prywatne. Gdzie nie spojrzysz to w ocenie:
"było"
"priv"

Podział tego tematu nie ma sensu. Za minusy o treści 'było' przewidziany jest knebel, starczy dodać do tego punktu minusy za zrobienie czegoś na privie i będzie ok. Skoro coś jest niezwykłe, to co za różnica jaki świat? A jeżeli nie jest, to można dać minusa z innym powodem, choćby "słabe", czy "nic niezwykłego".
2016.05.07 13:35:47
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35836900

KONTO USUNIĘTE

Shirley:
Proszę cie Monia, sprawdź ten temacik.
Djuk Burza napisał(a):
W sumie, jeszcze jedna rzecz. Jeśli moderacja czy tam gracze chcą walczyć o to żeby nie było plusów za jakieś ubicie e2 czy herosa, whatever to polecam zajrzeć tutaj.
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=posts&id=355970
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=found&playerposts=Szukaj%2Bpost%C3%B3w%2Bgracza%2Bw%2Btemacie&kw=Kothon&tid=355970&posts=Szukaj
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=found&playerposts=Szukaj%2Bpost%C3%B3w%2Bgracza%2Bw%2Btemacie&kw=Mo%C5%BCnow%C5%82adca&tid=355970&posts=Szukaj
http://www.margonem.pl/?task=forum&show=found&playerposts=Szukaj%2Bpost%C3%B3w%2Bgracza%2Bw%2Btemacie&kw=alphahydranoid&tid=355970&posts=Szukaj

Nic personalnego, ale repa więcej tam leci niż w NZ.

@
to sobie miejcie.xd

_
Edytowany 16:20:01 7.5.2016 przez Djuk Burza
2016.05.07 16:09:19
Ocena: -2
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35838544

Lord Bosper

3233420
9950
Djuk Burza:
Masz rację, ale osobiście nie chciałbym zobaczyć zmian już teraz, bo kolejny aktywny temat zacząłby umierać. Jak już zostanie wprowadzony ten replim na tematy, to wtedy można by tam ustawić limit reputacji 1, no może trochę więcej.
2016.05.07 18:08:14
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35839848

KONTO USUNIĘTE

Edytowany 20:48:27 20.10.2016 przez Pupilek Sebusia
2016.05.08 01:10:01
Ocena: -3
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35843710

Nogi Pistoriusa

315303
3772
Shirley:
Trochę nie kumam ideologii przenoszenia tematów do karczmy. Dla mnie, szczerze mówią, karczma od samego początku była na poziomie offtopica, czyli kilku spamerów dookoła, kilka fajnych tematów i tyle. Jakby chcecie aby karczma stała się tak "ważnym" działem jak RO, a to droga donikąd, bo w karczmie mają być zabawy forumowe, a nie coś co jest związane bezpośrednio z grą. Jeżeli myślicie, że takie tematy to fabryka repa, to się mylicie. Sam dostałem ujemny medal za wrzucenie jakiejś głupoty, który w półgodziny odrobiłem na wpw. Reputacja jest teraz jak KB, znaczy praktycznie nic. Jak parę lat temu zaczynałem grę i widziałem gościa, który miał 100+ repa myślałem "to jest gość", "to jest weteran", "to jest ktoś kto zna się na grze", teraz to NIC nie znaczy.

Widziałem piękne dziewczyny grające w Margonem, które nabijały repa w Naszych zdjęciach, więc dlaczego tego nie przeniesiecie do karczmy?

Zostawcie to forum, tutaj było wszystko dobrze dopóki nie zaczęliście (gramory ofc. nie sama Shirley) przy nim grzebać. Co jakiś czas zmiany są potrzebne, to fakt, ale zamiast zabierać nam tematy, dodajcie tj. propozycje, oddajcie DORG.

Po co robicie jakieś zmiany totalnie na siłę i irytujecie graczy?
2016.05.08 19:28:35
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35850173

Shirley

1952826
10629
Wybaczcie za tą moją krótką nieobecność. Wszystkie posty przeczytałam od deski do deski i za każdą wypowiedź wielkie dzięki. Żeby nie było, że Was olewam czy coś. Nie za dobrze się czuję dzisiaj, ale może uda mi się kilka sensownych słów wniosków zapisać.
Wychodzi na to, że złotym środkiem na to wszystko okazuje się być wdrążenie limitu repa. Powiedzmy, ustawienie w kilku tych najbardziej obleganych tematach limit, np. +15, medal i tyle. Brak możliwości ustawiania limitu na konkretne tematy w chwili obecnej utrudnia sprawę. Mam nadzieję, że może nowe forum nam to zaserwuje. Czekam na nie z niecierpliwością, bo ono może pomóc mi we wdrążeniu w życie wielu kwestii. Pożyjemy, zobaczymy. Zastanawiałam się, czy może w tych własnie tematach (dopóki opcja replimu nie wejdzie w życie) ustalić w regulaminach poszczególnych tematów jasną zasadę, która mówi, np. "dopuszczalne jest wstawianie postu raz na 5 stron". Taka zasada funkcjonuje w temacie "Nasze Zdjęcia" i uważam, że działa to bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o kolorowanie tematów. Jakiś czas temu w sowim gronie poruszaliśmy ten temat no i niezbyt możemy używać kolorów w tytule tematów. Fuzja tematów to to ciekawa sprawa, ale na pewno wymagająca ode mnie jeszcze większego ogarnięcia działu i pracy nad tym jakby tu to wykombinować by było ok.
2016.05.08 20:38:17
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35850871

KONTO USUNIĘTE

Shirley:
Ale kiedy doczekamy się wdrożenia jakichkolwiek decyzji w życie? Na razie jest tylko sucha gadka (popieram ze względu na samą inicjatywę ulepszenia Rozmówek ogólnych), ale brak działania. Jak dla mnie tematy typu pochwal się mogą wrócić do działu choćby teraz. Na razie tylko gdybamy co będzie, gdy coś się wprowadzi albo zmieni, ale najlepiej robić to na bieżąco i obserwować skutki. Co do postu raz na 5 stron to takie sztywne zasady zabiją te tematy równie szybko jak te zdechły w Karczmie. Maksymalnie jeden post na stronę (zawsze można edytować, po prostu gracz, jeśli będzie przeglądał temat zacznie od początku strony), a w Niezwykłych przypadkach w Margonem maksymalnie dwa posty na stronę. I to co proponowałem, czyli jeśli chwalisz się lootem w "Nasze looty z [...]" to nie robisz screena tego lootu i nie wklejasz go do tematu "Awanse, zdobycze [...]". Jeśli chwalisz się jakimś niezwykłym przypadkiem to nie wklejasz go również do "Awanse, zdobycze [...]". W dodatku wprowadzić spis niezwykłych przypadków, ale nie karać kneblami za powtarzanie ich - niech gracz sam ryzykuje czy chce wklejać jakiś niezwykły przypadek wiedząc, że to już było i narażając się na ocenę -10.

Nie jest to absolutnie jakakolwiek krytyka (choć może momentami to tak zabrzmieć), ale bardzo chętnie zobaczyłbym już efekty tego tematu. Nie można czekać na wprowadzenie nowego forum, bo choć te może już być w stanie zaawansowanego rozwoju to wciąż nie wiemy kiedy - jutro, a może dopiero za rok? Jeśli na nowym forum zostanie wprowadzony replim na konkretne tematy proponuję 15 do "Awanse, zdobycze [...]" i brak replimu w "Niezwykłe przypadki w Margonem" - dla mnie ktoś kto ma jakieś osiągnięcia w Margonem to zasługuje na reputację za nie, która pełniłaby swoistą rolę wyznacznika doświadczenia (osiągnięcia>mądre wypowiedzi). Na razie niech już będzie ten brak jakiegokolwiek replimu, nie rozumiem czemu jak ktoś zdobędzie 49 plusów za niezwykły przypadek może komuś przeszkadzać (no chyba, że z zazdrości).
Edytowany 21:07:05 8.5.2016 przez Infernal Sight
2016.05.08 21:06:51
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851196

Shirley

1952826
10629
Infernal Sight:
No ja właśnie też już chcę działać bardzobardzo! Tylko muszę jeszcze jednego języka zaczerpnąć i mam nadzieję, że będę mogła jak najszybciej ruszyć ku lepszemu RO.
2016.05.08 21:22:27
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851402

Nogi Pistoriusa

315303
3772
Shirley:
Jak sobie wyobrażasz awanse, albo niezwykłe jeden na 5s? To głupota, to nie jest NZ. Tutaj lega, czy jakiś dziwny przypadek zdarza się losowo. Raz zdarzy się 3x w tygodniu, a raz 0 przez kilka miesięcy ._.
2016.05.08 21:40:28
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851581

Shirley

1952826
10629
Fulcik:
No dobra, czyli jednak pomysł średnio trafiony. Trzeba szukać dalej kompromisu. Już wyżej coś się pojawiało. Będę musiała to wszystko wziąć do kupy.
2016.05.08 21:55:11
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851736

Nogi Pistoriusa

315303
3772
Shirley:
Posłuchaj, tak jak napisał rep mało znaczy, no ale jak się upierasz to chyba limit jest jedynym kompromisem
2016.05.08 21:56:15
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851750

Shirley

1952826
10629
Fulcik:
Ja się nie upieram, ej! Po to mamy ten temat, żeby coś jednak fajnego stworzyć i czasami by sobie niektóre pomysły wybijać z głowy.
2016.05.08 21:58:01
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851771

Nogi Pistoriusa

315303
3772
Shirley:
No rozumiem, ale się upierasz No bo gdyby nie, to byś zostawiła RO w takim stanie jakim jest, czyli dobrym
2016.05.08 22:02:10
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851809

Shirley

1952826
10629
Fulcik:
Oj weź już mnie nie krzywdź.
Dobra teraz tak serio, koniec spamu. I dobranoc.
2016.05.08 22:03:49
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851822

Vise

3151412
4199
Shirley:
Pomysł z ograniczoną ilością postów na stronę jest dobry, ale użyłaś złych cyfr. W takich tematach jak "Awanse", "Nasze zdobycze", "Niezwykłe przypadki" limit 2 postów na stronę jest wystarczający. Natomiast już w temacie "Pochwal się swoim EQ" możliwość dodawania posta co 3 strony jest chyba odpowiednia. Zmiany w EQ nie są chyba aż tak dynamiczne jak jakieś nasze małe osiągnięcia czy zdobycze, więc taki limit, według mnie, jest wystarczający.

Dodatkowo w tych tematach trzeba opracować odpowiednie regulaminy. Przede wszystkim oceny typu "takie eq na priv to łatwo zrobić, "won z tym privem", itp., itd. powinny być karane. Tworzenie osobnych tematów dla światów globalnych i prywatnych chyba nie ma większego sensu (no chyba, że ktoś będzie w stanie ogarniać dodatkowe kilka tematów, w których będzie dodawana ogromna liczba postów). Mimo że światy prywatne mają swój dział, jednak jestem zdania, że forum jest dla wszystkich i każdy ma prawo się tu wypowiadać i czymś chwalić. Jeśli już uda się przywrócić te tematy z powrotem, proponowałbym otwartą dyskusję na temat punktów w regulaminach w tych tematach. Wiadomo, że większa liczba osób na pewno lepiej coś opracuje niż jedna.
2016.05.08 22:06:01
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851848

Shirley

1952826
10629
Zaykhev:
Taktaktak. Liczba, którą podałam wyżej miała być po prostu przykładem, żeby po prostu pokazać o co mi chodzi. Nie musiałoby to być od razu tak prowadzone, bo Szirlej tak napisała i koniec. Właśnie oceny typu "loooooooool mordor" "idź wróć na tą pandorę ok" są najbardziej kontrowersyjne w "Niezwykłych". Dobrze mówisz, tworzenie oddzielnych Przypadków dla światów normalnych i ŚP nic nie da, bo prędzej któryś spadnie w otchłań działu, bo nie będzie miał aż takiej aktywności. Jednak mają być tam tylko rzeczy niezwykłe. Ale już "Awanse" jeśli uda mi się je przywrócić powinny być nadal z podziałem. Ale to tylko moja opinia.
Oczywiście też, jeśli naprawdę coś już pójdzie z tymi tematami to będę chciała z Wami na pewno poruszyć temat regulaminów. Ale to poczekajmy.
Edytowany 22:15:39 8.5.2016 przez Shirley
2016.05.08 22:15:27
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35851915

KONTO USUNIĘTE

No to moja ostateczna propozycja co do tych tematów.

Niezwykłe przypadki w Margonem.
• Pisanie postów niezwiązanych z tematem będzie nagradzane kneblem. Jak sama nazwa wskazuje wstawiamy niezwykłe przypadki (np. ubicie samemu tytana).
• Maksymalnie 2 posty na stronę.
• Zamieszczamy niezwykłe przypadki dokonane na naszym koncie.
• Nie wklejamy screenów starszych niż 2 tygodnie.
• Nie wklejamy błędów gry.
• Oceniamy przez pryzmat przypadku, a nie świata - zakazane są minusy typu "priv".
+ spis niezwykłych przypadków, brak replimu

Nasze looty z elit, e2, herosów i tytanów
Usunięcie tematu na rzecz awansów. Coś lootłeś i chcesz się tym pochwalić? Zrób screena tego lootu i wklej to tam.

Pochwal się swoim EQ.
• Dozwolone jest wklejanie EQ ze światów prywatnych, minusy typu "priv" będą karane.
• Nie wklejamy swojego EQ częściej niż raz na tydzień (dotyczy całego konta, a nie poszczególnych postaci), a jeśli w EQ nie zmieniły się minimalnie 2 itemy to nie wklejamy tego ponownie.
• Post bez EQ = spam.
+ w przyszłości replim tematu ustawiony na 15

Awanse i zdobycze! (Scr) światy norm.
• Dozwolone jest wklejania tylko i wyłącznie screenów ze światów normalnych (Nerthus i Aldous również są takimi światami). Awanse ze światów prywatnych wklejamy tu: link
• Zakaz wklejania screenów ze świata Experimental.
• Nie spamujemy, post bez screena = spam.
• Wklejamy tylko screeny z naszego konta.
• Screeny mają dotyczyć tylko GRY! Zakazane jest wklejanie screenów z forum (np. 100 reputacji).
• Nie wklejamy screenów starszych niż dwa tygodnie.
• Maksymalnie jeden post na stronę, istnieje opcja edycji.
• Wklejamy tylko wartościowe awansy i zdobycze (2 lvl to nie wartościowy awans, mięso z królika to nie super zdobycz).

Awanse, zdobycze itp! (Screen) dla ŚP
• Dozwolone jest wklejania tylko i wyłącznie screenów ze światów prywatnych (Pandorę ze względu na podwyższone statystykk zaliczamy w tym wypadku do ŚP). Awanse ze światów normalnych wklejamy tu: link
• Zakaz wklejania screenów ze świata Experimental.
• Nie spamujemy, post bez screena = spam.
• Wklejamy tylko screeny z naszego konta.
• Screeny mają dotyczyć tylko GRY! Zakazane jest wklejanie screenów z forum (np. 100 reputacji).
• Nie wklejamy screenów starszych niż dwa tygodnie.
• Maksymalnie jeden post na stronę, istnieje opcja edycji.
• Wklejamy tylko wartościowe awansy i zdobycze (2 lvl to nie wartościowy awans, mięso z królika to nie super zdobycz).

No i uniwersalna zasada, o której wspomnę już któryś raz - jedno osiągnięcie, loot czy przypadek = jeden post o tym. Jak dla mnie sprawdzi się, wystarczy kneblować graczy za minusy typu "priv" i bardziej patologiczne i umożliwić zgłaszanie minusów w przybitym temacie od zgłoszeń.

@+ Pan K., ale mniejsza o to.
Edytowany 17:58:36 9.5.2016 przez Infernal Sight
2016.05.08 22:49:25
Ocena: 4
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35852165

KONTO USUNIĘTE

Zwiększyć replim tak jak w publicystyce.

A tak z innej beczki,
Tutaj będę mogła wkleić wywiad z Shuurei?
2016.05.09 08:53:49
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35852917

Sharpej

26473
171
Infernal Sight:
Mam tylko zastrzeżenie co do "• Wklejamy tylko screeny z naszego konta i konta, na którym jesteśmy zastępcą." W myśl starego podpunktu "wklejamy tylko swoje..." - po pierwsze nie raz zdarzały się przypadki gdzie ktoś wklejał screena z konta zastępcy, a później niemalże takiego samego wklejał sam właściciel. Czysty spam i tyle. Po drugie co to za "nasze" osiągnięcie, kiedy właściciel coś osiąga a my wchodzimy dajmy na to dobić parę % expa, ubić e2, na której bicie zapracował właśnie gospodarz, cykamy ssa i publikujemy jako "swoje". To nie jest nasz awans, nasza zdobycz, to jest osiągnięcie praktycznie samego właściciela i tylko on powinien mieć prawo chwalenia się tym. Wcześniej, kiedy rep miał jeszcze znaczenie, dodatkowym argumentem było "wybijanie się" na czyichś plecach. Teraz może to służyć tylko jako tło dla uwydatnienia głupoty takich sytuacji.

Kolejna pokrewna sprawa to wklejanie po kilka osób tego samego, bo "byłem przy biciu"... I mamy przez to np. "10" tych samych screenów z bicia tytana, z którego spadła lega. To jest chore. Wyobraź sobie, że gracz, z którym stoję w grupie właśnie awansował na wyższy lvl, a ja chwalę się jego screenem bo "byłem przy awansie". Ktoś powie, że to co innego, ale to dokładnie to samo. Byłem przy jakimś osiągnięciu, ale to nie ja osiągnąłem, więc nie ja to wklejam, proste.
2016.05.09 13:56:58
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35853953

KONTO USUNIĘTE

Sharpej:
W sumie to przyznam ci rację. Edytowałem swój post, punkt ten mówi teraz tylko o screenach z naszego konta. Dodatkowo do obu tematów (ŚP i św. norm.) dodałem punkt "• Screeny mogą dotyczyć tylko GRY! Zakazane jest wklejanie screenów z forum (np. 100 reputacji)" - miałem taki zamysł już wcześniej, ale zwyczajnie o tym zapomniałem. Gracze nie lubią takich osiągnięć, typu 1000 postów czy 100 reputacji, a wg mnie awanse i zdobycze powinny dotyczyć tylko gry.

Co do ostatniej części twojego posta to nawet nie wiem jak określić taki punkt. "• Zakaz wyścigu szczurów." - ??? Myślę, że gracze takich sytuacjach, gdy ubicie jednego tytana wkleja dziesięciu nie lubią i po prostu takich ludzi będą minusowali co w sumie jest lepsze od knebli i dosyć skuteczne.
2016.05.09 15:19:47
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35854626

Shirley

1952826
10629
Infernal Sight:
Nie wiem co powiedzieć... Jestem zachwycona.
Jak dla mnie do skorygowania jest tylko punkt "Screeny mogą dotyczyć tylko GRY![...]". Wywalić całkowicie wyraz "mogą". Mogą, ale nie muszą. I zmienić to po prostu na "Screeny dotyczą tylko gry![...]"

Sharpej:
Tutaj dobrze poprawiłeś. Nie wyobrażam sobie, by ktoś zbierał laury i gratulacje tylko dlatego, że ubił coś na koncie zastępcy.

Vladzio:
Wywiady do Publicystyki jednak.

Jeszcze takie krótkie pytanie. Wolelibyście, by te tematy powróciły i ja po prostu edytuję post pierwszy z regulaminem, czy ktoś kto by już się podjął takiego wyzwania założyłby temat na nowo? Ogólnie jestem za pierwszym rozwiązaniem, bo wtedy wiele wartościowych postów nie usunęłoby się.
2016.05.09 17:53:06
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35856479

KONTO USUNIĘTE

Shirley:
Skorygowane na "mają".

Jak dla mnie tematy: "Awanse i zdobycze ! (Scr) światy norm.", "Awanse, zdobycze itp! (Screen) dla ŚP" i "Pochwal się swoim EQ" powinny zostać założone od nowa w RO. Gracze w nowym temacie zaznajomiliby się z regulaminem, a żadne wartościowe posty nie przepadną, bo ciężko mówić o takowych przy temacie typu "pochwal się". EQ zawsze można wkleić jeszcze raz, przedmioty legendarne można zdobyć cały czas, tak samo jak wbić poziom. Przeniósłbym na twoim miejscu jedynie temat "Niezwykłe przypadki w Margonem", edytował regulamin i poprosił założyciela bądź też jakiegoś gracza o stworzenie tego spisu niezwykłych przypadków, o który zabiegam.

Chętnie podejmę się założenia któregoś z tematów bądź też stworzenia spisu niezwykłych przypadków.
2016.05.09 18:08:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35856596

Gżegżółka

323800
750
Shirley:
Tylko teraz pytanie czy post ze screenem zawierającym lootnięcie na priwie legi z Goplany jest postem wartościowym. Jasne, to przykład, ale niezależnie czy to 200 lvl na priwie czy 300 na publiku, cóż, ciężko tutaj zobaczyć cokolwiek wartościowego, ba! myślę, że screeny sprzed roku mają niewiele poza sentymentem dla samych ich właścicieli. Poza tym, wybacz mi moje lenistwo, nie chce mi się sprawdzać od deski do deski starych tematów, ale myślę, że część zrzutów już po prostu nie działa.
Co zatem proponuję? Zrobienie tych tematów ze screenami od podstaw, od nowa. Co do innych nie mam zdania, ale...gracze mają skłonnośc do nieczytania 1wszego posta, lecz sugerowaniem się postami wyżej - tzw analogia, która w przypadku przywróconych starych tematów z nowym reg. może prowadzić do knebla lub -10, których wszak chcemy uniknąć.

Sam bardzo chętnie zająłbym się utworzeniem tematu z awansami i zdobyczami (scr) ze światów prywatnych, a myślę, że i do innych chętnych by nie brakowało. Nie wiem jak wy, ale ja traktuje je bardzo sentymentalnie.

Co do tych nowych regulaminów, dla mnie bomba, nic do dodania nie mam. Ślę podziękowania Infernal Sight za rzeczowe podejście do tematu, leci zasłużony plusik.

/zrobione, szefowo

_
Edytowany 19:45:18 9.5.2016 przez Radjo
2016.05.09 18:47:35
KONTO ZABLOKOWANE | zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35856993

Shirley

1952826
10629
Kochani!
Z radością informuję, iż od dzisiaj temat Awanse, zdobycze itp! wraca do działu Rozmówek Ogólnych.

Za światy normalne odpowiedzialny jest Infernal Sight, za światy prywatne Radjo. Proszę Panów o założenie tematów zgodnie z powyższymi regulaminami i pilnowania ich. Uniwersalne zasady tez proszę wrzucić do regulaminów. Tematy w Karczmie wkrótce zostaną zamknięte, gdy złapię Neelly.
2016.05.09 19:28:02
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35857607

Vise

3151412
4199
Shirley:
A jakieś informacje dotyczące "Pochwal się swoim EQ" oraz "Niezwykłymi przypadkami" masz może, czy nadal nic nie wiadomo?

@+
Służę pomocą.
Edytowany 20:52:41 9.5.2016 przez Zaykhev
2016.05.09 19:57:42
zgłoś | ignoruj | cytuj | ID:35858068

Tylko zalogowani gracze mogą pisać posty

Forum Margonem > Rozmówki ogólne > Porozmawiajmy o RO

Podaj powód dlaczego oceniasz post na

Pozostało ważnych głosów na dziś: 0, po przekroczeniu limitu
Twój głos pokaże się przy wiadomości, ale nie doliczy się do reputacji gracza.

* pole nieobowiązkoweLimit znaków 0/50

Zgłoszenie postu do moderacji.
Poniżej możesz podać powód Twojego zgłoszenia.

Pamiętaj, że za bezsensowny komentarz możesz otrzymać knebla i stracić swoją reputację.

Limit znaków 0/150

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -
AND grp=0